W minionym roku wydawnictwo Egmont Polska rozpoczęło wydawanie komiksów z popularnymi amerykańskimi superbohaterami – Spider-Manem, X-Men, Avengers, które w USA ukazują się pod marką Marvel Now!

Egmont w oficjalnym oświadczeniu napisał” „z przyjemnością informujemy, że w 2016 roku rozszerzamy naszą ofertę o nowe cykle i nowych bohaterów”.

Do księgarń trafia właśnie nasza lutowa premiera – pierwszy tom serii Deadpool (Martwi prezydenci). W kolejnych miesiącach zadebiutują na polskim rynku serie ThunderboltsUncanny AvengersUncanny X-Men Thor Gromowładny.

2016 to również rok trzech wielkich wydarzeń, które mają wpływ na całe uniwersum Marvela. Już w styczniu ukazała się Era Ultrona. Jesienią zaprezentujemy Nieskończonośćpotężną kosmiczną przygodę, która rozegra się zarówno w osobnym tomie zawierającym miniserię pod tym tytułem, jak i w kolejnych albumach kilku serii (przede wszystkim tych, związanych z Avengersami).

Dodatkowo, jako wstęp do tego wydarzenia, w wakacje zostanie wydana w jednym tomie miniseria Thanos powstaje.

 Trzecie duże wydarzenie, tym razem dotyczące przede wszystkim mutantów, czyli tytułów spod znaku X-Men to Bitwa Atomuktórą wydamy pod koniec roku, znowu w jednym obszernym tomie.

W roku 2016 będziemy kontynuować wszystkie rozpoczęte serie, tak więc do rąk czytelników trafią kolejne albumy Avengers, New Avengers, All-New X-Men, The Superior Spider-Man, Wolverine i X-Men oraz Gurdians of the Galaxy-Strażnicy Galaktyki.