Wydawnictwo Timof i cisi Wspólnicy na przyszły miesiąc przygotowało trzy propozycje komiksowe: „Za żelazną kurtyną”, „Księga Pana Nadziei” oraz „Ralph Azham 6: Wróg mojego wroga”. Tytuły te ukażą się 17 marca.

Za żelazną kurtyną

okladka zzk

 

Autor: Danusia Schejbal, Andrzej KlimowskiTłumaczenie: Beata Brzezowska
Oprawa: miękka ze skrzydełkamiISBN: 978-83-63963-37-8
Format:  165X240 mmKomiks nr 157
Str.: 256kolor
Cena: 79 zł z VATOdbiorcy: Dla wszystkich czytelników

W latach siedemdziesiątych bardzo wielu obywateli krajów Europy Wschodniej marzyło o wyjeździe na Zachód. Za żelazną kurtyną to autobiograficzna opowieść o dwójce młodych ludzi, którzy odbyli podróż w przeciwnym kierunku, by podjąć studia w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiując i mieszkając w Polsce, stali się częścią tętniącej życiem artystycznej społeczności, która stworzyła wiele nowatorskich prac w różnych dziedzinach sztuki, mimo bardzo niesprzyjającej rzeczywistości, w której gwałtownie rosły ceny, wybuchały strajki, aż w końcu na ulice miast wyjechały czołgi.

Ta historia to owoc niezwykłej współpracy, w której przeplatają się dwa bardzo indywidualne i charakterystyczne style. Za żelazną kurtyną opowiada o życiu, sztuce i polityce, ukazując środowisko artystyczne, które rozkwita w szorstkiej i ponurej rzeczywistości komunistycznego ustroju. Ile warta może być sztuka w kraju, w którym papier toaletowy jest na wagę złota?

Andrzej Klimowski studiował w St. Martins School of Arts w Londynie oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Projektował plakaty dla polskich teatrów i dystrybutorów filmów oraz ilustracje i okładki książek dla brytyjskich wydawnictw. Jest autorem trzech powieści graficznych: The Depository, The Secret, Horace Dorlan. W latach 2006-2014 Klimowski był profesorem na Wydziale Ilustracji w The Royal College of Art w Londynie.

Danusia Schejbal urodziła się w Londynie. Studiowała projektowanie mody i tkanin w Ealing School of Art, następnie ukończyła Podyplomowe Studium Scenografii w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Projektowała kostiumy i scenografię dla największych teatrów w Polsce. Gdy wróciła do Wielkiej Brytanii, zaczęła projektować dla Cherub Theatre Company. Zajmowała się również malarstwem. Jej obrazy wystawiane były w Wielkiej Brytanii oraz w Europie.

Za żelazną kurtyną to już czwarta książka stworzona przez Danusię Schejbal we współpracy z Andrzejem Klimowskim. Wcześniej powstały Mistrz i Małgorzata, Dr Jekyll i Mr Hyde i Robot.

Partnerem wydania jest Narodowe Centrum Kultury.

Księga Pana Nadziei

 JACKET kpn

Autor: Tommi Musturi

 

Tłumaczenie: Bożena Kojro
Oprawa: twardaISBN: 978-83-63963-75-0
Format:  225X170 mm (format włoski)Komiks nr 158
Str.: 228kolor
Cena: 99 zł z VATOdbiorcy: Dla wszystkich czytelników

Księga Pana Nadziei zaczyna się dzień po katastrofie w Czarnobylu sielankową sceną snu starszego pana w hamaku. Tak oto poznajemy człowieka, który zdaje się nie przejmować otaczającym go światem.  Jednak błysk czającej się śmierci prowadzi do rozmyślań i pytań o sens życia. Ta niezwykła powieść graficzna przepełniona jest delikatnym humorem i doskonałymi obserwacjami rzeczywistości.

Tommi Musturi to fiński twórca komiksowy, który był członkiem uznanego kolektywu komiksowego Kutikuti oraz prezentował swoje prace na ponad 100 wystawach na świecie. W 2011 roku Fińskie Towarzystwo Komiksowe przyznało mu główną nagrodę komiksową w kraju – Puupäähatti.

Ralph Azham 6: Wróg mojego wroga

 okladka ra6

Autor: Lewis TrondheimTłumaczenie: Katarzyna Sajdakowska
Oprawa: miękkaISBN: 978-83-63963-5-2
Format:  210X290 mmKomiks nr 159
Str.: 48kolor
Cena: 37 zł z VATOdbiorcy: Wszyscy

 Wyrocznie nie opowiadały bajek – zgodnie z ich przepowiedniami Ralph rzeczywiście zabił strasznego Vom Syrusa. A właściwie jego sobowtóra-kukłę, używaną przez króla, aby podtrzymywać legendę.

Po nieudanej próbie zbudowania sojuszu Ralph musi wrócić do Astolii, odnaleźć ojca, opracować nową strategię oraz znaleźć wygodne spodnie!

Jednak przygody nie opuszczają naszego małego zespołu, który odkrywa, że wrogowie naszych wrogów są często tylko… kolejnymi wrogami.

Lewis Trondheim nie przestaje zadziwiać i bawić. Od lat swobodnie poczyna sobie z różnorodnymi konwencjami w sztuce komiksu. W serii „Ralph Azham” z lekkością kreuje kolejny ze swych niepospolitych światów, sprawiając, że podczas lektury i tym razem można podziwiać finezję, wprawę i pomysłowość twórcy.

 Już w maju 2015 siódmy tom serii: Wszystko ma swój koniec