Eustachy - rys. Rafał Szłapa

Eustachy – rys. Rafał Szłapa

Ruszyła zbiórka crowdfundingowa na album o Eustachym, nienawidzącym ludzi szamanie z Bieszczad!

Eustachego można go też nazwać swego rodzaju terapeutą. Co prawda zamiast ziółek czy kozetki Eustachy stosuje bardziej sprawdzone metody – siekiery, zaklęcia, strzelby oraz pięści. Należy również nadmienić, że jego klientela (bynajmniej nie z własnej woli) składa się z potworów i maszkar wszelakich. Jak pokonać robo-zombie? Dokąd idą dusze wrestlerów? Czy Marilyn Manson opętał driady? Na te i inne pytania poznacie odpowiedzi na kartach sześciu komiksów oraz trzech opowiadań! Spakujcie proziaki, naostrzcie scyzoryki i dajcie się porwać szalonej przygodzie w pulpowym stylu!

Antologię można dostać w dwóch wersjach – standardowej oraz reżyserskiej. Ta pierwsza to 80 stron komiksów, opowiadań, ilustracji i ciekawostek w miękkiej oprawie. Natomiast druga, limitowana, to twarda oprawa, a w środku 150 stron z dodatkiem scenariuszy, bonusowych ilustracji i nowy opowiadaniem.

Za scenariusze i opowiadania odpowiada Paweł Kicman, a wśród rysowników i rysowniczek między innymi Łukasza Pawlaka (Grand Prix na 30. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi), Maćka Pałki („Jak schudnąć 30 kg?”, seria „Dampc”) czy Karoliny „Szarosen” Plewińskiej.

Kampania dostępna jest pod adresem https://wspieram.to/eustachy. Oprócz komiksu w jednej z dwóch wersji, można również zakupić oryginalne plansze komiksowe.

Eustachy - rys. Maciej Pałka

Eustachy – rys. Maciej Pałka

Eustachy - rys. Karolina Plewińska

Eustachy – rys. Karolina Plewińska

Eustachy - rys. Łukasz Pawlak

Eustachy – rys. Łukasz Pawlak