Komiksowe zapowiedzi Timof Comics – kwiecień 2021

Simon Hanselmann Złe wyjście (Czary zjary 3)

Hajp: nasze wiecznie najebane i zaćpane kochane patusy, Megg i Mogg snują się przez życie pełne jazgotliwych błazeństw i pozbawione jakichkolwiek konsekwencji. Ale ćpuństwo, które niegdyś wzbudzało w nich ducha przygody, w końcu zaczyna się odbijać na ich psychice. Megg musi zwrócić się ku swej przeszłości i odkryć źródło autodestrukcyjnych zachowań, które pchnęły ją na tę mroczną ścieżkę.
W katalogach bibliotecznych pod: plugastwo, sprośności, bagatele
Ocena w skali Bechdel 5+ (obliczenia własne).

Złe wyjście - okładka

Złe wyjście – okładka

Złe wyjście - przykładowa strona

Złe wyjście – przykładowa strona

Scenariusz i rysunki: Simon Hanselmann
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-66347-49-6
Format: 165×230
Oprawa: twarda
Liczba stron: 168
Druk/barwność: Kolor
Zalecane dla odbiorcy: Dorośli
Komiks nr 327
Wydanie: I
Data wydania: 19 kwietnia 2021

Ed Piskor Hip Hop Genealogia 4

Bestseller New York Timesa
Ciąg dalszy nagradzanej serii, która dokumentuje pionierskie czasy Dr. Dre i Def Jam Records. W tym tomie poznajemy najnowszych zawodników rapgry: Willa Smitha, Salt’n’Pepa, Biza Markiego i wielu innych!
Lata 1984-85 to czasy, gdy Hollywood zaczyna interesować się hiphopem i chce zarobić na najnowszej modzie licznymi filmami, takimi jak „Breakin’”, „Breakin’ 2: Electric Boogaloo”, „Beat Street” i „Krush Groove”.

Hip-Hop Genealogia, tom 4 - okładka

Hip-Hop Genealogia, tom 4 – okładka

Hip-Hop Genealogia, tom 4 - przykładowa strona

Hip-Hop Genealogia, tom 4 – przykladowa strona

Scenariusz i rysunki: Ed Piskor
Tłumaczenie: Piotr Czarnota i Marceli Szpak
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-66347-36-6
Format: 225X320
Oprawa: zintegrowana
Liczba stron: 112
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 328
Wydanie: I
Data wydania: 19 kwietnia 2021

Zé Burnay Andromeda, czyli długa droga do domu

Andromeda, to historia inicjatyczno-surrealistycznej wyprawy, w której towarzyszymy zagubionemu nomadzie. To także relacja z odnajdywania przeznaczenia, którego jednocześnie się pragnie i nie zna.
Wędrówka przez pejzaż postapokaliptyczny lub zagubiony w starożytności. Doskonały komiks portugalski, który wciąga czytelnika w świat wyobraźni autora zbudowany
z mitów oraz legend, strachu, symbolizmu i przygody.

Zé Burnay (1991), pochodzący z Sintry ilustrator i autor komiksów. Posiada dyplom z projektowania graficznego. Dzieli swój czas między ilustrację, autorskie projekty komiksowe i produkcję muzyki ambient.

Andromeda jest jak kawałek nugatu. Dostajemy kawałki suszonych owoców, są duże i twarde, oddzielone od siebie i odmiennie smakują, choć zostały zlepione w jedno płynnym miodem. Nasze podniebienie co i rusz jest zaskakiwane, pod wrażeniem, kiedy tylko trafi na na jeden z tych pożywnych owoców, chrupiących, smacznych, o posmaku drewna, bogatych i oleistych, ale jednak twardych.
(Pedro Moura, yellowfastcrumble.wordpress.com)

Na początku wszystko zdaje się nieskomplikowane, ale z każdym kadrem sytuacja się zagęszcza, a historia skręca w stronę snu, a czasami staje się koszmarem. Umysł Burnaya z całą pewnością wypełnia niezmierzony wszechświat. Bardzo chciałbym nadal po nim podróżować, w miarę jak będzie go przelewał na papier.
(Mark Tweedale, www.multiversitycomics.com)

Oto komiks artysty, który spędził odpowiednio dużo czasu pogrążony w materii, z której utkane są sny. Otrzymujemy od niego prawdziwy róg wizualnej obfitości. Burnay na każdej stronie odpala fajerwerki. Zobaczyć taki komiks, stworzony przez prawdziwego wizjonera, to wyjątkowe przeżycie. Burnay osiągnął coś cudownego.
(Henry Chamberlain, www.comicgrinder.com)

Scenariusz tej historii mogliby stworzyć Steve Gerber i Jodorowsky mając halucynacje zmierzające ku koszmarowi. To coś, co doprowadzi nasze emocje na skraj, co sprawi, że będziemy wypatrywali kolejnej przerażającej wizji. Połączenie spaghetti westernu z wywróconymi światami Jerry’ego Corneliusa, przefiltrowane przez tradycje europejskiego horroru i s-f.
(Tony Ez Esmond, www.neverironanything.blogspot.com)

Andromeda - okładka

Andromeda – okładka

Andromeda - przykładowa strona

Andromeda – przykładowa strona

Scenariusz i rysunki: Zé Burnay
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Cena: 49 zł
ISBN: 978-83-66347-48-9
Format: 185×285
Oprawa: twarda
Liczba stron: 128
Druk/barwność: czarno-biały
Zalecane dla odbiorcy: Wszyscy
Komiks nr 329
Wydanie: I
Data wydania: 19 kwietnia 2021

Rui Pimentel Fado. Nocne historie

Każdemu los zapisany…
…grabarz, alchemik, jurysta…
A mnie przypadło w udziale
Mieć głos i serce zbolałe…
…żyje we mnie fadista!

Lizbońskie ulice, wieczorne życie, bary i fado. Kojąca muzyka i śpiew. Przemoc i zbrodnia. Seks i komedia omyłek. To wszystko doskonale podane w opowieści o fado, która nie jest taką historią, jaką zakładasz biorąc ten komiks do ręki.

Rui Flunser Pimentel – scenarzysta i rysownik (Lizbona, 1951). W 1975 uzyskał dyplom architekta w Wyższej Szkole Technicznej w Zurychu. Poza pracą w zawodzie pracował również jako projektant graficzny, scenograf teatralny, komiksiarz, kinooperator, ilustrator, projektant wystaw, karykaturzysta. Od 1973 rysunki, karykatury i rysunki satyryczne publikował w kraju i zagranicą. Współpracował z pismem O Jornal od 1987 aż do jego końca, potem z Visão przy felietonach „Puro Veneno”. Miał wystawy indywidualne i zbiorowe na całym świecie. Wielokrotnie nagradzany nagrodami prasowymi. Jego prace trafiły do zbiorów Museum Karikatur & Cartoon w Bazylei (Szwajcaria) oraz Stiftung Haus der Geschichte des Bundesrepublik Deutschland w Bonn (Niemcy). Jego prace były częścią wystawy komiksu portugalskiego w 1979 w Belém (Lizbona), wystawy komiksu portugalskiego z lat 1940-1980 w 2000 w Lizbonie (Fundacja Gulbenkiana), czy też wystawy komiksu i ilustracji w 1998 w Muzeum Miasta Lizbona. Jest twórcą koncepcji wystawy „Rysunkowa Rewolucja: Rewolucja Goździków i komiks”, którą pokazywano w Coimbrze, Aveiro i Setúbalu, a także wystawy „Coimbra w komiksie” (2003). Publikował we współpracy z trzema innymi rysownikami w piśmie A Comuna de Paris (1975). To jego drugi opublikowany komiks (w szufladzie są jeszcze projekty, storyboardy i kilka gotowych opowieści komiksowych). Pierwszy był Camões w obrazkach, oparty na sztuce teatralnej Jorge Serrão pod tytułem Camões, poeta praktyczny, opublikowany w 1981.

Fado - okładka

Fado – okładka

Fado - przykładowa strona

Fado – przykładowa strona

Scenariusz i rysunki: Rui Pimentel
Tłumaczenie: Grażyna Jadwiszczak, Zuzanna Szpura i Jakub Jankowski
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-66347-52-6
Format: 210×280
Oprawa: miękka
Liczba stron: 72
Druk/barwność: kolor
Zalecane dla odbiorcy: Dorośli i młodzież
Komiks nr 330
Wydanie: I
Data wydania: 19 kwietnia 2021