W maju 2019 po raz drugi w Szczecinie organizujemy Dzień Darmowego Komiksu. Z tej okazji ogłaszamy nabór komiksów do drugiego numeru zina „Cemęt”. Tematem tegorocznego wydania będą “Baśnie i pałace”. Popuśćcie wodze wyobraźni! UWAGA! ZMIANA TERMINU! Na Wasze prace czekamy do 8 kwietnia!

Cemęt 2

Cemęt 2

Pismo będzie wydane w formacie A5 (lub zbliżonym), kolor czarny (1:1). Czekamy na plansze w formacie A4, plik tif 600 dpi (skala szarości) lub 1200 dpi (bitmapa). Maksymalna ilość plansz na jeden komiks nie powinna przekraczać 6.

Zastrzegamy sobie prawo do ostatecznego wyboru prac, które znajdą się w zinie. Na Wasze komiksy czekamy do 8 kwietnia 2019 pod adresem mailowym: [email protected]

Na wydanie zina pozyskaliśmy niewielkie fundusze – powinno starczyć na przyzwoitej jakości wydruk, na pewno nie starczy na honoraria… Co zatem oferujemy w zamian? Wiekuistą sławę ;), własny egzemplarz zina oraz dystrybucję do szerokiej publiczności – oprócz do uczestników Dnia Darmowego Komiksu, który odbędzie się 21 maja w szczecińskich ProMediach (al. Wojska Polskiego 2), nasza publikacja trafi do kilkunastu bibliotek w całej Polsce w postaci tzw. egzemplarza obowiązkowego (bo będzie mieć ISBN jak PRAWDZIWE ;) książki).

O pierwszym numerze możecie poczytać chociażby TUTAJ.

Organizatorem Dnia Darmowego Komiksu 2019 w Szczecinie oraz wydawcą „Cemętu” jest stowarzyszenie Porozmawiajmy O Popkulturze – Ale Raczej Taktownie “POP-ART”, wydawca portalu BETONiarka.net.
Finansowane ze środków Miasta Szczecin.

@sektor3szczecin #mikroDOTACJE #mikroDOTACJE2019