Wakacje to czas lenistwa, wygrzewania się na plażach i “nicnierobienia”? – nic bardziej mylnego! Lato to dla nas to okazja do nadrobienia listy lektur, czas na sięgnięcie po gry wymagające godzin zaangażowania i zebrania w kupę grupy znajomych, wreszcie możemy też bez wyrzutów sumienia i przymusu pudrowania podkrążonych oczu rzucić się w wir serialowych maratonów. Tak – jesteśmy Popkulturowymi Freakami!

Wiemy, że takich jak my jest więcej, dlatego postanowiliśmy zorganizować Festiwal Popkultury Confiction.

Czytajcie uważnie – odsłaniamy pierwsze karty!

Czym jest Confiction?

To trzydniowy festiwal popkultury.

Tematyka imprezy to szeroko pojęte: popkultura i fantastyka w każdej formie i kontekście – literatura, komiks, film, historia i nauka.

Gdzie i kiedy się odbędzie?

16-18.08.2019 na terenie Kraków Expo

Czy można już kupić bilet?

Sprzedaż trwa – kup swój bilet tu: https://tobilet.pl/events/confiction-2019/

Co w programie?

Games Room – razem z ekipą z Gralicji przygotowujemy dla Was trwające przez całą dobę rozgrywki. A w co będzie można pograć? Planujemy ponad 400 tytułów – wystarczy? :)

Literackie panele dyskusyjne – spotkacie u nas pisarzy takich jak: Magdalena Witkiewicz, Wojciech Chmielarz, Paweł Majka i Aleksandra Zielińska, a to jeszcze nie wszystko… lista cały czas się powiększa.

Sleep Room – dla największych Popkulturowych Freaków, dla wszystkich tych, którzy przyjadą do nas z różnych miast Polski, a  nawet z zagranicy szykujemy specjalną przestrzeń noclegową.  Płacisz 10 zł + karnet i nie martwisz się o nocleg i dojazdy.

Kolekcja modeli Star Wars – słynna, pokazywana w całej Europie, kolekcja własnoręcznie tworzonych modeli autorstwa braci Adama i Marka Kulesza oraz Bernarda Szukiela. Zobaczcie na własne oczy Yodę, Sokoła Millenium czy AT-AT.

Wystawa papierowych modeli – tworzona od 3 lat kolekcja papierowych modeli Patryka Groszkowskiego liczy już sobie prawie 600 sztuk i stale ta liczba rośnie. Od ponad roku prezentuje swoje dzieła podczas konwentów. Ostatnimi czasy w jej skład przestały wchodzić tylko modele Pokemonów, pojawiać się zaczęły papierowe wersje postaci ze znanych filmów i gier. Niech więc nikogo nie zdziwi, że między Pikachu i Eevee stanie np. Thanos bądź Venom.

Warsztaty robienia różdżek – już nie musicie jechać na Pokątną do sklepu Ollivanderów – podczas Confiction nauczycie się tworzyć prawdziwe różdżki. Materiały, z których je stworzycie wybiorą Was same, w końcu to one decydują, kto zostanie ich właścicielem! Najważniejszy przedmiot czarodzieja wykonacie z różnych materiałów – jak myślicie, będzie to różdżka z włosa ogona jednorożca czy może włókno ze smoczego serca?

Piwo kremowe – jeśli jesteście już znudzeni mugolskim piwem, na Confiction będziecie mieli niepowtarzalną okazję spróbowania piwa kremowego rodem z Hogsmeade! Ulubiony trunek uczniów Hogwartu wprawi Was w dobry humor i sprawi, że poczujecie się jak prawdziwi czarodzieje. Kto wie, może podczas degustacji spotkacie Harrego, Hermionę lub Rona… Już 16, 17 i 18 sierpnia przygotujcie swoją Mapę Huncwotów i szukajcie stoiska z magicznym piwem kremowym.

Cosplay – jesteś stałym bywalcem konwentów, a może to Twój pierwszy raz? Jedno jest pewne, musisz wziąć udział w naszym cosplayowym konkursie. Przedstaw nam swojego bohatera i odwzoruj postać jak najdokładniej. No dobra, nie musi być aż tak dokładnie, nie musisz też być profesjonalnym aktorem, dla nas liczy się kreatywna głowa i dobra zabawa. Niech twój fantastyczny bohater na chwilę stanie się częścią Confiction.

Czy to wszystko?

To oczywiście tylko niektóre atrakcje, które przygotowujemy na Confiction.

Śledźcie naszą stronę (www.confiction.pl) i fanpage na Facebooku (https://www.facebook.com/ConfictionFestival/) – cały czas zamieszczamy tu kolejne informacje na temat programu festiwalu.

Dlaczego Kraków?

Kraków od lat stanowi silny ośrodek fanowski – powstają tu Kluby, konwenty, wydawnictwa i wiele innych świetnych inicjatyw. Wierzymy, że to doskonałe miejsce spotkań z popkulturą!

Dołącz do nas! Do zobaczenia w Krakowie w dniach 16-18.08.2019