Barras 2_PromoStrony-page-001

BARRAS Emilia Utrery przybyli do Polski w lutym tego roku i od razu zdobyli serca fanów komiksu i futbolu. Rwana, szybka akcja i barwni bohaterowie-kibice – od piątoligowego Yupanqui po słynną na cały świat River Plate – intrygowali i budzili ciekawość. Druga część komiksu, która pojawia się na rynku w pierwszym tygodniu kwietnia, zaczyna splatać ze sobą luźno naszkicowane wątki z pierwszego zeszytu. Wiemy już, kto stoi za brakiem broni w barrios. Wiemy też, że już wkrótce dojdzie do konfrontacji… ale jaki cel przyświeca spiskowcom?

Barras 2_PromoStrony-page-004

BARRAS  to coś więcej niż opowieść o ultrasach z Argentyny znanych z tego, że robią najlepszą oprawę na świecie. Utrera opowiada nam historię przestępczego światka jednego z najbardziej imponujących miast globu – Buenos Aires. Wartka akcja, brutalny język ulicy, świetne rysunki, których czarno-biała kreska pulsuje mocą i energią. Autor lubi bawić się konwencją i wbić muskuły superbohaterów w dresiki ultrasów, łatwość tworzenia karykaturalnych rysunków ma zadziwiającą – jak na grafficiarza i tatuażystę przystało. Do końca roku na rynku pojawi się wszystkie 6 zeszytów serii, a w 2018 – 7. zeszyt, w którym Barras spotkają się z polskimi kibicami.

Barras 2_PromoStrony-page-003

Wydawnictwo Mandioca to powstała w 2016 roku oficyna specjalizująca się Ameryce Łacińskiej. Jak mówią sami jej twórcy: Mandioca czyli maniok – znajdziemy go na każdym stole w Brazylii, Argentynie, Chile, Urugwaju… Dla nas to też chleb powszedni. Śledzimy uważnie to, co się wydaje w tych krajach. Jeśli wpadnie nam w oko, sprowadzamy do Polski.

Dane techniczne

Scenariusz: Emilio Utrera
Rysunki: Emilio Utrera
Wydanie: I
Data wydania: kwiecień 2017
Seria: BARRAS
Oryginał: 2013
Tłumaczenie: Marek Cichy
Liternictwo: Robert Sienicki

Redaktor serii: Bartłomiej Rabij

Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 295×205 mm

Stron: 24
Cena: 15 zł
Wydawnictwo: Mandioca

ISBN: 978-83-947199-1-3