Niech żyje komiks i ilustracja!

Niech żyje komiks i ilustracja!

W dniach 21 i 22 lutego, Libero Katowice oraz magazyn Zwykłe Życie zapraszają wszystkich fanów komiksów na targi Niech żyje komiks i ilustracja! Na odwiedzających czekają wydawnicze nowości, spotkania z wyjątkowymi autorami i ilustratorami komiksów oraz cztery kreatywne panele warsztatów dla najmłodszych.

W Libero Katowice odbędą się jedyne w swoim rodzaju targi Niech żyje komiks i ilustracja! już 21 i 22 lutego. Na uczestników wydarzenia będą czekać liczni branżowi wystawcy, a u nich komiksy, ziny, plakaty, komiksowe plansze i unikatowe gadżety. To pierwsze tego typu wydarzenie w Katowicach oraz na terenie Śląska, które będzie miało okazję zgromadzić wielbicieli obrazkowych opowieści.

Mistrzowie komiksów w Libero

Wybitni polscy ilustratorzy oraz twórcy komiksów zawitają do Katowic podczas dwudniowych targów w Libero. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszymi dziełami twórców komiksu u ponad czterdziestu wystawców, wśród których znajdą się m. in.: Kultura Gniewu, Planeta Komiksów, Timof Comics, Scream Komiks, Łukasz Kowalczuk, Henryk, Demland, YATTA, Ultimate, Gang Słodziakuw, Ana Krztoń, Beata Sosnowska, Mydło zin, Booka, Michasia Kowal, Ciut Zin, NON stop komiks, Jaguar, Agata Duda, Helena Smołka&Krzymsky, Ongrys, Jan Zealot, Aga Gierek, Bubipop, Szlify, Booka, Javke, Dobrosława Rurańska, Aneta Łuczyńska, Śląska Akademia Komiksu – Biblioteka Śląska Wojtek rysuje / galeria Czorno.

Targi będą także świetną okazją do wyjątkowych spotkań zarówno z samymi autorami, jak i pasjonatami ilustrowanych opowieści, wśród których będzie można spotkać aktorkę Olę Hamkało, pisarza Łukasza Orbitowskiego i twórcę Michała Śledzia Śledzińskiego.

Atrakcje dla najmłodszych

Libero pamięta o najmłodszych, dla dzieci przygotowane zostały cztery panele specjalnych warsztatów, dzięki którym będą mogły odkrywać sztukę tworzenia ilustracji i obrazkowych opowieści pod okiem samych mistrzów komiksu. Podczas sobotnich warsztatów, najmłodsi dowiedzą się, jak stworzyć własną książkę. W niedzielę czekają ich dodatkowe wyzwania, w trakcie których będą uczyli się, czym jest „język rysunkowy” oraz jak przygotować komiks w dwie godziny.

– Planując kalendarz wydarzeń, starannie dobieramy każdą aktywność. Niezależnie od tego, czy jest to impreza o charakterze rozrywkowym, kulturalnym czy edukacyjnym, musi pasować do Libero i nieść ze sobą dużą dawkę radości. W zdecydowanej większości są to propozycje niepowtarzalne, zaprojektowane specjalnie dla Libero. Takim przykładem jest trzymiesięczny cykl wydarzeń w ramach „Lata na Placu do Radości”, czy też aktualny projekt kreatywnej przestrzeni „Pop-up Polski Design”. Ten ostatni to miejsce idealne dla tych, którzy poszukują rzeczy ładnych i nietuzinkowych, lubią spotykać interesujących ludzi i brać udział w inspirujących warsztatach. Dzięki współpracy ze „Zwykłym Życiem” udało nam się, po raz pierwszy w Katowicach, zorganizować dwa wspaniałe wydarzenia takie jak wrześniowe targi „Niech Żyją Dziewczyny!” oraz świąteczny kiermasz „Niech Żyją Święta!”.  Teraz wspólnie z naszym partnerem serdecznie zapraszamy wszystkich, tych dużych i małych, do świata dobrze narysowanych historii. W ramach weekendowej akcji „Niech żyje komiks i ilustracja!” czekają na nich targi, spotkania i warsztaty, a także cała masa fajnych komiksów – mówi Katarzyna Porębska, Marketing Manager w Echo Investment.

Piątek, 21 lutego 2020

Targi 16:00-20:00

Ponad 40 wystawców z całej Polski, autorzy i wydawcy komiksów.

Warsztaty 17:00-19:00 „Tworzenie własnej książki”

Każdy może zostać twórcą książki, mały i duży. Marzy Ci się Twoja własna? To da się zrobić w 5 minut, tylko przy pomocy nożyczek i papieru!

Prowadzenie: Michasia Kowal, wiek uczestników: od 5 lat (obowiązują wcześniejsze zapisy)

 

Sobota, 22 lutego 2020

Targi 11:00-20:00

Ponad 40 wystawców z całej Polski, autorzy i wydawcy komiksów

Spotkania – strefa autografów:

12:00 Katarzyna Witerscheim, Berenika Kołomycka

13:00 Łukasz Kowalczuk, Michał Śledziu Śledziński

15:00 Henryk (Bartek Glaza), Rafał Mikołajczyk

16:00 Anna Krztoń

Rozmowy 16:30-17:30 „Dlaczego kochamy komiksy?”

O komiksowej pasji opowiedzą Ola Hamkało, Łukasz Orbitowski i Michał Śledziu Śledziński. Prowadzenie: Szymon Holcman

Warsztaty (obowiązują wcześniejsze zapisy):

12:00-14:00 „Jak oswoić czarną plamę”

Czyli jak oswoić niemożliwe, zyskać przyjaciela i na dodatek stworzyć jedyny w swoim rodzaju komiksowy poradnik!
Prowadzenie: Berenika Kołomycka, wiek uczestników: 9-12 lat (początkujący i zaawansowani)

14:00-16:00  Komiks w dwie godziny!

Czy to możliwe? Tak! Stworzymy razem krótkie formy: jednostronicowe historyjki albo mini-komiksy. Uwaga, uwaga – nie musisz umieć rysować! (a w ogóle co to znaczy „umieć rysować”?)
Prowadzenie: Łukasz Kowalczuk, wiek uczestników: od 10 lat (początkujący i zaawansowani)

16:00-18:00 Czym jest „język rysunkowy”

Jak go znaleźć i wykształcić? Przy pomocy kilku ćwiczeń warsztatowych spróbujemy odszukać nasze własny język plastyczny do tworzenia komiksów.
Prowadzenie: Henryk (Bartek Glaza), uczestnicy początkujący i zaawansowani

 

Organizatorami targów jest Libero Katowice oraz magazyn Zwykłe Życie.
Wstęp na wszystkie atrakcje wydarzenia jest wolny.
Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie: www.liberokatowice.pl