Premiera 2 września 2020 r.

Trzeci Testament, tom 2

Scenariusz: Xavier Dorison, Alex Alice
Rysunki: Alex Alice
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 232 strony
Format: 216×285
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-9898-2
Język oryginału: francuski
Seria: Trzeci Testament
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: historyczny

Trzeci Testament - okładka

Trzeci Testament – okładka

Zbiorcze wydanie bestsellerowej, kultowej opowieści o starożytnych tajemnicach wiary i zemście. Koniec XIII wieku. Inkwizytor Konrad z Marburga zostaje skazany na śmierć za rzekome konszachty z szatanem…Dwadzieścia lat później w pewnym opactwie dochodzi do masakry zakonników. Kto i dlaczego dokonał odrażającego mordu? Aby wyjaśnić tę zagadkę, arcybiskup Paryża ściąga z Bretanii starego przyjaciela, kiedyś znanego z bezkompromisowej walki z przejawami nadnaturalnego zła. Tak rozpoczyna się krwawa i pełna mistycznych tajemnic historia o poszukiwaniach przeklętego manuskryptu, który zawiera wskazówki dotyczące miejsca ukrycia świętego skarbu. W grę włączą się nie tylko siły ziemskie, ale też nadprzyrodzone. Bohaterowie przemierzą wiele krain, żeby w końcu dotrzeć na sam kraniec świata…
Stworzona przez Xaviera Dorisona („Kriss de Valnor”, „Sanktuarium”) i Alexa Alice’a („Gwiezdny zamek”) alternatywna wizja dziejów chrześcijaństwa zadziwia bogactwem pomysłów i wciąga mrocznym klimatem. Album zawiera cztery oryginalne tomy: „Marek, czyli przebudzenie lwa”, „Mateusz, czyli oblicze anioła”, „Łukasz, czyli tchnienie byka” oraz „Jan, czyli dzień kruka”.

Green Class, Alfa, tom 2

Scenariusz: Jéróme Hamon
Rysunki: David Tako
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony
Format: 216×285
Cena: 59,99
ISBN: 978-83-281-9688-9
Język oryginału: francuski
Seria: Green Class
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: science fiction/przygodowy

Green Class, tom 2 - okładka

Green Class, tom 2 – okładka

Druga część bardzo dobrze przyjętej na rynku francuskim przygodowej historii postkatastroficznej. Cały świat pada ofiarą ataku wirusa zmieniającego ludzi w roślinopodobne stwory. Kilkoro nastolatków z Kanady, przebywających na zielonej szkole w Luizjanie, odmawia ewakuacji do domu, aby móc się opiekować zarażonym kolegą. Od tej pory walczą o przeżycie w zdziczałym kraju, gdzie prawie każdy, kogo spotykają, okazuje się wrogiem. Powoli też poznają kolejne szczegóły dotyczące pandemii. Czy zaraza została rozsiana celowo? Czy nowo powstała rasa istot do czegoś dąży? Czy za pojawienie się wirusa są odpowiedzialne siły natury, czy moce nadprzyrodzone? Młodzi Kanadyjczycy chcą nie tylko ocalić własną skórę, ale także rozwikłać tajemnicę katastrofy, która nawiedziła Ziemię.
Autorami opowieści są dwaj francuscy twórcy: scenarzysta Jéróme Hamon, znany z komiksów mangowych, dziecięcych i fantastycznych („Dreams Factory”, „Nils”), oraz zafascynowany sztuką japońską rysownik o pseudonimie David Tako, dla którego seria „Green Class” jest pierwszym pełnowymiarowym wyzwaniem ilustratorskim.

Mroczna Otchłań, tom 2

Scenariusz: Christophe Bec
Rysunki: Eric Henninot, Milan Jovanovic
Przekład: Ernest Kacperski
Oprawa: twarda
Objętość: 116 stron
Format: 216×285
Cena: 79,99
ISBN: 978-83-281-9751-0
Język oryginału: francuski
Seria: Mroczna Otchłań
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: thriller ekologiczny, science fiction

Mroczna Otchłań, tom 2 - okładka

Mroczna Otchłań, tom 2 – okładka

To drugi tom z serii „Mroczna otchłań” – znakomitego thrillera ekologicznego. Grupa najwybitniejszych naukowców z całego świata pod przewodnictwem ekscentrycznego Stulatka z Karpat, niejakiego Wolfganga Feiersingera, rusza na kolejną wyprawę w mroczną otchłań. Jaką tajemnicę skrywają pełne niejasnych symboli gigantyczne monolity odkryte na dnie morza? Przed czym uciekają najgroźniejsze drapieżniki zamieszkujące ziemskie wody? I czy słowa greckiego filozofa Platona „Od nas jedynie zależy obranie drogi w górę, nie zaś w dół prowadzącej…” okażą się kluczem do rozwiązania zagadki mitycznej Atlantydy?
Drugi tom zbiorczego wydania „Mrocznej otchłani” (oryg. „Carthago”) zawiera dwa albumy: „Monolity z Koube” i „Miasto Platona”.

Czarolina. Pewnego dnia zostanę fantastykolożką! tom 1

Scenariusz: Sylvia Douyé
Rysunki: Paola Antista
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-9752-7
Język oryginału: francuski
Seria: Czarolina
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Czarolina - okładka

Czarolina – okładka

Legendarne stwory, siła magicznych przekleństw oraz poszukiwanie prawdy o samym sobie.
Czarolina przybywa na ponurą wyspę Vorn, żeby wziąć udział w letnim kursie na temat istot fantastycznych, czyli kryptyd. Wraz z innymi nastolatkami rozpoczyna naukę pod nadzorem profesora Balzara i tajemniczej Madame C. Wkrótce na wyspie zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. Czarolina i jej koleżanka Willa rozpoczynają śledztwo, aby wyjaśnić, co jest przyczyną strasznych zdarzeń, nie przypuszczają jednak, że na każdego uczestnika kursu czyha wielkie niebezpieczeństwo! Przy okazji bohaterka dowie się bardzo ważnych rzeczy o swojej niezwykłej przeszłości. Komiksowa opowieść dla dzieci i młodzieży.
Scenarzystką serii jest Francuzka Sylvia Douyé, współautorka komiksów dla młodzieży („Marie-Lune”, „Girlz”) i popularyzatorka nauki, a rysunki są dziełem włoskiej graficzki Paoli Antisty („Chats!”, „Alix et Arsenou”).

Lucky Luke, Rywale z Painful Gulch, tom 19

Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Morris
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-9820-3
Język oryginału: francuski
Seria: Lucky Luke
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Lucky Luke, tom 19 - okładka

Lucky Luke, tom 19 – okładka

Tym razem dzielny rewolwerowiec trafia do miasteczka Painful Gulch. Rządzą w nim dwa skłócone klany – O’Harów i O’Timminsów. Miejscowość nie może się rozwijać z powodu nieustannych awantur i strzelanin. Lucky Luke zostaje jednogłośnie wybrany na burmistrza, a wtedy wszystko ma się zmienić… Czy uda mu się pogodzić zwaśnione rodziny i zaprowadzić porządek w miasteczku?
Serię „Lucky Luke” wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris, który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza René Goscinny’ego. Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

Ptyś i Bill, Pamiętniki Billa, tom 7

Scenariusz: Jean Roba
Rysunki: Jean Roba
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9646-9
Język oryginału: francuski
Seria: Ptyś i Bill
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Ptyś i Bill - okładka

Ptyś i Bill – okładka

Wesołe przygody chłopca Ptysia i jego narwanego psa Billa.
Bill i Pyś starają się być grzeczni, ale nie zawsze im wychodzi. Czy można spokojnie wysiedzieć w domu, gdy przyjemniej jest bawić się w Indian albo w tropienie bandytów? Czy lepiej grzecznie iść spać, czy nocami obserwować spadające gwiazdy? Ale z drugiej strony w domu też nie brakuje okazji do robienia psikusów, szczególnie zapracowanemu tacie… Nawet jednak wtedy, kiedy bohaterowie starają się słuchać dorosłych, może się to skończyć wytłuczeniem talerzy, zalaniem podłogi czy zniszczeniem świeżo posadzonych roślin. Nikt nie jest idealny, a już na pewno nie kilkuletni chłopiec z głową pełną szalonych pomysłów ani spaniel, który uwielbia chować swoje drogocenne kości w najdziwniejszych miejscach!
Pomysłodawcą serii był legendarny belgijski autor Jean Roba (1930–2006; m. in. „Sprycjan i Fantazjusz„), który tworzył ją od 1959 do 2001 roku. W 2003 roku cykl przejął francuski rysownik Laurent Verron („Le Maltais”, „Odilon Verjus”, „Fugitifs”), a po nim scenarzysta Christophe Cazenove („Sisters”, „Kasia i jej kot”) i grafik Jean Bastide („Sherlock Holmes Society”, „Wojna Sambre’ów”).
Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Czarujący spaniel”, „Pamiętniki Billa” i „Nieznośny Bill”.

Premiera 16 września 2020 r.

Skarga Utraconych Ziem

Scenariusz: Jean Dufaux
Rysunki: Grzegorz Rosiński
Przekład: Wojciech Birek
Oprawa: twarda
Objętość: 264 strony
Format: 234×312
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-4255-8
Język oryginału: francuski
Seria: Mistrzowie Komiksu
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Skarga utraconych ziem - okładka

Skarga utraconych ziem – okładka

Zbiorcze wydanie bestsellerowego cyklu „Skarga Utraconych Ziem”, klasycznej sagi fantasy, autorstwa Grzegorza Rosińskiego, twórcy „Thorgala”. Przejmująca opowieść o losach księżniczki Sioban, zmagającej się z mroczną przeszłością, czarną magią i wrogami, którzy próbują zawładnąć jej królestwem. Akcja komiksu rozgrywa się na ziemiach Eruin Dulea, w wyspowym kraju magii i rycerzy, przypominającym wczesnośredniowieczne państwa brytyjskich Celtów. Niegdyś panowali w nim królowie z prawowitej dynastii Sudenne, ale od lat władza pozostaje w rękach maga-uzurpatora Bedlama. Sioban jest ostatnią przedstawicielką dawnego rodu królewskiego i na niej spoczywa odpowiedzialność odzyskania władzy. Wewnątrz albumu znajdują się cztery tomy serii: „Sioban”, „Blackmore”, „Pani Gerfaut” i „Kyle z Klanach” oraz dodatkowe szkice, ciekawostki i informacje o cyklu. Doskonałe rysunki Grzegorza Rosińskiego sprawiają, że jest to jedna z najbardziej widowiskowych serii komiksowych. Dzięki gwałtownym zwrotom akcji i dynamice obrazów komiks ten ogląda się jak film. Wystawność średniowiecznych wnętrz zamkowych i niesamowitych krajobrazów podkreślają mocne, nasycone kolory, wykonane przez Grazę.

Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa

Scenariusz: Zbigniew Kasprzak, Wiesława Wierzchowska,
Tadeusz Markowski, Andrzej Krzepkowski
Rysunki: Zbigniew Kasprzak
Oprawa: twarda
Objętość: 264 strony
Format: 205×285
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-5859-7
Język oryginału: polski
Seria: Klasyka Polskiego Komiksu
Kategoria: komiks polski
Tematyka: science fiction

Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa - okładka

Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa – okładka

Dwutysięczny album w Klubie Świata Komiksu!
Przedstawiciele zaawansowanej cywilizacji awaryjnie lądują swoim statkiem kosmicznym na Ziemi, a ludzie są przekonani, że odwiedzili ich sami bogowie. Do Oceanu Spokojnego wpada tajemniczy obiekt z kosmosu, wydarzenie to rozpoczyna szereg niewyjaśnionych katastrof morskich. Pewien Ateńczyk udaje się do egipskich kapłanów, aby poznać historię zaginionego przed tysiącem lat państwa. Te i inne opowieści science fiction zawarte w niniejszej wyjątkowej antologii stworzył wyśmienity polski rysownik opowieści graficznych Zbigniew „Kas” Kasprzak.
Antologia „Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa” zbiera komiksy pierwotnie wydane przez wydawnictwo Sport i Turystyka, Krajową Agencję Wydawniczą oraz przez magazyn „Fantastyka” w latach 1982–1987: „Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa”, „Regenerit”, dylogię „Gość z kosmosu” i „Zbuntowana”, „Człowiek bez twarzy”, „Hipotezy. Zagłada Atlantydy” oraz „Exponat AX”. Publikację wzbogacają wstęp i biografia, napisane przez Adama Ruska, a także obszerna galeria wcześniej niepublikowanych plansz i szkiców Kasa. Nowością i nie lada gratką dla fanów twórczości autora są także trzy nowe okładki do czarno-białych opowieści (wydanych w „Fantastyce” w odcinkach) i okładka główna całego albumu, które Kas narysował specjalnie do tego wydania.

Wounded, Ostatnie słowa, tom 2

Scenariusz: Mikołaj Spionek
Rysunki: Mikołaj Spionek
Oprawa: twarda
Objętość: 56 stron
Format: 216×285
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-1882-9
Język oryginału: polski
Seria: Wounded
Kategoria: komiks polski
Tematyka: western

Wounded - okładka

Wounded – okładka

Po debiutanckim albumie Mikołaja Spionka pt. „Wounded – Skradzione lata” czas na drugi tom (z planowanych trzech) i dalszą część opowieści o zbrodni, zemście i odkupieniu osadzonej w realiach Dzikiego Zachodu.
Po wielkiej strzelaninie w Bricktown Bolton powraca do sił. Pragnie kontynuować poszukiwania morderców swojej rodziny i wymierzyć należną im sprawiedliwość. Informacje, jakie udało mu się zdobyć, prowadzą go do Memphis, dynamicznie rozbudowującego się miasteczka, które spokojnie zamieszkuje jeden ze zbrodniarzy, Bill Matlock.
W międzyczasie Bolton spotyka na swojej drodze Nathana, młodego chłopaka, który ma wielki talent do gry w karty i pakowania się w kłopoty. Sprawy zaczynają przybierać dla wszystkich zaskakujący obrót, kiedy gang opryszków próbuje wyrównać rachunki z młodocianym oszustem Nathanem…

Marvel Now 2.0. Staruszek Logan – Życia minione, tom 6

Scenariusz: Jeff Lemire
Rysunki: Filipe Andrade, Eric Nguyen
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 132 strony
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9665-0
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now 2.0
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Staruszek Logan - okładka

Staruszek Logan – okładka

Odkąd ujrzał przyszłość w przerażającej wizji, Logan nie przestaje myśleć o dziecku, które pozostawił na Ziemiach Jałowych. Żeby je ocalić, musiałby jednak wyprawić się w inne czasy, i to z pomocą superłotra, który może się okazać groźniejszym sojusznikiem niż wrogiem. Czy podróż w czasie pomoże Loganowi pogodzić się z przeszłością? Czy też zmuszony jeszcze raz przeżyć swoje najtrudniejsze chwile Wolverine ulegnie pokusie i znów spróbuje odmienić bieg historii?
Scenariusz tego tomu napisał Jeff Lemire – laureat Nagrody Eisnera, twórca powieści graficznej „Łasuch”, serii „Czarny Młot” oraz „All-New Hawkeye” i „Extraordinary X-Men”. Autorami ilustracji są Filipe Andrade („Tajne wojny: Oblężenie”) i Eric Nguyen („Eternals”, „X-Men: First Class”).

Kaczogród– Carl Barks – Tajemnica starego zamczyska i inne historie z lat 1947-1948, tom 8

Scenariusz: Carl Barks
Rysunki: Carl Barks
Przekład: Jacek Drewnowski, Marcin Mortka
Oprawa: twarda
Objętość: 224 strony
Format: 170×260
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-9862-3
Język oryginału: angielski
Seria: Kaczogród
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: humor

Kaczogród, Carl Barks, tom 8 - okładka

Kaczogród, Carl Barks, tom 8 – okładka

Carl Barks (1901–2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata – miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa. Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców – za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego „Gnata”, a Will Eisner nazwał go „Andersenem komiksów”.
„Kaczogród” Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujących do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.

Malutki Lisek i Wielki Dzik – Okropieństwo, tom 6

Scenariusz: Berenika Kołomycka
Rysunki: Berenika Kołomycka
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-5839-9
Język oryginału: polski
Seria: Konkurs Janusza Christy
Kategoria: komiks polski
Tematyka: humor

Malutki Lisek i Wielki Dzik, tom 6 - okładka

Malutki Lisek i Wielki Dzik, tom 6 – okładka

Jak się okazuje, nie zawsze jest miło i przyjemnie. Są sytuacje, gdy zalewa nas złość, a okropne słowa cisną się na pyszczek. Wtedy wszystko się wali na głowę. Otaczają nas potwory i pułapki. Los płata okrutne figle, a łapki grzęzną w bagnie. Ocalić nas może tylko spokój i wsparcie przyjaciół.
Szósty tom uwielbianej przez młodych czytelników serii, której pierwszy tom został nagrodzony w „Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”. Autorką komiksu jest Berenika Kołomycka, graficzka, ilustratorka i projektantka. Stworzyła rysunki do komiksów „Wykolejeniec” (scen. Grzegorz Janusz) i „Tej nocy dzika paprotka” (scen. Marzena Sowa).

Krasnolud Nap – Żeni się tylko osiem razy, tom 4

Scenariusz: Maciej Jasiński
Rysunki: Krzysztof Trystuła
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 40 stron
Format: 215×290
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-5840-5
Język oryginału: polski
Seria: Konkurs Janusza Christy
Kategoria: komiks polski
Tematyka: humor

Krasnolud Nap, tom 4 - okładka

Krasnolud Nap, tom 4 – okładka

Czwarty tom pełnych humoru przygód dla dzieci o krasnoludzie Napie z magicznej krainy. Tym razem album zawiera kilka dłuższych i krótszych historii.
Smok Kssob cierpiący na zaburzenia pamięci długotrwałej po raz kolejny zapomina o swoim zaplanowanym ślubie i zrobi wszystko, aby odzyskać miłość ukochanej. Bracia Topór, Opór, Pór i Ór wykonują swoją pierwszą misję w Smoczej Krainie i odkrywają rodzinne tajemnice. Gadający pies Aza oraz Bodor zakładają artystyczną trupę i poznają smak sukcesu oraz pewnego złego czarodzieja. Krasnolud Nap zostaje sam w zamku i będzie musiał obronić go przed niespodziewanym atakiem. Natomiast wyciągnięty z wody przez rybaka lord Dartor liczy na pomoc swoich wiernych ludzi – jednak ci będą musieli najpierw podnieść poziom swojej edukacji, aby odczytać list od szefa.
Album stworzyli Maciej Jasiński, scenarzysta wielu komiksów biograficznych i komiksów dla dzieci (np. „Uczeń Heweliusza”, „Detektyw Miś Zbyś na tropie”, „Bajka wybierajka”), oraz Krzysztof Trystuła, ilustrator, projektant graficzny i autor komiksów (m.in. albumu „Uczeń Heweliusza”). Komiks został nagrodzony w drugiej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

Lil i Put – Parada przypałów, tom 5

Scenariusz: Maciej Kur
Rysunki: Piotr Bednarczyk
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-5841-2
Język oryginału: polski
Seria: Konkurs Janusza Christy
Kategoria: komiks polski
Tematyka: humor

Lil i Put, tom 5 - okładka

Lil i Put, tom 5 – okładka

Piąty tom humorystycznej opowieści fantasy dla odbiorcy w każdym wieku. Tym razem album zawiera zbiór wielu jedno- oraz kilkustronicowych opowieści, z których większość ukazała się w ciągu ostatnich kilku lat na łamach magazynu „Nowa Fanstatyka”. Jest także sześć zupełnie nowych wcześniej niepublikowanych historii!
Put przeżyje kryzys egzystencjalny, będzie zaczytywał się w książkach i odda się melomanii. Lil postanowi ujeżdżać trolla i poszczyci się celnym strzałem z łuku! Obaj bohaterowie trafią też między innymi na wyspę skarbów, do raju oraz do aresztu za zakłócanie ciszy nocnej, otrzymają mandat i kupią kamień filozoficzny z przeceny! Miksja zajmie się wywoływaniem sił nadprzyrodzonych i znów natknie się na krasnoludy! Morbinka będzie szukać ciszy i spokoju. Słodkie lenistwo, straszne potwory, potyczki z krasnoludami, niebezpieczne podróże i mnóstwo głupich pomysłów – jednym słowem zwykłe, szare życie w świecie fantasy!
Scenariusz komiksu napisał Maciej Kur, absolwent warszawskiej ASP, współautor seriali animowanych i filmów dokumentalnych. Rysunki są dziełem innego absolwenta warszawskiej ASP – ilustratora, malarza i twórcy murali Piotra Bednarczyka. Obaj Panowie są także autorami kontynuacji kultowej serii Janusza Christy „Kajko i Kokosz”. Komiks nagrodzony w pierwszej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

Premiera 23 września 2020 r.

Batman Noir. Batman Black & White. Wieczna żałoba

Scenariusz: Różni autorzy
Rysunki: Różni autorzy
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Objętość: 448 stron
Format: 225×344
Cena: 249,99
ISBN: 978-83-281-5830-6
Język oryginału: angielski
Seria: Batman Noir
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Batman, Black & White, tom 1 - okładka

Batman, Black & White, tom 1 – okładka

Pierwsza część dwutomowego wydania antologii „Batman Black & White”. Album składa się z kilkudziesięciu 8-stronicowych opowieści o Batmanie autorstwa największych amerykańskich i nie tylko twórców komiksowych. Wśród scenarzystów znaleźli się tacy mistrzowie pióra jak Archie Goodwin, Joe Kubert, Neil Gaiman, Katsuhiro Otomo, Warren Ellis, Brian Azzarello. Rysunki wykonali natomiast tak znakomici rysownicy jak Jim Lee, Richard Corben, Kevin Nowlan, Eduardo Risso.
O niezwykłości tego zbioru stanowi fakt, że wszystkie historie opowiedziane są w czerni i bieli. Antologia, która otrzymała najważniejsze amerykańskie wyróżnienie komiksowe – Nagrodę Eisnera – ukazuje się w ekskluzywnej serii „Batman Noir” – w powiększonym formacie.

Batman Noir. Batman Black & White. Nigdy po trupie

Scenariusz: Różni autorzy
Rysunki: Różni autorzy
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Objętość: 464 strony
Format: 225×344
Cena: 249,99
ISBN: 978-83-281-5831-3
Język oryginału: angielski
Seria: Batman Noir
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Batman, Black & White, tom 2 - okładka

Batman, Black & White, tom 2 – okładka

Druga część dwutomowej antologii „Batman Black & White”, składająca się z kilkudziesięciu krótkich historii o Batmanie. Autorami opowieści zamieszczonych w tym tomie są m.in. Ed Brubaker, Judd Winick, Geoff Johns, Mike Mignola czy Len Wein, za rysunki odpowiadają zaś tacy mistrzowie, jak Dick Giordano, Michael Allred, Michael Cho, Steve Mannion.
O niezwykłości tego zbioru stanowi fakt, że wszystkie historie opowiedziane są w czerni i bieli. Antologia, która otrzymała najważniejsze amerykańskie wyróżnienie komiksowe – Nagrodę Eisnera – ukazuje się w ekskluzywnej serii „Batman Noir” – w powiększonym formacie.

Marvel Limited. Przedwieczni

Scenariusz: Jack Kirby
Rysunki: Jack Kirby
Przekład: Alicja Laskowska
Oprawa: twarda
Objętość: 392 strony
Format: 225×344
Cena: 299,99
ISBN: 978-83-281-5866-5
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Limited
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Przedwieczni - okładka

Przedwieczni – okładka

Dawno, dawno temu majestatyczni Celestianie przybyli na Ziemię z najdalszych zakątków kosmosu i powołali do życia trzy rasy: szlachetnych Przedwiecznych ze szczytów gór, złowrogich Dewiantów z morskich głębin i ludzi, którzy byli niewiadomą. Wkrótce boscy stwórcy powrócą, by osądzić mieszkańców Błękitnej Planety. Ich przybycie wstrząśnie posadami świata, rozbudzi dawne konflikty i zmusi ludzkość do rewizji całej swojej historii! Na szczęście może ona liczyć na pomoc nieśmiertelnych bohaterów, których w zamierzchłych czasach czciła jako bogów: odważnego Ikarisa, mądrej Theny, pełnej życia Sersi, chyżego Makkariego i potężnego Zurasa, Pierwszego z Przedwiecznych!
Oto ostatnia wielka opowieść napisana i narysowana dla Marvela przez Jacka Kirby’ego. Ten legendarny twórca komiksów przedstawia w niej alternatywne dzieje ludzkiej cywilizacji, czerpiąc obficie z mitologii, legend, motywów science fiction i własnej nieograniczonej wyobraźni.
Eleganckie polskie wydanie w powiększonym formacie zawiera nie tylko wszystkie dwadzieścia zeszytów serii, lecz także nostalgiczny wstęp Mike’a Royera, długoletniego współpracownika Kirby’ego, wybrane listy do czytelników, w których autor „Przedwiecznych” ujawnia swoje inspiracje, a także obszerne posłowie przedstawiające historię narodzin serii oraz dalsze losy bohaterów w uniwersum Marvela.
Historia Przedwiecznych zostanie na nowo opowiedziana w filmie Marvela pt. „Eternals”, którego premiera odbędzie się w 2021 roku.

Premiera 30 września 2020 r.

Agatha Christie. Śmierć na Nilu

Scenariusz: Isabelle Bottier
Rysunki: Damien Callixte
Przekład: Paweł Łapiński
Oprawa: miękka
Objętość: 68 stron
Format: 216×285
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-5846-7
Język oryginału: francuski
Seria: Agatha Christie
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: kryminał

Herkules Poirot, Śmierć na Nilu - okładka

Herkules Poirot, Śmierć na Nilu – okładka

Kolejny tom opowieści opartych na kryminałach Agaty Christie. Tym razem Herkules Poirot musi rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa, do którego doszło na statku odbywającym wycieczkę po Nilu. Od strzału w głowę zginęła młoda, bogata Amerykanka Linnet Ridgeway, od niedawna będąca żoną Simona Doyleʼa. Okazuje się, że każdy z pasażerów mógł mieć motyw, by ją zabić.
Autorem scenariusza tego albumu jest Isabelle Bottier, francuska scenarzystka, pisząca m.in. scenariusze seriali animowanych i sitcomów dla francuskiej telewizji, a także powieści i komiksy („Cassandra”, „Les enfants du Bayou”). Za rysunki odpowiada Callixte, rysownik i kolorysta, od lat współpracujący z wydawnictwem Paquet.

Agatha Christie. Tajemnicza historia w Styles

Scenariusz: Jean-Françoise Vivier
Rysunki: Romuald Gleyse
Przekład: Paweł Łapiński
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony
Format: 216×285
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-5847-4
Język oryginału: francuski
Seria: Agatha Christie
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: kryminał

Herkules Poirot, Tajemnicza historia w Styles - okładka

Herkules Poirot, Tajemnicza historia w Styles – okładka

Komiks na podstawie pierwszej powieści Agaty Christie, publikowany w setną rocznicę jej wydania! Z powodu otrzymanej w czasie wojny rany kapitan Hastings zostaje zwolniony ze służby i przyjeżdża do Styles, rodzinnej rezydencji swojego przyjaciela z dzieciństwa, Johna. Tam dochodzi do tajemniczej śmierci pani domu, macochy Johna. Na scenę po raz pierwszy w historii wkracza mały Belg z sumiastym wąsem – Herkules Poirot, były belgijski inspektor policji, uchodźca wojenny. Wspólnie z Hastingsem rozpoczynają śledztwo, pełne niespodzianek i zwrotów akcji, które zbudowało legendę największego detektywa na świecie.
Scenariusz komiksu napisał Jean-Françoise Vivier, francuski scenarzysta przez wiele lat związany z wydawnictwami Dargaud i Lombard, miłośnik komiksów historycznych. Autorem rysunków jest Romuald Gleyse, współautor m.in. „The Beatles in Comics”.

DC Black Label. Batman – Ostatni rycerz na Ziemi

Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Greg Capullo
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 184 strony
Format: 170×260
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-9613-1
Język oryginału: angielski
Seria: DC Black Label
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Batman, Ostatni rycerz na Ziemi - okładka

Batman, Ostatni rycerz na Ziemi – okładka

Album „Ostatni Rycerz na Ziemi” jest ukoronowaniem wieloletniej współpracy niesamowitego duetu twórców – Scotta Snydera i Grega Capullo („Batman – Trybunał Sów”, „Batman Metal”).
Bruce Wayne budzi się w Azylu Arkham w przyszłości odległej o dwadzieścia lat. Jest młody. Zdrowy. Sęk w tym, że wszystko wskazuje na to, że… nigdy nie był Batmanem.
Aby odkryć tajemnicę swojej przeszłości, Mroczny Rycerz wyrusza na wyprawę przez nieznany świat – po drodze spotyka futurystyczne wersje byłych wrogów i przyjaciół. W podróż zabiera upiornego towarzysza – głowę Jokera zamkniętą w słoju.
Jakimś cudem wciąż żywa głowa złoczyńcy staje się przewodnikiem Batmana po zdewastowanym świecie. Aby odkryć przyczynę tej koszmarnej przyszłości, bohater będzie musiał odnaleźć nieprawdopodobną siłę stojącą za zniszczeniem świata, który kiedyś znał.
To może być ostatnia historia z Batmanem, jaką kiedykolwiek opowiedziano…Batman, Ostatni rycerz na Ziemi – okładka