Elementarz feministyczny.

Subiektywny przewodnik po historii polskiego ruchu kobiecego z odrobiną teorii feministycznej

Elementarz feministyczny - okładka

Elementarz feministyczny – okładka

Komiks Natalii Cholewczuk to rysunkowa podróż przez historię polskiego feminizmu. Autorka pokazuje przekrojowo ważne dla przemian społecznych i kulturowych od ponad dwóch wieków momenty i bohaterki. Narcyza Żmichowska, Eliza Orzeszkowa, Róża Luksemburg i Maria Janion — to tylko część kobiet, których walkę o równouprawnienie poznajemy.
Publikacja jest idealnym początkiem drogi prowadzącej do poszerzenia wiedzy dotyczącej emancypacji kobiet. To subiektywna podróż. Mnóstwo w niej drogowskazów i znaków, które mogą kształtować naszą własną ścieżkę do zrozumienia, jakie odcienie ma feminizm i dlaczego równość jest tak istotna.

Natalia Cholewczuk (ur. 1996) — ilustratorka i graficzka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku projektowanie graficzne. Doświadczenie pracy z wyidealizowanym wizerunkiem kobiecym skierowały jej zainteresowania w stronę literatury feministycznej. Debiutancki Elementarz… powstał jako dyplom magisterski. Obecnie autorka mieszka w Katowicach. Próbuje wykorzystać zdobytą w tekstach feministycznych wiedzę w codziennej pracy graficzki.

Elementarz feministyczny - rys. Natalia Cholewczuk

Elementarz feministyczny – rys. Natalia Cholewczuk

Elementarz feministyczny - rys. Natalia Cholewczuk

Elementarz feministyczny – rys. Natalia Cholewczuk

Autorka: Natalia Cholewczuk
Data premiery: 27 maja 2022
Format: 190×260 mm
ISBN: 978-83-964649-1-0
Liczba stron: 82
Oprawa: Twarda
Wydawnictwo: Wydawnictwo Granda