Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont – listopad 2021

Premiera 10 listopada 2021 r.

Blacksad. Upadek, tom 6

Blacksad - okładka

Blacksad – okładka

Scenariusz: Juan Díaz Canales
Rysunki: Juanjo Guarnido
Przekład: Joanna Jabłońska
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony
Format: 235×310
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-5212-0
Język oryginału: francuski
Seria: Blacksad
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: kryminał

Opowieść o detektywie Blacksadzie to mistrzowski czarny kryminał osadzony w realiach Ameryki I połowy XX wieku. Tom szósty rozpoczyna nową historię o tym bohaterze.
Blacksad i jego przyjaciel, dziennikarz Weekly, lubią bywać na wystawianych pod gołym niebem przedstawieniach szekspirowskich. Spektakli tych nie lubi jednak policja, która na rozkaz notabli miejskich rozpędza widzów. To tylko początek intrygi rozgrywającej się w najwyższych kręgach władzy, ale powiązanej także z mafią, związkami zawodowymi i… światem teatru. Blacksad zostanie wplątany w historię, w której nie zabraknie trupów ani najemnych morderców. Oczywiście będą również piękne i ambitne kobiety, które odegrają znaczącą rolę w śledztwie. Detektywa czeka nie lada wyzwanie, aby dotrzeć do prawdy i ocalić przyjaciół!

„Blacksad” tworzony jest przez duet hiszpańskich autorów: urodzonego w 1972 roku scenarzystę Juana Díaza Canalesa (znanego także z serii „Fraternity”) oraz starszego od niego o pięć lat rysownika Juanjo Guarnido (animatora pracującego nad wieloma filmami Studia Walta Disneya, ilustratora “Indyjskiej włóczęgi”). Twórcy serii zostali uhonorowani wieloma wyróżnieniami francuskimi i szwajcarskimi (w tym trzema nagrodami na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême) oraz dwiema amerykańskimi Nagrodami Eisnera.

Plansze Europy. Trolle z Troy, tom 5

Trolle z Troy, tom 5 - okładka

Trolle z Troy, tom 5 – okładka

Scenariusz: Christophe Arleston
Rysunki: Jean-Louis Mourier
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 192 strony
Format: 216×285
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-5219-9
Język oryginału: francuski
Seria: Plansze Europy
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Piąty album zbiorczy pełnej humoru i niezwykłych przygód serii fantasy Christophe’a Arlestona, twórcy bestsellerowego cyklu „Lanfeust z Troy”. Album zawiera oryginalne tomy 17–20.

Trollica Waha wpada w kłopoty – ktoś powoduje, że jej jaźń trafia do ciała ludzkiej dziewczyny. Odkręcenie tego nieprzyjemnego stanu będzie trudne! Potem przyjdzie pora na trollą parapetówkę, na której daniem niezbędnym jest opiekana mleczarka. Konsekwencje tej hucznej imprezy okażą się niezbyt ciekawe. Następnie najmłodsze trolle wymarzą sobie świąteczne prezenty – problem jednak w tym, że nie wierzą w staruszka, który je roznosi. W końcu trafimy do Akademii Eckmulskiej, gdzie trwają wybory na Głównego Czcigodnego. Kluczowym argumentem w wyborczej debacie będzie owoc pewnego nieakceptowanego społecznie związku…

Wszystkie serie rozgrywające się w świecie Troy (m.in. „Odyseja Lanfeusta”, „Zdobywcy Troy”) wymyślił słynny francuski scenarzysta Christophe Arleston. Autorem rysunków do „Trolli” jest Jean-Louis Mourier, twórca ilustracji także do innych opowieści napisanych przez Arlestona: „Ognie Askellu” i „Wojowniczki z Troy”.

Clifton, tom 5

Clifton, tom 5 - okładka

Clifton, tom 5 – okładka

Scenariusz: Greg, Bob de Groot
Rysunki: Turk
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 176 stron
Format: 216×285
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-5022-5
Język oryginału: francuski
Seria: Clifton
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Angielska wieś, domek i pyszne posiłki Miss Partridge: życie Harolda Wilberforce’a Cliftona, byłego pułkownika MI-5, wydaje się niezwykle spokojne… Ale bardziej niż emerytowanym szpiegiem, którego świat zazdrości perfidnemu Albionowi, Clifton jest Bocianem Melomanem, dowódcą skautowskiego zastępu, „zawsze gotowym” (by pomagać bliźnim)! Ten pechowiec często pakuje się w kłopoty po same uszy. Jednak przysięga to przysięga, prawda? W imię skautingu i Anglii Clifton przypomni bandytom wszelkiej maści, że „niczym w urzędzie skarbowym, przestępstwo nie popłaca!”.
W piątym tomie, stworzonym przez Grega, Boba de Groota i Turka, znajdziemy cztery albumy: „Chichoczący złodziej”, „Pseudonim Lord X”, „Sir Jason” i „Ten drogi Wilkinson”.

Hellblazer, tom 8

Hellblazer, tom 8 - okładka

Hellblazer, tom 8 – okładka

Scenariusz: Jamie Delano
Rysunki: Richard P. Rayner, Mike Hoffman, Mark Buckingham,
Bryan Talbot, Ron Tiner, David Lloyd
Przekład: Jacek Żuławnik
Oprawa: twarda
Objętość: 464 strony
Format: 170×260
Cena: 129,99
ISBN: 978-83-281-4932-8
Język oryginału: angielski
Seria: Hellblazer
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: horror

Kolejny tom opowieści o Hellblazerze, drugi z trzech autorstwa Jamiego Delano. Tym razem John Constantine, dążąc do osiągnięcia wewnętrznego spokoju, zburzonego stałym obcowaniem z duchami i demonicznymi stworzeniami, stara się nawiązać kontakty z żywymi ludźmi. Przystępuje do komuny hipisów i wraz z nimi przemierza kraj. Jednak nawet tu dosięga go mroczne przeznaczenie. Chcąc nie chcąc ponownie musi walczyć, aby piekielne moce nie zawładnęły światem.

Autorem scenariusza tego tomu jest pierwszy scenarzysta serii Jamie Delano („Animal Man”), natomiast za rysunki odpowiadają m.in. Richard Piers Rayner („Doktor Fate”) i Mark Buckingham („Baśnie”). „Hellblazer” to najdłużej ukazująca się seria Vertigo (1988–2013). Na przestrzeni lat scenariusze przygód Johna Constantine’a pisało wielu znanych autorów, m.in. Garth Ennis, Paul Jenkins, Warren Ellis, Brian Azzarello, Neil Gaiman czy Grant Morrison.

Batman: Budowniczowie Gotham

Batman: Budowniczowie Gotham - okładka

Batman: Budowniczowie Gotham – okładka

Scenariusz: Scott Snyder, Kyle Higgins, Ryan Parrott
Rysunki: Trevor McCarthy, Graham Nolan, Dustin Nguyen i inni
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 152 strony
Format: 170×260
Cena: 59,99
ISBN: 978-83-281-5252-6
Język oryginału: angielski
Seria: Batman
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Na przełomie XIX i XX wieku przedstawiciele trzech wybitnych rodzin zamieszkujących Gotham postanowili stworzyć nową panoramę rozwijającego się miasta. Teraz szaleniec dysponujący sporą ilością materiałów wybuchowych i pałający pragnieniem zemsty za czyny, do których doszło ponad sto lat temu, grozi, że zniszczy całe miasto. Tajemnicza postać znana jako Architekt zaczyna od jednoczesnego wyburzenia trzech najstarszych mostów w Gotham. Bierze na celownik budynki związane z dziedzictwem najbardziej znanych mieszkańców tego miasta, w tym Bruce’a Wayne’a. Aby poznać motywy Architekta i jego związki z ponurą przeszłością Gotham, Batman musi zwrócić się o pomoc do Robina, Red Robina oraz Black Bat (postaci, która w ramach programu Batman Incorporated działa w Hongkongu). Czy uda im się wyśledzić nowego złoczyńcę, zanim ten ukończy swój wielki projekt? A może potężna eksplozja zakończy istnienie dumnej metropolii?

Scott Snyder, wielokrotnie nagradzany twórca przygód Batmana, łączy siły z tak znanymi scenarzystami jak Kyle Higgins i Ryan Parrott oraz gwiazdorskim zespołem artystów – Trevorem McCarthym, Grahamem Nolanem i Dustinem Nguyenem – aby opowiedzieć historię sięgającą najwcześniejszych dni Gotham. W albumie znajduje się również nowe wprowadzenie autorstwa Higginsa, a także szkice powstałe przy tworzeniu serii oraz pierwsza opowieść Higginsa i McCarthy’ego zatytułowana „Nightrunner”, z udziałem Batmana z Paryża.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman: Gates of Gotham” #1–5, „Detective Comics Annual” #12 oraz „Batman Annual” #28.

Pikapidula – Jupijajej! tom 2

Pikapidula, tom 2 - okładka

Pikapidula, tom 2 – okładka

Scenariusz: Agnieszka Surma
Rysunki: Agnieszka Surma
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 170×260
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-3474-4
Język oryginału: polski
Seria: Konkurs Janusza Christy
Kategoria: komiks polski
Tematyka: humor

Nadeszły wakacje i rodzice Ady postanowili zrobić remont domu. W związku z tym wysyłają córkę do dziadków. Ada na początku nie jest zachwycona perspektywą wyjazdu na wieś – jej koledzy i koleżanki mają w planach bardziej egzotyczne podróże. Boi się, że będzie się nudzić. Po przyjeździe dziadek proponuje jej spędzić wakacje na Dzikim Zachodzie. Dziewczynce od razu poprawia się humor. Tym bardziej, gdy okazuje się, że bycie kowbojką wiąże się z nauką jazdy konnej, a w bliskiej okolicy mieszka plemię Indian…

Autorką serii jest Agnieszka Surma, z wykształcenia rzeźbiarka, zrządzeniem losu grafik i ilustrator. Komiks nagrodzony w trzeciej edycji Konkursu na komiks dla dzieci im. J. Christy.

Pan Borsuk i Pani Lisica. Rozgardiasz, tom 2

Pan Borsuk i Pani Lisica, tom 2 - okładka

Pan Borsuk i Pani Lisica, tom 2 – okładka

Scenariusz: Brigitte Luciani
Rysunki: Eve Tharlet
Przekład: Ernest Kacperski
Oprawa: twarda z gąbką
Objętość: 32 strony
Format: 216×285
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-6092-7
Język oryginału: francuski
Seria: Mój pierwszy komiks 5+
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Borek, Szperaczek i Róża w jednym zgadzają się całkowicie: borsuki i lisy nie są stworzone do życia razem! Jednak ich rodzice są innego zdania. Na domiar złego pan Borsuk i pani Lisica postanawiają zamieszkać we wspólnej norze!

W drugim tomie pojawia się niespodziewany gość. Spowoduje zamieszanie w tej niezwykłej rodzinie borsuków i lisów, które nigdy się nie nudzą.
Borek, Szperaczek i Róża w jednym zgadzają się całkowicie: borsuki i lisy nie są stworzone do życia razem! Jednak ich rodzice są innego zdania. Na domiar złego pan Borsuk i pani Lisica postanawiają zamieszkać we wspólnej norze!
W drugim tomie pojawia się niespodziewany gość, który spowoduje zamieszanie w tej niezwykłej rodzinie borsuków i lisów, które nigdy się nie nudzą.

Lucky Luke kontra Pat Poker, tom 5

Lucky uke, tom 5 - okładka

Lucky uke, tom 5 – okładka

Scenariusz: Morris
Rysunki: Morris
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-5929-7
Język oryginału: francuski
Seria: Lucky Luke
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Jedna z pierwszych opowieści o legendarnym kowboju, który jeszcze nie jest sławnym rewolwerowcem, dlatego złoczyńcy uważają go za żółtodzioba!

Lucky Luke zgadza się przyjąć posadę szeryfa w Red City. Nazwa miasta pochodzi od koloru ziemi, która podobno jest czerwona, bo wsiąkła w nią krew wielu poprzednich stróżów prawa… Już w czasie podróży do odległego miasteczka Samotny Kowboj ma nieliche kłopoty, a w gnieździe bandytów będzie jeszcze gorzej! Czy zdoła zaprowadzić porządek tam, gdzie dotąd nikomu to się nie udało? Przed najszybszym strzelcem Dzikiego Zachodu seria bezpardonowych starć ze sprytnym i bezwzględnym mistrzem kart Patem Pokerem, który nie zawaha się przed żadnym draństwem, aby uniknąć więzienia!

Serię „Lucky Luke” wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza René Goscinnego (1926–1977). Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

Premiera 24 listopada 2021 r.

Thorgal. Neokora, tom 39

Thorgal, tom 39 - okładka

Thorgal, tom 39 – okładka

Scenariusz: Yann Le Pennetier
Rysunki: Frédéric Vignaux
Przekład: Wojciech Birek
Oprawa: twarda/miękka
Objętość: 56 stron
Format: 215×290
Cena: 34,99/ 24,99
ISBN: 978-83-281-5221-2/ 978-83-281-5220-5
Język oryginału: francuski
Seria: Thorgal
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Najnowszy tom bestsellerowej opowieści fantasy o wikingu Thorgalu Aegirssonie. Seria została wymyślona przez słynnego scenarzystę Jeana Van Hamme’a i wybitnego polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego.
Główny bohater wraca do domu z wyprawy, podczas której uratował porwaną przez wyspiarzy córkę. Jednak okazuje się, że wszyscy mieszkańcy jego rodzinnej wioski zostali zaczarowani… Thorgal wraz z Jolanem wyruszają do siedziby odpowiedzialnego za ten czyn władcy sąsiedniej krainy. Tam spotykają starych wrogów, którzy zmuszają ich do rejsu na odległą Północ, gdzie w krainie lodów spoczywają ukryte sekrety przybyszy z gwiazd. Ciemnowłosy wiking po raz kolejny stanie przed możliwością ostatecznego rozwikłania tajemnicy swojego pochodzenia!
Scenariusze „Thorgali” są obecnie pisane przez Yanna Le Pennetiera, współautora innych serii z tego samego uniwersum – „Thorgal – Louve” i „Thorgal – Młodzieńcze lata”, a także kilkudziesięciu cykli przygodowych, fantastycznych czy młodzieżowych. Rysunki do tego tomu przygód Aegirssona stworzył Frédéric Vignaux, grafik specjalizujący się w opowieściach historycznych i legendarnych.

Flex Mentallo – Człowiek Mięśniowej Tajemnicy

Flex Mentallo - okładka

Flex Mentallo – okładka

Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Frank Quitely
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 128 stron
Format: 170×260
Cena: 59,99
ISBN: 978-83-281-5253-3
Język oryginału: angielski
Seria: Doom Patrol
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Kolejne dzieło słynnego scenarzysty Granta Morrisona! „Flex Mentallo” to szalona i zakręcona, a jednocześnie logiczna i konsekwentnie poprowadzona opowieść o apokalipsie wszechświatów. Jedyną nadzieją – nie tylko naszej rzeczywistości – jest Flex Mentallo, kulturysta dysponujący mocą… mięśniowej tajemnicy. Musi odszukać zaginionych superbohaterów dawnych czasów, aby nakłonić ich do ocalenia Poliwersum. Jednak prawda o zagrożeniu i o samych legendarnych herosach okaże się zupełnie inna, niż ktokolwiek mógłby przewidzieć. Przy okazji poznamy wreszcie odpowiedź na odwieczne pytanie czytelników: skąd autorzy komiksów biorą pomysły na swoje dzieła!

Twórcami tego niezwykłego albumu są pochodzący ze Szkocji dwaj giganci komiksu: scenarzysta Grant Morrison („Animal Man”, „Doom Patrol”, „Multiwersum”) i rysownik Frank Quitely („Authority”, „New X-Men”, „Batman i Robin”).

Cyberpunk 2077: Twój głos

Cyberpunk 2077 - okładka

Cyberpunk 2077 – okładka

Scenariusz: Marcin Blacha, Aleksandra Motyka
Rysunki: Danijel Žeželj
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 88 stron
Format: 167×255
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-5275-5
Język oryginału: angielski
Seria: Cyberpunk
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction

Podczas rutynowej kontroli torów szeregowy pracownik techniczny metra staje się świadkiem starcia gangsterów z pewną tajemniczą kobietą, która w desperacji prosi go o przechowanie czipa. Mężczyzna chce poznać prawdę o przedziwnym wydarzeniu i tożsamość intrygującej dziewczyny. Wyrusza w podróż przez najmroczniejsze zaułki Night City. W trakcie poszukiwań spotka szalonych cyberpunków, pracowników bezwzględnych korporacji i słynnego Johnny’ego Silverhanda.

Scenariusz napisali Aleksandra Motyka („Wiedźmin: Córka płomienia”) i Marcin Blacha, a rysunki stworzył Danijel Žeželj. Album zawiera materiały zebrane w amerykańskim wydaniu „Cyberpunk 2077: Your Voice”.

Sandman Uniwersum.
Księgi Magii – Drugie quarto, tom 2

Księgi magii, tom 2 - okładka

Księgi magii, tom 2 – okładka

Scenariusz: Kat Howard
Rysunki: Tom Fowler, Brian Churilla, Craig Taillefer
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 176 stron
Format: 170×260
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-5280-9
Język oryginału: angielski
Seria: Sandman Uniwersum
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: horror

Drugi tom opowieści o młodym magu Timie Hunterze, która rozgrywa się w stworzonym przez Neila Gaimana uniwersum Sandmana.

Nastoletni Tim ma sporo kłopotów – nie tylko tych związanych z poznawaniem i oswajaniem swojej potężnej mocy, ale także rodzinnych. Próbuje sobie z nimi poradzić, lecz za cokolwiek się zabiera, wszystko robi źle: jego tata wciąż jest pod wpływem otępiającego zaklęcia, a on sam, zamiast odnaleźć zaginioną przyjaciółkę, trafia do magicznego królestwa, gdzie zapomina o prawdziwym świecie… Tim nie wie, że jedna z jego możliwych ścieżek przeznaczenia wiedzie do krwawej tyranii, dlatego dyskretnie obserwują go różne potężne siły. Jaką drogę wybierze chłopak – ku dobru czy też może skusi go moc zła?
Autorką scenariusza jest młoda, lecz już kilkakrotnie nagradzana amerykańska scenarzystka Kat Howard („Roses and Rot”, „An Unkindness of Magicians”), a twórcą rysunków – kanadyjski grafik Tom Fowler („Doom Patrol”, „Green Arrow”, „Hulk”). Album zawiera zeszyty 7–13 serii oryginalnej.

Czarny Młot. Pułkownik Weird: Zagubiony w kosmosie

Pułkownik Weird - okładka

Pułkownik Weird – okładka

Scenariusz: Jeff Lemire
Rysunki: Tyler Crook
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 112 stron
Format: 170×260
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-5276-2
Język oryginału: angielski
Seria: Czarny Młot
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Kolejna opowieść rozgrywająca się w świecie wyróżnionej Nagrodą Eisnera serii o Czarnym Młocie. Tym razem głównym bohaterem jest niezwykły pułkownik Weird.

Kosmiczny poszukiwacz przygód Randall Weird przez dziesięciolecia mierzył się równocześnie ze swoją przeszłością i przyszłością, starał się przy tym pozostać przy zdrowych zmysłach oraz chronić przyjaciół przed wszechświatem, w którym roi się od niebezpieczeństw. Pułkownik wyrusza w dziwną podróż w czasie i przestrzeni, w poszukiwaniu czegoś, o czym dawno zapomniał. W tej rozgrywce stawką jest nie tylko jego zdrowie psychiczne, lecz także los wszystkich jego bliskich. Czy Weird zdoła wydostać się z pętli czasowej, w którą wpadł wiele lat temu? Jego jedyną szansą jest odnalezienie kluczowego elementu zagubionych wspomnień…

Autorem scenariusza jest kanadyjski twórca Jeff Lemire („Łasuch”, „Opowieści z hrabstwa Essex”), a rysunki są dziełem amerykańskiego grafika Tylera Crooka („Hrabstwo Harrow”, „BBPO: Piekło na Ziemi”). Album zawiera zeszyty miniserii „Colonel Weird: Cosmagog” #1–4.

Amazing Spider-Man Epic Collection: Inferno

Inferno - okładka

Inferno – okładka

Scenariusz: Gerry Conway, Tom DeFalco, Fred Hembeck,
David Michelinie, Peter Sanderson
Rysunki: Mark Bagley, Ron Frenz, Fred Hembeck, Erik Larsen,
Rob Liefeld, Todd McFarlane, Richard Rockwell, Alex Saviuk
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Objętość: 480 stron
Format: 170×260
Cena: 129,99
ISBN: 978-83-281-5006-5
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Mary Jane Watson i Peter Parker borykają się z kłopotami finansowymi i muszą nawet przeprowadzić się do pensjonatu cioci May. Tymczasem Spider-Man ma mnóstwo pracy… tyle że mało dochodowej. Zielony Goblin, Venom, Rhino, Lizard i Scorpion nie próżnują. Dodatkowo Spider-Man wplątuje się też w międzynarodową aferę po zamachu w Symkarii. Problem próbują rozwiązać również Silver Sable i Kapitan Ameryka. Czy ich współpraca przyniesie efekty? A na deser powieść graficzna „Życia równoległe”, która pokazuje relację Parkera i MJ w zupełnie nowym świetle.

Scenariusze napisali Gerry Conway, Tom DeFalco, Fred Hembeck, David Michelinie i Peter Sanderson, a rysunki stworzyli Mark Bagley, Ron Frenz, Fred Hembeck, Erik Larsen, Rob Liefeld, Todd McFarlane, Richard Rockwell oraz Alex Saviuk. Album zawiera zeszyty „The Amazing Spider-Man” #311–325 i „Annual” #23 oraz powieść graficzną „Amazing Spider-Man: Parallel Lives”.

Daredevil: Nieustraszony! tom 7

Daredevil, tom 7 - okładka

Daredevil, tom 7 – okładka

Scenariusz: Andy Diggle, Antony Johnston
Rysunki: Marco Checchetto, Roberto De La Torre,
Davide Gianfelice, Billy Tan
Przekład: Zofia Sawicka
Oprawa: twarda
Objętość: 560 stron
Format: 170×260
Cena: 139,99
ISBN: 978-83-281-5005-8
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Tajemnicza organizacja znana jako Dłoń od wieków stanowiła potężną siłę w świecie nielegalnych interesów. Niedawno rozpoczęła poszukiwania nowego przywódcy. Początkowo wybór padł na Matta Murdocka, niewidomego prawnika z Hell’s Kitchen, znanego również jako Daredevil. On jednak odrzucał propozycję, dopóki przedstawiciele Dłoni nie zwrócili się do kolejnego kandydata – Wilsona Fiska, Kingpina. Murdock nie mógł pozwolić, by kontrolę nad organizacją przejął psychopatyczny król zbrodni. Konsekwencje byłyby katastrofalne. Zgodził się więc objąć przywództwo nad Dłonią, wierząc, że może zmienić ją od wewnątrz…

Scenariusze napisali Andy Diggle i Antony Johnston, a rysunki stworzyli Marco Checchetto, Roberto De La Torre, Davide Gianfelice oraz Billy Tan.
Album zawiera zeszyty: „Dark Reign: The List – Daredevil” #1, „Daredevil” #501–512, „Shadowland” #1–5, „Shadowland: After the Fall”, „Daredevil: Reborn” #1–4.

Fantastyczna Czwórka, tom 1

Fantastyczna Czwórka - okładka

Fantastyczna Czwórka – okładka

Scenariusz: Jonathan Hickman
Rysunki: Sean Chen, Dale Eaglesham, Neil Edwards, Adi Granov
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 384
Format: 170×260
Cena: 109,99
ISBN: 978-83-281-5224-3
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Pierwszy tom przygód najsławniejszej rodziny Marvela – Fantastycznej Czwórki!
Genialny naukowiec Reed Richards. Sue Storm, Niewidzialna Kobieta. Jej brat Johnny, Ludzka Pochodnia. Stwór. I fantastyczne dzieci – Franklin oraz Valeria Richards – ukrywające przed rodzicami więcej, niż mogłoby się wydawać. Oto pierwsza rodzina Marvela, która powraca właśnie do swojej sławnej siedziby – Budynku Baxtera. Tam Reed buduje most do innych światów, podczas gdy fundacja Sue odkrywa zaginione podwodne cywilizacje… Tylko czy w tym świecie szalonych wynalazków i toczących się w obłędnym tempie przygód Fantastyczna Czwórka zdoła przetrwać jako rodzina? I ile jest gotów poświęcić Reed, by osiągnąć pełnię swojego potencjału?

Autorem tej opowieści jest Jonathan Hickman („Nieskończoność”, „Tajne wojny”), a rysunki stworzyli Sean Chen, Dale Eaglesham, Neil Edwards i Adi Granov. Album zawiera zeszyty „Dark Reign: Fantastic Four” #1–5, „Fantastic Four” #570–578 oraz „Dark Reign: The Cabal” #1.

Marvel Fresh. Spidergedon

Spidergeddon - okładka

Spidergeddon – okładka

Scenariusz: Christos Gage
Rysunki: Carlo Barberi, Jorge Molina
Przekład: Nika Sztorc
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 332 strony
Format: 167×255
Cena: 79,99
ISBN: 978-83-281-5230-4
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Fresh
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Spider-Punk. Spider-Gwen. Miles Morales. Web-Slinger, Spidey z Dzikiego Zachodu. Oto bohaterowie, którzy wraz z innymi istotami obdarzonymi pajęczymi mocami raz jeszcze stawią czoło rodowi Dziedziczących. Te okrutne wampiry, karmiące się esencją Spider-Ludzi, uciekły z radioaktywnej planety i nie cofną się przed niczym, by się pożywić… oraz odzyskać nieśmiertelność. Czy pajęczy herosi z całego multiwersum zdołają je pokonać, zanim będzie za późno? Czy Otto Octavius przypomni sobie, jak być bohaterem? Oto decydująca bitwa o los tysięcy światów i ich pajęczych obrońców!

Autorem tej opowieści jest między innymi Christos Gage, znany z serii „Amazing Spider-Man” i „The Superior Spider-Man”, a rysunki stworzyli Carlo Barberi („Thunderbolts”), Jorge Molina („A-Force”, „X-Men”) oraz inni artyści. Album zawiera zeszyty „Edge of Spider-Geddon” #1–4, „Superior Octopus” #1, „Spider-Geddon” #0–5 i „Vault of Spiders” #1–2.

Liga Sprawiedliwości – Galaktyka grozy, tom 7

Liga Sprawiedliwości, tom 7

Liga Sprawiedliwości, tom 7

Scenariusz: Simon Spurrier, Jeff Loveness
Rysunki: Aaron Lopresti, Robson Rocha
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 132 strony
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-5250-2
Język oryginału: angielski
Seria: Uniwersum DC
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

W siódmym tomie serii Liga Sprawiedliwości zmierza do gwiazd. Na największych bohaterów DC czekają kosmiczni złoczyńcy i tajemnice! Najpierw Superman, Batman, Wonder Woman, Green Lantern i Flash odpowiedzą na wezwanie o pomoc. Trafią na podzielony wojną gatunek Trotha. Czy ziemscy bohaterowie zostaną uznani za wybawicieli, czy za najeźdźców? A może za jednych i drugich? Czy Liga Sprawiedliwości zjednoczy mieszkańców planety, zanim zniszczy ich zło?

Następnie członkowie Ligi odnajdą rodzimą planetę pasożytniczej rośliny znanej jako Czarna Łaska, zsyłającej żywicielom wizje idealnego życia. Pod wpływem tej rośliny Batman wreszcie odnajdzie spokój, ale jego koledzy będą musieli zabrać go z tego raju, żeby wszyscy mogli przetrwać!
Scenariusz historii zamieszczonych w albumie napisali Simon Spurrier („John Constantine: Hellblazer”) oraz Jeff Loveness („Rick i Morty”), a zilustrowali je Aaron Lopresti („Wonder Woman”) i Robson Rocha („Aquaman”). Ich opowieści dowodzą, że Liga Sprawiedliwości to najwięksi bohaterowie niejednego świata! Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Justice League” #48–52.

Superman: Action Comics – Metropolis w ogniu, tom 4

Action Comics, tom 4 - okładka

Action Comics, tom 4 – okładka

Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: John Romita Jr.
Przekład: Jakub Syty
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 132 strony
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-5251-9
Język oryginału: angielski
Seria: Uniwersum DC
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Lewiatan zdecydował się zaatakować Metropolis. Dołączają do niego Lex Luthor wraz z Legionem Zagłady. Lecz czy to wystarczy, żeby przejąć miasto Supermana? Przecież Człowiek ze Stali ma po swojej stronie potężnych przyjaciół…

Czas wezwać Ligę Sprawiedliwości oraz jej nastoletnich odpowiedników, Ligę Młodych, by przeciwstawić się siłom zła i powstrzymać Lewiatana przed zrównaniem Metropolis z ziemią…

Pełen wielkich niespodzianek czwarty tom serii „Superman Action Comics – Metropolis w ogniu” jest dziełem fantastycznego zespołu artystów, w skład którego wchodzą Brian Michael Bendis („Naomi”, „Legion of Super-Heroes”), John Romita Jr. („Superman: Rok pierwszy”) i Klaus Janson („Powrót Mrocznego Rycerza”). Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Action Comics” #1017–1021.

Rick i Morty idą do piekła

Rick i Morty idą do piekła - okładka

Rick i Morty idą do piekła – okładka

Scenariusz: Ryan Ferrier
Rysunki: Constanza Oroza
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydelkami
Objętość: 128 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-4981-6
Język oryginału: angielski
Seria: Rick i Morty
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction

Album specjalny o bardzo gorącej przygodzie doskonale nam znanych bohaterów – bekającego geniusza i jego marudnego wnuczka.

No i w końcu do tego doszło: Rick i Morty trafiają do piekła – i nie mówimy o urzędzie skarbowym. Mówimy o ogniu, siarce i męce przez całą wieczność. Rick jak to Rick, widzi wyjście z tego bałaganu i ciągnie Morty’ego na koszmarną rozmowę z…kierownikiem. Tyle że diabelska kraina rządzi się swoimi prawami, więc naukowe rozwiązania mogą się tam nie sprawdzić. Naszych popapranych bohaterów czeka cała seria – mniej lub bardziej odrażających – prób, nim zdadzą sobie sprawę, o co chodzi w tym chaosie… Ta historia to połączenie „Piekła” Dantego z „Życiem biurowym”, dlatego… naprawdę rozpęta się tu piekło!

Za scenariusz odpowiada Kanadyjczyk Ryan Ferrier („Criminy”, „Death Orb”, „Wojownicze żółwie ninja”), a za rysunki – argentyńska artystka Costanza Oroza.

Star Wars Łowcy Nagród. Cel Valance, tom 2

Star Wars. Łowcy Nagród, tom 2 - okładka

Star Wars. Łowcy Nagród, tom 2 – okładka

Scenariusz: Ethan Sacks
Rysunki: Paolo Villanelli
Przekład: Katarzyna Nowakowska
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 136 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-4973-1
Język oryginału: angielski
Seria: Star Wars Łowcy Nagród
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction

Nowa seria ze świata Gwiezdnych Wojen oryginalnie wydawana przez Marvela od 2020 roku.
Mając cenny ładunek i wyznaczoną nagrodę za swoją głowę, Valance musi się zwrócić do jedynej osoby, której ufa. Ale Klan Niepokonanych wysłał za nim wyjątkową i śmiertelnie groźną parę łowców. 4-LOM i Zuckuss to połączona przebiegłość, przed którą nie ucieknie nikt w galaktyce! Ranny i ścigany Valance spotyka się z byłą ukochaną w tajnej rebelianckiej bazie – ale 4-LOM i Zuckuss są coraz bliżej i mają do dyspozycji armię droidów bojowych z czasów wojen klonów! Wykonując rozpaczliwy manewr, by przeżyć, Valance naraża się na gniew piratów z Zewnętrznych Rubieży… i znajduje się na kursie kolizyjnym ze swoim dawnym rywalem Dengarem! Z kolei na lesistej planecie Malastare Bossk z łowcy zmienia się w zwierzynę!

Autorami serii są amerykański scenarzysta Ethan Sacks („Star Wars: Galaxy’s Edge”, „Star Wars: Allegiance”, „Old Man Hawkeye”) i włoski rysownik Paolo Villanelli („Star Wars: Lando – Double or Nothing”, „Star Wars: Jedi Fallen Order – Dark Temple”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: STAR WARS: BOUNTY HUNTERS #6–11.

Star Wars Darth Vader. Prosto w ogień, tom 2

Star Wars. Darth Vader, tom 2 - okładka

Star Wars. Darth Vader, tom 2 – okładka

Scenariusz: Greg Pak
Rysunki: Raffaele Ienco
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 136 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-4972-4
Język oryginału: angielski
Seria: Star Wars Darth Vader
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction

Nowy cykl ze świata Gwiezdnych Wojen i zupełnie nowy rozdział sagi o Mrocznym Lordzie Sithów oryginalnie wydawany przez Marvela od 2020 roku.

Vader szukał zemsty na tych, którzy przez tyle lat ukrywali przed nim Luke’a, i niemal zdradził przy tym swojego mistrza. Nie umknęło to uwadze Palpatine’a i teraz pora na kolejną lekcję dla Vadera. Ukarany i pokiereszowany Mroczny Lord Sithów wlecze się przez wypaloną powierzchnię Mustafara i ma w głowie tylko odwet! Ale gdy zbliża się do klucza do największego sekretu Palpatine’a, na drodze staje mu groźny zabójca, Ochi z Bestoona. Vader i Ochi stają do walki na śmierć i życie… ale w jakim stopniu ten obrót wydarzeń stanowi element wielkiego planu Palpatine’a?

Autorami serii są amerykański scenarzysta Greg Pak („Incredible Hulk”, „Totally Awesome Hulk, X-Men: Magneto Testament”, „X-Men: Phoenix – Warsong”) oraz włoski rysownik Raffaele Ienco (“Batman: Sins of the Father”, „Mechanism, Pos”al: Deliverance, Symmetry”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: STAR WARS: DARTH VADER (2020) #6–11.

Myszka Miki. Miki i zaginiony ocean

Miki i zaginiony ocean - okładka

Miki i zaginiony ocean – okładka

Scenariusz: Denis-Pierre Filippi
Rysunki: Silvio Camboni
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony
Format: 216×285
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-4962-5
Język oryginału: francuski
Seria: Myszka Miki
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: przygodowy

Disnejowska Myszka Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy wynalazcę. Przeżyj wraz z tym bohaterem niesamowite przygody!
W świecie spustoszonym podczas Wielkiego Konfliktu powoli odradza się cywilizacja. Największym problemem jest rozpaczliwy brak wszelkiego rodzaju paliw. Miki, Minnie i Goofy tworzą zespół zdolnych wynalazców, ale zajmują się też przeszukiwaniem wraków statków. Niestety, kolejny raz zdobycz zostaje sprzątnięta im sprzed nosa przez największego rywala, bezwzględnego Czarnego Piotrusia. Pozbawieni dochodów bohaterowie postanawiają wziąć udział w „wyzwaniu stulecia” i zdobyć wielką nagrodę. W efekcie jednak wplątują się w intrygę, która może doprowadzić do ostatecznego końca świata…
Autorami „Mikiego i zaginionego oceanu” są francuski scenarzysta Denis-Pierre Filippi i włoski rysownik Silvio Camboni, którzy od lat współpracują, tworząc znane na wielu rynkach europejskich serie fantastyczno-przygodowe „Niezwykła podróż”, „Gargouilles”, „Néfésis”.

Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Powrót trzech caballeros, tom 9

Wujek Sknerus i Kaczor Donald, tom 9 - okładka

Wujek Sknerus i Kaczor Donald, tom 9 – okładka

Scenariusz: Don Rosa
Rysunki: Don Rosa
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 224 strony
Format: 170×260
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-9859-3
Język oryginału: angielski
Seria: Kaczogród
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: humor

Kaczor Donald wcale nie chciał znaleźć się w rozpędzonym meksykańskim pociągu bez maszynisty ani toczyć nierównej walki z bandziorem zwanym Złotym Kapeluszem. Ale kiedy w grę wchodzi fortuna w srebrze, a u boku Donalda stoją nieustraszeni amigos José Carioca i Panchito, nierówna walka staje się równiejsza! Między innymi o tej walce opowiada tytułowy komiks o trzech caballeros, ale to dopiero początek! W „Meandrach architektury” Dziadek Be znajduje oryginalne plany skarbca Sknerusa, a w historii „Każda różdżka ma dwa końce” Magika de Czar rzuca bardzo groźne zaklęcie na umysły Sknerusa i Donalda. Te historietas excelentes („doskonałe komiksy” – tłumaczymy na wypadek, gdyś nie był caballero) wreszcie doczekały się wznowień w oszałamiających kolorach oraz z prawdziwym skarbcem komentarzy i zakulisowych ciekawostek opisanych przez samego Dona Rosę.

Kolekcja, składająca się z dziesięciu tomów, to pierwsze kompletne, chronologiczne wydanie kaczych przygód autorstwa ulubieńca czytelników Dona Rosy, podążającego śladem legendarnego disnejowskiego autora Carla Barksa, lecz posiadającego własny, niepowtarzalny styl. Rosa, który zasłynął cyklem „Życie i czasy Sknerusa McKwacza”, przez dwie dekady snuł opowieści o Sknerusie i Donaldzie!

Kaczogród – Carl Barks – Stawiłem sobie pomnik i inne historie z roku 1952, tom 28

Kaczogród, tom 28 - okładka

Kaczogród, tom 28 – okładka

Scenariusz: Carl Barks
Rysunki: Carl Barks
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 248 stron
Format: 170×260
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-5963-1
Język oryginału: angielski
Seria: Kaczogród
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: humor

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z roku 1952. W tytułowej historii maharadża Bredniostanu przybywa do Kaczogrodu i zgadza się sfinansować pomnik Korneliusza Kwaczaka, założyciela miasta. Sknerus nie może znieść takiej zniewagi i musi pokazać, kto tu jest bogatszy! Bogactwo można jednak szybko stracić – wystarczy zwykły przypadek, jak w „Opowieści przedświątecznej” – a bez swoich pieniędzy Sknerus to tylko „Biedny stary kaczor”… Na szczęście to przejściowy stan, bo stary kaczor zna stare sztuczki i wie, jak odzyskać majątek. Bogactwo marzy się także Donaldowi, który rusza do Gujany Brytyjskiej na poszukiwanie cennego znaczka pocztowego i tam spotyka Złotego Człowieka. Złoty jest także hełm, po który nasz dzielny kaczor płynie na Labrador, aby zapobiec zagrożeniu dla całej Ameryki. A co zrobi Donald, kiedy wreszcie będzie miał forsy jak lodu? Odpowiedź kryje się już w tytule komiksu „Szał konsumpcji”! Poza tym Donald jak zwykle ima się najróżniejszych zajęć. Pisze kowbojską piosenkę, poszukuje kamieni szlachetnych i zabiera siostrzeńców na wakacje, które w założeniu mają być bezpieczne i spokojne…

Kamila i Konie. Na łonie przyrody, tom 3

Kamila i konie, tom 3 - okładka

Kamila i konie, tom 3 – okładka

Scenariusz: Lili Mésange
Rysunki: Stefano Turconi
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9756-5
Język oryginału: francuski
Seria: Kamila i Konie
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Kamila od dawna jest członkinią klubu jeździeckiego „Cztery Podkowy” i bierze udział w konkursach hippicznych na ukochanym koniu Oceanie. Jej siostra Anais jest jeszcze na to za mała, dlatego jako wierzchowca używa Pompona – złośliwego, ale bardzo zabawnego kucyka. Dziewczynki wraz z koleżankami tworzą wesołą gromadkę, opiekują się zwierzętami z całej okolicy, nigdy się nie nudzą, zawsze mają zwariowane pomysły. Nie możemy też zapomnieć o ich koledze Arturze, jeźdźcu wprawdzie nieporadnym, za to świetnie prezentującym się w zbroi podczas turniejów rycerskich! Bohaterowie komiksu starają się zachować dobry humor nawet wtedy, gdy wierzchowiec zrzuci ich do rzeki albo przyjdzie im przeczekać burzę w ciemnej jaskini. W tej opowieści przygoda goni przygodę, a żarty się nie kończą! Albumy są uzupełnione ciekawostkami o koniach oraz poradami dla dzieci chcących rysować komiksy.

Scenarzystą cyklu jest ukrywający się pod kobiecym pseudonimem Lili Mésange francuski autor tekstów do wielu serii, przede wszystkim humorystycznych i przygodowych (m.in. „Robin Hood”, „Alienor”, „Lola Bogota”), a za rysunki odpowiada włoski twórca Stefano Turconi, wcześniej znany z licznych komiksów dla dzieci – od „Myszki Miki”, przez „Małą Syrenkę” po „WITCH”.