Dziś na księgarskie i czytelnicze półki trafił styczniowy pakiet wydawnictwa Egmont. W jego skład weszły trzy komiksy: drugi tom All Star Western, wydawanej w ramach kolekcji Nowe DC Comics, noszący tytuł Wojny Lordów i Sów, ósma część Calvina i Hobbesa zatytułowana Dni są po prostu za krótkie, oraz dawno nie widziany w naszym kraju magazyn Fantasy Komiks – odsłona numer 24.

All Star Western. Wojna Lordów i Sów, tom 2

All-Star-Western2-300

Scenariusz: Jimmy Palmiotti, Justin GrayRysunki: Moritat
Tłumaczenie: Krzysztof UliszewskiOprawa:: twarda
ISBN: 978-83-281-0262-0Format: 170 x 260 mm
Str.: 192Kolor
Cena: 75 zł z VATOdbiorcy: Wszyscy

Drugi tom serii All Star Western, wydawanej w ramach kolekcji Nowe DC Comics. Akcja Wojny Lordów i Sów dzieje się pod koniec XIX wieku, tuż po wydarzeniach opowiedzianych w tomie pt. Spluwy w Gotham. W rolach głównych występują Jonah Hex, łowca nagród i Amadeusz Arkham, psychiatra.

Po zlikwidowaniu gangu porywającego dzieci do niewolniczej pracy w kanałach pod Gotham, Hex i Arkham podążają śladem szefa porywaczy do Nowego Orleanu. Wkrótce jednak czekają ich kłopoty, okazuje się bowiem, że Crescent City zostało zaatakowane przez grupę antyimigracyjnych, steampunkowych terrorystów, zwaną Sierpień 7. Tylko uznani mściciele, Nighthawk i Cinnamon stają pomiędzy terrorystami a pracującymi w mieście imigrantami. Hex chwilowo odkłada na bok myśl o nagrodzie, by wspomóc swych przyjaciół w walce na śmierć i życie.

Wkrótce Hex i Arkham natrafiają na ślad porachunków między tajemniczym Trybunałem Sów a wyznawcami Biblii Zbrodni.

Dni są po prostu za krótkie, tom 8

Calvin.8.300[1]

Autor: Bill WattersonTłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Oprawa: miękka ze skrzydełkamiSeria: Calvin i Hobbes
ISBN: 978-83-237-6182-2Format: 215 x 165 mm
Str.: 128
Czarno-biały
Cena: 29.99 zł z VATOdbiorcy: Wszyscy

Ósmy odcinek przygód zbuntowanego sześciolatka Calvina i jego przyjaciela Hobbesa – pluszowego zwierzaka, który w określonych okolicznościach przybiera postać prawdziwego tygrysa.

Czy dni są za krótkie tylko zimą, kiedy szybko zapada zmrok i trzeba się wcześnie kłaść spać? Otóż nie – dla Calvina każdy dzień jest za krótki, bo nigdy nie starcza mu czasu, aby pobawić się we wszystkie zabawy albo obejrzeć wszystkie filmy w telewizji. Jak zwykle bohater ma problemy z opiekunką do dzieci, rodzice zaś nie chcą go słuchać i zmuszają do odrabiania lekcji. Z kolei pani wychowawczyni nie przyjmuje do wiadomości faktu, że Calvin tak naprawdę jest „Chłopcem Przeznaczenia”, i czas spędzany w szkole wykorzystuje na rozmyślania o podróżach do innych galaktyk. Nieznośne jest też zachowanie Zuzi, sąsiadki Calvina, która nie chce stać się ofiarą antyfeministycznych zasadzek przygotowywanych przez klub PFUJ (Precz Fstrętnym Uciążliwym Jędzom) w składzie: Calvin i Hobbes.

Autor, znakomity rysownik i scenarzysta Bill Watterson, nie przestaje zaskakiwać nowymi pomysłami.

FANTASY KOMIKS tom 24

FK_24_cover[1]

Scenariusz: różniRysunki: rózni
Tłumaczenie: Maria MosiewiczOprawa: miękka
ISBN: 978-83-281-0283-5Format:  170 x 260 mm
Str: 96Kolor
Cena: 29,99 z VATOdbiorcy: Wszyscy

24. tom Fantasy Komiks zawiera dwa albumy komiksowe z gatunku fantasy. Czwarta część serii Przysięga rozgrywa się w podniebnych miastach ludu Ikrynów, gdzie waleczny Kiriel musi odkryć tajemnicę mitycznej rasy Aniołów. W ósmym odcinku cyklu Sloka duch tytułowego bohatera zostaje uwięziony w krainie bogów, a w jego ziemskie ciało wciela się demonica Shani, zamierzająca opanować cały świat.