Wrześniowe nowości od Timofa

19 września nakładem wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy ukazały się “Ralph Azham 4: Gwiazdy są czarne” oraz “Fun home. Tragikomiks rodzinny”.

Ralph Azham 4: Gwiazdy są czarne

Ralph Azham 4: Gwiazdy są czarne

Ralph Azham 4: Gwiazdy są czarne

Ralph, zdołał przywrócić pamięć swojej siostrze oraz opuścił Astolię. Nie udało mu się jednak pokonać Maleka, podszywającego się pod króla. Podejmuje sie więc niebezpiecznego i ryzykownego planu – sprzymierzenia się z Vom Syrusem. W tym celu wyrusza do portowej Octanii, aby zdobyć statek, na którym dotrze do odległej wyspy mieszczącej siedzibę Vom Syrusa.

Lewis Trondheim nie przestaje zadziwiać i bawić. Od lat swobodnie poczyna sobie z różnorodnymi konwencjami w sztuce komiksu. W serii „Ralph Azham” z lekkością kreuje kolejny ze swych niepospolitych światów, sprawiając, że podczas lektury i tym razem można podziwiać finezję, wprawę i pomysłowość twórcy.

Już pod koniec listopada piąty tom serii: Wyspa niebieskich demonów.

Autor: Lewis Trondheim Tłumaczenie: Katarzyna Sajdakowska
Oprawa: miękka ISBN: 978-83-63963-43-9
Format:  210X290 mm Komiks nr 145
Str.: 52 kolor
Cena: 37 zł z VAT Odbiorcy: Wszyscy

Fun home. Tragikomiks rodzinny

Fun home. Tragikomiks rodzinny

Fun home. Tragikomiks rodzinny

Oryginalne i wspaniale opowiedziane wspomnienia kultowej autorki komiksów, których szczególnymi wyróżnikami są gotyckie łuki, rodzinny dom pogrzebowy, erotyczne niespełnienie i wielka literatura.

Ta niesamowita książka autorstwa Alison Bechdel jest śmieszno-straszną rodzinną opowieścią, perfekcyjnie skomponowaną z charakterystycznych, gotycyzujących rysunków Bechdel. Obok Persepolis Marjane Satrapi to jeden z najodważniejszych i najważniejszych pamiętników graficznych.

Poznaj ojca Alison, specjalistę od konserwacji i obsesyjnego renowatora rodzinnego, wiktoriańskiego domu, prowadzącego – podobnie jak jego przodkowie – dom pogrzebowy, nauczyciela języka angielskiego, lodowato zdystansowanego rodzica i nieujawnionego homoseksualistę, który – jak wychodzi na jaw – przez wiele lat romansował z mężczyznami. Przez czasem wzruszającą, a czasem bezwzględnie zabawną narrację, odkrywamy tęsknotę za ojcem, o której opowiada córka. I mimo leżących w oddali zakurzonych trumien, ich relacje nabierają bardzo intymnego wyrazu dzięki ukrytym w książce kodom. Kiedy Alison „wychodzi z szafy” i oświadcza, że jest lesbijką, rozwiązanie jest błyskawiczne, drastyczne – i zbawcze.

Autor: Alison Bechdel Tłumaczenie: Wojciech Szot, Sebastian Buła
Oprawa: miękka ISBN: 978-83-63963-67-5
Format:  150X210 mm Komiks nr 146
Str.: 240 dwukolorowy
Cena: 49 zł z VAT Odbiorcy: Wszyscy

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *