Nowości Klubu Świata Komiksu Egmont Polska zaplanowane na kwiecień 2020

Premiera 15 kwietnia 2020 r.

Plansze Europy. Betelgeza, wydanie II

Scenariusz: Leo
Rysunki: Leo
Przekład: Wojciech Birek
Oprawa: twarda
Objętość: 248 stron
Format: 216×285
Cena:119,99
ISBN: 978-83-281-9789-3
Język oryginału: francuski
Seria: Plansze Europy
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: science fiction

Betelgeza - okładka

Betelgeza – okładka

Zbiorcze wydanie wszystkich pięciu tomów przygodowo-fantastycznego cyklu „Betelgeza”, kontynuacji cyklu „Aldebaran”.
Pod koniec XXII wieku ludzkość osiedliła się już na dwóch nowych planetach – Aldebaranie 4 i Betelgezie 6. O ile na Aldebaranie w końcu udało się stworzyć potężną, dobrze prosperującą kolonię, to na Betelgezie sytuacja wygląda znacznie gorzej. Katastrofie uległ statek pełen osiedleńców i nie wiadomo, czy chociażby części kolonistów udało się przedostać na planetę. Aby wyjaśnić tę sprawę, z Aldebarana zostaje wysłana misja rozpoznawcza. W jej składzie znajduje się Kim Keller, młoda bohaterka znana z serii „Aldebaran”. Dlaczego właśnie ją powołano do tej misji?
Seria „Betelgeza” jest dziełem stworzonym przez brazylijskiego artystę o pseudonimie Leo, który znany jest polskiemu czytelnikowi z cykli „Aldebaran”, „Antares”, „Kenia” i „Namibia”.

Sin City. Damulka warta grzechu, tom 2, wydanie II

Scenariusz: Frank Miller
Rysunki: Frank Miller
Przekład: Tomasz Kreczmar
Oprawa:twarda
Objętość: 208 stron
Format: 170×260
Cena: 50,00
ISBN: 978-83-237-2810-8
Język oryginału: angielski
Seria: Sin City
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: sensacja, kryminał

Sin City, Damulka Warta Grzechu - okładka

Sin City, Damulka Warta Grzechu – okładka

Sin City – miasto barów, prostytutek, bandytów i prawdziwych mężczyzn.
Dwight jest fotografem. Specjalizuje się w kompromitowaniu ludzi ze szczytów władzy. Wiedzie spokojny, jak na Miasto Grzechu, żywot, dopóki nie pojawia się ona – Ava – kobieta jego życia. Dawna miłość, która desperacko szuka pomocy…
„Sin City” to jeden z najsłynniejszych amerykańskich cykli sensacyjnych. Jego autorem jest mistrz komiksu Frank Miller, który został kilkakrotnie wyróżniony za tę serię Nagrodą Eisnera. W Polsce znane są również jego albumy „300” i „Kserkses”.

Thorgal – Młodzieńcze Lata, Bękarty, tom 8

Scenariusz: Yann le Pennetier
Rysunki: Roman Surżenko
Przekład: Wojciech Birek
Oprawa: twarda/miękka
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena: 29,99/ 22,99
ISBN: 978-83-281-9865-4/ 978-83-281-9864-7
Język oryginału: francuski
Seria: Thorgal – Młodzieńcze Lata
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Thorgal, Młodzieńcze Lata, tom 8 - okładka

Thorgal, Młodzieńcze Lata, tom 8

Ósmy i zarazem ostatni tom cyklu fantasy opowiadającego o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego wśród wikingów Północy, oraz jego ukochanej Aaricii.
Thorgal siedzi w lochu króla Danii Haralda Sinozębego i ma stać się „atrakcją” przygotowywanej na cześć arabskich dyplomatów uczty. Młody wiking sam nie wie, co tak naprawdę go czeka, ale postanawia tego nie sprawdzać i wraz z innymi skazańcami organizuje ucieczkę z więzienia. Tymczasem Aaricia pracuje w kuchni na zamku duńskiego władcy i czeka na okazję, by zdobyć jakąś wartościową rzecz, dzięki której mogłaby opłacić podróż powrotną do domu. Oboje bohaterowie nawet nie przypuszczają, że niedługo przyjdzie im wziąć czynny udział w niebezpiecznej i krwawej rozgrywce o władzę nad Danią!
Autorami serii „Thorgal: Młodzieńcze lata” są francuski scenarzysta Yann Le Pennetier oraz rosyjski rysownik Roman Surżenko. Oprócz tego cyklu wspólnie tworzą też inną historię z uniwersum Thorgala – „Louve”, opowiadającą o przygodach córki ciemnowłosego wikinga.

Sherlock Holmes Society. Skażenie, tom 4

Scenariusz: Sylvain Cordurié
Rysunki: Ronan Toulhoat
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 56 stron
Format: 216×285
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-9685-8
Język oryginału: francuski
Seria: Sherlock Holmes Society
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: kryminał, przygoda

Sherlock Holmes Society, tom 4 - okładka

Sherlock Holmes Society, tom 4 – okładka

Czwarta część opowieści o walce Sherlocka Holmesa z organizacją dążącą do wywołania apokalipsy w Zjednoczonym Królestwie. Detektyw musi się przedostać przez opanowany przez zombie Londyn do budynku, w którym nadal bronią się siły rządowe. Sherlock wie, że tylko wspólnie z żołnierzami oraz szalonym panem Hyde’em zdoła odnaleźć ludzi odpowiedzialnych za skażenie miasta. Tylko czy w obliczu tak olbrzymiej katastrofy jakiekolwiek działania mają jeszcze sens? W każdej chwili zaraza może się rozlać poza stolicę i zniszczyć całe królestwo…

Ostatni album miniserii nie jest końcem przygód Holmesa, bo dopiero teraz w głowie genialnego detektywa powstaje rewolucyjny pomysł stworzenia własnej grupy zrzeszającej bohaterów gotowych stawić czoło każdemu, także nadnaturalnemu, przeciwnikowi! Opowieści o Holmesie są pisane przez doświadczonego francuskiego scenarzystę Sylvaina Corduriégo, współautora wielu serii fantastycznych i historycznych. Rysownikiem tego tomu jest Francuz Ronan Toulhoat, który zdobył duże uznanie docenianymi przez czytelników seriami takimi jak średniowieczny kryminał „Le Roy des Ribauds” czy historia alternatywna II wojny światowej – „Block 109”.

Marvel Now 2.0, Czarna Wdowa

Scenariusz: Chris Samnee, Mark Waid
Rysunki: Chris Samnee
Przekład: Weronika Sztorc
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 268 stron
Format: 167×255
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-9655-1
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now 2.0
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Czarna Wdowa - okładka

Czarna Wdowa – okładka

Natasza Romanowa poświęciła wiele, by odpokutować winy z czasów, gdy była zabójczynią na usługach radzieckiego wywiadu. Ktoś jednak nie daje jej zapomnieć o przeszłości – ktoś, kto zna jej najmroczniejsze sekrety. Legendarna Czarna Wdowa nie ma wyboru: musi zdradzić przyjaciół, a potem poskromić Płaczącego Lwa i stawić czoło nowemu wcieleniu Czerwonej Komnaty… w nadziei, że nie zginie w sieci kłamstw i intryg, którą sama pomogła utkać.
Ten mistrzowsko zilustrowany thriller szpiegowski jest wspólnym dziełem Marka Waida i Chrisa Samnee – twórców wyróżnionych Nagrodą Eisnera za serię „Daredevil”.

DC Odrodzenie, Batman – Koszmary, tom 10

Scenariusz: Tom King
Rysunki: Mikel Janín, Mitch Gerads, Amanda Conner
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 156 stron
Format: 167×255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-9799-2
Język oryginału: angielski
Seria: DC Odrodzenie
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Batman, tom 10 - okładka

Batman, tom 10 – okładka

Dziesiąta odsłona przygód Batmana z linii wydawniczej DC Odrodzenie.
Co się stanie z Najlepszym Detektywem na Świecie, gdy wszystko przestanie mieć sens?
Wrogowie atakują. Przyjaciele są w wielkim niebezpieczeństwie. Ostrzeżenia i znaki widać wszędzie, wszystkie niosą jedno przesłanie – coś poszło nie tak, jak trzeba. Bez względu na to, czy walczy z profesorem Pygiem, ratuje miasto z Catwoman, czy ściga zamaskowanego przestępcę, który nigdy nie zwalnia – wszystko jest inne, niż się wydaje. Batman zdaje się uwięziony w niekończącym się cyklu szaleństwa. Jak się z niego wyrwać? Jeśli jedynym sposobem na wydostanie się z tego koszmaru jest zmierzenie się ze swoim największym lękiem, czy Mroczny Rycerz będzie miał odwagę stawić mu czoło? A może na zawsze zagubi się w koszmarach, podczas gdy jego wrogowie przejmują Gotham?
Zdobywca Nagrody Eisnera Tom King („Heroes In Crisis”), łączy siły z gwiazdorskim zespołem w składzie: Mitch Gerads („Mister Miracle”), Amanda Conner („Harley Quinn”), Yanick Paquette („Wonder Woman: Earth One”) i Mikel Janín („Grayson”).

DC Odrodzenie, Flash – Rachunek mocy, tom 9

Scenariusz: Joshua Williamson
Rysunki: Christian Duce, Scott Kolins
Przekład: Tomasz Kłoszewski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 132 strony
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9601-8
Język oryginału: angielski
Seria: DC Odrodzenie
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Flash, tom 9 - okładka

Flash, tom 9 – okładka

Dziewiąty tom przygód Flasha z linii wydawniczej DC Odrodzenie. Tym razem Flash musi rozwikłać tajemnice nowych mocy, które odkrył podczas wojny Flashów! Czy moc mędrca, moc bezruchu i moc siły stanowią klucz do odbudowy jego dawnego świata? A może niosą ze sobą jeszcze większe zagrożenie? W następstwie wojny Flashów wszystko wokół stanęło na głowie, a sprzymierzeńców dobra nie jest zbyt wielu. Pułkownik Chłód, zagubiony w czasie gliniarz z przyszłości, jest niezbyt pewnym partnerem, ale Barry potrzebuje jego pomocy, by stawić czoła paraaniołom oraz dwójce łotrów, Tricksterowi i Heat Weave’owi, zwłaszcza że moc siły i moc mędrca przekształciła ich w postaci jeszcze bardziej niebezpieczne i okrutne. Czy Chłód będzie w stanie zareagować, kiedy moc siły będzie chciała wziąć odwet na Flashu?
Za album odpowiadają scenarzysta Joshua Williamson („Liga Sprawiedliwości kontra Suicide Squad”) i rysownicy Christian Duce („Detective Comics”) oraz Scott Kolins („Blue Beetle”).

Lucky Luke. Na tropie Daltonów, tom 17

Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Morris
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-9806-7
Język oryginału: francuski
Seria: Lucky Luke
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Premiera: 15.04.2020

Lucky Luke, tom 17 - okładka

Lucky Luke, tom 17 – okładka

Daltonowie uciekli z więzienia! Nic nowego. Ale Lucky Luke już ma tego dość i nie chce ich ścigać. Może dlatego tym razem bardzo trudno dorwać braci. W końcu tak rosną w siłę, że pasiak Daltonów staje się symbolem trwogi. Inni bandyci narzekają, że nie ma dla nich pracy. Gdy bracia Daltonowie pojawiają się na horyzoncie, miasta pustoszeją, a banki bez przymusu otwierają swoje sejfy. Kto by pomyślał, że w tej historii największą rolę odegra pies… Czy Lucky Luke’owi uda się złapać bandytów?
Serię „Lucky Luke” wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza René Goscinny’ego (1926–1977). Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

Lucky Luke. Klondike, tom 65

Scenariusz: Yann, Jean Léturgie
Rysunki: Morris
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-9807-4
Język oryginału: francuski
Seria: Lucky Luke
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Premiera: 15.04.2020

Lucky Luke, tom 65 - okładka

Lucky Luke, tom 65 – okładka

Kolejna z humorystycznych opowieści o kowboju strzelającym szybciej od własnego cienia. Angielski dżentelmen Waldo Badmington (znany czytelnikom z albumu „Żółtodziób”) prosi Lucky Luke’a o pomoc w odnalezieniu swojego kamerdynera, który zaginął w Jukonie podczas wielkiej gorączki złota nad rzeką Klondike. Dwaj bohaterowie wyruszają na odległy kraniec Kanady. Przed nimi szalenie trudna przeprawa przez góry i śniegi. Na miejscu okazuje się, że cały region wydobycia złota znajduje się w rękach groźnego bandyty. Czy jest on odpowiedzialny także za zniknięcie kamerdynera? Waldo i Luke będą musieli przejrzeć sprytną grę łotra, aby rozwikłać kryminalną zagadkę!

Seria „Lucky Luke” została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów takich jak Jean Léturgie („Bzik”, „Percevan”) czy Yann Le Pennetier („Thorgal – Młodzieńcze Lata”, „Thorgal – Louve”).

Premiera 29 kwietnia 2020 r.

Plansze Europy. Indyjska włóczęga

Scenariusz: Alain Ayroles
Rysunki: Juanjo Guarnido
Przekład: Ernest Kacperski
Oprawa:twarda
Objętość: 160 stron
Format: 245×332
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-9818-0
Język oryginału: francuski
Seria: Plansze Europy
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: przygodowy

Indyjska Włóczęga - okładka

Indyjska Włóczęga – okładka

Don Pablos z Segowii, łotrzyk o wątpliwej renomie, lecz budzący nieodpartą sympatię, raczy nas barwną opowieścią o swoim pełnym przygód życiu w Hiszpanii Złotego Wieku i w Ameryce, którą wówczas wciąż nazywano Indiami. Zmienne koleje losu wiodły go od nędzy do bogactwa, od pogardy do uwielbienia, a jego nie całkiem szlachetne postępki wyniosły go z samego dna na pałacowe salony, ze szczytów Kordylierów w kręte rozlewiska Amazonii. Do tego mitycznego miejsca, gdzie nabierają kształtów wszystkie marzenia Nowego Świata – Eldorado! Twórcą ilustracji do „Indyjskiej włóczęgi” jest Juanjo Guarnido, który urodził się w Hiszpanii, a potem zamieszkał w Paryżu, żeby dołączyć do studia Walta Disneya. Pracował tam jako animator. Później poświęcił się serii „Blacksad”.

Mistrzowie Komiksu. Stwory nocy i inne historie

Scenariusz: Neil Gaiman, P. Craig Russell
Rysunki: John Bolton, Shane Oakley, P. Craig Russell, Michael Zulli
Przekład: Paulina Braiter, Zofia Sawicka
Oprawa:twarda
Objętość: 256 stron
Format: 170×260
Cena: 89,99
ISBN: 978-83-281-9748-0
Język oryginału: angielski
Seria: Mistrzowie Komiksu
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: fantasy

Stwory nocy - okładka

Stwory nocy – okładka

Komiksowe adaptacje opowiadań popularnego pisarza i scenarzysty Neila Gaimana, znanego chociażby z cyklu „Sandman”. W skład tomu wchodzą historie: „Arlekin i walentynki”, „Morderstwa i tajemnice”, „Stwory nocy” oraz publikowane po raz pierwszy w Polsce „Fakty w sprawie odejścia panny Finch” i „Zakazane narzeczone niewolników bez twarzy w sekretnym domu nocy straszliwych żądz”.
Gaiman jak zawsze zachwyca czytelników swoją wyobraźnią. W niebie, gdzie wszyscy są zajęci tworzeniem świata, dochodzi do zbrodni. Archanioł szukający winnego trafia do XX-wiecznego Los Angeles. Grupa przyjaciół opiekuje się srogą panną Finch. Razem trafiają do zatęchłych komnat podziemnego cyrku, gdzie można wejść do Gabinetu Spełnionych Życzeń. Ale trzeba być bardzo ostrożnym z życzeniami! Czarny Kot z pozoru wydaje się zabłąkanym, wiejskim kocurem, ale w niezwykły sposób będzie potrafił odwdzięczyć się za okazaną mu dobroć.
Autorami scenariuszy są Neil Gaiman i P. Craig Russell, a rysunki stworzyli John Bolton, Michael Zulli, P. Craig Russell i Shane Oakley.

Ramirez, Dorwać Ramireza. Akt I, tom 1

Scenariusz: Nicolas Petrimaux
Rysunki: Nicolas Petrimaux
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 144 strony
Format: 204×312
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-9745-9
Język oryginału: francuski
Seria: Ramirez
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: thriller, sensacyjny

Ramirez, tom 1 - okładka

Ramirez, tom 1 – okładka

Szalony thriller, który momentalnie stał się przebojem rynku francuskiego! Niepozorny Jacques Ramirez prowadzi nudne życie specjalisty od naprawy odkurzaczy w serwisie posprzedażowym firmy produkującej sprzęt gospodarstwa domowego. Splot wielu zdarzeń sprawia jednak, że ten nadzwyczaj spokojny człowiek staje się obiektem polowania gangsterów z meksykańskiego kartelu i głównym podejrzanym o zamach terrorystyczny! W ciągu jednego dnia wszyscy – od bandytów po policję – postanawiają dopaść wąsacza z odkurzaczem pod pachą… Kiedy jeszcze do akcji wkraczają dwie podróżujące po całym kraju piękne złodziejki, Jacques wpada w niekończący się wir pościgów i strzelanin.

„Dorwać Ramireza” jest pierwszym autorskim albumem Nicolasa Petrimaux, mieszkającego w Lyonie francuskiego twórcy, który od dzieciństwa fascynuje się amerykańskimi filmami akcji. I fascynację tę widać w komiksie, który pod względem prowadzenia fabuły, metody obrazowania i niewymuszonego humoru przypomina najlepsze osiągnięcia kina sensacyjnego.

DMZ – Strefa zdemilitaryzowana, tom 2

Scenariusz: Brian Wood
Rysunki: Riccardo Burchielli, Natan Fox, Kristian Donaldson,
Danijel Žeželj, Viktor Kalvachev
Przekład: Tomasz Kłoszewski
Oprawa: twarda
Objętość: 416 stron
Format: 170×260
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-9627-8
Język oryginału: angielski
Seria: DMZ
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: sensacja

DMZ, tom 2 - okładka

DMZ, tom 2 – okładka

Drugi tom przygód Matty’ego Rotha, młodego korespondenta wojennego, w rewelacyjnej serii „DMZ – Strefa Zdemilitaryzowana”.

Antyestablishmentowe powstanie amerykańskich klas średnich przekształciło się w drugą wojnę secesyjną, która spustoszyła cały kraj. Najbardziej ucierpiał Nowy Jork, gdzie obie strony konfliktu usiłowały bezskutecznie przejąć kontrolę nad wyspą Manhattan. Mieszkańcy tej części miasta nie poddali się ani rebelianckim Wolnym Stanom, ani siłom rządowym, co doprowadziło do uznania wyspy za DMZ, czyli strefę zdemilitaryzowaną. Matty Roth trafił do DMZ z ekipą telewizyjną. Miał być asystentem znanego dziennikarza, ale kiedy po dramatycznym wypadku śmigłowca uznał, że jego szef nie żyje, sam zaczął nadawać korespondencje ze strefy. Pokazał, jak żyją ludzie na Manhattanie i zdobył zaufanie opinii publicznej. Dzięki wpływowemu ojcu mógł opuścić DMZ. Pozostał tam jednak, aby jako robotnik budowlany zinfiltrować firmę Trustwell Inc., która zdobyła lukratywny kontrakt rządowy na odbudowę dzielnicy. Roth nabrał podejrzeń, że sprawa nie jest tak prosta, jak się wydawało. Czy jest gotowy na to, co odkryje? Jak daleko będzie musiał się posunąć, by się tego dowiedzieć?

Autorem scenariusza „DMZ” jest wielokrotnie nominowany do Nagrody Eisnera Brian Wood, znany z takich serii jak „Ludzie Północy”, „The Couriers”, „The Massive”, „Star Wars”, „Conan The Barbarian”, „Lord of the Rings” i „X-Men”. Rysunki wykonał włoski artysta Riccardo Burchielli, znany polskim fanom z serii „Ludzie Północy”.

Hitman, tom 1

Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: John McCrea
Przekład: Marek Starosta
Oprawa:twarda
Objętość: 328 stron
Format: 170×260
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-9617-9
Język oryginału: angielski
Seria: Hitman
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Hitman, tom 1 - okładka

Hitman, tom 1 – okładka

Pierwsza część opowieści o Tommyʼm Monaghanie, płatnym zbójcy z Gotham City, który w wyniku starcia z demonem zyskał supermoce – rentgenowski wzrok i telepatię. Jego specjalnością jest likwidowanie gangsterów i superłotrów. Ma jednak swój kodeks – nie zabija tych, których uzna za bohaterów. Z tego powodu, jak łatwo przewidzieć, sam stał się celem innych hitmanów. Jego działalność wzbudza również zainteresowanie obrońcy Gotham – Mrocznego Rycerza…
Postać Hitmana stworzyli dwaj znani, często współpracujący ze sobą irlandzcy twórcy – scenarzysta Garth Ennis („Kaznodzieja”, „Hellblazer”) i rysownik John McCrea („Kaznodzieja”, „Spider-man”).

Sandman Uniwersum,
Lucyfer – Diabelska komedia, tom 1

Scenariusz: Dan Watters
Rysunki: Max Fiumara, Sebastian Fiumara
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 160 stron
Format: 170×260
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-9840-1
Język oryginału: angielski
Seria: Sandman Uniwersum
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: horror

Lucyfer - okładka

Lucyfer – okładka

Początek kolejnej serii rozgrywającej się w wymyślonym przez Neila Gaimana uniwersum Sandmana. Jej głównym bohaterem jest Lucyfer. Dawniej potężny Książę Ciemności jest teraz niewidomym, kalekim, ubogim starcem, który nie ma pojęcia, jak trafił do miasteczka, gdzie nieustannie prześladują go złe moce.

W tym samym czasie starzejący się policjant z Los Angeles wyrusza w długą podróż, aby dowiedzieć się, dlaczego ostatnio spotkało go tyle cierpienia. Czy detektywa i Lucyfera coś łączy? Kto i dlaczego uwięził największego z diabłów? Jaką rolę przeznaczono policjantowi w rozgrywce między demonicznymi siłami?
Scenariusz serii pisze specjalizujący się w horrorach brytyjski autor Dan Watters, znany z takich cykli jak „Limbo”, „The Shadow” czy „Deep Roots”. Rysunki są dziełem dwóch argentyńskich grafików, a zarazem braci, Maxa i Sebastiana Fiumarów, którzy przebojem zdobyli amerykański rynek jako ilustratorzy opowieści o superbohaterach, a także historii ze świata Hellboya czy Czarnego Młota.

Bloodborne, Pieśń wron, tom 2

Scenariusz: Aleš Kot
Rysunki: Piotr Kowalski
Przekład: Piotr Czarnota
Oprawa:twarda
Objętość: 224 strony
Format: 170×260
Cena: 79,99
ISBN: 978-83-281-9787-9
Język oryginału: angielski
Seria: Bloodborne
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: horror

Bloodborne, tom 2 - okładka

Bloodborne, tom 2 – okładka

Drugi tom serii komiksów opartej na bestsellerowej grze komputerowej. Yharnam pada ofiarą potwornej choroby. Po ulicach miasta krążą krwiożercze bestie, które muszą zostać zabite przez łowców. Eileen Wrona poluje z kolei na łowców, których również dotknęła klątwa starej krwi. Jednak nawet jej nie udaje się uniknąć obłędu…Tymczasem świat starych bogów zaczyna przenikać do rzeczywistości. Pewien podróżnik szuka sensu w tym szaleństwie, liczy bowiem na to, że odkryje tajemnice wszechświata…
Autorem scenariusza komiksu jest Aleš Kot, a rysunki stworzył polski grafik Piotr Kowalski („Gail”).

DC Deluxe, Multiwersum

Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Ivan Reis, Joe Prado, Jim Lee, Doug Mahnke,
Frank Quitely, Chris Sprouse, Ben Oliver, Cameron Stewart
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda z obwolutą
Objętość: 436 stron
Format: 180×275
Cena: 144,99
ISBN: 978-83-281-9621-6
Język oryginału: angielski
Seria: DC Deluxe
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Multiwersum - okładka

Multiwersum – okładka

Jedno z najważniejszych dzieł giganta rynku komiksowego, Granta Morrisona.
Istnieje pewien komiks. Z pozoru zwykły, lecz jeśli przeczytasz go do końca, zwariujesz i dołączysz do armii szaleńców, którzy otwierają drogę do naszego świata potworom apokalipsy… Nie tylko do naszego, ale do każdej z 52 rzeczywistości, które składają się na Multiwersum. Herosi ze wszystkich tych wszechświatów będą musieli połączyć siły, aby ocalić własne planety przed wszechogarniającym zagrożeniem, które chce zniszczyć wszelkie istnienie w każdej rzeczywistości – w całym Multiwersum…
Autorem scenariusza jest sławny Szkot Grant Morrison, autor między innymi takich dzieł jak „Doom Patrol” czy opowieści o Batmanie, Supermanie i Animal Manie. Rysunki są dziełem wielu grafików, w tym Brazylijczyka Ivana Reisa („Action Comics”, „Aquaman”, „Batman”).

Batman Metal, Batman, Który się Śmieje, tom 1

Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV
Rysunki: Jock, Eduardo Risso
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 232 strony
Format: 170×260
Cena:79,99
ISBN: 978-83-281-4291-6
Język oryginału: angielski
Seria: Batman Metal
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Batman Metal - okładka

Batman Metal – okładka

W serii „Batman Metal” Mroczny Rycerz stawił czoło drużynie składającej się z koszmarnych wersji samego siebie. Każda z postaci przybyła z innego świata mrocznego multiwersum, w których Batman w jakiś sposób zboczył z superbohaterskiej ścieżki.
Większość koszmarnych Batmanów zginęła, ale pozostał jeden wyjątkowy. Batman, Który się Śmieje. To Bruce Wayne, który stał się Jokerem, szczerzący zęby socjopata dysponujący strategicznymi umiejętnościami Batmana i sadystycznym poczuciem humoru Księcia Klaunów.
Aby powstrzymać najnowszy plan szaleńca, Batman będzie musiał przechytrzyć samego siebie, połączyć siły z niespodziewanymi sojusznikami, a być może nawet złamać jedną ze swoich najważniejszych zasad.
Przerażający mieszkaniec mrocznego multiwersum jest najniebezpieczniejszym mistrzem zbrodni. Właśnie pojawił się w Gotham, by zamienić dom Bruce’a Wayne’a w inkubator zła.
Nie jest sam. Z jednej z tysięcy rozmaitych rzeczywistości mrocznego multiwersum przybywa Ponury Rycerz. Bezwzględny pogromca złoczyńców jest w stanie wykorzystać każdą broń ze swego arsenału, by zlikwidować wybrane przez siebie cele.
Dochodzi do wojny innej niż wszystkie – do wojny Batmanów. Na linii ognia stają najbliżsi przyjaciele Batmana, jego najgroźniejsi wrogowie i sobowtóry z innych światów. Pozostaje tylko jedno pytanie:
Kto będzie śmiał się ostatni? Odpowiedź znajdziecie w tomie „Batman, Który Się Śmieje” – przerażającej opowieści autorstwa jednego z najwybitniejszych scenarzystów komisowych naszych czasów! Scott Snyder ponownie łączy siły z niezwykle utalentowanym rysownikiem, znanym jako Jock („Batman – Mroczne Odbicie”, „Wiedźmy”), by wysłać złowrogą postać z alternatywnego wszechświata do Gotham.

DC Black Label, Harleen, tom 1

Scenariusz: Stjepan Šejić
Rysunki: Stjepan Šejić
Przekład: Maria Lengren
Oprawa: twarda
Objętość: 208 stron
Format: 216×276
Cena: 79,99
ISBN: 978-83-281-9873-9
Język oryginału: angielski
Seria: DC Black Label
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Harleen - okładka

Harleen – okładka

Niezwykła opowieść, która na nowo definiuje genezę jednej z najbardziej znanych postaci świata DC Comics – Harley Quinn. Autor oddaje głos samej bohaterce, żeby mogła opowiedzieć historię swoich tragicznych początków. Oczami Harley oglądamy Gotham City, jego bohaterów i złoczyńców, a także zwykłych ludzi. Na drodze pani doktor stają m.in. prokurator Harvey Dent, komisarz policji Jim Gordon czy dyrektor Azylu Arkham Hugo Strange. Przede wszystkim zaś Joker, jeden z najbardziej przerażających przestępców Gotham.
Młoda doktor psychiatrii Harleen Quinzel jest bliska znalezienia lekarstwa na szaleństwo nawiedzające Gotham City. Jednak musi najpierw udowodnić swoją rewolucyjną teorię sceptycznie nastawionym autorytetom. Żeby to osiągnąć, zagłębia się w zaburzone umysły najbardziej niebezpiecznych więźniów Azylu Arkham. Coraz więcej czasu spędza z obłąkanymi przestępcami, a im bardziej zbliża się do jednego ze swoich pacjentów, tym mocniej oddala się od rzeczywistości.
„Harleen” to oszałamiająca opowieść o miłości i obsesji ze świetnym scenariuszem i doskonałymi rysunkami znanego twórcy komiksowego Stjepana Šejica („Aquaman: Underworld”, „Sunstone”). Dla każdego fana Harley Quinn pozycja obowiązkowa.

Marvel Classic, Daredevil. Frank Miller, tom 3

Scenariusz: Frank Miller
Rysunki: Frank Miller, Klaus Janson, Bill Sienkiewicz
Przekład:Marceli Szpak
Oprawa: twarda
Objętość: 416 stron
Format: 170×260
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-9777-0
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Daredevil Frank Miller, tom 3 - okładka

Daredevil Frank Miller, tom 3 – okładka

Trzeci tom serii autorstwa mistrza komiksu Franka Millera.
W nowojorskich szkołach ktoś rozprowadza narkotyki. Żeby rozwiązać tę sprawę, Daredevil będzie musiał zmierzyć się z Punisherem, który w nieco bardziej brutalny sposób chciałby rozprawić się z dilerami. Murdockowi przyjdzie również po raz kolejny walczyć z Dłonią. Sprawa nie wygląda dobrze, bo Elektra, jego największa sojuszniczka w zmaganiach z ninja, nie żyje, ale Nieustraszonemu niespodziewanie postanawia pomóc Czarna Wdowa. Daredevil zaprasza także Bullseye’a do gry w rosyjską ruletkę, a w tym pojedynku już nikt mu nie pomoże… W skład tomu wchodzą również historie „Elektra wskrzeszona” i „Miłość i wojna”. Autorem scenariusza jest Frank Miller, znany w Polsce m.in. z cyklu „Sin City” oraz albumów „300” i „Kserkses”, a rysunki poza Millerem przygotowali Klaus Janson i Bill Sienkiewicz.

Marvel Classic, Punisher Max, tom 8

Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Steve Dillon
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Objętość: 260 stron
Format: 170×260
Cena: 89,99
ISBN: 978-83-281-9682-7
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Punisher MAX, tom 8 - okładka

Punisher MAX, tom 8 – okładka

Frank Castle, samozwańczy mściciel zwany Punisherem, od lat toczy samotną walkę z nowojorskimi przestępcami. I robi to tak bezwzględnie, że rodziny mafijne w końcu postanowiły zastawić na niego pułapkę. Przynętą ma być szeregowy zbir Wilson Fisk, niespodziewanie wyniesiony na stanowisko szefa wszystkich szefów, a zabójcą – szalony strzelec wyborowy Bullseye. Obaj mają jednak własne plany, a jeden z nich chciałby nade wszystko zrozumieć Punishera… i być może zbliży się do tego bardziej niż ktokolwiek wcześniej.
Autorem tej historii jest Jason Aaron – zdobywca Nagrody Eisnera i twórca takich serii jak: „Conan Barbarzyńca”, „Skalp” czy „Thor Gromowładny”. Za rysunki odpowiada Steve Dillon – ilustrator m.in. kultowego „Kaznodziei”. Komiks tylko dla dorosłych.

Marvel Now 2.0, Niegodny Thor

Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Olivier Coipel, Kim Jacinto
Przekład: Marceli Szpak
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 116 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9776-3
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now 2.0
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Niegodny Thor - okładka

Niegodny Thor – okładka

Thor Odinson – bóg, którego powalił szept – opuścił Ziemię w nadziei, że zasłuży na odkupienie i znów będzie godzien swego magicznego młota Mjolnira. Wkrótce dowie się, że gdzieś w kosmosie spoczywa drugi Mjolnir – relikt martwego świata, dzięki któremu Gromowładny może odzyskać honor. Tylko czy zdoła ochronić go przed Thanosem i Kolekcjonerem? I czy pogodzi się wreszcie ze straszną prawdą, której poznanie sprawiło, że stracił moc?

Scenariusz tego tomu napisał Jason Aaron – wyróżniony Nagrodą Eisnera autor głośnej sagi o Thorach („Thor Gromowładny”, „Thor”, „Potężna Thor”) oraz serii takich jak: „Conan Barbarzyńca”, „Punisher Max” czy „Skalp”. Twórcami rysunków są Olivier Coipel („Oblężenie”, „Ród M”) i Kim Jacinto („Thunderbolts”).

Marvel Now 2.0, All-New Wolverine – Odporna, tom 4

Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: Leonard Kirk
Przekład: Weronika Sztorc
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 136 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9766-4
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now 2.0
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Wolverine, tom 4 - okładka

Wolverine, tom 4 – okładka

Tajemniczy statek z niebios. Pasażerka zarażona zabójczym wirusem. I dwa słowa, które wywrócą świat Laury Kinney do góry nogami. Tak rozpocznie się wyścig z czasem, w którym Wolverine, uwięziona w mieście objętym kwarantanną, musi powstrzymać rozprzestrzenianie się śmiertelnej choroby. Jak daleko się posunie, by ocalić zakażonych? I czy ryzykowna wyprawa w kosmos ze Strażnikami Galaktyki pomoże jej rozwikłać zagadkę pochodzenia wirusa?
Scenariusz tego tomu napisał Tom Taylor („Star Wars”, „Superior Iron Man”, „Teczka”), a rysunki stworzył Leonard Kirk („Supergirl”, „X-Factor”).

Pamiętniki Wisienki. Księga Hektora, tom 2

Scenariusz: Joris Chamblain
Rysunki: Aurélie Neyret
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 80 stron
Format: 216×285
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9760-2
Język oryginału: francuski
Seria: Pamiętniki Wisienki
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: obyczajowy
Premiera: 29.04.2020

Pamiętniki Wisienki, tom 2 - okładka

Pamiętniki Wisienki, tom 2 – okładka

Wisienka ma jedenaście lat i pragnie zostać pisarką, zaczęła nawet pisać pamiętnik! Jej ulubiony temat to ludzie, zwłaszcza dorośli. Są tak skomplikowani, że chciałaby ich lepiej zrozumieć. Uwielbia ich obserwować, próbując odgadnąć, jakie tajemnice w sobie kryją.
Tym razem Wisienka swoją uwagę i detektywistyczne zacięcie poświęca starszej pani, która jest częstym gościem w pobliskiej bibliotece. A wolny czas wakacji sprzyja refleksjom i poszukiwaniom rozwiązań zagadek, które nurtują dziewczynkę. Dlaczego kobieta wypożycza co tydzień tę samą książkę? Czym zajmuje się na co dzień? A co robiła w przeszłości? I dlaczego nigdy nie warto rezygnować z lojalności wobec bliskich?…
Pamiętniki Wisienki to pięciotomowa seria stworzona przez francuskich twórców: rysowniczkę Aurélie Neyret oraz scenarzystę i autora powieści francuskich dla dzieci i młodzieży Jorisa Chamblaina. Seria odniosła wielki sukces we Francji i zdobyła Nagrodę Młodzieży na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Angoulême w 2014 r.