Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont Polska

Premiera 4 grudnia 2019 r.

Trzeci Testament. Juliusz, tom 1

Scenariusz: Alex Alice, Xavier Dorison

Rysunki: Robin Recht, Thimothée Montaigne

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 326 stron

Format: 216×285

Cena: 149,99

ISBN: 978-83-281-9740-4

Język oryginału: francuski

Seria: Trzeci Testament

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: historyczny

Zbiorcze wydanie nowej serii, która jest prequelem kultowego cyklu Trzeci Testament! W Juliuszu zostaje wyjaśnione pochodzenie manuskryptu zawierającego Słowo Boże. Zakreślona z rozmachem alternatywna wizja dziejów ukazuje sięgające głębokiej starożytności korzenie Hordy i krętych dróg kolejnych przymierzy Boga z jego ludem. Minęło trzydzieści lat od śmierci Chrystusa. Nowa religia zdobywa coraz więcej wyznawców. Wódz Juliusz Publiusz Windeks wraca do Rzymu po zwycięskiej wyprawie wojennej. Zamierza odmienić oblicze skostniałego cesarstwa, a w tym celu chce wykorzystać niechęć Rzymian do rosnących w siłę chrześcijan. Tymczasem pokonane w pradawnych czasach moce ciemności dążą do odbudowania swojej potęgi. W zagubionych pośrodku pustyni ruinach przeklętego miasta czeka na swojego wskrzesiciela śpiąca armia ludzi-demonów. Zbliża się starcie nadprzyrodzonych potęg, jednak także śmiertelnicy mogą odegrać w tej wojnie ważną rolę, o ile okażą się godni wyznaczonych im ról… Stworzona przez Alexa Alice’a (Gwiezdny zamek) według pomysłu Xaviera Dorisona (Kriss de Valnor, Sanktuarium) monumentalna opowieść jest prequelem innej napisanej przez nich serii – Trzeciego Testamentu.

Mistrzowie Komiksu.

Liga Niezwykłych Dżentelmenów – Stulecie

Scenariusz: Alan Moore

Rysunki: Kevin O’Neill

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: twarda

Objętość: 256 stron

Format: 170×260

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-9712-1

Język oryginału: angielski

Seria: Mistrzowie Komiksu

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

Trzeci tom rewelacyjnej opowieści o najsłynniejszych postaciach z dawnych powieści i filmów przygodowych, które w ujęciu mistrza komiksu Alana Moore’a stały się superbohaterami o niezwykłych mocach! Trylogia, której akcja toczy się na przestrzeni niemal stu lat.

Od okultystycznych salonów i mrocznych zaułków Londynu z początku XX wieku, przez psychodeliczne lata sześćdziesiąte, po nowoczesną rzeczywistość z 2009 roku – Mina Murray i jej drużyna mierzą się nie tylko ze swoimi przeciwnikami, lecz także ze zmieniającym się światem.

Scenarzystą serii jest słynny brytyjski twórca Alan Moore, autor takich bestsellerów jak: Strażnicy, Promethea, V jak vendetta, Providence. Rysunki są dziełem stałego grafika cyklu, Kevina O’Neilla (Nemezis the Warlock, Marshal Law), zdobywcy wielu wyróżnień komiksowych, w tym dwóch Nagród Eisnera.

Mistrzowie Komiksu.

Liga Niezwykłych Dżentelmenów – Burza

Scenariusz: Alan Moore

Rysunki: Kevin O’Neill

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: twarda

Objętość: 228 stron

Format: 170×260

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-9713-8

Język oryginału: angielski

Seria: Mistrzowie Komiksu

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

Kolejny tom rewelacyjnej opowieści o najsłynniejszych postaciach z dawnych powieści i filmów przygodowych, które w ujęciu mistrza komiksu Alana Moore’a stały się superbohaterami o niezwykłych mocach! Pani Night, mocno postarzała szefowa brytyjskiej agencji MI5, wraz z dwiema przyjaciółkami z bardzo dawnych czasów – nawróconą wampirzycą Miną Murray i zmiennopłciową Orlando – jedzie do zapomnianego zakątka Afryki, nad starożytny staw Aiszy. Wracają stamtąd odmłodzone i pełne sił… Ich śladem rusza nowy szef MI5, który ma straszliwe plany wobec wszystkich nadnaturalnych stworzeń zamieszkujących Ziemię. Nawet on nie wie jednak, że nad światem wisi groźba całkowitej zagłady, przy której jego spisek to dziecięca zabawa! Czy bohaterki i ich sprzymierzeńcy – tacy jak nowy kapitan Nemo – zdołają ocalić planetę ludzi? Scenarzystą serii jest słynny brytyjski twórca Alan Moore, autor takich bestsellerów jak Strażnicy, Promethea, V jak vendetta, Providence. Rysunki są dziełem stałego grafika cyklu, Kevina O’Neilla (Nemezis the Warlock, Marshal Law), zdobywcy wielu wyróżnień komiksowych, w tym dwóch Nagród Eisnera.

Invincible, tom 6

Scenariusz: Robert Kirkman

Rysunki: Ryan Ottley, Cory Walker

Przekład: Agata Cieślak

Oprawa: twarda

Objętość: 336 stron

Format: 170×260

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-4226-8

Język oryginału: angielski

Seria: Invincible

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Kolejny tom zbiorczy prawdopodobnie najlepszego komiksu superbohaterskiego we wszechświecie, który trzyma w napięciu jeszcze bardziej niż poprzednie i wypełniony jest akcją aż po brzegi.

Sterowany przez Angstroma Levy’ego najazd Invincible’ów! Epokowy pojedynek z Conquestem! Ostatnie przygotowania do wojny z Viltrum! Inwazja mózgonogów na Ziemię! W tym albumie jest wszystko – czy to aby nie za wiele dla jednego, nastoletniego superbohatera? Na tom składają się zeszyty 60–70 oraz Invicible returns 1.

Bloodborne, Śmierć snu, tom 1

Scenariusz: Aleš Kot

Rysunki: Piotr Kowalski

Przekład: Piotr Czarnota

Oprawa: twarda

Objętość: 224 strony

Format: 170×260

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-9786-2

Język oryginału: angielski

Seria: Bloodborne

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: horror

Po przebudzeniu w mieście dotkniętym plugawą zarazą, gdzie w cieniach czyhają potworne bestie, a ulice są mokre od krwi przeklętych, bezimienny Łowca wyrusza na niebezpieczną misję w poszukiwaniu Bladej Krwi. Tylko dzięki niej będzie mógł się wyrwać z niekończącej się Nocy Łowów!

Odkryj przerażające tajemnice Starego Yharnam w nowej serii komiksowej opartej na bestsellerowej grze komputerowej Bloodborne.

Autorem scenariusza komiksu jest Aleš Kot, a rysunki stworzył Piotr Kowalski (Gail).

Usagi Yojimbo Saga, księga 4

Scenariusz: Stan Sakai

Rysunki: Stan Sakai

Przekład: Jarosław Grzędowicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 616 stron

Format: 145×205

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-4260-2

Język oryginału: angielski

Seria: Usagi Yojimbo Saga

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: fantasy

Nowe wydanie popularnej serii Usagi Yojimbo. Ponad 600 stron przygód niezwykłego królika ronina. Czwarty tom zbiera historie wydane w tomach: Pojedynek przy świątyni Kitanoji, Wędrówki z Jotaro oraz Ojcowie i synowie. Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie. W tym tomie Usagi będzie sekundantem w pojedynku między swoim byłym nauczycielem Katsuichim a jego rywalem, Nakamurą Kojim. Odkryje też pewne fakty dotyczące niepokonanego Kojiego, ale nie będzie mógł ich ujawnić, bo przypłaciłby to utratą honoru. Poza tym Usagi będzie musiał stawić czoła straszliwej gildii zabójców Koroshi, zmierzyć się z morderczymi ninja Neko oraz ukrywać przed młodym Jotaro pewien sekret, który wszyscy wydają się znać.

Seria Usagi Yojimbo Saga to mistrzowska adaptacja komiksowa samurajskich legend, wydawana od ponad 30 lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai, a nowe wydanie zostało wzbogacone o kolorową galerię okładek.

Marvel Classic.

Kapitan Ameryka – Czerwony łajdak, tom 2

Scenariusz: Ed Brubaker

Rysunki: Steve Epting, Marcos Martin, Mike Perkins, Javier Pulido

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: twarda

Objętość: 216 stron

Format: 170×260

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-4176-6

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Steve Rogers nie ustaje w poszukiwaniach, odkąd wyszło na jaw, że Bucky, jego partner z czasów wojny, przeżył i wbrew swojej woli został sowieckim agentem. Trop wiedzie na drugą stronę oceanu, do Londynu, gdzie dziwnym zbiegiem okoliczności korporacja Kronas szykuje akurat otwarcie nowej siedziby. Co łączy jej szefa z nazistowskim arcyłotrem Red Skullem, największym wrogiem Kapitana Ameryki? I jakie koszmary z czasów II wojny światowej zamierza przywołać?

Oto drugi tom mrocznego thrillera szpiegowskiego ze scenariuszem Eda Brubakera – laureata Nagrody Eisnera i twórcy serii Daredevil: Nieustraszony!, Gotham Central czy Nieśmiertelny Iron Fist. Autorami rysunków są: Steve Epting (Avengers, Velvet), Marcos Martin (Doktor Strange: Przysięga), Mike Perkins (Avengers) i Javier Pulido (Hawkeye).

Marvel Now 2.0, Extraordinary X-Men – Inhumans

kontra X-Men

Scenariusz: Jeff Lemire

Rysunki: Eric Koda, Victor Ibañez, Andrea Sorrentino

Przekład: Maria Jaszczurowska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 132 strony

Format: 167×255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-4196-4

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Kiedy okazuje się, że chmura terrigenu lada chwila zatruje środowisko na całej Ziemi, wskutek czego planeta stanie się miejscem nie do życia dla mutantów, X-Men postanawiają przedsięwziąć zdecydowane kroki przeciwko Inhumans. Nie wszyscy są jednak przekonani do tej decyzji. Czy mutantom grozi wewnętrzny konflikt? Czy Storm utrzyma przywództwo? I czy naprawdę walka to jedyne rozwiązanie?

Oto zakończenie pełnej rozmachu historii ze świata X-Men, którą opowiedziano w trzech tomach. Najlepiej czytać je w kolejności: Śmierć X, Inhumans kontra X-Men, Extraordinary X-Men: Inhumans kontra X-Men.

Scenariusz Extraordinary X-Men: Inhumans kontra X-Men napisał Jeff Lemire (Czarny Młot, Łasuch, Staruszek Logan). Autorami rysunków są Eric Koda (Generation X), Victor Ibañez (Storm, Jean Grey) i Andrea Sorrentino (Staruszek Logan, Green Arrow).

Marvel Now 2.0, Śmierć X

Scenariusz: Jeff Lemire, Charles Soule

Rysunki: Javier Garrón, Aaron Kuder

Przekład: Maria Jaszczurowska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 120 stron

Format: 167×255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-4193-3

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Terrigen, święta substancja Inhumans, która daje im życie, stanowi śmiertelnie zagrożenie dla mutantów. Przedstawiciele obu ras ścigają się z czasem, aby znaleźć pokojowe rozwiązanie tego problemu, ale mogą nie zdążyć, szczególnie że Scott Summers i Emma Frost realizują już własny plan. Przyparci do muru, nie cofną się przed niczym, żeby ocalić swój gatunek… nawet przed wydaniem wojny najpotężniejszym istotom na Ziemi.

Oto początek pełnej rozmachu historii ze świata X-Men, którą opowiedziano w trzech tomach. Najlepiej czytać je w kolejności: Śmierć X, Inhumans kontra X-Men, Extraordinary X-Men: Inhumans kontra X-Men.

Scenariusz Śmierci X napisali Jeff Lemire (Czarny Młot, Łasuch, Staruszek Logan) i Charles Soule (Śmierć Wolverine’a, Thunderbolts). Autorami rysunków są Javier Garrón (Miles Morales: Spider-Man) oraz Aaron Kuder (Strażnicy Galaktyki).

Marvel Now 2.0, Inhumans kontra X-Men

Scenariusz: Jeff Lemire, Charles Soule

Rysunki: Javier Garrón, Kenneth Rocafort, Leinil Francis Yu

Przekład: Maria Jaszczurowska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 208 stron

Format: 167×255

Cena: 59,99

ISBN: 978-83-281-4200-8

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Nad Ziemią krąży chmura terrigenu – substancji, która daje życie Inhumans, ale odbiera je mutantom. Obie rasy zawarły kruchy rozejm, aby rozwiązać ten problem, ale czas właśnie im się kończy. Już za chwilę X-Men staną przed strasznym wyborem: opuścić planetę… albo zniszczyć święty dla Inhumans terrigen. To może oznaczać tylko jedno – wojnę!

Oto punkt kulminacyjny pełnej rozmachu historii ze świata X-Men, którą opowiedziano w trzech tomach. Najlepiej czytać je w kolejności: Śmierć X, Inhumans kontra X-Men, Extraordinary X-Men: Inhumans kontra X-Men.

Scenariusz Inhumans kontra X-Men napisali Jeff Lemire (Czarny Młot, Łasuch, Staruszek Logan) i Charles Soule (Śmierć Wolverine’a, Thunderbolts). Autorami rysunków są Javier Garrón (Miles Morales: Spider-Man) oraz Leinil Francis Yu (Avengers, Tajne wojny: Wojna domowa).

DC Deluxe. Batman – Szalona miłość

Scenariusz: Paul Dini

Rysunki: Bruce Timm

Przekład: Paulina Braiter, Marek Starosta

Oprawa: twarda z obwolutą

Objętość: 208 stron

Format: 180×275

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-9793-0

Język oryginału: angielski

Seria: DC Deluxe

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Najbardziej zwariowana historia o Batmanie i jego wrogach! Oto świat Mrocznego Rycerza ukazany w niepokojących opowieściach o niebezpiecznych damach, demonach i śmiertelnych pułapkach! Zanurz się w odlotową wizję, w której szaleństwo miesza się z grozą, a niezwykła Harley Quinn pokazuje, co znaczy prawdziwa miłość. Choć może w tym przypadku należy raczej mówić o krwawej obsesji. Nie zapominajmy jednak o tym, że Harley jest z zawodu psychiatrą, a jej ulubionym pacjentem był właśnie roześmiany mistrz zbrodni z Gotham! Autorzy albumu, Bruce Timm i Paul Dini, to para genialnych twórców stojących za sukcesem uhonorowanego Nagrodą Emmy serialu animowanego Batman. Ich pierwszy wspólny komiks, Szalona miłość, został znakomicie przyjęty przez krytykę i otrzymał w 1994 r. nagrody Eisnera oraz Harveya w kategorii najlepszej zamkniętej opowieści. Rok później ponownie uhonorowano ich Nagrodą Eisnera za komiks Batman Adventures Holiday Special.

Uniwersum DC

Superman 1. Saga jedności – Ziemia widmo

Scenariusz: Brian Michael Bendis

Rysunki: Ivan Reis

Przekład: Jakub Syty

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 156 stron

Format: 167×255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-4298-5

Język oryginału: angielski

Seria: Uniwersum DC

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Pierwszy tom przygód Supermana, napisany przez supergwiazdę Briana Michaela Bendisa, kontynuuje wydarzenia przedstawione w miniserii Człowiek Ze Stali.

Supermanowi niełatwo jest toczyć niekończącą się walkę ze złem, gdy dwoje najbardziej przez niego ukochanych osób – żona Lois i syn Jonathan – przemierzają wszechświat i nie mogą się z nim skontaktować. Lecz zadaniem Supermana jest zapewnienie Ziemi bezpieczeństwa, bez względu na wszystko.

Nawet w sprzyjających okolicznościach to wielkie wyzwanie, a po tajemniczym przeniesieniu całej planety do Strefy Widmo, wymiaru wykorzystywanego przez Kryptonijczyków do przetrzymywania najbardziej niebezpiecznych przestępców, odpieranie ataku armii superłotrów może przerosnąć zarówno Supermana, jak i Ligę Sprawiedliwości.

Legendarni twórcy Brian Michael Bendis (The New Avengers, Ultimate Spider-Man, Jessica Jones) oraz Ivan Reis (Liga Sprawiedliwości, Aquaman) rozpoczynają niesamowitą nową erę w dziejach Człowieka ze Stali!

DC Odrodzenie.

Batman – Detective Comics – Na zewnątrz, tom 8

Scenariusz: Bryan Hill, Michael Moreci

Rysunki: Miguel Mendonça, Philippe Briones,

Diana Egea, Sebastian Fiumara

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 132 strony

Format: 167×255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-4297-8

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Kolejny tom serii Batman Detective Comics w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Najlepsza drużyna superbohaterów, jaka kiedykolwiek działała w Gotham City… przestała istnieć na dobre.Batman, Batwoman, Red Robin, Orphan, Azrael, Batwing i wszyscy ich sojusznicy walczyli o ocalenie miasta przed zniszczeniem przez potwora, którego sami pomogli stworzyć. Teraz drużyna Mrocznych Rycerzy rozwiązuje się, aby poradzić sobie z konsekwencjami swoich czynów. Jednak dla młodych bohaterów, takich jak Cassandra Cain i Duke Thomas, bitwa może się skończyć, ale wojna dopiero się zaczyna. Nie chcą rezygnować z walki z przestępcami, nawet jeśli będą musieli wykonywać rozkazy kogoś innego niż Batman.

Czarna Błyskawica wręcz narodził się do tej roli. Nawet Batman zgadza się, że Jefferson Pierce, nauczyciel, który stał się superbohaterem, jest idealnym kandydatem do roli przywódcy kolejnej drużyny. Jednak Czarna Błyskawica i Mroczny Rycerz bardzo się różnią. Ich sposoby działania mogą doprowadzić do tego, że ich podopieczni zaczną walczyć ze sobą nawzajem. Czy Gotham City jest wystarczająco duże dla nich obu?

Przekonacie się w ósmym tomie Detective Comics – Na zewnątrz napisanym przez Bryana Hilla (Postal), a narysowanym przez Miguela Mendonçę, Philippe’a Brionesa i Dianę Egeę.

DC Odrodzenie. Flash – Burza doskonała, tom 7

Scenariusz: Joshua Williamson

Rysunki: Carmine Di Giandomenico, Carlos D’anda,

Dan Panosian, Christian Duce

Przekład: Tomasz Kłoszewski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167×255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9747-3

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Siódmy tom przygód Flasha w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Goryl Grodd cierpi na śmiertelną chorobę, którą wyleczyć może tylko moc prędkości. Grodd razem z organizacją Czarna Dziura, Multiplexem, Negatywnym Flashem i Raijinem, Władcą Piorunów, przybywa do Central City, by wyssać energię ze wszystkich sprinterów. Zdesperowany Goryl wykorzystuje wspomnienia i dawne rany Barry’ego, żeby zniszczyć jego psychikę. Najszybszy Człowiek na Ziemi może jedynie próbować ocalić miasto i uwolnić Iris West, z którą powoli odbudowuje swoje relacje.Kiedy Barry Allen traci moc prędkości, obowiązek stawienia czoła Groddowi i ratowania mieszkańców spada na barki Wally’ego Westa i Flasha z Chin. Gdy ich wysiłki okazują się daremne, Barry, by odzyskać swą moc, postanawia zaryzykować i zwraca się o pomoc do Godspeeda.

Znakomity scenarzysta Joshua Williamson oraz zespół fantastycznych rysowników w składzie: Carmine Di Giandomenico, Carlos D’anda, Dan Panosian i Christian Duce przedstawiają kolejny tom przygód Flasha.

DC Odrodzenie. Harley Quinn – Niespodzianka, tom 4

Scenariusz: Jimmy Palmiotti, Amanda Conner

Rysunki: John Timms

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167×255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-4156-8

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Czwarty tom przygód Harley Quinn w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Harley nie boi się stawić czoła żadnemu wyzwaniu, jakie można sobie wyobrazić, ale czy przeżyje… wizytę rodziców?! Gang odmieńców Harley musi zachowywać się najlepiej, jak potrafi, gdy Quinzelowie przybywają na Coney Island. Co więcej, cała banda szalonych przyjaciół Harley przygotowuje się do świętowania urodzin seniora Sya Borgmana… ale czy za tym spotkaniem nie kryje większa tajemnica?

Za album odpowiadają Jimmy Palmiotti i Amanda Conner (scenariusz) oraz John Timms (rysunki).

Sherlock Holmes Society. In nomine Dei, tom 3

Scenariusz: Sylvain Cordurié

Rysunki: Alessandro Nespolino

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 56 stron

Format: 216×285

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-4215-2

Język oryginału: francuski

Seria: Sherlock Holmes Society

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: kryminał, przygoda

Trzecia część mrocznej opowieści o walce Sherlocka Holmesa z organizacją odpowiedzialną za epidemię zombie w Keelodge. W wyniku napadu bandy naśladowców Kuby Rozpruwacza doktor Watson ląduje w szpitalu. W tej sytuacji sławny detektyw może liczyć jedynie na pomoc nieobliczalnego Edwarda Hyde’a, decyduje się więc na współpracę z Ministerstwem Wojny. Mycroft Holmes też zaczyna rozumieć, że bez wsparcia genialnego brata siły państwowe nie poradzą sobie z tajemniczymi spiskowcami. Idąc śladem kolejnych krwawych tropów, bracia zdają sobie sprawę, że z tak wielkim zagrożeniem wewnętrznym Wielka Brytania nigdy nie miała do czynienia. Czy śledztwo przyniesie wreszcie spodziewane rezultaty i stróże prawa natrafią na ślad ludzi stojących na czele organizacji trucicieli?

Opowieści o Holmesie są pisane przez doświadczonego francuskiego scenarzystę Sylvaina Corduriégo, współautora wielu serii fantastycznych i historycznych. Rysownikiem tego tomu cyklu jest Włoch Alessandro Nespolino, który zwrócił na siebie uwagę włoskim komiksem o komisarzu Ricciardim, a później stworzył ilustracje do Crime Alleys, jednej z opowieści o Sherlocku ze scenariuszem Corduriégo.

Era Kwantowa, tom 6

Scenariusz: Jeff Lemire

Rysunki: Wilfredo Torres

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 176 stron

Format: 170×260

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-9785-5

Język oryginału: angielski

Seria: Era Kwantowa

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Sto lat po wydarzeniach z głównego cyklu Czarny Młot grupa superbohaterów, zainspirowanych czynami legendarnych herosów ze Spiral City, musi uwolnić Ziemię i całą galaktykę spod rządów tyrana. Młody Marsjanin stara się znaleźć sposób, żeby odtworzyć Kwantową Ligę oraz dowiedzieć się, co się stało z bohaterami z XX wieku. Wyrusza w niesamowitą podróż, by poznać zaskakujące przyczyny wielkiej katastrofy, która wstrząsnęła całym uniwersum. Spotka na swojej drodze postaci, których nie spodziewałby się ujrzeć w dalekiej przyszłości.

Autorem scenariusza jest Jeff Lemire (Łasuch, Extraordinary X-Men), a rysunki stworzył Wilfred Torres (Legion).

Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 6

Scenariusz: Jim Davis

Rysunki: Jim Davis

Przekład: Piotr W. Cholewa

Oprawa: twarda

Objętość: 288 stron

Format: 200×223

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-4235-0

Język oryginału: angielski

Seria: Garfield. Tłusty koci trójpak

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

Garfieldowy cykl TŁUSTYCH KOCICH TRÓJPAKÓW stanowi kolekcję komiksowych pasków zebranych w nowym, kolorowym wydaniu w tłumaczeniu Piotra W. Cholewy. Garfield zmieniał się trochę na przestrzeni lat, ale jedno pozostało niezmienne: jego gigantyczny apetyt na jedzenie i poczucie humoru. Czeka was dużo szaleńczej radości z nienasyconym kotem, bo nigdy dosyć zabawy.

Rick i Morty, tom 7

Scenariusz: Kyle Starks, Tini Howard, Pamela Ribon, Magdalene Visaggio

Rysunki: CJ Cannon, Kyle Starks, Erica Hayes, Marc Ellerby

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 132 strony

Format: 167×255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9738-1

Język oryginału: angielski

Seria: Rick i Morty

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

Humorystyczny komiks science fiction oparty na amerykańskim animowanym serialu telewizyjnym pod tym samym tytułem, który w pierwotnym zamyśle miał być parodią filmu Powrót do przyszłości.

Siódmy tom to kolejne przygody zdegenerowanego geniusza Ricka Sancheza, który wciąga swojego wyjątkowo nieśmiałego wnuka Morty’ego Smitha w niebezpieczne przygody rozgrywające się w całym wszechświecie! Siostra Morty’ego, Summer, poznaje skazany na zagładę romans! Insektoidalny zabójca z kosmosu o imieniu Michael kupuje broń od Ricka! A na dokładkę po komiksowych planszach biegają dinozaury!

Komiks, podobnie jak serial, pełen jest nawiązań do klasycznych dzieł popkultury ze szczególnym uwzględnieniem fantastyki i horroru – od Doktora Who, Strefy Mroku, Jurassic Park i Star Trek po Incepcję, Koszmar z ulicy Wiązów czy Star Wars.

Kaczogród.

Wujek Sknerus i Kaczor Donald – Syn Słońca, tom 1

Scenariusz: Don Rosa

Rysunki: Don Rosa

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 208 stron

Format: 170×260

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-9794-7

Język oryginału: angielski

Seria: Kaczogród

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

Nowa kolekcja komiksów z Kaczogrodu. „Wujek Sknerus i Kaczor Donald – Syn Słońca” to pierwszy tom cyklu prezentującego komiksy Dona Rosy, uważanego za następcę Carla Barksa i jednego z najwybitniejszych twórców historii osadzonych w świecie disnejowskich kaczek z Kaczogrodu. Rosa jest między innymi autorem epickich opowieści z cyklu „Życie i czasy Sknerusa McKwacza”, przedstawiających losy najbogatszego kaczora świata, który wykluł się w Szkocji, a potem wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i w różnych zakątkach świata pomnażał swój majątek. Kreska Dona Rosy jest niepowtarzalna i rozpoznawalna na pierwszy rzut oka, lecz realia świata przedstawionego wiernie odwzorowują twórczość mistrza Carla Barksa. Kolekcja dowodzi, że wybitny dorobek Dona Rosy znacznie wykracza poza cykl o dziejach Sknerusa.

Kaczogród – Carl Barks – W krainie wielkich

jezior i inne historie z lat 1956-1957, tom 6

Scenariusz: Carl Barks

Rysunki: Carl Barks

Przekład: Jacek Drewnowski, Marcin Mortka

Oprawa: twarda

Objętość: 240 stron

Format: 170×260

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-4276-3

Język oryginału: angielski

Seria: Kaczogród

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

Tom „W Krainie Wielkich Jezior” zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1956–1957. W tytułowej historii Sknerus pragnie uciec od zgiełku i smogu wielkiego miasta i spotyka niezwykłych Indian liliputów. O Indianach standardowego wzrostu, w dodatku zupełnie współczesnych, przeczytamy także w komiksie „Zaklinacz deszczu”.

Z kolei „Wielki rzeczny wyścig” to opowieść z młodzieńczych lat McKwacza, kiedy przyszły finansista był kapitanem parostatku na Missisipi. Do tej historii nawiązał później Don Rosa w „Życiu i czasach Sknerusa McKwacza”. W innych komiksach z tego tomu kaczory odbywają wirtualną podróż w kosmos, odkrywają przeznaczenie nieznanego pierwiastka, uczestniczą w teleturnieju, tworzą rzeźby ze śniegu, szukają ducha kopalni, opiekują się najróżniejszymi zwierzętami i przeżywają inne fantastyczne przygody.

Carl Barks (1901–2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata – miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa.

Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców – za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego „Gnata”, a Will Eisner nazwał go „Andersenem komiksów”.

Fibi i jednorożec, tom 2

Scenariusz: Dana Simpson

Rysunki: Dana Simpson

Przekład: Mateusz Lis

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 228 stron

Format: 148×210

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9728-2

Język oryginału: angielski

Seria: Fibi i jednorożec

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

Druga część wesołej i mądrej opowieści o dziewczynce i zaprzyjaźnionym z nią jednorożcu.

Skromna Fibi nie jest zbyt popularna w szkole, ale nie przeszkadza jej to mieć wspaniałe przygody! Dzięki znajomości z władającą czarami Marigold – piękną przedstawicielką rodzaju jednorożców – jej życie jest niezwykłe, a bohaterka coraz bardziej zaczyna wierzyć w siebie. Czy to szykując się do konkursu z gramatyki, czy startując w castingu do szkolnego przedstawienia, czy rywalizując z podstępna koleżanką Dakotą, Fibi nie traci pogody ducha. We wszystkim pomaga jej niezawodna Marigold. Co więcej, czarodziejska istota poznaje dziewczynkę z innymi jednorożcami i zabiera ją do równoległej krainy swojej rasy…

Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: Ozzy and Millie, I Drew This i Raine Dog.

Smerfy i Wioska Dziewczyn. Kruk, tom 3

Scenariusz: Luc Parthoens, Thierry Culliford

Rysunki: Alain Maury

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216×285

Cena: 19,99

ISBN: 978-83-281-4228-2

Język oryginału: francuski

Seria: Smerfy i Wioska Dziewczyn

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Trzecia część cyklu Smerfy i wioska dziewczyn, który nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w kinowym filmie o bohaterach z Zaczarowanego Lasu. Papa Smerf i Wierzba wybierają się na wielki zlot czarodziei. Zawsze, gdy ci mądrzy przywódcy obu osiedli Smerfów wyruszają w podróż, ich mali podopieczni wpadają w kłopoty… Pewnego dnia dziewczyny z leśnej wioski wraz z przebywającą u nich w gościnie Smerfetką spotykają w puszczy kruka. Kruka niezwykłego, bo umiejącego mówić i dawać rady! Czy jednak są to rady mądre? A przede wszystkim: po co czarodziejski ptak przybył do krainy Smerfów?

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Jego komiksy zostały zaadaptowane na potrzeby filmów o przygodach niebieskich skrzatów. Obecnie autorami nowych opowieści o Smerfach są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Premiera 13 grudnia 2019 r.

Star Wars Komiks
Star Wars – Darth Vader – Płonące wody, nr 6/2019

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Giuseppe Camuncoli
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka
Objętość: 132 strony
Format: 170×260
Cena: 19,99
ISBN: 978-83-281-4221-3
Język oryginału: angielski
Seria: Star Wars Komiks
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction

Dwumiesięcznik dla miłośników komiksu i fanów Star Wars. Co dwa miesiące gruby tom z najnowszymi komiksami „Star Wars”, wydawanymi od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. W każdym numerze prezentowane są zamknięte opowieści komiksowe.
W ostatnim tomie w 2019 roku znajdą się dwie historie z cyklu „Darth Vader: Mroczny Lord Sithów”, rozgrywającego się wkrótce po przejściu Anakina Skywalkera na ciemną stronę Mocy. Pierwsza z nich przedstawia początki buntu przeciwko nowo powstałemu Imperium na planecie Kalamar. Zadanie jego zdławienia przypada Vaderowi, imperialnym inkwizytorom oraz Wilhuffowi Tarkinowi, późniejszemu Dowódcy Gwiazdy Śmierci. Drugi, krótszy komiks opowiada o konflikcie Vadera i Tarkina.

Premiera 19 grudnia 2019 r.

Marvel Komiks, nr 5/2019

Scenariusz: Tony Bedard, Paul Benjamin, Louise Simonson, Paul Tobin
Rysunki: Jon Buran, Shannon Gallant, Matteo Lolli,
Roberto di Salvo, Juan Santacruz
Przekład: Grzegorz Gołębski
Oprawa: miękka
Objętość: 112 stron
Format: 170×260
Cena: 14,99
ISBN: 978-83-281-9729-9
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Komiks
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Seria dla młodszych wielbicieli superbohaterów, w której co dwa miesiące ukazują się nowe przygody Spider-Mana, Hulka, Avengers oraz innych znanych i lubianych herosów Marvela. Na 112 stronach znajduje się aż pięć zamkniętych historii, które pierwotnie ukazały się nakładem wydawnictwa Marvel Comics w serii Marvel Adventures, tworzonej specjalnie z myślą o młodszym odbiorcy.
W tym tomie gromowładny bóg Thor wojuje z demonami lodu i ognia, Spider-Man wpada z wizytą na bagna Florydy, po których grasuje człowiek-jaszczur, Avengers mają zatarg z bogiem kłamstw Lokim, a doktor Bruce Banner przeprowadza ryzykowny eksperyment, którego wynikiem jest… jeszcze więcej Hulka!