W drugiej połowie listopada br. nakładem wydawnictwa OMG! Wytwórnia Słowobrazu ukaże się na polskim rynku zbiorcze wydanie pozycji „Jam jest Legion” autorstwa Fabiena Nury’ego i Johna Cassadaya.

okladka-600

Polskie wydanie jest oparte na reedycji francuskiej z 2014 r. z okazji 40-lecia wydawnictwa Humanoids; zostało wzbogacone o posłowie (z powyższego wydania francuskiego) oraz galerię okładek (ze zbiorczego wydania amerykańskiego).

„Jam jest Legion” jest pierwszą pozycją wydaną przez OMG! Wytwórnię Słowobrazu. Strona internetowa wydawnictwa zostanie uruchomiona po Nowym Roku.

O komiksie

Rok 1942. Naziści są u szczytu swej potęgi. Ale alianci zaczęli już odnosić pierwsze zwycięstwa. Nigdy wcześniej ostateczny wynik konfliktu światowego nie był tak niepewny.

Wywiad brytyjski wchodzi w posiadanie informacji o tajnej superbroni nazistów. Jest nią dziesięcioletnia rumuńska dziewczynka potrafiąca mentalnie kontrolować każde stworzenie zainfekowane choćby jedną kroplą jej krwi…

Trzymająca w napięciu mieszanka horroru, kryminału szpiegowskiego i political fiction w wykonaniu wyjątkowego duetu: uznanego scenarzysty francuskiego Fabiena Nury’ego (Pewnego razu we Francji, W.E.S.T.) oraz utalentowanego amerykańskiego rysownika Johna Cassadaya (Astonishing X-Men, Planetary).

Nagroda Eisnera dla Johna Cassadaya w kategorii najlepszego rysownika (Best Artist/ Penciller/ Inker) 2005 roku, m. in. za tom 1 Jam jest Legion: Tańczący faun.

ISBN: 978-83-944110-0-8
Cena: 92,00 zł
Tytuł oryginału: „Je suis Légion- intégrale”
Wydawca oryginalny: Les Humanoïdes Associés/ Humanoids
Rok wydania oryginału: 2004-2007; 2008; 2014
Tłumacz: Jakub Syty
Ilość stron: 184
Format: 215×290 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
Scenariusz: Fabien Nury
Rysunki: John Cassaday