31. MFKiG plakat

31. MFKiG plakat

W dniach 14-15 listopada odbędzie się 31. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Obok daty, wyjątkowo w tym roku zmianie ulegnie też formuła Festiwalu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju i na świecie, odbędzie się on w całości online na stronie internetowej: www.komiksfestiwal-cyberedition.com/

Informujemy, że pod tym adresem właśnie dziś uruchomiliśmy sprzedaż biletów na nasze wydarzenie. Można je wygodnie i łatwo zakupić poprzez stronę festiwalu korzystając z opcji płatności on-line. W przedsprzedaży bilety kosztują 10 zł, a w dniach festiwalu 15 zł.

Jedną z głównych atrakcji tegorocznej edycji jest unikatowy panel poświęcony grze Cyberpunk 2077. Będzie to specjalne spotkanie twórców z polskimi i zagranicznymi fanami, które odbędzie się tuż przed ogłoszoną na 19 listopada premierą gry. Na 4 dni przed tym najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem na światowym rynku gier wideo zabierzemy Was w wyjątkową podróż po tym niesamowitym uniwersum!

Festiwal w wersji Cyber Edition umożliwi oczywiście spotkanie z mistrzami komiksu, by wymienić min. Billa Sienkiewicza, autora kultowych ilustracji czołowych amerykańskich wydawnictw DC i Marvel dla serii takich jak Batman, Elektra, Moon Knight czy New Mutants i  R.M. Guera, rysownika kultowej serii Skalp.  Nie zabraknie również wywiadów i nagrań z polskimi twórcami: Grzegorzem Rosińskim, twórcą kultowego Thorgala, Zbigniewem KASem Kasprzakiem czy Jakubem Rebelką.

We współpracy  z Polsat Games przygotowaliśmy stream z turnieju mistrzowskiego – Trinity Force Puchar Polski w League of Legends, którego finały przypadną na czas naszego festiwalu.

W cyfrowej formule będzie działała także Strefa Targowa. A do zakupów zrobionych w dniach 14 i 15 listopada w Gildii.pl – oficjalnym sklepie festiwalu – organizatorzy dodadzą unikalną antologię komiksową przygotowaną specjalnie na 31. MFKiG!