AMERICAN SUPERHERO DREAM TEAM

czyli największe gwiazdy DC Comics wespół w zespół, by złą moc móc zmóc!

bat super

20 stycznia nakładem Wydawnictwa Egmont do rąk polskich czytelników trafi pierwszy album z serii Superman/Batman pt.: Wrogowie publiczni.

Superman/Batman nawiązuje do słynnej serii World’s Finest z 1941 roku, której najpopularniejszym elementem były wspólne przygody Mrocznego Rycerza oraz Człowieka ze Stali.
Współczesna seria doczekała się w Stanach Zjednoczonych ponad 80 zeszytów zebranych w 12 tomach oraz wywarła duży wpływ na całe uniwersum DC Comics.

Pierwszy tom serii pt.: Wrogowie publiczni rozpoczyna się z wysokiego „C”. Prezydent Stanów Zjednoczonych, demoniczny Lex Luthor, oskarża Supermana o zbrodnie przeciwko ludzkości i organizuje na niego prawdziwe polowanie. Aby obalić zdeprawowanego prezydenta Człowiek ze Stali zawiera sojusz z Batmanem. To jednak dopiero początek, który kładzie podwaliny pod kolejne tomy ekscytującej opowieści.

 bat super3

Autorem pierwszych historii bestsellerowej serii jest Jeph Loeb, wywodzący się z przemysłu filmowego scenarzysta, który zyskał uznanie wśród czytelników i krytyków komiksu, takimi dziełami jak Batman: Długie Halloween, czy Superman: Na wszystkie pory roku. Za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany, w tym także nagrodą Eisnera. Wśród artystów ilustrujących scenariusze Loeba znaleźli się między innymi Ed McGuinness (Superman), Michael Turner (Kryzys Tożsamości) oraz Carlos Pacheco (Green Lantern).

Album Wrogowie publiczni jest idealną propozycją dla nowego czytelnika chcącego wejść w bogaty świat DC Comics. Daje świetną okazję, aby przyjrzeć się bliżej relacjom Mrocznego Rycerza
z Człowiekiem ze Stali oraz poznać innych superbohaterów ze świata DC, których cała plejada przewija się w nowej serii.

 bat super2

W kolejnych miesiącach polscy fani superbohaterskich zmagań będą mogli przeczytać między innymi albumy: Supergirl i Władza absolutna.

Wrogowie publiczni

Scenariusz: Jeph Loeb

Rysunki: Ed McGuinness, Dexter Vines

Przekład: Jakub Syty

Format: 167×255

Cena: 39,99 zł

Seria: Superman/Batman

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie