Na przełomie lutego i marca antologia komiksowa „Krakers 43/2015” trafi do druku. Komiks oficjalnie ukaże się na początku marca w nakładzie zgodnym z ilością zamówień (ok. 100 egz.)

Oto okładka tegoż:

krakers-43I zawartość:

1. „Bufallo Bill” – western z 1959 r. Rysunki: Jan Skowron. Scenariusz: D.J. i R.J. 8 stron.
2. „Krzyż wojenny” – komiks wojenny z 1960 r. Tekst: F. Markiewicz i Jerzy Różycki. Rysunki: Jan Skowron. 7 stron.
3. „Jeździec w masce” – komiks z 1958 r. o zamaskowanym jeźdźcy przypominającym Zorro. Tekst i rysunki: Jan Skowron. 6 stron.
4. „Niedźwiedzie zapadły w sen” – komiks kryminalny podobny do „Kapitana Żbika” Mieczysława Teodroczyka i Jana Skowrona opublikowany w 1959 r. w „Świecie Młodych”. 5 i pół strony.
5. „Historia o Janaszu Korczaku i pięknej Miecznikównie” – komiks historyczny z 1960 r. według powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego osadzonej w realiach XVII wieku. Scenariusz: Jerzy Różycki. Rysunki: Jan Skowron. 5 i pół strony.
6. „Bir el Gazal” – komiks awanturniczo-przygodowy Jana Skowrona, którego akcja dzieje się w Syrii. 10 stron.
7. „Starzec i chłopiec” – komiks Alima Welitowa wg opowiadania Wiaczesława Buhrajkowa. 16 stron.
8. „Niezwykły gość” – komiks Igora Kolgarjowa. Wierna adaptacja książki Herberta George’a Wellsa (powieść była wydana w Polsce tylko raz, przed II wojną światową). Historia upadłego anioła, który trafia na Ziemię i próbuje zaadoptować się do codziennego życia. Ma z tym problemy, gdyż z powodu jego dobra i czystości ludzie go nie lubią. 18 stron.
9. „Ostatni z magów” – komiks fantasy Raszida Janowa z Rosji. 8 stron.
10. „Arena” – komiks fantasy z Brazylii. Scenariusz: Walter Klattu. Rysunki: E.C. Nickel. 10 stron.
11. „Muru” – komiks fantastyczny z Brazylii. Scenariusz: Walter Klattu. Rysunki: Fabio Cobiacio. 8 stron.
12. „Urian” – komiks fantasy z Brazylii. Scenariusz: Walter Klattu i Honório. Rysunki: Mozart Couto. 10 stron.
13. „Macarius” – komiks fantastyczny z Brazylii. Scenariusz: Fernando Ribeiro (lub Nando Alves?). Rysunki: Luiz Eduardo. 10 stron.
14. „Zulu” – komiks fantasy z Brazylii. Scenariusz: Walter Klattu i Gian Danton. Rysunki: Will. Współpraca: Soter Bentes i Rodrigo Lara. 10 stron.
15. „Proto 9” – komiks fantastyczny z Brazylii. Scenariusz: Gian Danton i Walter Klattu. Rysunki: Sebastiao Seabra. 9 stron.
16. „Obrzęd He’e Nalu” – komiks fantasy z Brazylii. Autor: Soter Bentes. 12 stron.
17. „Korona stworzenia” – mini-album komiksowy Ilszata Walinurowa z Rosji. 27 stron.
18. „Bajka dla tajniaków” – komiks inspirowany „Bajkami dla dorosłych” Janusza Christy. Scenariusz: Michał Antosiewicz. Rysunki: Koalar. 2 strony.

Magazyn będzie miał ponad 180 stron.

Redakcja „Krakersa” donosi również, że trwają prace nad 44. numerem pisma, w którym będzie tylko jeden komiks, ale za to na 176 stron (z okładką wyjdzie 178). Znajdzie się w nim przygodowo-awanturniczo-podróżnicza opowieść pt. „Juan i Luis” autorstwa Giove Toppi z Włoch. Choć komiks opublikowano w 1943 r., kreski (przypominającej komiksy Grzegorza Rosińskiego z lat 1970.) i fantazji twórczej mógłby pozazdrościć mu niejeden współczesny autor komiksów. Komiks znajduje się w fazie tłumaczenia na język polski.

Prezentujemy okładkę:

krakers44