Mateusz Skutnik – Rewolucje Integral [tomy 1-4]

skutnik

Rewolucja techniczna dała nam wszystkim nieograniczone wręcz możliwości. W erze silnika parowego i żarówki elektrycznej nic nie jest w stanie zatrzymać zwycięskiego marszu cywilizacji ku świetlanej przyszłości. Tak nam się wszystkim wydawało… Jednak w świecie przerażających morskich stworów, pradawnych bóstw, praw rządzących kosmosem, których nie potrafimy zrozumieć, jedynie wybitnie uzdolnione jednostki mogą czuć się bezpiecznie. Niedoskonałość naszych maszyn spycha nas z powrotem w gąszcz wielkich miast, a walka techniki z naturą daleka jest od zakończenia… Pierwsze cztery tomy serii Rewolucje, od dawna niedostępne na rynku, powracają w twardookładkowym wydaniu zbiorczym. Mateusz Skutnik – polski twórca komiksów mieszkający w Gdańsku, rysownik, scenarzysta i projektant gier komputerowych. Twórca komiksów: Rewolucje (seria), Morfołaki (seria), Blaki (seria), Wyznania właściciela kantoru, Czaki, Alicja. Twórca scenariusza (będącego adaptacją komiksu Monochrom (zawartego w tym albumie) z serii Rewolucje) i scenografii do filmu Kinematograf w reżyserii Tomasza Bagińskiego.

Scenariusz: Mateusz Skutnik Rysunki: Mateusz Skutnik Cena: 126 zł ISBN: 978-83-65527-14-1 Format: 210X290 Oprawa: twarda Liczba stron: 200 Druk/barwność: kolorowy Zalecane dla odbiorcy: Wszyscy Komiks nr 198 Wydanie: II Data wydania: 1 września 2016.

Szaweł Płóciennik – Papierowy rewolwer

papierowy rewolwer

 

Papierowy Rewolwer to nowela graficzna na podstawie poezji i losów Włodzimierza Szymanowicza. Włodzimierz „Szymon” Szymanowicz był studentem Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP w latach 1964–1967. Okoliczności jego śmierci do dziś nie zostały wyjaśnione. Artysta umarł w wieku zaledwie dwudziestu lat. Historia ta jest próbą odtworzenia zdarzeń z 4 marca 1967 roku, a jednocześnie wyrazem pamięci dla młodego poety i malarza. Szaweł Płóciennik (ur. 1987) – malarz i rysownik komiksowy, autor powieści graficznych (Sprane Dżinsy i Sztama, Moja Terapia, Pinki), komiksów dla dzieci (Naleśniki z jagodami), a także redaktor naczelny w stanie spoczynku zinu „Hardkorporacja”. Na co dzień związany z grupą twórców komiksowych Obiboki oraz grupą malarzy Kaplica.

Scenariusz: Paweł „Szaweł” Płóciennik Rysunki: Paweł „Szaweł” Płóciennik Cena: 42 zł ISBN: 978-83-65527-16-5 Format: 148X210 Oprawa: twarda Liczba stron: 80 Druk/barwność: kolorowy Zalecane dla odbiorcy: Wszyscy Komiks nr 199 Wydanie: I Data wydania: 1 września 2016.

Craig Thompson – Kosmiczne rupiecie

kosmiczne rupiecie

Rodzina to najważniejsza rzecz w galaktyce. Fiolet nie potrafi siedzieć bezczynnie, kiedy po jej ojcu ginie słuch. Za nic mając sobie czyhające pośród gwiazd niebezpieczeństwa, razem z paczką osobliwych przyjaciół wyrusza na poszukiwania. Ale przestrzeń kosmiczna zdaje się nie mieć końca, a Fiolet odkrywa, że jej tata jest w ogromnych, OGROMNYCH tarapatach. Lecz kiedy jego życie zawisa na włosku, nic jej nie powstrzyma przed próbą ocalenia swojej rodziny. Komiksowy wizjoner Craig Thompson z charakterystyczną swadą, humorem i ciepłem stworzył historię dla czytelników w każdym wieku. „Kosmiczne rupiecie” to opowieść o rodzinie, przyjaźni i lojalności osadzona na tle wielkiej przygody wypełnionej dziwacznymi stworami i zdumiewającymi statkami, okraszona ciętym komentarzem na temat naszego zanieczyszczonego świata. Craig Thompson to amerykański twórca powieści graficznych, autor takich głośnych tytułów jak Blankets. Pod śnieżną kołderką, Habibi. Wielokrotny zdobywca wielu najważniejszych nagród na komiksowym rynku amerykańskim (Nagrody Eisnera, Harveya i Ignatz). Autorem kolorów w komiksie jest równie znany i uznany Dave Steward, którego komiksy ukazywały się w DC, Marvel i Dark Horse.

Scenariusz: Craig Thompson Rysunki: Craig Thompson Kolor: Dave Steward Cena: 140 zł ISBN: 978-83-65527-13-4 Format: 168X218 Oprawa: twarda Liczba stron: 400 Druk/barwność: kolorowy Zalecane dla odbiorcy: Wszyscy Komiks nr 200 Wydanie: I Data wydania: 1 września 2016.