Disney zapowiedziało nowe seriale, które zadebiutują na jego platformie VOD – Disney+. Produkcje będą osadzone w Marvel Cinematic Universe (MCU) oraz w świecie „Gwiezdnych Wojen”. W trakcie panelu dyskusyjnego na D23 ujawniono, że powstanie serial z Ewanem McGregorem oraz pokazano trailer do „The Mandalorian”.

The Mandalorian

Zobaczyliśmy, jak wygląda kolejny skrawek uniwersum „Star Wars”. Piękne CGI, Werner Herzog jako narrator, no i przede wszystkim Jon Favreau za sterami. W roli głównej Pedro Pascal. Trailer wygląda mrocznie, brutalnie wręcz i… co najważniejsze tajemniczo. Jednym z reżyserów jest Taika Waititi, który ma wystąpić także w mniejszej roli.

Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi

Jak już przy temacie „Gwiezdnych wojen” jesteśmy, to przejdźmy do powrotu Ewana McGregora do uniwersum „Star Wars” w roli Obi-Wana. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się w zeszłym tygodniu. W trakcie panelu zostały one potwierdzone i chociaż nie ma jeszcze żadnych szczegółów na temat tytułu, ani tym bardziej daty premiery, to wiemy, że dostaniemy kolejny serial osadzony w uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Projekt ten zastąpi wcześniej planowany film.

Nowe seriale w MCU

Do tej pory Disney zapowiedział, że na jego platformie VOD pojawią się następujące produkcje: „Loki”, „The Falcon and the Winter Soldier”, „WandaVision”, „Hawkeye”. Dziś dostaliśmy zapowiedzi kolejnych trzech tytułów:

Moon Knight

Nowe seriale: Mark Spector czyli Moon Knight

Nowe seriale: Mark Spector czyli Moon Knight

Jeśli chcecie więcej dowiedzieć się o tym, kim jest Marc Spector, to polecamy obszerny tekst „MOON KNIGHT – RYCERZ O WIELU OSOBOWOŚCIACH” oraz dwie recenzje serii niedawno publikowanej przez Wydawnictwo Egmont (tom 1 i tom 2). Serial ma być produkcją akcji z elementami przygodowymi.

Ms. Marvel

Nowe seriale: Ms Marvel czyli Kamala Khan

Nowe seriale: Ms Marvel czyli Kamala Khan

Jedna z popularniejszych postaci w komiksowym uniwersum ostatnich lat pojawi się na dużym ekranie. Kamala Khan doczeka się własnego serialu, co będzie ciekawe, biorąc pod uwagę chociażby fakt, że w komiksach jest przedstawicielką rasy Inhumans. Nie udało się ich wprowadzić z powodzeniem nawet do poprzedniego serialowego uniwersum, nie mówiąc o obecnym filmowym. Niemniej, zdaje się, że jest to idealna postać na serial dla młodzieży. W Polsce wychodzi seria poświęcona Kamali, a recenzję pierwszego tomu znajdziesz Tutaj.

She-Hulk

Nowe seriale: She-Hulk czyli Jennifer Walters

Nowe seriale: She-Hulk czyli Jennifer Walters

W komiksach Jennifer Walters, kuzynka doktora Bannera, przejmuje część jego mocy po tym, jak otrzymuje od niego transfuzję krwi. Czy tę genezę dostaniemy w serialu, tego nie wiemy. Jednak zdecydowano, że to właśnie ta wzięta prawniczka dostanie własny serial. Ruch intrygujący, biorąc pod uwagę fakt, że sam Hulk dawno nie miał solowego filmu.