9 Godzin

9 godzin - okładka

9 godzin – okładka

Scenariusz: Magenta King
Rysunki: Magenta King
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Liternictwo: Raraku
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Stron: 176
ISBN: 9788395319143
Data wydania: 26.09.2019

Tokio. Dla pary rysowników to miała być wycieczka marzeń. Wreszcie Japonia! Gdyby nie ten wredny, złośliwy duch Tengu, gdyby nie przeklęte tamagotchi, którego uruchomienie turystyczny wyjazd zmieniło w autentyczne szaleństwo, prawdziwy rollercaster emocji i przygód.

Magenta King, z niezwykłą brawurą narysował “9 Godzin”. Dzięki spektakularnej formie na każdej karcie komiksu dzieje się naprawdę wiele. A każdy kadr daje powód do śledzenia kunsztu rysownika.

9 godzin - przykładowa plansza

9 godzin – przykładowa plansza

Nawiązań do japońskiej kultury pop, wierzeń, tradycji jest bowiem bez liku! Tengu, tamagotchi, Peko Chan, Astro Boy, mechy, święto matsuri…

A jeszcze ładne smaczki, na przykład dla fanów pewnego amerykańskiego filmu oraz komiksu Battling Boy. Ludzie mijani w tłumie to też żadne przypadkowe postaci, jeśli dobrze poszukacie znajdziecie tam najważniejsze postaci w historii mangi i anime! Polskie wydanie pełne jest smaczków i dodatków, idealnie uzupełniających specyficzny charakter komiksu.

9 godzin - przykładowa plansza

9 godzin – przykładowa plansza

Magenta King rysując historię rysowników w Japonii zawarł w niej całą miłość do kraju, jego tradycji, kultury i obyczajów. Bardziej japońskiego komiksu od nie Japończyka nie podobna znaleźć!

Przedsprzedaż komiksu z prezentami od autora: zakładkami z odręcznymi rysunkami. Każdy inny! Ilość ograniczona!