Ponure, brutalne i pełne kryminalnych zagadek opowieści od Dynamite Entertainment już w grudniu tego roku, czyli kilka słów o nadchodzącym „Seduction of the Innocent”.

Seduction01-Cov-A-Francavilla-32ce9

Kiedy w 1954 roku amerykański psychiatra niemieckiego pochodzenia, Fredric Wertham, wypowiedział komiksowym wydawnictwom wojnę publikując swoją głośną książkę „Seduction of the Innocent”, z pewnością nie spodziewał się, że sześćdziesiąt lat później jej tytuł zostanie przewrotnie użyty do promowania dokładnie tego rodzaju historii, które tak zawzięcie zwalczał.

Już niedługo, bo za niecałe dwa miesiące, w USA ukaże się pierwszy zeszyt kryminalnej historii, przy której pracują Ande Parks i Esteve Polls, autorzy odpowiedzialni za ciepło przyjęte za oceanem serie „The Death of Zorro” i „The Lone Ranger”. „Seduction of the Innocent” opowiadać ma o losach agenta FBI badającego sprawę morderstw najgrubszych ryb kryminalnego półświatka San Francisco lat 50. Zapowiada się zatem prawdziwa uczta dla wszystkich fanów czarnego kryminału.

Seduction01-10-c7d7a

źródło: http://www.comicbookresources.com/article/dynamite-announces-gritty-depraved-crime-series-seduction-of-the-innocent

Redakcja KZ już nie może się doczekać. Tymczasem przypominamy, że dzięki GeekZone – Planeta Komiksów również w Polsce będziemy mogli cieszyć się jednym z tytułów od Dynamite Entertainment. Karol Żaczek, właściciel sklepu, zapowiedział nie tak dawno, że własnymi siłami wypuści na rynek polską edycję przygód pulpowego bohatera – Cienia (tak, tego samego, w którego wcielił się Alec Baldwin w niezbyt dobrej filmowej adaptacji). „The Shadow – Cień: W ogniu stworzenia” trafi na sklepowe półki 30 listopada bieżącego roku. Gorąco polecamy i wyczekujemy z niecierpliwością!

48c5e4dd7de3c925a5e0a016d1aa800a

geek zone
http://geekzone.com.pl/pl/p/The-Shadow-Cien-w-ogniu-stworzenia-Garth-Ennis/7020