Egmont na MFKiG. Część druga relacji ze spotkania, gdzie Tomasz Kołodziejczak w rozmowie z Marcinem Łuczakiem prezenruje plany wydawnicze na 2021 rok. W części pierwszej (link) rozmawiano o tytułach dziecięcych, polskich i frankofońskich. W drugiej głównym tematem będą
Komiksy amerykańskie
- Cyberpunk 2077 – komiksy ze świata gry (Dark Horse)
- Wiedźmin – kontynuacja komiksów z Dark Horse (m.in. ze scenariuszem B. Sztybora)
- Kontynuacje: Resident Alien, Czarny Młot i komiksy ze świata tej serii, Invincible
- Conan – wszystkie dotychczas wydawane serie z Marvela (Conan Barbarzyńca, Miecz Barbarzyńcy) + to co wydawane było jeszcze pod szyldem Dark Horse.
- Usagi Yojimbo – zmiana licencjodawcy. Saga będzie kontynuowana, ok. raz na kwartał. Po roku powinni więc dotrzeć do komiksów IDW (obecny posiadacz praw). Te w przeciwieństwie do poprzednich są drukowane w kolorze. I tak też będą wydawane w Polsce.
- Horizon Zero Dawn – komiks z uniwersum gry. W formie takich jak Marvel/DC (miękka oprawa ze skrzydełkami, ok. 40 zł)
- Rick i Morty – nowe historie dziejące się w uniwersum serialu, a nie adaptacje. Każdy tom można czytać osobno. Będą również one-shoty poza główną serią (Rick & Morty go to Hell oraz Rick & Morty Presents). Z Rick & Morty vs Dungeons & Dragons są problemy bo dysponentami są 2 firmy (koszty, pracochłonność niewspółmierna dla dwóch albumów), ale są na liście potencjalnych tytułów do wydania.
- Komiksy ze świata Star Trek. Year Five. Picard. The Q Conflict. Próba otwarcia tego segmentu fandomu. Miękka oprawa + skrzydełka. Pojedyncze lub podwójne wydania (40-70 zł) w zależności od serii.
- Komiksy ze świata Blade Runner (z Titan Books). BR 2019. Origins. Twarde okładki, wydania zbiorcze (3 tpb w 1 wydaniu). Start: jesień.
- Hellboy. Wydania zbiorcze Abe Sapien, Hellboy i BBPO. Nie jest to jeszcze do końca określone. Standard wydawniczy taki jak dotychczas wydawane tytuły z uniwersum.
- Star Wars. Kontynuacja magazynu Gwiezdne Wojny Komiks. Ok. kwartalnie. Dokończenie linii głównej serii Star Wars z Marvela, a przynajmniej do tomu 11, który zamyka pewne wątki. Komiksy z uniwersum w formacie tpb. Trzy główne serie obecnie wychodzące: Star Wars, Darth Vader i Bounty Hunters. Są inne serie, ale jeszcze nie ma wydań zbiorczych. Ciekawsze one-shoty będą się starać wydawać, ale na ten moment nie ma szczegółów. Nie będzie integrali z numerów Star Wars Komiks. Będzie dużo komiksów z uniwersum.
Marvel
- Będzie więcej komiksów w miękkiej oprawie zbierajace po 2-3 TPB (tak jak Moon Knight, Doktor Strange).
- Kontynuacja wydawanych serii z Marvel 2.0. Zaprezentowano okładki: Deadpool kontra Staruszek Logan. Doktor Strange. Avengers: Nie poddamy się, Hawkeye: Kate Bishop, Havok/Wolverine.
- Duże wydarzenie: Infinity Wars. Infinity Wars Countdown.
- Kolejny restart uniwersum i kolejne serie. Głównie serie o największym potencjale sprzedażowym, ważne dla uniwersum i z dobrymi recenzjami. Będą to np. Avengers. Deadpool, Amazing Spider-Man, Thor, Venom i Immortal Hulk.
- Marvel Classic: Deadpool, Ultimate Spider-Man, Ultimate X-men (kontynuacje). 2-3 tomy serii rocznie. Kolejny Punisher MAX (one-shoty i miniserie, własny składak). Kolejna seria Daredevil (pokazano okładkę z nazwiskami Smith, Quesada, Mack, Gale, Winslade, Ross, Palmiotti, więc chyba chodzi o serię z imprintu Marvel Knights), run sprzed Bendisa, gruba książka, z numerem zero na okłdce. Realm of Kings.
- Amazing Spider-Man – Epic Collection. Ważne, klasyczne Spider-Many z historii.
DC Comics
- Kontynuacja najpopularniejszych serii w miękkich oprawach. Superman, Batman, Detective Comics itd. Eventy (Batman Dark Designs, Flash: Year One).
- Komiksy z imprintu z opowieściami grozy zwanego Hill House i zarządzanego przez pisarza, scenarzystę Joe Hilla (syn Stephena Kinga): The Dollhouse Family, Basketful of Heads, The Low Low Woods.
- Kontynuacje innych serii: Jonah Hex, Hitman (5 tomów – cała seria), DMZ (również 5 tomów).
- DC Young Adult. Młodzi bohaterowie uniwersum lub ich młodsze wersje: Raven, The Oracle Code, Catwoman. Do scenariuszy uznanych twórców literatury tego nurtu z mniej typowymi rysunkami. Mniejszy format, 35 zł cena okładkowa.
- Eventy: Doom War, Death Metal, Flash Forward.
- DC Deluxe: Kingdom Come, drugi tom Authority, kolejna Wonder Woman Grega Rucki. Jeden na dwa miesiące.
- Neil Gaiman. Wznowienie komiksów autora: nowa edycja Sandmana (w formacie takim jak poprzednie wydanie, ale z nowymi okładkami), Czarna Orchidea. Adaptacje opowiadań Gaimana (1 lub 2 tomy), nie wydane pierwotnie w DC. Zaprezentowano okładkę zbioru Only the End of the World Again.
- Komiksy z uniwersum Top 10. Wydanie zbiorcze. Część autorstwa Alana Moore’a.
- Tom Strong. Na bazie amerykańskiej edycji deluxe (ale w takim formacie jak inne tego typu komiksy od Egmontu).
- Lucyfer – 10 tomów zebrane w 3 grube tomy. Reedycja.
- Batman & Teenage Mutant Ninja Turtles (3 tomy w 1). Z klasyki: Batman – Sekta (Starlin, Wrightson). Three Jokers. Kontynuacja Batman: White Knight.
To oczywiście nie wszystko. Plany mogą ulec korekcie. Mogą się pojawić dodatkowe tytuły.
Od siebie dodam, że nie w ramach spotkania nie wypunktowywano absolutnie wszystkich serii, które będą kontynuowane. Wypisałem tutaj tylko te, które pojawiały się na slajdach, ale zapewne te, które są wydawane, a których nie wymieniłem też będą kontynuowane.