Grimm Fairy Tales #02

Grim2

Niewiele ponad miesiąc – zaledwie tyle musieliśmy czekać na kolejny zeszyt „Grimm Fairy Tales” od Wydawnictwa Okami. Od pierwszych informacji na temat jej publikacji, seria stanowiła gorący temat wśród komiksowej społeczności. Dziś KZ nie tylko może poinformować o nadchodzącej premierze kolejnego odcinka (egzemplarze przedsprzedażowe powinny trafić do nowych domów lada dzień), ale także pochwalić się faktem, że mogliśmy rzucić okiem na zawartość tego i kolejnych zeszytów! I faktycznie, zgodnie z zapowiedziami wydawcy, historia pisana przez Tedesco i Tylera rośnie w miarę opowiadania. Trzymamy więc kciuki za ten śmiały ruch Wydawnictwa Okami, jakim bez wątpienia jest regularne publikowanie kolejnych zeszytów, a Wam przytaczamy krótki zarys fabuły „Grimm Fairy Tales” #02 oraz prezentujemy okładkę i przykładowe plansze.

kopromo01
Dwieście lat. Już tak długo opowieści snute niegdyś przez Braci Grimm zachwycają pokolenia czytelników. Oparta na motywach z tych baśni komiksowa seria „Grimm Fairy Tales” na nowo odkrywa mroczną stronę popularnych historii, ożywia je dzięki płynnej narracji i wyrazistym ilustracjom.

Zakompleksiona szara myszka marzy o dołączeniu do elitarnego studenckiego bractwa, ale rzeczywistość jest brutalna. Zraniona odmową dziewczyna trafia na wykład o znanych każdemu baśniach i w tajemniczy sposób przenosi się w realia „Kopciuszka”. Czy w tej opowieści odnajdzie ukojenie?

Macocha i dwie siostry znęcają się nad Kopciuszkiem w każdy możliwy sposób. Czy dziewczyna odmieni swój los? Czy dokona zemsty? Oto opowieść, która nie zakończy się standardowym „i żyli długo i szczęśliwie”.

 

kopromo02