Zapowiedzi wydawnictwa Timof Comics – sierpień 2020 r.

Płaszcz i szpony. Integral I

Scenariusz: Alain Ayroles
Rysunki: Jean-Luc Masbou
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cena: 140 zł
ISBN: 978-83-66347-18-2
Format: 220×300
Oprawa: twarda
Liczba stron: 256
Druk/barwność: kolor
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 308
Wydanie: I
Data wydania: 5 sierpnia 2020

Płaszcz i Szpony, tom 1 - okładka

Płaszcz i Szpony, tom 1 – okładka

Na pokładzie tureckiej szebeki jest skrzynia, w skrzyni pudełko z biżuterią, w pudełku z biżuterią butelka, w butelce mapa, a na mapie… lokalizacja bajecznego skarbu na Wyspach Mandarynkowych! Dwaj dumni arystokraci, utalentowani szermierze, awanturnicy i poeci, nie potrzebują niczego więcej, aby rozpocząć przygodę, która – od lochów przez galery – zaprowadzi ich na krańce świata.
Jean-Luc Masbou i Alain Ayroles, zmieniają konwencję literatury płaszcza i szpady w tej niezwykłej opowieści przygodowej, pełnej pomysłowych rozwiązań i przedziwnych sytuacji.
To trochę komiks marynistyczny, choć bardziej awanturniczo-przygodowy, ale też fantastyczny – w każdym znaczeniu tego słowa.

Jakub Topor Rodacy trzy

Scenariusz i rysunki: Jakub Topor
Cena: 15 zł
ISBN: 978-83-66347-41-0
Format: 148X210
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Druk/barwność: czarno-biały
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 309
Wydanie: I
Data wydania: 5 sierpnia 2020

Rodacy Trzy - okładka

Rodacy Trzy – okładka

Żywot Polaka do najłatwiejszych nie należy, a w szczególności dla nich: pod lupę bierzemy najtwardszych, w milczącej godności wciąż zmagających się z nieprzychylnym losem! Wszystkich tych, którzy na paszport nie mają szans, a ich największym marzeniem jest pełna miska. Tylko…czy aby na pewno na tym kończą się ambicje przeciętnej Funi czy Mruczka? Topor zgłębia meandry ich myśli i codzienności, przekazując nam co lepsze kąski z ich głębokich przemyśleń o kondycji narodu. Pamiętajcie: nasi bracia mniejsi – to też Rodacy!

Jakub Topor – wybierając się na łowy januszostwa i grażyństwa, nie znajdziecie lepszego tropiciela. Roland marzyłby o takim wnuku. Od kołyski małomiasteczkowy, później na przemian człowiek lasu i szczur wielkomiejski. Słowem – jest wszędzie tam, gdzie da się zebrać materiał do takich traktatów o życiu narodu, jak: „Nacjolove”, „Rodacy” i „Rodacy Dwa”.