Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont – sierpień 2020 r.

Globalne Pasmo

Scenariusz: Warren Ellis
Rysunki: Brian Wood, David Lloyd , Simon Bisley, Lee Bermejo i inni
Przekład: Jacek Żuławnik
Oprawa: twarda
Objętość: 320 stron
Format: 170×260
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-9897-5
Język oryginału: angielski
Seria: Global Frequency
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction

Globalne pasmo - okładka

Globalne pasmo – okładka

Amerykańska miniseria science fiction osadzona w teraźniejszości, składająca się z pojedynczych niezależnych historii, w 2004 roku nominowana do Nagrody Eisnera.

Globalne Pasmo jest agencją ratunkową o światowym zasięgu, interweniującą w przypadku kryzysów, które z powodu swojej nietypowości albo poziomu ryzyka przerastają konwencjonalne służby. W skład tej założonej i finansowanej przez tajemniczą Mirandę Zero zagadkowej organizacji wchodzi tysiąc jeden agentów będących specjalistami w wielu różnych dziedzinach: od broni biologicznej po parkour.
Elementem wyposażenia każdego członka Globalnego Pasma jest specjalny telefon umożliwiający stały kontakt z prawą ręką Mirandy Zero, sprytną Alef, która czuwa nad przebiegiem każdej akcji z centrum operacyjnego agencji. Od lingwisty w średnim wieku, przez szesnastoletniego maniaka komputerowego i emerytowanego detektywa, po najwyższej klasy oblatywacza – każdy z agentów Globalnego Pasma jest doskonały w tym, co robi, a także stanowi ostatnią szansę ludzkości na przeżycie.

Pomysłodawcą i scenarzystą serii jest Warren Ellis („The Authority”, „Transmetropolitan”). Rysunki są dziełem jednych z najlepszych artystów komiksowych, w tym: Simona Bisleya („Hellblazer”), Chrisa Sprouse’a („Tom Strong”), Karla Story’ego („Batwoman”), Glenna Fabry’ego („Kaznodzieja”), Gene’a Ha („TOP 10”), Davida Lloyda („V jak Vendetta”), Steve’a Dillona („Kaznodzieja”) oraz Lee Bermejo („Joker”). Album zawiera wszystkie 12 zeszytów serii oraz fragmenty scenariusza.

Palcojad, tom 3

Scenariusz: Joshua Williamson
Rysunki: Mike Henderson
Przekład: Jacek Żuławnik
Oprawa: twarda
Objętość: 360 stron
Format: 170×260
Cena: 109,99
ISBN: 978-83-281-9850-0
Język oryginału: angielski
Seria: Palcojad
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: horror

Palcojadm, tom 3 - okładka

Palcojadm, tom 3 – okładka

Trzeci i ostatni tom zbiorczego wydania przebojowego horroru wydawnictwa Image. Prawda o szesnaściorgu seryjnych mordercach w Buckaroo w końcu wychodzi na jaw… Ale jakim kosztem? Agent Finch i szeryf Cane muszą przejść przez piekło, by uratować siebie i swoich bliskich. Czy im się to uda?
Scenariusz tego trzymającego w napięciu komiksu napisał Joshua Williamson, który w swojej karierze współpracował z niemal wszystkimi istniejącymi wydawnictwami komiksowymi. Jest autorem m.in. serii: „Ghosted”, „Dear Dracula”, „Masks and Mobsters”, a także współtwórcą serii „Justice League vs Suicide Squad” i „The Flash” dla DC Comics. Rysunki wykonał Mike Henderson, znany z serii „Daredevil”, „Deadpool vs Old Man Logan” czy „Wojownicze Żółwie Ninja”.

BBPO – Piekło na Ziemi, tom 4

Scenariusz: Mike Mignola, John Arcudi, Cameron Stewart,
Chris Roberson
Rysunki: Laurence Campbell, Tyler Crook, James Harren,
Mike Norton, Joe Querio, Cameron Stewart
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 420 stron
Format: 170×260
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-4116-2
Język oryginału: angielski
Seria: BBPO
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: horror

BBPO. Piekło na ziemi, tom 4 - okładka

BBPO. Piekło na ziemi, tom 4 – okładka

BBPO wciąż broni Ziemi przed apokaliptycznymi monstrami Ogdru Hem. Walki toczą się od Japonii po Amerykę. Kate Corrigan zostaje opętana. Profesor O’Donnell okazuje się przydatny nie tylko w archiwum, ale też w bezpośrednim starciu z potworami. Johann prowadzi agentów na krwawe wyprawy po spustoszonych ziemiach. Howards odkrywa kolejne sekrety swej hiperborejskiej przeszłości. Pojawiają się również nowe pierwszoplanowe postaci wśród pracowników BBPO. Agentka terenowa Ashley Strode pomaga wiekowemu egzorcyście wygnać demona, dzięki czemu poznaje tajemne rytuały i zyskuje moc przechodzenia do świata duchowego. Wiedza ta przyda się jej w dalszej walce z piekielnymi istotami. Zobaczymy też pierwszą odważną akcję nastoletniego Hellboya!

Twórcą pomysłu serii i jej współscenarzystą jest Mike Mignola, autor cyklu „Hellboy”. John Arcudi od lat jest głównym scenarzystą „BBPO”. Rysunki są dziełem kilku autorów, m.in. Laurence’a Campbella, grafika znanego z takich komiksów jak „Punisher” czy „Mroczna wieża”.

Sin City. Ten żółty drań, tom 4

Scenariusz: Frank Miller
Rysunki: Frank Miller
Przekład: Tomasz Kreczmar
Oprawa: twarda
Objętość: 240 stron
Format: 170×260
Cena: 60,0
ISBN: 978-83-237-2938-9
Język oryginału: angielski
Seria: Sin City
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: sensacja, kryminał

Sin City - okładka

Sin City – okładka

Sin City rządzi rodzina Roarków, którzy zajmują wysokie stanowiska zarówno administracyjne, jak kościelne. Zabójstwa, gwałty i szantaż to dla nich chleb powszedni. Odchodzący na emeryturę policjant przez przypadek ratuje małą dziewczynę z rąk seryjnego mordercy, którym okazuje się członek klanu Roarków. Sprawę udaje się zatuszować, a kozłem ofiarnym zostaje policjant. Kiedy po wielu latach wychodzi z więzienia, odnajduje dorosłą już kobietę, byłą ofiarę zboczeńca. Razem z nią dąży do ukarania prawdziwego sprawcy zbrodni sprzed lat. Jak to w komiksach Millera o Mieście Grzechu, do końca nie wiadomo, czy głównym bohaterom uda się przeżyć i czy sprawiedliwość jest w stanie zatriumfować nad wszechobecną mafią.

„Sin City” to jeden z najsłynniejszych amerykańskich cykli sensacyjnych. Jego autorem jest mistrz komiksu Frank Miller, który został kilkakrotnie wyróżniony za tę serię Nagrodą Eisnera. Zany również z takich albumów jak „300” i „Kserkses”.

Kaczogród
Wujek Sknerus i Kaczor Donald – Pod kopułą, tom 3

Scenariusz: Don Rosa
Rysunki: Don Rosa
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 192 strony
Format: 170×260
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-9811-1
Język oryginału: angielski
Seria: Kaczogród
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: humor

Trzeci tom opowieści o Sknerusie i innych bohaterach z Kaczogrodu autorstwa słynnego amerykańskiego scenarzysty i rysownika Dona Rosy. Kiedy piraci i groźne ryby przeszkadzają Sknerusowi McKwaczowi zdobyć skarb w komiksie „Pod kopułą”, tylko Donald może coś poradzić… ale czy na pewno? W opowieści „Na wojennej ścieżce” Indianie wraz ze Sknerusem walczą ze złoczyńcą, a w historii „Siedem dni w Tybecie” kaczory szukają złota dawnego mongolskiego chana i trafiają do ukrytego świata, który wydaje się dziwnie znajomy.

Kolekcja, składająca się z dziesięciu tomów, to pierwsze kompletne, chronologiczne wydanie kaczych przygód autorstwa ulubieńca czytelników Dona Rosy, podążającego śladem legendarnego disnejowskiego autora Carla Barksa, lecz posiadającego własny, niepowtarzalny styl. Rosa przez dwie dekady snuł opowieści o Sknerusie i Donaldzie, a za cykl „Życie i czasy Sknerusa McKwacza” został uhonorowany najważniejszym amerykańskim wyróżnieniem komiksowym – Nagrodą Eisnera.

Rick i Morty. Kupkazpupki Superstar

Scenariusz: Sarah Graley
Rysunki: Sarah Graley
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydelkami
Objętość: 128 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9869-2
Język oryginału: angielski
Seria: Rick i Morty
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction

Rick & Morty - okładka

Rick & Morty – okładka

Rozgrywająca się poza główną serią historia z fascynującego uniwersum zwariowanych bohaterów: Ricka i Morty’ego! Tym razem pierwsze skrzypce gra siostra Morty’ego – Summer. Znany jej przybysz z innego świata, pan Kupkazpupki, ma kłopoty, zwraca się więc do jedynej osoby, której ufa – a jest nią właśnie Summer. Dziewczyna bardzo chce pomóc… lecz czy znajomy mówi jej całą prawdę? Przekona się o tym, gdy wraz z panem Kupkazpupki wyruszy w szaloną wyprawę przez kosmos, podczas której nie zabraknie ucieczek z więzienia, porwań i szkolnych bali. A na końcu krwawy popis zazdrosnego Ricka! Dodatkowo krótkie historyjki o naszych starych znajomych – Ricku, Mortym i Jerrym.

Autorką scenariusza i rysunków do tej opowieści jest Sarah Graley, angielska twórczyni takich historii jak „Kim Reaper” czy „Our Super Adventure Glitch”, za które otrzymała kilka brytyjskich nagród komiksowych.

OKP Dolores. Sieroty z Fortu Messaoud, tom 2

Scenariusz: Didier Tarquin, Lyse Tarquin
Rysunki: Didier Tarquin, Lyse Tarquin
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9743-5
Język oryginału: francuski
Seria: OKP Dolores
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: science fiction

OKP Dolores, tom 2 - okładka

OKP Dolores, tom 2 – okładka

Druga część gwiezdnych przygód bohaterów pragnących odkryć tajemnicę legendarnego okrętu pirackiego. Wychowana w zakonie Kościoła Nowych Pionierów osiemnastolatka Mony dziedziczy statek wojenny, kiedyś należący do pirata McMonroe’a. Dziewczyna wraz z najemnym pilotem Kashem zostają ostrzelani przez flotę weteranów ostatniej wojny i muszą awaryjnie lądować na planecie, gdzie są wydobywane cenne kryształy do napędu pojazdów międzygwiezdnych. Byłą zakonnicę czeka pełna krwawych przygód podróż poprzez niebezpieczne rubieże kosmosu. Dlaczego bohaterowie są ścigani przez weteranów, a jednocześnie dyskretnie strzeżeni przez elitarną Straż Kościelną? Mony będzie musiała znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania, jeśli chce zachować życie i poznać sekret własnej przeszłości. Twórcami serii są Didier Tarquin i Lyse Tarquin, znani polskiemu czytelnikowi jako autorzy ilustracji i kolorów do słynnych opowieści o Lanfeuście z Troy.

Czwórka z Baker Street. Dziedzictwo Moriarty’ego, tom 5

Scenariusz: Jean-Blaise Djian, Olivier Legrand
Rysunki: David Etien
Przekład: Ernest Kacperski
Oprawa: miękka
Objętość: 56 stron
Format: 216×285
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-9832-6
Język oryginału: francuski
Seria: Czwórka z Baker Street
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: kryminał

Czwórka z Baker Street, tom 5 - okładka

Czwórka z Baker Street, tom 5 – okładka

Rok 1892. Billy, Charlie i Czarny Tom (oraz kot Watson!) zaczynają nowy rozdział życia. Bez ich mentora, Sherlocka Holmesa, który zaginął tragicznie w odmętach wodospadu Reichenbach wraz ze swoim zaprzysięgłym wrogiem, profesorem Moriartym… Tymczasem los nieoczekiwanie rzuca naszych bohaterów w ramiona nowej przygody, pełnej niebezpieczeństw i drastycznych zwrotów akcji. Wszystko przez tajemnicze porwanie, w które zamieszani są dawni współpracownicy diabolicznego Moriarty’ego. Wśród nich budzący grozę pułkownik Moran, który na własne oczy widział to, co naprawdę wydarzyło się przy wodospadzie Reichenbach; a także żądny poklasku Desmond Keene, gotowy uczynić wszystko, żeby zostać nowym Napoleonem Zbrodni… Czy nasi młodzi przyjaciele zdołają pokrzyżować plany spadkobierców Moriarty’ego? Gra właśnie się rozpoczęła… A partyzanci z Baker Street nie zamierzają być jedynie pionkami!

Marvel Classic. Wojna królów

Scenariusz: Dan Abnett, C.B. Cebulski, Jay Faerber,
Christos N. Gage, Andy Lanning
Rysunki: Wellinton Alves, Mahmud Asrar, Reilly Brown,
Bong Dazo, Carlos Magno, Adriana Melo, Graham Nolan,
Paolo Pantalena, Paul Pelletier, Ramón Pérez, Harvey Tolibao
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 420 stron
Format: 170×260
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-9678-0
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Wojna Królów - okładka

Wojna Królów – okładka

Wielki finał sagi o X-Men i wojnie kosmicznych imperiów! Okrutny i żądny władzy mutant Gabriel Summers urósł w siłę jako cesarz Imperium Shi’ar – największej militarnej potęgi we Wszechświecie. Jego brutalne rządy zdestabilizowały sytuację polityczną w galaktyce i doprowadziły do wybuchu wojny domowej, z której ledwo uszli z życiem zbuntowani X-Men. Powstrzymać go może już tylko Imperium Kree, w którym władzę właśnie przejął królewski ród Inhumans. Jak zakończy się to starcie najpotężniejszych kosmicznych imperiów? Kto obejmie rządy we Wszechświecie?
Autorami tej pełnej rozmachu historii, kontynuującej wątki z tomów „X-Men: Mordercza geneza”, „Uncanny X-Men: Powstanie i upadek Imperium Shi’ar” oraz „Wojna królów: Preludium”, są między innymi Dan Abnett i Andy Lanning („Anihilacja”, „Strażnicy Galaktyki”) oraz Christos N. Gage („The Superior Spider-Man”). Rysunki stworzyli: Paul Pelletier („Strażnicy Galaktyki”), Wellinton Alves („Anihilacja: Podbój”), Bong Dazo i inni artyści.

Marvel Classic. Deadpool Classic, tom 9

Scenariusz: Gail Simone
Rysunki: UDON Studios
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: twarda
Objętość: 272 strony
Format: 170×260
Cena: 89,99
ISBN: 978-83-281-9679-7
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Deadpool Classic, tom 9 - okładka

Deadpool Classic, tom 9 – okładka

Wade Wilson ma prawdziwy talent do pakowania się w kłopoty – a tym razem podpadł telepacie, który zainfekował jego mózg wirusem! Teraz, zmagając się z zamętem w umyśle, Deadpool musi zdobyć róg Rhino i ochraniać mutantkę Dazzler, którą prześladuje hejter. W końcu jednak odkryje, kto odpowiada za jego stan, ale wybuchowa konfrontacja z telepatą może doprowadzić do czegoś znacznie gorszego…
Autorami tego tomu są słynna scenarzystka Gail Simone („Ptaki Nocy: Tajemnice i morderstwa”) oraz rysownicy z UDON Studios.

Marvel Now 2.0, Avengers – Tajne imperium, tom 5

Scenariusz: Mark Waid, Jeremy Whitley
Rysunki: Phil Noto, Mike del Mundo
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 108 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9661-2
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now 2.0
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Avengers. Tajne Imperium - okładka

Avengers. Tajne Imperium – okładka

Piąty tom przygód Avengers z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Victor Von Doom zerwał z przeszłością, mianował się nowym Iron Manem i wstąpił w szeregi Avengers! Nowi towarzysze muszą szybko przywyknąć do jego obecności, żeby stawić czoło tajnemu imperium Hydry, w które zamieniły się Stany Zjednoczone pod przywództwem odmienionego Steve’a Rogersa. Niektórzy Avengers dochowają mu wierności, inni zostaną przegnani do dalekich światów. Jedno jest pewne – po pokonaniu reżimu Hydry żaden z najpotężniejszych ziemskich bohaterów nie będzie już taki sam… Scenariusz tego tomu, podejmującego wątki z komiksowego crossoveru „Tajne imperium”, napisali Mark Waid („Daredevil”, „Deadpool”, „Fantastyczna Czwórka”) i Jeremy Whitley („Princeless”), a rysunki stworzyli Phil Noto („Star Wars: Poe Dameron”) oraz Mike del Mundo („Thor”).

Deadpool – Tajne imperium, tom 10

Scenariusz: Gerry Duggan
Rysunki: Mike Hawthorne, Matteo Lolli
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 132 strony
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9653-7
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now 2.0
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Deadpool, tom 11 - okładka

Deadpool, tom 11 – okładka

Dziesiąty tom przygód Deadpoola z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Podobnie jak cały świat, Wade Wilson bezgranicznie ufa Kapitanowi Ameryce, ale jego wiara już niedługo zostanie poddana próbie. Na skutek manipulacji Kosmicznej Kostki Steve Rogers okazał się tajnym agentem Hydry i właśnie zmienia Stany Zjednoczone w zbrodnicze imperium! Czy Deadpool w porę zorientuje się, co jest grane, i zdąży wybrać właściwą stronę, zanim nowy reżim zmusi go do współpracy? Czy też czeka go kolejny bolesny upadek?

Scenariusz tego tomu, podejmującego wątki z komiksowego crossoveru „Tajne imperium”, napisał Gerry Duggan („Strażnicy Galaktyki”, „Uncanny Avengers”), a rysunki stworzyli Mike Hawthorne („Za królową i ojczyznę”) oraz Matteo Lolli („Tajne tajne wojny Deadpoola”).

Astonishing X-Men – Człowiek zwany X, tom 2

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Phil Noto, Paulo Siqueira, Matteo Buffagni,
Aco, Ron Garney, Gerardo Sandoval
Przekład: Maria Jaszczurowska
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 136 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9649-0
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now 2.0
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Astonishing X-men, tom 2 - okładka

Astonishing X-men, tom 2 – okładka

Drugi tom nowej serii przygód X-Men. Charles Xavier powraca! I ma plan… Zamierza uratować świat. Bez względu na to, czy to się światu podoba czy nie. Ale poza nim do gry wraca także Proteus – jeden z najgroźniejszych przeciwników, z jakimi X-Men musieli się zmierzyć. Czy mutanci, którzy ledwo wydostali się z pułapki Shadow Kinga, dadzą radę stawić mu czoła? Tymczasem Psylocke ma dylemat: zaufać tajemniczemu człowiekowi przedstawiającemu się jako X czy pozwolić, żeby jej ukochany Londyn zamienił się w ruinę?

Scenariusz napisał Charles Soule („Inhumans kontra X-Men”, „Thunderbolts”), a rysunki stworzyli Phil Noto, Paulo Siqueira, Matteo Buffagni, Aco, Ron Garney i Gerardo Sandoval.

Detective Comics #1000

Scenariusz: Scott Snyder, Geoff Johns, Tom King, Paul Dini,
Warren Ellis i inni
Rysunki: Jim Lee, Greg Capullo, Alex Maleev, Doug Mahnke,
Kelley Jones i inni
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 176 stron
Format: 167×255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-9896-8
Język oryginału: angielski
Seria: Uniwersum DC
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Detective Comics #1000 - okładka

Detective Comics #1000 – okładka

Po 80 latach ukazywania się serii „Detective Comics” czytelnicy doczekali się numeru tysięcznego! Ten niewiarygodny album zawiera opowieści, które zabiorą was w podróż przez przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Batmana… oraz niezwykły epilog, w którym pierwszy raz poznamy wygląd zabójczego Rycerza z Arkham! Kto kryje się pod maską? Dlaczego pragnie śmierci Batmana? Zaczyna się kolejna niesamowita przygoda!

W tym niezapomnianym albumie przedstawiamy opowieści m.in. takich autorów jak: Neal Adams, Brian Michael Bendis, Greg Capullo, Becky Cloonan, Tony S. Daniel, Paul Dini, Warren Ellis, Steve Epting, Geoff Johns, Joëlle Jones, Kelley Jones, Tom King, Jim Lee, Doug Mahnke, Alex Maleev, Alvaro Martínez Bueno, Dustin Nguyen, Denny O’Neil, Christopher Priest, Kevin Smith, Scott Snyder, Peter J. Tomasi, James Tynion IV. Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w „Detective Comics #1000”, dwie wcześniej niepublikowane historie o Batmanie (scen. Robert Venditti i Alan Grant) oraz obszerną galerię okładek alternatywnych.

Batman – Upadek, tom 11

Scenariusz: Tom King i inni
Rysunki: Mikel Janín, Jorge Fornes i inni
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9603-2
Język oryginału: angielski
Seria: DC Odrodzenie
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Batman, tom 11 - okładka

Batman, tom 11 – okładka

Jedenasta odsłona przygód Batmana w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Mroczny Rycerz odkrywa mistrza zbrodni stojącego za jego ostatnimi (i tymi dawniejszymi również) problemami. Jest nim Bane. Jednak nawet najbliżsi sprzymierzeńcy Batmana nie chcą uwierzyć, że Bane znów działa, a próba bezpośredniego starcia ze złoczyńcą nie prowadzi do jego zdemaskowania. Na domiar złego Batman zostaje zmuszony, by dołączyć do innej postaci przebranej w kostium Batmana – jest nią Thomas Wayne, ojciec Bruce’a z innej rzeczywistości. Bruce ze swoim „ojcem” przemierzają pustynię w niezwykłej misji. W trakcie podróży dowiemy się, kto tak naprawdę stał za całą intrygą i jakie były jego motywy.
Za scenariusz odpowiada laureat Nagrody Eisnera Tom King („Vision”, „Mister Miracle”), zaś za rysunki artyści tacy jak: Mikel Janín („Kryzys Bohaterów”) i Jorge Fornes („Thunderbolts”).

Harley Quinn – Głosuj na Harley, tom 5

Scenariusz: Amanda Conner, Jimmy Palmiotti
Rysunki: John Timms, Alex Sinclair i inni
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9866-1
Język oryginału: angielski
Seria: DC Odrodzenie
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Harley Quinn, tom 5 - okładka

Harley Quinn, tom 5 – okładka

Piąty i ostatni tom przygód Harley Quinn w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Amanda Conner i Jimmy Palmiotti żegnają się z serią w naprawdę wielkim stylu — pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieścią o demokracji. Odkąd Harley Quinn przeprowadziła się z Gotham City do Nowego Jorku, skorumpowany burmistrz DePerto skutecznie uprzykrzał jej życie. Tym razem nasza ulubiona zreformowana superprzestępczyni mówi „dość”. A swoją bitwę przenosi na zupełnie inny poziom. Żeby ostatecznie pokonać skorumpowanego polityka, staje do walki o fotel burmistrza Nowego Jorku!

Walka o głosy mieszkańców nie będzie łatwa. Harley będzie musiała sięgnąć po wszystkie dostępne środki. Tym bardziej że obecny burmistrz tak łatwo nie da za wygraną, nie zawaha się zatrudnić nawet jednego z największych wrogów Batmana — Stracha na Wróble. Na szczęście Harley ma przy sobie wielu oddanych przyjaciół. Wszyscy, nawet dawni wrogowie, staną murem za Harley, począwszy od jej kumpeli Poison Ivy, Gangu Harleyek, komisarza Spoonsdale’a, na Harley Sinn kończąc. Nadchodzi najbardziej szalony dzień wyborów w historii miasta!

Kajtek i Koko w Kosmosie. Dwór Apodyktusa, tom 6

Scenariusz: Janusz Christa
Rysunki: Janusz Christa
Oprawa: miękka
Objętość: 96 stron
Format: 216×285
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-3582-6
Język oryginału: polski
Seria: Kajtek i Koko w Kosmosie
Kategoria: komiks polski
Tematyka: humor

Kajtek i Koko w kosmosie, tom 6 - okładka

Kajtek i Koko w kosmosie, tom 6 – okładka

Pierwsza pełna kolorowa edycja kosmicznych przygód Kajtka i Koka! Najdłuższy polski komiks stworzony przez Janusza Christę pierwotnie ukazywał się na łamach „Wieczoru Wybrzeża” w latach 1968–1972 i składa się z ponad tysiąca dwustu pasków komiksowych. Po latach wydawnictwo Egmont odtworzyło z pierwodruków prasowych i uporządkowało wszystkie galaktyczne perypetie Kajtka i Koka. Komiks Janusza Christy w fascynujący sposób opowiada o przygodach tytułowych bohaterów uczestniczących w eksperymencie profesora Kosmosika. Zwariowany naukowiec wysyła ich do gwiazdozbioru Oriona.

W trakcie ekspedycji przyjaciele poznają mieszkańców odległych planet i ich zadziwiające zwyczaje, przeżywają niezwykłe i ryzykowne przygody, popadają w liczne tarapaty, ale zawsze pozostają pełnymi humoru i optymizmu chłopakami z Ziemi. „Dwór Apodyktusa” to szósty album nowej, kolorowej edycji, która będzie się składać z siedmiu tomów o objętości 96 stron każdy.

Myszart w Wenecji

Scenariusz: Thierry Joor
Rysunki: Gradimir Smudja
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 40 stron
Format: 216×285
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-9805-0
Język oryginału: francuski
Seria: Myszart
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Myszart, tom 2 - okładka

Myszart, tom 2 – okładka

Drugi tom zabawnego i pełnego przygód komiksu dla dzieci o myszce, która jest genialnym muzykiem! Przed Myszartem, który po swoich poprzednich występach grzeje się już w blasku wielkiej sławy, ostatni etap artystycznego tournée – Wenecja! Jeszcze tylko zagra jeden koncert fortepianowy i może wracać do swojej ukochanej Konstancji. Na miejscu wita go uroczyście niejaki pan Lopard, który zgodnie z obietnicą daną osobistemu sekretarzowi wilka Salierego, ma się obchodzić z myszką „jak z jajkiem”. Czy rzeczywiście mu się to uda? Co kryje się pod tą wielce dwuznaczną deklaracją?
Scenariusz do Myszarta napisał Thierry Joor, belgijski redaktor i wydawca, a przepiękne rysunki stworzył urodzony w byłej Jugosławii, a mieszkający we Włoszech, malarz i karykaturzysta Gradimir Smudja, który zdobył uznanie komiksem o Van Goghu.

Kamila i Konie. Mistrzowie, tom 2

Scenariusz: Lili Mésange
Rysunki: Stefano Turconi
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9755-8
Język oryginału: francuski
Seria: Kamila i Konie
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Kamila i konie, tom 2 - okładka

Kamila i konie, tom 2 – okładka

Wesoła i ciekawa opowieść dla dzieci oraz dorosłych o tym, jak wspaniały jest świat, kiedy ma się zwierzęcych przyjaciół! Kamila i jej młodsza siostra Anais uwielbiają jazdę konną. Spędzają mnóstwo czasu w klubie jeździeckim „Cztery Podkowy”, gdzie przeżywają jedną zabawną przygodę po drugiej. Uczą się też opiekować zwierzętami, a ich ulubieńcy – inteligentny koń Ocean i humorzasty kucyk Pompon – stają się przyjaciółmi dziewczynek. W klubie mieszkają jednak nie tylko wierzchowce: są też rozrabiające młode muły, szalony osioł, lubiąca spacery owca, waleczna mysz czy ospały bernardyn. Cała menażeria, dzięki której nie sposób się nudzić! Kiedy zbliżają się konkursy hipiczne, zawodnicy i ich rumaki mocno trenują, natomiast w wolnych chwilach specjalistka od koni wyjaśnia dzieciom tajemnice historii i hodowli zwierząt z czterema kopytami. Każda część serii wzbogacona jest stronami opisującymi ciekawostki o zawodach jeździeckich oraz porady dla dzieci chcących rysować komiksy.

Scenarzystą cyklu jest ukrywający się pod kobiecym pseudonimem Lili Mésange francuski autor tekstów do wielu serii, przede wszystkim humorystycznych i przygodowych (m.in. „Robin Hood”, „Alienor”, „Lola Bogota”), a za rysunki odpowiada włoski twórca Stefano Turconi, wcześniej znany z licznych komiksów dla dzieci – od „Myszki Miki” przez „Małą Syrenkę” po „W.I.T.C.H.”.

Smerfy na letnisku, tom 27

Scenariusz: Alain Jost, Thierry Culliford
Rysunki: Pascal Garray
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-4231-2
Język oryginału: francuski
Seria: Smerfy Komiks
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Smerfy na letnisku - okładka

Smerfy na letnisku – okładka

Smerfy powracają w kolejnej opowieści o niezwykłej krainie! Pracuś dostaje ataku szału, bo ma już dość ciągłego naprawiania zepsutych narzędzi i wymyślania maszyn, które nie działają! Papa Smerf szybko stawia diagnozę: wynalazca potrzebuje wakacji. Pracuś wyrusza w góry, aby na łonie przyrody dojść do siebie… Wraca po kilku dniach, szczęśliwy i wypoczęty. Reszta Smerfów zaczyna mu zazdrościć pobytu w dziczy. Teraz już wszyscy chcą opuścić wioskę, żeby poczuć się jak na wakacjach! Społeczności Smerfów grozi chaos, a co gorsza, Gargamel opracowuje zaklęcie pozwalające Klakierowi wyczuć drogę do osiedla Smerfów! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.