Strefa Gazy_PL_COVER_druk Słynny autor komiksów reportażowych przedstawia oryginalne, zakrojone na szeroką skalę śledztwo w sprawie zapomnianej zbrodni popełnionej w jednym z najbardziej udręczonych miejsc na świecie.

Rafah, miasteczko położone na samej krawędzi Strefy Gazy, to miejsce zapuszczone. Za budynkami z gołego betonu kryją się zaułki usłane śmieciami. W wąskich uliczkach roi się od małych dzieci i bezrobotnych mężczyzn. Na granicy z Egiptem trwa wyburzanie i obracanie w gruzy całych połaci miasta. Rafah to dziś, jak zawsze zresztą, jedno z niechlubnych ognisk najzacieklejszego konfliktu na świecie.

W przepaściach archiwów tkwi pogrzebany pewien krwawy incydent z 1956 roku, w którym od strzałów izraelskich żołnierzy zginęło 111 Palestyńczyków. Ów dzień w Rafah – masakra z zimną krwią czy też straszliwa w skutkach pomyłka, pozornie zaledwie przypis w obszernej historycznej relacji o zabijaniu – stał się areną konkurujących ze sobą prawd, tak charakterystycznych dla wojny niemożliwej do rozstrzygnięcia. Próbując dojść do sedna tego, co się wtedy wydarzyło, Joe Sacco zanurza się w codziennym życiu Rafah i sąsiedniego miasteczka Chan Junis, aby odkrywać gazańską przeszłość i teraźniejszość. Strefa Gazy. Przypisy to opowieść, która przechodzi płynnie od jednej wojny do drugiej, przerzucając most nad pięćdziesięcioma latami historii, a ożywiona głosami uchodźców i dzieci, wdów i szejków, skupia w sobie esencję tragedii.

Kolejny raz, podobnie jak w Palestynie i Strefie bezpieczeństwa Goražde, dzięki swemu niepowtarzalnemu wizualnemu zmysłowi dziennikarskiemu Joe Sacco przedstawia ziemię, o którą toczy się walka, z genialną dbałością o szczegóły. W Strefie Gazy. Przypisach, jak dotąd najambitniejszym ze swoich dzieł, przeobraża jeden z kluczowych konfliktów naszej epoki w doświadczenie bliskie i bezpośrednie.

Scenariusz: Joe Sacco
Rysunki: Joe Sacco
Tłumaczenie: Marek Cieślik
Cena: 110 zł
ISBN: 978-83-65527-19-6
Format: 190X255
Oprawa: twarda
Liczba stron: 424
Druk/barwność: czarno-biały
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 208
Wydanie: I
Data wydania: 10 lutego 2017

cover Atlas_Axis_t4-int PL Saga z udziałem Atlasa i Axisa dobiega końca. Czy udało im się odnaleźć tajemniczą Khimerę? Czy spełniła pokładane w niej nadzieję naszych bohaterów? Tego i wielu innych ciekawych rzeczy dowiesz się z ostatniego tomu sagi.

Scenariusz: Pau
Rysunki: Pau
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Cena: 42 zł
ISBN: 978-83-65527-27-1
Format: 210X290
Oprawa: twarda
Liczba stron: 64
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Wszyscy
Komiks nr 209
Wydanie: I
Data wydania: 10 lutego 2017
 

Incubator_cover finalPUBLIKACJA W JĘZYKU ANGIELSKIM

Incubator presents a selection of the very best comics by art school students from around the world. In addition to over two hundred pages of comics, the book includes information on the art schools and teachers, which makes it an indispensable guide for everyone who wants to pursue a degree in comics. The extensive interview with James Sturm – renowned cartoonist and the cofounder of The Center for Cartoon Studies – completes the book.

The following teachers and their students are included in this first volume: Hendrik Dorgathen (Kunsthochschule Kassel, Germany), Hanco Kolk (ArtEZ, the Netherlands), Sam Peeters (Academie Minerva, the Netherlands), Johanna Schipper (L’École européenne supérieure de l’image, France), James Sturm (The Center for Cartoon Studies, USA), Johan Stuyck (Sint-Lukas Brussels, Belgium) and Martin tom Dieck (Folkwang Universität der Künste, Germany).

Autor: Hans Lijklema
Cena: 99 zł
ISBN: 978-83-65527-15-8
Format: 165X235
Oprawa: twarda
Liczba stron: 272
Druk/barwność: kolor i czerń i biel
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dojrzali czytelnicy
Komiks nr 210
Wydanie: I
Data wydania: 10 lutego 2017