Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu z Arim Folmanem, twórcą graficznej adaptacji „Dziennika Anne Frank„, które odbędzie się w Muzeum POLIN w Warszawie 18 września 2019 roku o godzinie 18:00. Spotkanie poprowadzi Michał Nogaś, dziennikarz radiowy i publicysta, autor podcastu Radio Książki oraz cyklu wideo o książkach Nogaś na stronie. Wydarzenie jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich.

Wydarzenie na Facebooku

Ari Folman – izraelski reżyser filmowy i scenarzysta polskiego pochodzenia, autor m.in. nominowanego do Oscara i nagrodzonego Złotym Globem filmu animowanego Walc z Baszirem oraz animacji Kongres, opartej na Kongresie Futurologicznym Stanisława Lema, którą nagrodzono m.in. Europejską Nagrodą Filmową w kategorii Najlepszy Film Animowany.

W duecie ze światowej sławy ilustratorem i grafikiem Davidem Polonsky’m, z którym współpracował także przy Walcu z Baszirem, stworzyli niezwykły graficzny Dziennik Anne Frank – adaptację światowej sławy bestsellera, cudem ocalałego pamiętnika żydowskiej dziewczynki, która ukrywała się wraz z rodziną w tajnej Oficynie w Amsterdamie.

Czytelnik dostaje do ręki ponadczasową opowieść o życiu młodej dziewczyny stojącej w obliczu największego zagrożenia, przed jakim może stanąć człowiek, która stara się żyć tak jak dotychczas, snując marzenia o przyszłości, kochając, nienawidząc, ironizując i żartując tak z siebie, jak i swoich najbliższych. Folman i Polonsky po raz kolejny udowadniają, że w duecie tworzą dzieła o nieprawdopodobnej sile wyrazu i nośności. Obaj autorzy pracują obecnie nad animowaną wersją graficznego Dziennika Anne Frank.