Wydawnictwo Timof i cisi Wspólnicy na przyszły miesiąc przygotowało dwie propozycje komiksowe: Polina i komiksowa biografia Michaela Jordana. Obydwa tytuły ukażą się 12 lutego.

 

Polina

 polina

Autor: Bastien Vivès

 

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Oprawa: twardaISBN: 978-83-63963-48-4
Format:  190X270 mmKomiks nr 155
Str.: 2002 kolory
Cena: 79 zł z VATOdbiorcy: Wszyscy

 „Jeśli chcesz któregoś dnia zostać tancerką, musisz być rozciągnięta.
Jeśli nie jesteś rozciągnięta w wieku sześciu lat, tym mniej będziesz jako szesnastolatka.
Rozciągliwości i gracji nie można się nauczyć. To dar.
Następna…”

Polina to urzekająca historia kariery i życia baletnicy. Vivès w doskonały sposób opisuje drogę, jaką musi przejść uczennica aby stać się w pełni artystką, która podążą własną drogą.

Michael Jordan. Nadchodzi byk.

 michaeljordan

Autor: Wilfred Santiago

 

Tłumaczenie: Bartosz Sztybor
Oprawa: twardaISBN: 978-83-63963-47-7
Format:  160X190 mmKomiks nr 156
Str.: 200Kolor
Cena: 69 zł z VATOdbiorcy: Wszyscy

 Ekscytująca, pełna dynamiki biografia Michaela „Air” Jordana, największego koszykarza wszechczasów i najbardziej wpływowego sportowca w historii, stworzona przez artystę, który doskonale opanował wizualizację sportu w komiksie. Santiago stara się opisać publiczne, ale i prywatne życie MJ’a, a jednocześnie nie ukrywa swojej fascynacji tym niezwykłym sportowcem.

Jordan stał się sławny w wieku 19 lat, zdobywając z wyskoku zwycięskie punkty w ostatnich sekundach finałów NCAA w 1982 roku, wtedy zyskał przydomek „Air”. Został wybrany w drafcie NBA przez Chicago Bulls w 1984 roku. Wreszcie w 1991 roku poprowadził Bulls do pierwszego mistrzostwa NBA, po wygranej nad Magic Johnsonem i jego Los Angeles Lakers. W 1992 roku Michael Jordan dołączył do Dream Team, amerykańskiego zespołu 12 legendarnych graczy NBA, którzy na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie zdobyli złoto.

Pomimo sukcesu w świetle reflektorów, jego życie prywatne nie obywało się bez kontrowersji i nieszczęść, przed którymi nie chroniły ani sukcesy sportowe, ani pieniądze. Ale każdy chciałby być Jordanem i swoją opowieścią, w komiksowy sposób, Wilfred Santiago przybliża nas do tego celu.