BarrasOkładka2
Legendarni argentyńscy kibice siejący postrach w okolicach stadionów i na przedmieściach Buenos Aires wkraczają do Polski!
Wydawnictwo Mandioca rozpoczyna swoją działalność publikując serię komiksów BARRAS autorstwa Argentyńczyka Emilia Utrery. Wartka akcja, brutalny język ulicy, świetne rysunki, których czarno-biała kreska pulsuje mocą i energią.
Mandioca chce „publikować w Polsce to, co nas zachwyca w Ameryce Łacińskiej.” Zaczynają od futbolu, ale w zanadrzu mają pomysły z zupełnie innej beczki. Pierwszy zeszyt z serii Barras startuje w lutym, do końca roku wyjdzie kolejnych pięć części.
Komiks jest dostępny od 13 lutego na fanpage’u wydawnictwa, na jego stronie mandioca.pl i w najlepszych księgarniach komiksowych w Polsce. Publikacja wychodzi pod patronatem magazynu Piłka Nożna i serwisu RadioBrazylia.pl”

BARRAS to coś więcej niż opowieść o ultrasach z Argentyny znanych z tego, że robią najlepszą oprawę na świecie, handlują narkotykami i bronią oraz tatuują sobie Malwiny (znane nam bliżej jako Falklandy) jako część państwa argentyńskiego. Utrera opowiada nam historię przestępczego światka jednego z najbardziej imponujących miast globu – Buenos Aires. A że w okolicznościach stadionów – to na polskim rynku nowość, która tylko działa na korzyść komiksu.

Scenariusz: Emilio Utrera
Rysunki: Emilio Utrera
Wydanie: I
Data wydania: luty 2017
Seria: BARRAS
Oryginał: 2013
Tłumaczenie: Marek Cichy
Liternictwo: Robert Sienicki
Redaktor serii: Bartłomiej Rabij
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 210×197 mm
Stron: 24
Cena: 15 zł
Wydawnictwo: Mandioca

ISBN: 978-83-947199-0-6