WSTĘPNIAK

JAMES ELLROY KOMIKSU

Najnowszy KZ dedykujemy Brianowi Azzarello. Scenarzysta niezapomnianych „100 naboi” z okazji 22. MFKiG odwiedził niedawno Polskę. Po imprezie opadł już kurz, zatem w spokoju możemy przyjrzeć się jego twórczości, od niemalże dekady ubogacającej rodzimy rynek.

W bieżącym numerze znajdziecie recenzje wyjątkowego „For Tomorrow” z Supermanem, miniserii „Flashpoint – Batman: Knight of Vengeance” i kopiącego tyłki „Highwater”. Nie mogło zabraknąć retrospektywy w postaci recenzji komiksu „Jonny Double” z początków współpracy Azzarello z DC, a także paru słów o wydanym niedawno w Polsce „Jokerze”. Na deser podwójny wywiad z Brianem przeprowadzony w Łodzi.

Wszystkim zniecierpliwionym przedstawiamy także drugą część wywiadu z Arkiem Wróblewskim, legendarnym redaktorem TM-Semic. Równie intrygującą i pełną ciekawostek, jak część pierwsza. Ponadto polecamy rozmowę Michałem Antosiewiczem, twórcą i wydawcą magazynu „Krakers”, którego następny numer z dumą patronujemy.

Warto również zwrócić uwagę na mały precedens, jaki ma w tym numerze miejsce za sprawą dwóch różnych tekstów dotyczących jednej z najważniejszych inicjatyw wydawniczych DC Comics – „The Brave and the Bold”. Przemek Mazur ze szczegółami opowiada, dlaczego reaktywacja komiksowej serii o tym tytule została spisana na straty. Maciek Kur natomiast z nostalgią i smutkiem opisuje pożegnanie z kreskówką z Batmanem i jego przyjaciółmi w rolach głównych, która (wbrew wszelkim pozorom) zyskała już oddane grono fanów.

Nie zapomnieliśmy również o tych z Was, którzy w pierwszych dniach listopada poszukują duchowej strawy. Zachęcamy niniejszym do zapoznania się z kojącym duszę artykułem o religii w „Transmetropolitan”.

Mamy nadzieję, że prócz powyższych rarytasów, przypadną Wam do gustu także inne przygotowane przez nas teksty, wywiady, felietony oraz analizy. Zapraszam do lektury!

Michał Chudoliński