WSTĘPNIAK


Witajcie!

„Czułem się tak boleśnie odizolowany, że poprzysiągłem zemścić się na świecie stając się sławnym karykaturzystą.” Autorem przytoczonych słów jest Robert Crumb. Fakt, że pojawiają się one w tym miejscu wymownie świadczy o sukcesie odniesionym w spełnieniu złożonej obietnicy. Jeśli chcecie zapoznać się z życiorysem i twórczością amerykańskiego autora, który zmienił oblicze historii obrazkowych – zajrzyjcie do tekstów zawartych w temacie bieżącego numeru.

Tymczasem w kinach pojawiła się kolejna adaptacja komiksu. Wybór padł na „RED” Warrena Ellisa. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście, czy wybrać się na film z Brucem Willisem i Johnem Malkovichem w rolach głównych, możecie zapoznać się zarówno z jego recenzją, jak również z recenzją komiksu, na podstawie której film ten powstał. Oprócz tego warto przeczytać artykuł o przyszłości superbohaterów na wielkim ekranie.

Jeśli już jesteśmy przy superbohaterach, całkiem sporo miejsca znalazło się tym razem dla Supermana. Oprócz recenzji dwóch wydań zbiorczych z jego przygodami, przedstawiamy tekst poświęcony klasycznej historii „The World of Krypton” oraz artykuł poświęcony jednemu z bardziej charakterystycznych przeciwników Człowieka ze Stali, którego imię niezwykle trudno wymówić.

Może nie widać tego wyraźnie w spisie treści, lecz w dziale SPECJAL znajdziecie komiks, który niedawno trafił do naszej redakcyjnej skrzynki. „Święto żywych” doskonale pasuje do pory, w której publikujemy ten numer magazynu – swoją drogą zabawa z dyniami zaczyna być coraz bardziej popularna nad Wisłą.

Zachęcam do lektury!

Jakub Syty