Drugiego grudnia nakładem wydawnictwa Timof i Cisi Wspólnicy ukażą  się cztery nowe pozycje.

Wampir

wampir

Wampir Fernand jest niepoprawnym romantykiem, który zwykł gryźć swoje ofiary tylko jednym kłem, aby nie pozostawić zbyt wiele śladów, na niczego nieświadomej ofierze. Jego problemem nie są jednak łowcy wampirów, a trudności z wyrażeniem własnych myśli oraz wybraniem jednej z dziewczyn, która odwzajemni jego miłość.

Wampir to bestiariusz miłości, tej, która napędza wampiry, ludzi drzewa, początkujące czarownice i golemy. Cała populacja niezwykłych stworzeń, przewijających się na łamach książki, nie szerzy postrachu i grozy, ale z pasją poszukuje swoich bratnich dusz. Historie te opowiadane są z dużą dozą romantyzmu i humoru, które zawierają w sobie sporo z telewizyjnego sitcomu i książkowych baśni. Komiks porusza uniwersalne dla każdego czytelnika tematy – miłość, stratę, pożądanie i zmysłowość. Joann Sfar w swoim komiksie nawiązuje do dziedzictwa artystycznego takich twórców jak Sempé i Quentin Blake, doskonale wplatając znane już im idee i naturalność w swój współczesny styl.

Wampir to tygiel postaci Sfara, które pojawiają się tu znienacka wyrwane ze swoich opowieści, ale w dalszym ciągu są tak samo autentyczne jak w pierwotnych komiksach, jak choćby obecny tu Profesor Bell. Opowieść o Wampirze była szeroko omawiana w wysokonakładowej prasie francuskiej, m.in. w Le Monde i Le Figaro.

Joannowi Sfarowi (Nicea, 1971) najbliżej do statusu gwiazdy rocka wśród autorów komiksów w Europie. A właśnie Wampir dał mu platynową płytę na frankofońskim rynku. Polska ekskluzywna wersja albumu oparta jest na wydaniach hiszpańskim i niemieckim. Na 2015 rok planujemy zamykający serię ekskluzywny album Aspirine.

Autor: Joann SfarTłumaczenie: Jakub Jankowski i Katarzyna Sajdakowska
Oprawa: twardaISBN: 978-83-63963-88-0
Format:  220X240 mmKomiks nr 151
Str.: 216kolor
Cena: 110 zł z VATOdbiorcy: Dla wszystkich czytelników

Palestyna

palestynaPod koniec l991 i na początku 1992 roku, w trakcie pierwszej intifady, Joe Sacco spędził kilka miesięcy z Palestyńczykami na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy, podróżując i robiąc notatki. Przeprowadził ponad 100 wywiadów z Palestyńczykami i Izraelczykami, aby zrozumieć naturę konfliktu palestyńsko-izraelskiego. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych przystąpił do tworzenia Palestyny, w której połączył reporterskie techniki obserwacji, jako naocznego świadka, z medium komiksu, aby stworzyć opowieść o tym złożonym i nacechowanym emocjami problemie. Pokazuje tu wydarzenia z centrum palestyńskich doświadczeń, tworząc niezapomniany obraz, który maluje z wielką wnikliwością i niezwykłym humorem.

Palestyna otrzymała w 1996 roku American Book Award, ugruntowując pozycję Joe Sacco, jako czołowego twórcy reportaży komiksowych.

Autor: Joe Sacco Tłumaczenie: Marek Cieślik
Oprawa: twardaISBN: 978-83-63963-29-3
Format:  170X255 mmKomiks nr 152
Str.: 296Czerń i biel
Cena: 110 zł z VATOdbiorcy: Dojrzalszy czytelnik

Prosto z piekła

prosto z pieklaProsto z piekła to historia Kuby Rozpruwacza, prawdopodobnie
najbardziej znanego seryjnego mordercy w historii.

To obsypane nagrodami dzieło jest uważane za jedną z najważniejszych powieści graficznych w dziejach gatunku.

Przygotowane przez scenarzystę ze skrupulatnością naukowca,
narysowane z prawdziwą pasją. Fascynujące.
Drugie polskie wydanie tego klasycznego już dzieła Alana Moor’a.

 

Scenariusz: Alan Moore        Rysunek: Eddie Campbell

 Tłumaczenie: Michał Chaciński i Marek Cieślik
Oprawa: twardaISBN: 978-83-63963-99-6
Format:  190X255 mmKomiks nr 153
Str.: 584Czerń i biel
Cena: 140 zł z VATOdbiorcy: Tylko dla dorosłych

Ralph Azham 5: Wyspa niebieskich demonów

ralph5

Ralph, Yassu i Zania, oraz część wyroczni opuścili Octanię na pokładzie Vaticyne. Po końcowym przystanku w Luccii, wyruszą wreszcie na wielki szlak, jaki zaprowadzi ich na ziemie strasznego Vom Syrusu, którego chcą przekonać do sojuszu, w celu obalenia króla Astolii. Osiągnięcie tego celu może być trudne, zwłaszcza gdy król wysłał za nimi zabójcę…

Lewis Trondheim nie przestaje zadziwiać i bawić. Od lat swobodnie poczyna sobie z różnorodnymi konwencjami w sztuce komiksu. W serii „Ralph Azham” z lekkością kreuje kolejny ze swych niepospolitych światów, sprawiając, że podczas lektury i tym razem można podziwiać finezję, wprawę i pomysłowość twórcy.

 Już w marcu 2015 szósty tom serii: Wróg mojego wroga.

Autor: Lewis TrondheimTłumaczenie: Katarzyna Sajdakowska
Oprawa: miękkaISBN: 978-83-63963-51-4
Format:  210X290 mmKomiks nr 154
Str.: 48kolor
Cena: 37 zł z VATOdbiorcy: Wszyscy