"Kraina Ruin 1" - okładka

„Kraina Ruin 1” – okładka

„Kraina Ruin” to propozycja od wydawnictwa KBOOM, w ramach nowej inicjatywy KBOOM KIDS. Jak nazwa wskazuje, poświęcona jest komiksom dla dzieci. Za tytuł w całości odpowiada Derek Laufman, a komiks jest przygodowym fantasy, z antropomorficznymi postaciami w roli głównej. Jak prezentują się przygody Reksa, Pogo i reszty bohaterów?  

Kraina Ruin i jej tajemnice

Kraina Ruin to świat pełen magii, potworów, tajemniczych artefaktów i poszukiwaczy żądnych sławy i bogactwa. Takich jak Reks i Pogo, dwójka przyjaciół, którzy wędrują razem i szukają przygód. Reks to typ bohatera, odważny, stanowczy, nie boi się stawić czoła wrogom. Pogo natomiast jest jego całkowitym przeciwieństwem. Wbrew pozorom tworzą zgrany zespół i są gotowi zrobić dla siebie wszystko. Ich przygoda zaczyna się w momencie, kiedy znajdują mapę tajemniczego skarbu Ramola, najbogatszego ze wszystkich pirata. W trakcie jego poszukiwań poznają nowych towarzyszy, a także zmierzą się ze swoją przeszłością.

"Kraina Ruin 1" - przykładowa strona

„Kraina Ruin 1” – przykładowa strona

Przygoda, akcja, humor ‒ taka jest „Kraina Ruin”

Derek Laufman stworzył bardzo fajny komiks fantasy. Nie jest on w żaden sposób odkrywczy. Jeżeli jesteście fanami gatunku, to „Kraina Ruin” nie zaskoczy Was dosłownie niczym. Nie jest to jednak zarzut. Autor pozbierał wszystko, co tworzy ten gatunek, i ulepił z tego bardzo dobrą opowieść przepełnioną akcją i humorem. W dodatku powołał do życia ciekawy i różnorodny świat, który skrywa wiele tajemnic. Ta różnorodność powinna przypaść do gustu młodszemu pokoleniu, ale nie ukrywam, że ja jako starsze już pokolenie również czerpałem dużo frajdy z lektury.

Świat Krainy Ruin niczym film animowany

Pod względem graficznym komiks przypomina film animowany. Jest bardzo kolorowy, pełen szczegółów i emocji. Nie ukrywam, że ta dbałość o szczegóły bardzo mnie zaskoczyła. Postacie mają bardzo wyraźną mimikę, co pozytywnie wpływa na odbiór opowiadanej historii. Jeżeli komuś będzie mało rysunków stworzonych przez Dereka Laufmana, to na końcu komiksu znajdziemy klika stron szkiców z krótkim opisem autora, a także adres jego strony internetowej, do odwiedzenia której serdecznie zachęcam.

"Kraina Ruin 1" - przykładowa strona

„Kraina Ruin 1” – przykładowa strona

„Kraina Ruin” to bardzo przyjemny i pięknie narysowany komiks fantasy, który powinien przyciągnąć do komiksowego grona młodsze pokolenie czytelników. Start inicjatywy KBOOM KIDS uważam za jak najbardziej udany i czekam na kolejne przygody Reksa, Pogo i reszty zwierzęcych poszukiwaczy artefaktów.

Maciej Skrzypczak

Dziękujemy wydawnictwu KBOOM za udostępnienie egzemplarza do recenzji. 

Scenariusz: Derek Laufman

Rysunki: Derek Laufman

Tłumaczenie: Marceli Szpak

Wydawca: KBOOM

Data wydania: wrzesień 2019

Liczba stron: 144

Format: 170 x 260 mm

Oprawa: miękka

Druk: kolor

Cena: 55 zł