Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont Polska we wrześniu 2019 r.:

Premiera 18 września 2019 r.:

Moebius: Kroniki metaliczne. Chaos

Moebius: Kroniki metaliczne. Chaos - okładka

Moebius: Kroniki metaliczne. Chaos – okładka

Scenariusz: Moebius
Rysunki: Moebius
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 192 strony
Format: 240×320
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-4280-0
Język oryginału: francuski
Seria: Mistrzowie Komiksu
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: science fiction

Kolejny tom kolekcji przedstawiającej dorobek wybitnego francuskiego autora – Moebiusa. W albumie zebrano setki rysunków i krótkich komiksów, które powstały od końca lat 60. do początku lat 90. XX wieku. Zestawiono je w taki sposób, aby ukazywały rozwój różnych stylów używanych przez Moebiusa: od hiperrealizmu, przez humorystykę, po abstrakcję. Czytelnik ma okazję zapoznać się z przeglądem dzieł rysowanych i malowanych zarówno na zamówienie – ilustracji oraz okładek książkowych, jak i rysunków reklamowych – jak i „do szuflady”.
Album zawiera obszerną przedmowę pióra Daniela Pizzoliego, specjalisty od twórczości Moebiusa.
Moebius, czyli Jean Giraud (1938–2012), uznawany jest za jednego z najwybitniejszych twórców komiksowych wszech czasów. Takie jego dzieła jak Garaż hermetyczny czy Świat Edeny wywarły ogromny wpływ na pokolenia autorów komiksów na całym świecie, także w Polsce.

Lonesome. Na tropie kaznodziei, tom 1

Lonesome. Na tropie kaznodziei, tom 1 - okładka

Lonesome. Na tropie kaznodziei, tom 1 – okładka

Scenariusz: Swolfs
Rysunki: Swolfs
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 56 stron
Format: 216×285
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-3588-8
Język oryginału: francuski
Seria: Lonesome
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: kryminał, western, przygodowy

Pierwszy tom nowej serii słynnego Yves’a Swolfs’a – western, który od razu stał się bestsellerem rynku frankofońskiego! Na zaśnieżonych równinach pogranicza Kansas i Missouri pojawia się tytułowy samotny jeździec znikąd – Lonesome. W przydrożnym zajeździe stacza walkę z nasłanymi na niego mordercami, po czym podąża dalej, aby odnaleźć człowieka stanowiącego cel jego wyprawy – kaznodzieję Markhama. Kim jest Samotnik, a kim kaznodzieja, skoro są śmiertelnymi wrogami? Odpowiedzi na te pytania czytelnik pozna później, a na razie zostanie wrzucony w brutalną rzeczywistość USA w przededniu wojny secesyjnej, kiedy wybuchają coraz silniejsze konflikty między zwolennikami a przeciwnikami zniesienia niewolnictwa. Mieszkańcy stanu Kansas wahają się, po której stronie stanąć. Przed czytelnikami krwawa historia z Dzikiego Zachodu o zemście i walkach o prawa człowieka. Cykl
został napisany i zilustrowany przez cenionego także w Polsce belgijskiego mistrza komiksu Swolfs’a, autora tak znanych serii jak Książę noc czy Legenda.

Marvel Classic. Strażnicy Galaktyki, tom 1

Marvel Classic. Strażnicy Galaktyki, tom 1 - okładka

Marvel Classic. Strażnicy Galaktyki, tom 1 – okładka

Scenariusz: Dan Abnett, Andy Lanning
Rysunki: Wes Craig, Paul Pelletier, Brad Walker
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 300 stron
Format: 170×260
Cena: 89,99
ISBN: 978-83-281-4180-3
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Pierwszy tom najważniejszej komiksowej serii o kosmicznych Avengers. Ledwie wszechświat zdążył się odrodzić po dwóch wojnach, a już zagrażają mu pęknięcia czasoprzestrzeni, tajna inwazja Skrulli i Powszechny Kościół Prawdy. Jego jedyną nadzieją są teraz Strażnicy Galaktyki – najpotężniejsza, a na pewno najdziwniejsza drużyna pod gwiazdami! Star-Lord, wygadany szop Rocket, Gamora, Drax Niszczyciel, Adam Warlock, psi telepata Kosmo i inni osobliwi bohaterowie mają niemałe doświadczenie w walce z chaosem, ale współpraca wychodzi im znacznie gorzej. Czy mimo to zdołają przywrócić spokój we wszechświecie? Scenariusz tego tomu napisał duet twórców znany m.in. z kosmicznej sagi Anihilacja – Dan Abnett (Aquaman) i Andy Lanning. Autorami rysunków są Wes Craig (Deadly Class), Paul
Pelletier i Brad Walker (Aquaman).

Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 5

Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 5 - okładka

Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 5 – okładka

Scenariusz: Jim Davis
Rysunki: Jim Davis
Przekład: Piotr W. Cholewa
Oprawa: twarda
Objętość: 288 stron
Format: 200×223
Cena: 79,99
ISBN: 978-83-281-4234-3
Język oryginału: angielski
Seria: Garfield. Tłusty koci trójpak
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: humor

Gdy właściciela nie ma w domu, kot tańcuje – zwłaszcza jeśli tym kotem jest Garfield, otyły praktyk zamętu i chaosu. Chociaż jednocześnie Garfield czerpie tyle samo – lub więcej – satysfakcji z czynionych zniszczeń, kiedy Jon jest na miejscu. Ataki na listonosza, mordowanie pizzy, dręczenie psa czy „delikatne” przypominanie Jonowi, że czas już na posiłek – wszystko to brzmi świetnie! Ponieważ Garfield jest naprawdę wspaniały w byciu niegrzecznym! Garfieldowy cykl TŁUSTYCH KOCICH TRÓJPAKÓW stanowi kolekcję komiksowych pasków zebranych w nowym, kolorowym wydaniu w tłumaczeniu Piotra W. Cholewy. Garfield zmieniał się trochę na przestrzeni lat, ale jedno pozostało niezmienne: jego gigantyczny apetyt na jedzenie i poczucie humoru. Czeka was dużo szaleńczej radości z nienasyconym kotem, bo nigdy dosyć zabawy.

Smerfy Komiks. Smerfy i maszyna snów, tom 37

Smerfy Komiks. Smerfy i maszyna snów, tom 37 - okładka

Smerfy Komiks. Smerfy i maszyna snów, tom 37 – okładka

Scenariusz: Alain Jost, Thierry Culliford
Rysunki: Jeroen De Coninck, Miguel Diaz
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 19,99
ISBN: 978-83-281-4227-5
Język oryginału: francuski
Seria: Smerfy Komiks
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Najnowszy – opublikowany w Belgii zaledwie kilka miesięcy temu – album o przygodach słynnych Smerfów. Niebieskie skrzaty znów na własne życzenie znajdą się w wielkim niebezpieczeństwie! Gdy robią zapasy na zimę, znajdują na leśnym uroczysku kryształową tablicę. Niezwykły przedmiot zaczyna wywierać ogromny wpływ na mieszkańców wioski. Nawet Papa Smerf ulega jego czarowi. Jedynie Ważniak zachowuje trzeźwość umysłu. Czym jest tablica i kto zostawił ją w lesie? Dlaczego Smerfy tak łatwo dały się jej omamić? Czy Ważniak zdoła coś wymyślić, aby uratować przyjaciół? I czy po strasznej przygodzie przestanie być wymądrzającym się pyszałkiem? Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Premiera 2 października 2019 r. (albumy będą dostępne w sprzedaży podczas MFKiG w Łodzi od 28.09.2019)

Plansze Europy. Bez twarzy

Plansze Europy. Bez twarzy - okładka

Plansze Europy. Bez twarzy – okładka

Scenariusz: Pierre Dubois
Rysunki: Zbigniew Kasprzak
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 96 stron
Format: 216×285
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-9705-3
Język oryginału: francuski
Seria: Plansze Europy
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: historyczny

Najnowszy komiks znanego polskiego rysownika Zbigniewa Kasprzaka! XVII wiek, czasy wojny trzydziestoletniej. Ogromne obszary Europy zostały spustoszone przez walczące ze sobą armie. Zmagania trwają od tylu lat, że zwykli żołnierze już nie pamiętają, za kogo i za co się biją. Oddział najemników zwanych ludźmi bez twarzy, uciekając przed liczniejszym wrogiem, zapuszcza się w góry, po czym trafia do zagubionej doliny, gdzie nikt nie słyszał o pustoszącej świat zawierusze. Co czeka wychowanych na polu bitwy łupieżców w krainie wydającej się rajem? Czy ludzie, którzy ledwie pamiętają czasy pokoju, są w stanie dostosować się do normalnego życia? Być może zdołają zapomnieć o wojnie, ale czy wojna zapomni o nich?

Scenariusz Bez twarzy napisał Pierre Dubois, francuski autor cykli przygodowych, w których dużą rolę odgrywają dawne wierzenia celtyckie i baśnie bretońskie (m.in. Le grimoire du petit peuple, Les lutins, La légende du changeling). Twórcą ilustracji do albumu jest jeden z najbardziej znanych na Zachodzie polskich grafików, Zbigniew Kasprzak (Yans, Podróżnicy, Dziewczyna z Panamy, Halloween Blues).

Plansze Europy. Bitwa

Plansze Europy. Bitwa - okładka

Plansze Europy. Bitwa – okładka

Scenariusz: Patrick Rambaud, Frédéric Richaud
Rysunki: Ivan Gil
Przekład: Ernest Kacperski
Oprawa: twarda
Objętość: 184 strony
Format: 216×285
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-9707-7
Język oryginału: francuski
Seria: Plansze Europy
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: historyczny

Maj 1809 roku. Wielka Armia Napoleona Bonaparte przygotowuje się do przekroczenia Dunaju przez most pontonowy, zbudowany w ciągu jednej nocy przez francuskie służby inżynieryjne. Na drugim brzegu rzeki Francuzów oczekuje Arcyksiążę Karol z wojskami austriackimi, zdeterminowany, by pomścić poniżającą klęskę poniesioną pod Austerlitz. Bitwa pod Essling to pierwsza hekatomba nowożytnych wojen: trzydzieści godzin walki bez zwycięzcy i zwyciężonego, ponad czterdzieści tysięcy poległych, pozostawionych na polu bitwy. Od saperów po woltyżerów, od huzarów po sztab, od murów Wiednia po brzegi wzbierającej rzeki i płonących wiosek – „Bitwa” to znacznie więcej niż powieść czy komiks historyczny. To militarny fresk.

Komiks powstał na podstawie nagrodzonej literacką Nagrodą Goncourtów i Grand Prix Akademii Francuskiej powieści Patricka Rambaud „Bitwa”. Autorem scenariusza jest znany francuski pisarz, eseista i scenarzysta komiksowy Frédéric Richaud. Ilustracje wykonał Ivan Gil – hiszpański rysownik, wykładowca rysunku i komiksu na Akademii Rysunku Profesjonalnego i Ilustracji „Akademia C10” w Madrycie.

W 2014 r. komiks został uhonorowany Prix Historia – nagrodą przyznawaną dziełom popularyzującym historię, takim jak wystawy, filmy czy gry – w kategorii komiksu historycznego. Album to prawdziwa gratka dla fanów komiksów historycznych, a szczególnie wielbicieli epoki napoleońskiej.

Xerxes: Upadek rodu Dariusza, świt ery Aleksandra

Xerxes: Upadek rodu Dariusza, świt ery Aleksandra - okładka

Xerxes: Upadek rodu Dariusza, świt ery Aleksandra – okładka

Scenariusz: Frank Miller
Rysunki: Frank Miller
Przekład: Zofia Sawicka
Oprawa: twarda
Objętość: 108 stron
Format: 305×235
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-9711-4
Język oryginału: angielski
Seria: Mistrzowie Komiksu
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: historyczny
Frank Miller powraca do świata 300.

Perski król Xerxes wyrusza na kolejną wyprawę wojenną. Chce pomścić swojego ojca Dariusza i zbudować imperium, które przewyższałoby wszystko, co dotąd widziały ludzkie oczy… Grecy jednak stawią mu zaciekły opór prowadzeni przez znakomitego dowódcę Aleksandra Wielkiego.
Twórcą scenariusza i rysunków jest Frank Miller, znany z takich serii jak Sin City, Daredevil czy Batman: Powrót Mrocznego Rycerza.

Sin City. Rodzinne wartości, tom 5

Sin City. Rodzinne wartości, tom 5 - okładka

Sin City. Rodzinne wartości, tom 5 – okładka

Scenariusz: Frank Miller
Rysunki: Frank Miller
Przekład: Tomasz Kreczmar
Oprawa: twarda
Objętość: 128 stron
Format: 170×260
Cena: 50,00
ISBN: 978-83-237-2593-0
Język oryginału: angielski
Seria: Sin City
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: sensacja, kryminał

Dwight McCarthy wie, że w Sin City liczą się władza, wpływy i… rodzinne wartości. Dlatego przyjmuje zlecenie i rusza tropem zabójców członka pewnej rodziny. Vendetta jest głównym tematem albumu, który opowiada, jak jedna zbrodnia staje się początkiem serii kolejnych, bo w Sin City każdy jest z kimś spokrewniony albo zaprzyjaźniony. W nieprawdopodobnych tarapatach Dwight zachowuje dobrze znane poczucie humoru, a gdy sytuacja staje się beznadziejna, na scenę wkracza bezszelestna i śmiertelnie niebezpieczna Miho – kobieta ninja.

Sin City to jeden z najsłynniejszych amerykańskich cykli sensacyjnych. Jego autorem jest mistrz komiksu Frank Miller. O powodzeniu serii (pierwszy tom ukazał się w 1994 roku) zadecydowały nie tylko znakomite, mroczne scenariusze, ale też postacie bohaterów – twardych mężczyzn, którzy żyją według własnego kodeksu honorowego, oraz seksownych kobiet, niebędących jednak biernymi obiektami męskiego zainteresowania. Frank Miller został kilkakrotnie wyróżniony za tę serię Nagrodą Eisnera.

Invincible, tom 5

Invincible, tom 5 - okładka

Invincible, tom 5 – okładka

Scenariusz: Robert Kirkman
Rysunki: Ryan Ottley, Jason Howard
Przekład: Agata Cieślak
Oprawa: twarda
Objętość: 352 strony
Format: 170×260
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-4225-1
Język oryginału: angielski
Seria: Invincible
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Odkąd ojciec Invincible’a, Omni-Man, okazał się najeźdźcą z kosmosu planującym podbój Ziemi, Invincible wykonywał rozkazy Globalnej Agencji Obrony kierowanej przez Cecila Stedmana – bronił interesów naszej planety i rozprawiał się z jej wrogami. Był dobrym żołnierzem, ale teraz sytuacja się zmieniła. Invincible nie może już bez szemrania wypełniać poleceń. Nagle musi zmierzyć się z organizacją, dla której dotychczas pracował. Będzie się działo…

Sandman Uniwersum

Sandman Uniwersum - okładka

Sandman Uniwersum – okładka

Scenariusz: Neil Gaiman, Simon Spurrier, Kat Howard,
Nalo Hopkinson, Dan Watters
Rysunki: Bilquis Evely, Tom Fowler, Dominike „Domo” Stanton,
Max Fiumara, Sebastian Fiumara
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 48 stron
Format: 170×260
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-4287-9
Język oryginału: angielski
Seria: Sandman Uniwersum
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: fantasy

Gratka dla miłośników twórczości Neila Gaimana. Wielki powrót do uniwersum Sandmana!
Kiedy fani Władcy Snów na całym świecie uwierzyli, że saga o Sandmanie dobiegła końca, Neil Gaiman wraz z innymi scenarzystami i całym gronem zdolnych rysowników postanowił przedstawić kilka nowych opowieści rozgrywających się w świecie Śnienia. Tom Sandman Uniwersum skrótowo wprowadza czytelnika w różne zakątki Gaimanowskiego świata, a wszystkie zarysowane w nim wątki zostaną rozwinięte w czterech odrębnych seriach zatytułowanych: Śnienie, Dom Szeptów, Lucyfer i Księgi Magii.
Historie opowiedziane w tym komiksie wymyślił Neil Gaiman, autor licznych bestsellerowych książek fantasy i grozy, m.in. Amerykańskich bogów, Koraliny, Nigdziebądź, oraz scenariuszy do komiksów takich jak Sandman, 1602, Śmierć. Scenariusz napisali Simon Spurrier, Kat Howard, Nalo Hopkinson i Dan Watters. Ilustracje wykonali Bilquis Evely, Tom Fowler, Dominike Stanton i inni.

Sandman Uniwersum. Śnienie – Ścieżki i wpływy, tom 1

Sandman Uniwersum. Śnienie – Ścieżki i wpływy, tom 1 - okładka

Sandman Uniwersum. Śnienie – Ścieżki i wpływy, tom 1 – okładka

Scenariusz: Simon Spurrier
Rysunki: Bilquis Evely
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 160 stron
Format: 170×260
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-4288-6
Język oryginału: angielski
Seria: Sandman Uniwersum
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: fantasy

Pierwszy tom jednej z czterech nowych serii komiksowych rozgrywających się w wymyślonym przez Neila Gaimana uniwersum Sandmana. W krainie Śnienia źle się dzieje. Daniel, Władca Snów, opuścił królestwo i pozostawił niestrzeżone granice. Jego wierny namiestnik Lucien czuje, że traci rozum, w miarę jak kraina Króla Snów zaczyna się rozpadać. A inni mieszkańcy Śnienia, począwszy od potwornej i przekupnej Dory, aż po szorstkiego i niewzruszonego Merva Dyniogłowego, walczą ze sobą, żeby zachować, ile tylko się da. Lecz prawdziwy koszmar dopiero nadejdzie. Z czarnej skrzyni, pełnej niechcianych nocnych mar, wyłoni się zapomniane monstrum – zło, które przez ponad sto lat pozostawało uwięzione. Sędzia Stryk, ze swą żelazną ręką i konopnym sznurem, zaprowadzi nowe porządki w Śnieniu, przerabiając je na swoje posępne i krwawe podobieństwo.

Album został stworzony pod artystyczną opieką Neila Gaimana przez doświadczonego brytyjskiego scenarzystę Simona Spurriera (m.in. serie Lobster Random, The Simping Detective) oraz Bilquis Evely, młodą brazylijską rysowniczkę, która zyskała uznanie jako autorka ilustracji do opowieści napisanych przez Grega Ruckę – Wonder Woman i Lazarus.

Bradl, tom 4

Bradl, tom 4 - okładka

Bradl, tom 4 – okładka

Scenariusz: Tobiasz Piątkowski
Rysunki: Marek Oleksicki
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 64 strony
Format: 167×255
Cena: 29,99
ISBN: 978-83-281-4282-4
Język oryginału: polski
Seria: Bradl
Kategoria: komiks polski
Tematyka: historyczny

Misja Bradla trwa! W czwartym tomie opowiadającym o burzliwych losach polskiego szpiega nie zabraknie dramatycznych przygód, nieoczekiwanych zwrotów akcji, uwodzicielskich superagentek oraz… szczypty poezji.

Kazimierz Leski wyruszy poza stolicę, żeby odzyskać cenny ładunek. Czy uda mu się dowiedzieć czegoś o początkach Muszkieterów i o ich tajemniczym dowódcy? Tymczasem w Warszawie Inżynier kontynuuje niebezpieczną grę z innymi ugrupowaniami polskiego podziemia oraz z Niemcami. Stawką jest pół miliona złotych – kwota niezbędna do dalszego funkcjonowania organizacji. Aby zdobyć pieniądze, szef Muszkieterów wezwie swoją najlepszą agentkę. Niespodziewanie na scenę wkroczy inna zabójcza piękność – Krystyna Skarbek. Dawna znajoma Inżyniera, obecnie pracująca dla brytyjskiego wywiadu, przedstawi mu propozycję nie do odrzucenia. Dla Leskiego i jego towarzyszy oznaczać to będzie same kłopoty…

Autorami serii są dwaj znani polscy twórcy: scenarzysta Tobiasz Piątkowski (48 stron, Status 7, Pierwsza Brygada) i rysownik Marek Oleksicki (Odmieniec, Hardkorporacja, Frankenstein’s Womb).

DC Black Label. Batman – Biały Rycerz

DC Black Label. Batman – Biały Rycerz - okładka

DC Black Label. Batman – Biały Rycerz – okładka

Scenariusz: Sean Murphy
Rysunki: Sean Murphy, Matt Holllingsworth
Przekład: Maria Lengren
Oprawa: twarda
Objętość: 232 strony
Format: 170×260
Cena: 79,99
ISBN: 978-83-281-4170-4
Język oryginału: angielski
Seria: DC Black Label
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Pierwszy album ukazujący się pod logo DC Black Label. W powieści graficznej Batman – Biały Rycerz Sean Murphy, uznany scenarzysta i rysownik, rozkłada najsłynniejszych komiksowych przeciwników na części pierwsze, zadaje pytania o naturę sprawiedliwości, źródła korupcji, prawdę o aktywistach społecznych, bada najmroczniejsze aspekty życia związane z chorobą umysłową. Książę Zbrodni wychodzi z trawiącego go przez lata szaleństwa i odradza się jako Jack Napier. Pragnie uzdrowić miasto, które dotąd sam terroryzował. Razem z wieloletnią partnerką Harley Quinn wprowadzają w życie swój misterny plan. Chcą unieważnić zasługi Batmana – osoby będącej ich zdaniem największym wrogiem Gotham City.

Krucjata Napiera obnaża korupcję, która od lat toczy lokalną policję, a on sam zostaje popularnym radnym, bohaterem ludu. Jednak kiedy brudy przeszłości dają o sobie znać, zarówno Batmanowi, jak i Jokerowi coraz trudniej określić, kto jest zbawcą, a kto zbrodniarzem. Oddala się też nadzieja na lepszą przyszłość dla Gotham City.

Sean Murphy pracował nad takimi tytułami jak: Batman/Scarecrow: Year One, Teen Titans: Cold Case, Hellblazer, Joe The Barbarian, a także przy wysoko cenionych przez krytyków Amerykańskim Wampirze i Przebudzeniu (we współpracy ze Scottem Snyderem). Murphy jest też scenarzystą i ilustratorem powieści graficznej Off Road oraz popularnej miniserii Punk Rock Jesus.

DC Deluxe. Planetary, tom 2

DC Deluxe. Planetary, tom 2 - okładka

DC Deluxe. Planetary, tom 2 – okładka

Scenariusz: Warren Ellis
Rysunki: John Cassaday
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda z obwolutą
Objętość: 440 stron
Format: 180×275
Cena: 129,99
ISBN: 978-83-281-4167-4
Język oryginału:
Seria: DC Deluxe
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Drugi i ostatni tom zbiorczy słynnej serii Planetary. Organizacja Planetary wciąż walczy z demoniczną Czwórką oraz innymi zagrożeniami czyhającymi na ludzkość. Równocześnie nieśmiertelny szef Planetary, Elijah Snow, wraz ze swymi agentami przemierza świat, by gromadzić wszelkie tajemnice z dawnych wieków – od cudów aktu stworzenia, przez artefakty z epoki aborygeńskiego Czasu Snu, aż po wiktoriańską ideę wehikułu czasu. Czy jednak zadaniem Elijaha i jego niezwykłych przyjaciół, Jakity Wagner oraz Bębniarza, jest tylko zbieranie pamiątek przeszłości? W finale serii dowiemy się, jaki jest najważniejszy cel organizacji Planetary, a przede wszystkim jej tajemniczego szefa. Przy okazji poznamy sposoby niwelowania zagrożeń ze światów równoległych i metody walki z… Batmanem!

Batman – Ślub, tom 7

Batman – Ślub, tom 7 - okładka

Batman – Ślub, tom 7 – okładka

Scenariusz: Tom King , Tim Seeley
Rysunki: Mikel Janín, Tony S. Daniel
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 264 strony
Format: 167×255
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-4164-3
Język oryginału: angielski
Seria: DC Odrodzenie
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Kiedyś Batman i Catwoman walczyli ze sobą, teraz są zgranym duetem. Już wkrótce para przypieczętuje swój związek sakramentalnym „tak” podczas ślubu stulecia. Jednak nic nie jest tak proste, jakby się mogło wydawać. Gdy Bruce i Selina przygotowują się do ślubu, podróżujący w czasie superbohater znany jako Booster Gold wpada na pomysł złożenia młodej parze niezwykłego prezentu, który, jak się okaże, spowoduje zupełnie nieoczekiwane zmiany w kontinuum czasoprzestrzennym. Z kolei najgroźniejsi złoczyńcy Gotham są zdeterminowani, żeby zrujnować ceremonię i zburzyć spokój Mrocznego Rycerza. Tylko najbliżsi sojusznicy Bruce’a i Seliny mogą pokrzyżować ich plany! Z kolei Joker popada w coraz większą obsesję, czekając na zaproszenie na ślub od Mrocznego Rycerza. A jak wiadomo, Księciu Zbrodni zawsze towarzyszy niespotykany chaos!

Album Batman – Ślub stworzyli scenarzysta Tom King (Omega Men, Mister Miracle) oraz rysownicy Tony S. Daniel (Deathstroke), Mikel Janína (Grayson) i cała rzesza najwybitniejszych rysowników komiksowych! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: Batman #45—50 oraz pięć zeszytów specjalnych: Prelude to The Wedding.

Liga Sprawiedliwości – Bez Sprawiedliwości

Liga Sprawiedliwości – Bez Sprawiedliwości - okładka

Liga Sprawiedliwości – Bez Sprawiedliwości – okładka

Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Joshua Williamson
Rysunki: Francis Manapul
Przekład: Maciej Nowak-Kreyer
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-4285-5
Język oryginału: angielski
Seria: Uniwersum DC
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Czterech nowych i niepowstrzymanych wrogów. Cztery nowe i niesamowite drużyny. Jedna niewiarygodna przygoda! Tak można podsumować album rozpoczynający nowe przygody Ligi Sprawiedliwości. Scenarzysta Scott Snyder stawia przed Ligą niezwykłe wyzwania.

Wydarzenia z komiksu Batman Metal zmieniły wszechświat w przerażający, choć niezwykły sposób… Zostały uwolnione cztery starożytne istoty mające moc zdolną zniszczyć cały wszechświat. Tajemnica. Cud. Mądrość. Entropia. To cztery siły władające wszystkim, co istnieje. Właśnie przebudziły się cztery boskie istoty będące ich ucieleśnieniem. Wszelkie życie znalazło się w niebezpieczeństwie, a jedyną szansą, żeby superbohaterowie powstrzymali to niewyobrażalne zagrożenie, są nowe sojusze, które do tej pory trudno było sobie wyobrazić! Superman, Starfire i Marsjański Łowca Ludzi szukają kosmicznych sekretów jako Drużyna Tajemnicy. Batman, Beast Boy i Deathstroke walczą z chaosem jako Drużyna Entropii.

Wonder Woman, Zatanna oraz demon Etrigan dążą do uwolnienia dziwacznej obcej magii jako Drużyna Cudu. Flash, Cyborg oraz Harley Quinn poznają zadziwiające prawdy jako Drużyna Mądrości! Czy te niezwykłe nowe Ligi Sprawiedliwości połączą siły, aby zapobiec całkowitej zagładzie? Niektórzy bohaterowie nie dożyją chwili, kiedy będzie można się o tym przekonać…

Człowiek ze Stali

Człowiek ze Stali - okładka

Człowiek ze Stali – okładka

Scenariusz: Brian M. Bendis
Rysunki: Jim Lee, José Luis García-López, Ivan Reis, Jason Fabok i inni
Przekład: Jakub Syty
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 184 strony
Format: 167×255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-4286-2
Język oryginału: angielski
Seria: Uniwersum DC
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Album, od którego za losy Supermana odpowiadać będzie debiutujący w DC Comics Brian Michael Bendis, jeden z najlepszych komiksowych scenarzystów. Ostatniego Syna Kryptona czeka spotkanie z istotą odpowiedzialną za zniszczenie jego rodzinnej planety. Przybycie na Ziemię bezlitosnego zabójcy Rogola Zaara oznacza jedynie śmierć i zniszczenie. Tylko Superman i jego kuzynka Supergirl mogą przeszkodzić Zaarowi w wykonaniu jego misji – całkowitemu unicestwieniu kryptonijskiej rasy. Kal-El i Kara próbują powstrzymać nowe zagrożenie, ale to coś zupełnie innego okaże się ogromnym wyzwaniem dla Człowiek Jutra. Metropolis nie jest już tym samym miejscem, a Clark Kent będzie musiał radzić sobie bez żony i syna.

Po zrewolucjonizowaniu sposobu pisania historii superbohaterskich w takich klasycznych tytułach jak Ultimate Spider-Man, Daredevil oraz New Avengers, uznany scenarzysta komiksowy Brian Michael Bendis wnosi tę samą magię do uniwersum DC porywającą historią o Supermanie. Wśród rysowników znaleźli się jedni z najwybitniejszych komiksowych twórców – José Luis García-López, Ivan Reis, Jason Fabok, Evan „Doc” Shaner, Steve Rude, Ryan Sook, Kevin Maguire i Adam Hughes. Człowiek ze Stali autorstwa Briana Michaela Bendisa rozpoczyna niesamowitą nową erę w życiu tego niestrudzonego obrońcy prawdy i sprawiedliwości!

Marvel Classic. X-Men. Jim Lee

X-Men. Jim Lee - okładka

X-Men. Jim Lee – okładka

Scenariusz: Chris Claremont, Ann Nocenti
Rysunki: Jim Lee i inni
Przekład: Maria Jaszczurowska
Oprawa: twarda
Objętość: 312 stron
Format: 170×260
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-4184-1
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Pierwsze zeszyty X-Men rysowane przez legendarnego Jima Lee! Wolverine wyrusza do Azji, żeby wspólnie z Psylocke zmieszyć się z Lady Mandarin i Dłonią. Następnie Logan poznaje Kapitana Amerykę i Czarną Wdowę. Oczywiście już ich pierwsze spotkanie to nie były nudne ploteczki przy kawie. Rogue i Magneto łączą siły z Nickiem Furym i Ka-zarem, żeby wspólnie zmierzyć się z Zaladane w Savage Land. A na koniec X-Men dowiadują się, że profesor Xavier znalazł się w niebezpieczeństwie, niezwłocznie wyruszają więc z misją ratunkową. Autorami scenariusza są Chris Claremont i Ann Nocenti.

Extraordinary X-Men – Upadek królestw, tom 3

Extraordinary X-Men – Upadek królestw, tom 3 - okładka

Extraordinary X-Men – Upadek królestw, tom 3 – okładka

Scenariusz: Jeff Lemire
Rysunki: Victor Ibañez
Przekład: Maria Jaszczurowska
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 128 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-4195-7
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now 2.0
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Trzeci tom przygód X-Men z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Colossus sieje zniszczenie na całej Ziemi. Iceman i Nightcrawler starają się go zatrzymać, ale wszystko wskazuje na to, że jedynie Apocalypse jest w stanie to zrobić. W zamian domaga się jednak wypuszczenia go na wolność z więzienia w Przystani X. Czy X-Men zdecydują się na ten krok, mimo że może on zaważyć na przyszłości całego świata? Tymczasem Magik i Storm wyruszają na poszukiwanie Sapny – dziewczynka nie potrafiła zapanować nad swoimi mocami i przepadła bez wieści. Po drodze mutantki przemierzają światy, z których istnienia nie zdawały sobie sprawy. Czy uda im się uratować małą przyjaciółkę? A może ze zniknięciem Sapny wiąże się dużo poważniejsze niebezpieczeństwo? Autorem scenariusza jest Jeff Lemire (Czarny Młot, Łasuch), a rysunki stworzył Victor Ibañez (Jean Grey).

Amazing Spider-Man – Globalna sieć: Starzy znajomi, tom 4

Amazing Spider-Man – Globalna sieć: Starzy znajomi, tom 4 - okładka

Amazing Spider-Man – Globalna sieć: Starzy znajomi, tom 4 – okładka

Scenariusz: Dan Slott, Christos Gage
Rysunki: Giuseppe Camuncoli, R.B. Silva
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 112 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-4206-0
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now 2.0
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Czwarty tom przygód Spider-Mana z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. W Parker Industries dochodzi do wybuchu. Do czego jest zdolny Peter Parker, zarówno jako dyrektor firmy, jak i Spider-Man, żeby uratować swoich pracowników? Tymczasem Prowler zakrada się do siedziby Jackala, gdzie spotka dobrze znanego wroga, ale w… dość zaskakującej postaci. Nadchodzi też chwila, na którą wszyscy czekali: Doktor Octopus już zbyt długo tkwił uwięziony w ciele Living Braina i wraca z zupełnie nowym planem działania! Co gorsza, ktoś bliski Peterowi umiera. Parker jeszcze raz musi wybrać między życiem osobistym a odpowiedzialnością związaną z byciem Spider-Manem. Tym razem żadne rozwiązanie nie wydaje się dobre… Autorami scenariusza są Dan Slott (She-Hulk, Mighty Avengers) i Christos Gage, a rysunki przygotowali Giuseppe Camuncoli i R.B. Silva.

Mockingbird

Mockingbird - okładka

Mockingbird – okładka

Scenariusz: Chelsea Cain
Rysunki: Katarzyna Niemczyk
Przekład: Weronika Sztorc
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 256 stron
Format: 167×255
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-4203-9
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now 2.0
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Dzięki mistrzowskiej znajomości sztuk walki, doktoratowi z biochemii i dowcipowi ostremu jak brzytwa Bobbi Morse – pseudonim Mockingbird – jest jedną z najlepszych agentek SHIELD. Ostatnio jednak dzieją się wokół niej dziwne rzeczy. Żeby odkryć, co jest grane, Bobbi musi rozwiązać zagadkę paranormalnych mocy, które właśnie się w niej przebudziły, złożyć wizytę w podwodnym laboratorium terrorystów i… ocalić królową Anglii. Potem wyruszy w rejs dla nerdów, na który zaprosił ją tajemniczy informator. Problem w tym, że statek zmierza prosto do Trójkąta Bermudzkiego… Komiks Mockingbird wyróżniono dwiema nominacjami do Nagrody Eisnera, w tym za najlepszy scenariusz. Odpowiada za niego Chelsea Cain – autorka książek humorystycznych i popularnych thrillerów (m.in. Unik, Obłęd serca i Wirtuoz zbrodni). Ilustracje stworzyła polska rysowniczka Katarzyna Niemczyk (Age of Conan: Belit, Man-Eaters).

Asteriks. Przygody Gala Asteriksa

Asteriks. Przygody Gala Asteriksa - okładka

Asteriks. Przygody Gala Asteriksa – okładka

Wydanie jubileuszowe
Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Albert Uderzo
Przekład: Andrzej Frybes, Marek Puszczewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 80 stron
Format: 216×285
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9788-6
Język oryginału: francuski
Seria: Asteriks
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

W 2019 roku bohaterowie Asteriks i jego wierny przyjaciel Obeliks obchodzą sześćdziesiątą rocznicę powołania ich do życia przez duet scenarzysty René Goscinny’ego i rysownika Alberta Uderzo. Z tej okazji powstało jubileuszowe wydanie z pierwszymi przygodami dwóch najsłynniejszych na świecie galów. Album otwiera doskonale wszystkim znany komiks Przygody Gala Asteriksa, druga jego część zaś to kilkadziesiąt dodatkowych stron z artykułem, w którym sami autorzy opowiadają o tym, w jakich okolicznościach zrodził się w ich głowach pomysł na tę serię i postaci oraz jak powstawał ów pierwszy album. Tekst uzupełniają liczne grafiki i zdjęcia z prywatnych archiwów autorów. Jest to nie lada gratka dla fanów serii, okazja do poznania wielu ciekawych, nieznanych dotąd faktów dotyczących Asteriksa, jak i samych autorów.

Pierwszy tom przygód sprytnego Gala Asteriksa i jego naiwnego, lecz obdarzonego nadludzką siłą towarzysza Obeliksa przedstawia całą galerię postaci ze słynnej galijskiej osady. Poznajemy rozważnego maga Panoramiksa, który zna tajniki przyrządzania magicznego wywaru, wioskowego barda Kakofoniksa, którego wątpliwej jakości popisy wyprowadzają z równowagi pozostałych mieszkańców wioski czy wodza plemienia, Asparanoiksa, drżącego przed tym, że niebo spadnie mu na głowę. Wydane w 1961 roku Przygody Gala Asteriksa rozpoczynają dobrze znane wszystkim fanom komiksu słowa: „Jest rok 50. przed naszą erą. Cała Galia została podbita przez Rzymian… Cała? Nie! Jedna, jedyna osada, zamieszkana przez nieugiętych Galów, wciąż stawia opór najeźdźcom i uprzykrza życie legionom rzymskim stacjonującym w obozach Rabarbarum, Akwarium, Relanium i Delirium”.

Historia galijskiej osady, która dzielnie stawia opór rzymskim najeźdźcom, to obowiązkowa pozycja na półce każdego fana komiksów. Nieśmiertelny francuski dowcip serii stworzonej przez René Goscinny’ego i Alberta Uderzo od wielu lat przyciąga kolejne pokolenia czytelników, a sprytny Asteriks, naiwny Obeliks i ich towarzysze znaleźli się w gronie ulubionych bohaterów masowej wyobraźni.

Lou! Struktura kryształu, tom 3

Lou! Struktura kryształu, tom 3 - okładka

Lou! Struktura kryształu, tom 3 – okładka

Scenariusz: Julien Neel
Rysunki: Julien Neel
Przekład: Elżbieta-Dybcio Wojciechowska, Magdalena Miśkiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 168 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-3575-8
Język oryginału: francuski
Seria: Lou!
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Trzeci album zbiorczy zabawnej opowieści o dorastającej dziewczynie! Lou wciąż ma kłopoty sercowe, szczególnie że nie wie, co tak naprawdę czuje do Tristana. Poznaje też młodzieńca, który ciągle czyta książki filozoficzne, a co więcej, wchodzi w jej wyimaginowany świat. Ale to tylko mała część problemów Lou. Pewnego dnia zaczyna myśleć, że do jej rzeczywistości wkroczyły elementy rzeczywistości równoległej… A poza tym? Normalka: braciszek uważający się za dinozaura, projekt z tajemniczymi kryształami i szalona mama pisarka, która pracuje też nad supertajnym projektem rządowym. Czyli – jak dla Lou – codzienna nuda, dlatego dziewczyna postanawia zmienić swoje życie i wyruszyć na poszukiwanie nowych przygód! Album zbiorczy zawiera komiks fotograficzny, który stworzono na podstawie filmu długometrażowego o Lou!

Autorem serii jest francuski scenarzysta i rysownik Julien Neel, który od kilkunastu lat koncentruje się na przygodach Lou. Za albumy pierwszy i piąty z tego cyklu został dwukrotnie wyróżniony nagrodami Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Angoulême. Na podstawie opowieści o Lou powstał serial telewizyjny (2009) i film długometrażowy (2014), do których scenariusze napisał właśnie Julien Neel.

Sisters. Nadmiar szczęścia, tom 13

Sisters. Nadmiar szczęścia, tom 13 - okładka

Sisters. Nadmiar szczęścia, tom 13 – okładka

Scenariusz: Christophe Cazenove, William Maury
Rysunki: William Maury
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-4118-6
Język oryginału: francuski
Seria: Sisters
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Trzynasty tom humorystycznej serii o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Marine jest smutna, bo Wendy rzadziej się z nią bawi i poświęca coraz więcej czasu chłopakowi, ale najgorsze, że zaczęła regularnie sprzątać swój pokój, co jest jasnym dowodem, że staje się… dorosła! Na szczęście Marine ma tyle szalonych pomysłów, że nigdy się jej nie nudzi. A kiedy jeszcze jest ze swoimi koleżankami, cały świat należy do niej. Odkrywa też magiczną moc czterolistnych koniczyn, więc nie boi się żadnego wyzwania! Tymczasem Wendy ma zupełnie inne problemy – nieco bardziej dorosłe.
Autorami historii o dwóch siostrach są scenarzysta Christophe Cazenove (współtwórca niemal czterdziestu serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz rysownik William Maury, który oprócz ilustrowania Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz kilku innych cykli.

Konkurs im. Janusza Christy to inicjatywa podjęta w 2013 roku przez Wydawnictwo Egmont, mająca na celu promowanie nowych polskich twórców komiksowych oraz ich prac adresowanych do dzieci. Komiksy laureatów konkursu im. Janusza Christy utrzymane są w różnej konwencji – od zabawnej fantasy, przez humor, baśń i przygodę, po poważniejszy komiks obyczajowy. Rysowane różnymi technikami i w różnorodnej stylistyce plastycznej. Poszczególne serie adresowane są do dzieci w różnym wieku, od 6 do 12 lat. Całość kolekcji to interesująca i różnorodna oferta współczesnego komiksu dziecięcego, stworzonego przez nową generację polskich twórców.

Krasnolud Nap – Śmiech nadejdzie jutro, tom 3

Krasnolud Nap – Śmiech nadejdzie jutro, tom 3 - okładka

Krasnolud Nap – Śmiech nadejdzie jutro, tom 3 – okładka

Scenariusz: Maciej Jasiński
Rysunki: Krzysztof Trystuła
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 40 stron
Format: 215×290
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-4258-9
Język oryginału: polski
Seria: Konkurs Janusza Christy
Kategoria: komiks polski
Tematyka: humor

Trzeci tom pełnych humoru przygód dla dzieci o krasnoludzie Napie z magicznej krainy. Krasnolud Nap wraz z gadającym psem Azą żyją sobie w bogactwie, co zawdzięczają odnalezionym w poprzednim tomie diamentom. Jednak taka idylla nie może trwać wiecznie, tym bardziej że z więzienia, za dobre sprawowanie, wychodzą Dartor i Bodor – dobrze znani już czytelnikom zaciekli wrogowie Napa, którzy chcieliby go przerobić na magiczny eliksir. Podejmują próbę schwytania krasnoluda, co zapoczątkuje sekwencję niesamowitych i bardzo zabawnych zdarzeń, które zawiodą bohaterów w morskie odmęty, na bardzo suchą pustynię, a nawet do wnętrza wulkanu. Album stworzyli Maciej Jasiński, scenarzysta wielu komiksów biograficznych i komiksów dla dzieci (np. Uczeń Heweliusza, Detektyw Miś Zbyś na tropie, Bajka wybierajka), oraz Krzysztof Trystuła, ilustrator, projektant graficzny i autor komiksów (m.in. albumu Uczeń Heweliusza). Komiks został nagrodzony w drugiej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

Malutki Lisek i Wielki Dzik – Huk, tom 5

Malutki Lisek i Wielki Dzik – Huk, tom 5 - okładka

Malutki Lisek i Wielki Dzik – Huk, tom 5 – okładka

Scenariusz: Berenika Kołomycka
Rysunki: Berenika Kołomycka
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-4263-3
Język oryginału: polski
Seria: Konkurs Janusza Christy
Kategoria: komiks polski
Tematyka: humor

Piąty tom cudownie namalowanej opowieści dla młodszych dzieci. Dobrze jest wrócić do domu po długiej podróży. Malutki Lisek i Wielki Dzik docierają pod swoją ukochaną jabłonkę. Na horyzoncie zbierają się jednak czarne chmury i nadciąga niebezpieczeństwo. Nikt nie będzie bezpieczny. Czy przyjaciele poradzą sobie w tej groźnej sytuacji? Autorką komiksu jest Berenika Kołomycka, graficzka, ilustratorka i projektantka. Stworzyła rysunki do komiksów Wykolejeniec (scen. Grzegorz Janusz) i Tej nocy dzika paprotka (scen. Marzena Sowa). Komiks nagrodzony w drugiej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

Kubatu – Ani mi się śni!, tom 4

Kubatu – Ani mi się śni!, tom 4 - okładka

Kubatu – Ani mi się śni!, tom 4 – okładka

Scenariusz: Jakub Syty
Rysunki: Przemysław Surma
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-9709-1
Język oryginału: polski
Seria: Konkurs Janusza Christy
Kategoria: komiks polski
Tematyka: humor

Lekka i zabawna opowieść dla młodszych dzieci z elementami science fiction. Elwirka przychodzi do Kaja po pomoc. Dziobato, ukochana przytulanka jej siostry Malwinki, przepadł jak kamień w wodę. Okazuje się, że to nie jedyna zaginiona maskotka w mieście. Wraz z pomocą przyjaciół – pana Inżyniera, papugi Kubatu i robota Strażnika – Kaj spróbuje rozwikłać tę zagadkę i znaleźć sprawcę całego zamieszania. Scenariusz komiksu napisał wykładowca akademicki i tłumacz Jakub Syty. Ilustracje są dziełem Przemysława „Surpiko” Surmy, z wykształcenia konserwatora zabytków, a z zawodu ilustratora książkowego. Komiks nagrodzony w pierwszej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.