Poniżej znajdziecie zapowiedzi wydawnictwa Egmont – lipiec 2020 r.

Kaju i Kokot. Lania Lotania.

Kaju i Kokot. Lania Lotania

Kaju i Kokot. Lania Lotania

„Kaju i Kokot – Lania lotania” jest specjalną edycją komiksu Janusza Christy (1934–2008) „Kajko i Kokosz – Szkoła latania” przetłumaczonego na gwarę poznańską. Cykl opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych Zbójcerzy pod wodzą Hegemona i przeżywają mnóstwo zabawnych przygód. Komiks powstawał w latach 70. i 80. XX wieku i był jedną z wizytówek czasopisma młodzieżowego „Świat Młodych”. W 2003 roku wydawnictwo Egmont Polska wznowiło serię, a dzięki tej reedycji wszystkie części komiksu ukazały się po raz pierwszy w kolorze.

Wersja komiksu „Szkoła latania” w gwarze poznańskiej to perełka dla kolekcjonerów i miłośników przygód Kajka i Kokosza oraz twórczości Christy. Pozwoli także młodszym czytelnikom poznać, a starszym przypomnieć sobie tę niezwykle charakterystyczną dla mieszkańców Poznania i okolic gwarę języka polskiego. Krwawy Hegemon i jego bezwzględni Zbójcerze wybudowali swoją warownię niedaleko Mirmiłowa.

Pewnego dnia dowódca, który wpadał w złość, gdy ktoś zarzucał mu brak poczucia humoru, wpadł też na pomysł. Postanowił zaatakować sąsiedni gród, a podbój rozpocząć od Klubo-Gospody, uznał bowiem, że zajęcie tego strategicznego obiektu złamie ducha obrońców. Plan może był niezły, ale spalił na panewce dzięki Kajkowi i Kokoszowi, którzy odparli atak. Hegemon postanowił więc pozbyć się na dobre psujących mu szyki przeciwników i wpadł na kolejny pomysł: postanowił namówić kasztelana Mirmiła, by udał się na Łysą Górę i spełnił swoje największe marzenie czyli nauczył się latać od czarownic. A wraz z zarządcą Mirmiłowa powinni wyruszyć w drogę jego najlepsi wojowie…

Scenariusz: Janusz Christa
Rysunki: Janusz Christa
Przekład: Juliusz Kubel
Oprawa: miękka
Objętość: 40 stron
Format: 216×285
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-9819-7
Język oryginału: polski
Seria: Kajko i Kokosz
Kategoria: komiks polski
Tematyka: humor

Lucky Luke. Prorok. Tom 68

Daltonowie znowu trafiają za kratki, ale nie zamierzają zbyt długo tam pozostać. W więzieniu poznają nawiedzonego proroka, który okaże się dla nich wielkim ciężarem zarówno podczas ucieczki, jak i złodziejskiej działalności poza murami zakładu karnego. Lucky Luke rusza w pościg za zbiegami, jednak nie może ich odnaleźć! Gdzie ukryli się Daltonowie? Odpowiedź znajdziemy w pewnym miasteczku, gdzie nie ma ani banku, ani saloonu… Samotny Kowboj będzie musiał się natrudzić, aby rozwikłać zagadkę zniknięcia braci!

Seria „Lucky Luke”” została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów takich jak szwajcarski dziennikarz i satyryk radiowo-telewizyjny Patrick Nordmann.

Scenariusz: Patrick Nordmann
Rysunki: Morris
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-9809-8
Język oryginału: francuski
Seria: Lucky Luke
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Lucky Luke. W cieniu wież wiertniczych. Tom 18

 

Wydaje się, że Stany Zjednoczone mają już za sobą erę gorączki złota. Złota może tak, ale nie ropy naftowej. Tym razem wszyscy poszukują właśnie jej i próbują się wwiercić dosłownie wszędzie. Titusville przeżywa szturm poszukiwaczy i burmistrz boi się chaosu, jaki grozi miastu. Jest tylko jeden człowiek, który może nad tym zapanować. To oczywiście Lucky Luke!

Serię „Lucky Luke” wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza René Goscinny’ego (1926–1977). Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Morris
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-9808-1
Język oryginału: francuski
Seria: Lucky Luke
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Ultimate Spider-Man. Tom 7

Ultimate Spider-man, tom 7

Ultimate Spider-man, tom 7

Harry Osborn wraca do liceum Midtown. Skrywa ponurą tajemnicę, która wpłynie na życie wszystkich w jego otoczeniu, a szczególnie na jego najlepszego przyjaciela, Petera Parkera. Jaką rolę w całej sprawie odgrywa ojciec Harry’ego, Norman Osborn, zwany Zielonym Goblinem? Później zaś rozpęta się wojna gangów o wpływy po Kingpinie, który postanawia wycofać się życia przestępczego. Żeby pokonać tytanów półświatka, takich jak Hammerhead, potrzeba grupy równie twardych wojowników! Nie może w niej zabraknąć Spider-Mana! Pająk miewał już wiele problemów, ale jeszcze nigdy nie był zmuszony poprzysiąc: „Nigdy więcej Petera Parkera”… Aż do teraz

Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Mark Bagley
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Objętość: 344 strony
Format: 170×260
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-9675-9
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Yakari. W krainie wilków. Tom 8

Yakari, tom 8

Yakari, tom 8

Ósma część pełnej przygód opowieści o małym Indianinie i jego zwierzęcych przyjaciołach. Plemię Siuksów zakłada zimowy obóz w lesistych górach. Jeden z Indian rozpoznaje okolicę, w której trzy lata wcześniej stoczył przegraną walkę z wielkim wilkiem, przywódcą watahy. Teraz postanawia odpłacić się dzikim bestiom, wyrusza więc na polowanie. Tymczasem Yakari spotyka kulawego wilka, który twierdzi, że leśnych drapieżników nie należy się bać. Co się stanie, kiedy żądny zemsty Indianin odnajdzie watahę? Czy istnieje jakiś sposób, aby zachować pokój w Krainie Wilków? Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6 i 31 „Yakariego” (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulême w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się prawie czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

Scenariusz: Job
Rysunki: Derib
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość:48 stron
Format: 216×285
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-9837-1
Język oryginału: francuski
Seria: Yakari
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Robert Silverberg. W dół, do Ziemi

W dół, do ziemi

Robert Silverberg. W dół, do ziemi

Były porucznik Eddie Gundersen wraca na planetę Belzagor, gdzie zostawił młodzieńcze złudzenia, miłość swojego życia i wstydliwą kolonialną przeszłość. Dowiaduje się, że ten bujny, zielony raj został oddany dwóm inteligentnym gatunkom: nildorom i sulidorom. Zmierzając z ekspedycją ku granicom znanych krain, Gundersen musi stawić czoła swoim demonom i wyrównać rachunki z planetą, która nadal kryje wiele tajemnic. Oparta na motywach bestsellerowej opowieści Roberta Silverberga o skutkach kolonializmu i poszukiwaniu transcendencji adaptacja Philippe’a Thibaulta („Miss”, „Balkans Arena”) i nagradzanej graficzki Laury Zuccheri („The Swords of Glass”) rzuca nowe światło na klasyczną, ale w pełni aktualną powieść science fiction.

Scenariusz: Philippe Thirault
Rysunki: Laura Zuccheri
Przekład: Maciejka Mazan
Oprawa: twarda
Objętość: 108 stron
Format: 216×285
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-9735-0
Język oryginału: francuski
Seria: Plansze Europy
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: science fiction

Tajne imperium

Tajne Imperium

Tajne Imperium

Steve Rogers poświęcił życie walce o wolność. Dziś jednak jest jej największym wrogiem i jako agent faszystowskiej organizacji Hydra nie cofnie się przed niczym, żeby zdobyć władzę nad światem. Jego autorytarnym rządom sprzeciwią się Czarna Wdowa, Kapitan Marvel, Doktor Strange i inni superbohaterowie, ale ich ruch oporu ma niewielkie szanse w starciu ze zbrodniczym reżimem, który opanował nie tylko media i państwowe instytucje, lecz także serca wielu ludzi. Czy mimo to znajdą sposób na ocalenie uniwersum Marvela? Oto wielki finał sagi o upadłym Kapitanie Ameryce, na którą składają się także album „Avengers: Impas – Atak na Pleasant Hill” i dwa tomy serii „Kapitan Ameryka: Steve Rogers”.

Scenariusz: Nick Spencer
Rysunki: Daniel Acuña, Steve McNiven, Rod Reis, Jesús Saiz,
Andrea Sorrentino, Leinil Francis Yu
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 484 strony
Format: 167×255
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-9656-8
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now 2.0
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Promethea. Księga 3

Promethea, tom 3

Promethea, tom 3

Trzeci i ostatni tom cyklu o Promethei, obrończyni ludzkości, której postać wymyślił mistrz komiksu Alan Moore!

Scenariusz: Alan Moore
Rysunki: J.H. Williams III, Mick Gray
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 300 stron
Format: 170×260
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-9630-8
Język oryginału: angielski
Seria: Promethea
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: fantasy

Kaczogród. Carl Barks. Latający Holender i inne historie z lat 1958-1959

Kaczogród, Carl Barks

Kaczogród, Carl Barks

Carl Barks (1901–2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata – miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa. Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców – za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego „Gnata”, a Will Eisner nazwał go „Andersenem komiksów”.

„Kaczogród” Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujących do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.
Scenariusz: Carl Barks
Rysunki: Carl Barks
Przekład: Jacek Drewnowski, Marcin Mortka
Oprawa: twarda
Objętość: 256 stron
Format: 170×260
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-9861-6
Język oryginału: angielski
Seria: Kaczogród
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: humor

Invincible. Tom 8

Invincible, tom 8

Invincible, tom 8

Kolejny, ósmy już zbiorczy tom przygód Marka Graysona, znanego w superbohaterskim świecie jako Invincible. Jak zwykle znajdziemy tu dużą dawkę emocji, walki i demolkę, a także niespodziewane zwroty akcji. Bardzo niespodziewane. Po zakończonej wojnie z Viltrumianami wszystko powinno bowiem wrócić do normy. Tak się jednak nie dzieje. Niespodziewanie przyjaciele stają się wrogami, wrogowie sojusznikami, a superbohaterska kariera Marka… dobiega końca.

Scenariusz: Robert Kirkman
Rysunki: Ryan Ottley, Cory Walker
Przekład: Agata Cieślak
Oprawa: twarda
Objętość: 296 stron
Format: 170×260
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-9852-4
Język oryginału: angielski
Seria: Invincible
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Kapitan Ameryka: Steve Rogers. Tom 2

Steve Rogers, Kapitan Ameryka, tom 2

Steve Rogers, Kapitan Ameryka, tom 2

Drugi tom głośnej sagi o Kapitanie Ameryce, zwieńczonej wydarzeniem „Tajne imperium”. Steve Rogers – niegdyś niestrudzony strażnik wolności, a dziś agent zbrodniczej Hydry – podstępem przejął władzę nad SHIELD. Ma jednak znacznie ambitniejsze plany, a po tym, jak świat odwrócił się od skompromitowanych superbohaterów, na przeszkodzie stoi mu tylko jego wódz – Red Skull. Jeśli Steve zdusi wszelki opór, nikt nie powstrzyma go przed budową własnego faszystowskiego imperium… chyba że Sam Wilson powróci z wygnania i ponownie wzbije się w niebo, by stać się symbolem nadziei dla zniewolonej ludzkości.

Scenariusz: Donny Cates, Nick Spencer
Rysunki: Andrés Guinaldo, Javier Piña
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 288 stron
Format: 167×255
Cena: 79,99
ISBN: 978-83-281-9660-5
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now 2.0
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Mighty Morphin Power Rangers. Rok drugi

Mighty Morphin Power Rangers, Rok 2

Mighty Morphin Power Rangers, Rok 2

Drugi tom przygód drużyny bohaterów znanej z popularnego serialu. Po ataku Czarnego Smoka i zniknięciu Lorda Zordona Rita Odraza zajęła centrum dowodzenia Power Rangers. Tymczasem Tommy i Billy utknęli w alternatywnej rzeczywistości rządzonej przez niebezpiecznego Lorda Drakkona. Pozostali Rangersi muszą więc bez nich zmierzyć się z kłopotami. Czy uda im się uratować Tommy’ego i Billy’ego? I czy wyjdą cało z kolejnej potyczki z Ritą?

Scenariusz: Kyle Higgins
Rysunki: Daniel Bayliss, Daniele di Nicuolo, Jagdish Kumar,
Hendry Prasetya, Jonas Scharf
Przekład: Zofia Sawicka
Oprawa: twarda
Objętość: 420 stron
Format: 170×260
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-9737-4
Język oryginału: angielski
Seria: Power Rangers
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Usagi Yojimbo: Początek. Tom 2

Usagi Yojimbo Początek, tom 2

Usagi Yojimbo Początek, tom 2

„Usagi Yojimbo: Początek” to dwuczęściowa seria zawierająca pierwsze tomy przygód królika ronina, poprzedzające historie zebrane w serii „Usagi Yojimbo Saga”. Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie. Usagi wraca do rodzinnej wioski i ze zdziwieniem odkrywa, jak wiele się w niej zmieniło. Ronin znów spotka czarującą złodziejkę Kitsune, która bez skrupułów potrafi wykorzystać swój urok, żeby zdobyć kolejną sakiewkę, a także pozna przeszłość Gena – łowcy nagród o zaskakująco wrażliwym sercu. Będzie miał również okazję uczestniczyć w barwnym święcie latawców oraz pomóc duchowi bohaterskiego generała w zakończeniu rytuału seppuku.

Scenariusz: Stan Sakai
Rysunki: Stan Sakai
Przekład: Witold Nowakowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 480 stron
Format: 145×205
Cena: 89,99
ISBN: 978-83-281-9882-1
Język oryginału: angielski
Seria: Usagi Yojimbo
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: fantasy

Flash. Wyprawa po moc. Tom 10

Flash, tom 10

Flash, tom 10

Dziesiąta odsłona przygód Flasha w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Flash to człowiek z misją. Z Iris u boku przemierza świat, by poznać tajemnice nie tylko mocy prędkości, ale także mocy siły, mędrca i bezruchu, które nagle pojawiły się w multiwersum. Niestety Flash nie jest w pełni formy, a ta podróż zmusi go do maksymalnego wysiłku. Iris przypomina sobie przeszłość i postanawia przyłączyć się do wyprawy Barry’ego. Para globtroterów napotyka na swojej drodze potężną bohaterkę Fuerzę z wyspy Corto Maltese i Psycha, osobnika obdarzonego mocą mędrca, którego prawdziwe motywy postępowania są bardzo tajemnicze! Jednak ktoś jeszcze poszukuje tych samych informacji co Barry i nie patyczkuje się z tymi, którzy stają mu na drodze! Pojawia się także duet łowców skarbów zwany Bliźniakami, który tropi Flasha w sobie tylko znanych celach.

Scenariusz: Joshua Williamson
Rysunki: Rafa Sandoval, Christian Duce, Minkyu Jung, Jordi Tarragona
Przekład: Tomasz Kłoszewski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 132 strony
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9602-5
Język oryginału: angielski
Seria: DC Odrodzenie
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Batman – Detective Comics – Mitologia. Tom 1

Batman, Detective Comics. Mitologia, tom 1

Batman, Detective Comics. Mitologia, tom 1

Pierwszy tom „Detective Comics” w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Stery serii przejmuje scenarzysta Peter J. Tomasi („Adventures Of The Super Sons”, „Superman”), a towarzyszy mu w tym rysownik Doug Mahnke („Liga Sprawiedliwości”). Tajemniczy przeciwnik, który zdaje się wiedzieć wszystko o przeszłości Batmana, uderza w najczulsze punkty obrońcy Gotham. Zaczyna się od dziwnej zbrodni – ofiary wyglądają dokładnie tak jak Thomas i Martha Wayne’owie (kobieta ma sznur pereł, a mężczyzna bilet do kina). To bez wątpienia wiadomość dla Bruce’a Wayne’a. Ale od kogo? Tymczasem Alfred Pennyworth oraz Leslie Thompkins zostają zaatakowani przez tajemniczego potwora! Czy przerażający stwór napadający na sojuszników Mrocznego Rycerza jest powiązany z wcześniejszą zbrodnią? Bruce wyrusza na ratunek ludziom, którym zawdzięcza swoją przemianę w Batmana. Musi zdążyć przed nieznanym mordercą. Możliwe, że był on częścią życia Wayne’a od samego początku kariery Mrocznego Rycerza.

Scenariusz: Peter J. Tomasi
Rysunki: Doug Mahnke
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9880-7
Język oryginału: angielski
Seria: Uniwersum DC
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Amazing Spider Man. Globalna sieć: Upadek imperium. Tom 7

Amazing Spider-Man. Globalna sieć, tom 7

Amazing Spider-Man. Globalna sieć, tom 7

Ulepszony Doc Ock sprzymierzył się ze Steve’em Rogersem i Hydrą, a kieruje nim osobista zemsta: chce zniszczyć Parker Industries – firmę, którą przecież pomógł stworzyć! Peter musi wykorzystać wszystkie środki swojego przedsiębiorstwa, aby powstrzymać Octopusa i Hydrę. Ale czy to wystarczy? W życiu Spider-Mana rozpoczyna się nowy rozdział. Czy stare i niedobre szczęście Parkera znów o sobie przypomni, czy jednak Mockingbird będzie potrafiła przywrócić uśmiech na twarzy Pająka? Spider-Man jest gotowy walczyć o swoją przyszłość, ale dlaczego na pole bitwy wybiera… redakcję „Daily Bugle”?

Scenariusz: Dan Slott, Christos Gage
Rysunki: Stuart Immonen, Greg Smallwood
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 160 stron
Format: 167×255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-9657-5
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now 2.0
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Książę Nocy. Anna, Arkanea. Tom 5

Książe Nocy, tom 5

Książe Nocy, tom 5

Komiks tylko dla dorosłych! Zbiorcze wydanie ósmego i dziewiątego tomu bestsellerowej serii grozy o wampirze zwanym Księciem Nocy. Kontynuacja wątku o początkach dziejów tej mrocznej istoty przenosi nas na Ruś w XI wieku. W Kijowie toczy się walka o władzę między Włodzimierzem Wielkim a korzystającym z polskiego wsparcia księciem Światopełkiem. W ten polityczny konflikt zostają mimowolnie wplątane dwie bestie – Arkanea i stworzony przez nią Kergan. Oba wampiry będą też musiały rozstrzygnąć, czy zechcą utrzymać pakt o współzależności między nieumarłymi, czy pójść własnymi drogami? W ich wyborach dużą rolę odegrają śmiertelnicy, w tym pewna piękna kobieta oraz przywódca bandy rzezimieszków…

Scenariusz: Yves Swolfs
Rysunki: Thimothée Montaigne
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 108 stron
Format: 216×285
Cena: 59,99
ISBN: 978-83-281-9872-2
Język oryginału: francuski
Seria: Książę Nocy
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: horror

Czarny Młot. Era Zagłady. Część 2. Tom 4

Czarny Młot. Era Zagłady, tom 2

Czarny Młot. Era Zagłady, tom 2

Czwarty tom znakomitej, wyróżnionej Nagrodą Eisnera opowieści o bohaterach z miasta Spiral City. Lucy, córka największego z herosów, Czarnego Młota, przejmuje moc ojca i postanawia uwolnić jego towarzyszy z dziwnego pozaczasowego więzienia. Jednak na skutek niespodziewanych zdarzeń cała rzeczywistość się zmienia i wszyscy tracą pamięć… Tymczasem nad światem ponownie unosi się widmo Antyboga – istoty, która dąży do unicestwienia wszechrzeczy. Czy w tej sytuacji znajdą się siły, które przywrócą bohaterom pamięć, aby mogli ponownie stawić czoło zagrożeniu? Przed nami finał opowieści, który w całkowicie zaskakujący sposób rozwiąże zagmatwaną sytuację herosów ze Spiral City. Cykl „Czarny Młot” jest wzbogacony o opowieści poboczne, w tym wydane już w Polsce tomy „Sherlock Frankenstein i Legion Zła” oraz „Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości”.

Scenariusz: Jeff Lemire
Rysunki: Dean Ormston, Rich Tommaso
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 192 strony
Format: 170×260
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-9710-7
Język oryginału: angielski
Seria: Czarny Młot
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Superman. Saga jedności. Ród El. Tom 2

Superman, tom 2

Superman, tom 2

Drugi tom serii „Superman” ze scenariuszem laureata Nagrody Eisnera – Briana Michaela Bendisa („Daredevil” „Ultimate Spider-Man”). Za rysunki odpowiadają m.in. Ivan Reis („Liga Sprawiedliwości”, „Aquaman”) i Brandon Peterson („Uncanny X-Men”, „Green Lanterns”). Jon Kent – syn Supermana i Lois Lane – powrócił z gwiazd wraz ze swoim dziadkiem Jor-Elem. W Superboyu zaszły duże zmiany i nie chodzi tylko o jego nowy kostium. Jak Człowiek ze Stali zareaguje na to, co stało się z jego synem?

Superboy zaskoczy swoich rodziców opowieścią o tym, czego nauczył się od Jor-Ela podczas ich wspólnej odysei. Spotkania z kosmicznym łowcą nagród Lobo, Syndykatem Zbrodni z innej Ziemi, a nawet Korpusem Zielonych Latarni to tylko część wyzwań, z jakimi mierzył się Jon. Superman musi także zażegnać kosmiczny konflikt, za którego powstanie mógł być odpowiedzialny jego ojciec! Jednak jakie są prawdziwe zamiary Jor-Ela? I w jaki sposób Superman – z pomocą Supergirl oraz Krypto – odpowie na zagrożenie ze strony Rogola Zaara i generała Zoda?
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Ivan Reis, Brandon Peterson, Joe Prado, Oclair Albert i inni
Przekład: Jakub Syty
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 232 strony
Format: 167×255
Cena: 59,99
ISBN: 978-83-281-9605-6
Język oryginału: angielski
Seria: Uniwersum DC
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Gigant Poleca. Przygoda na balkonie, tom 100/2020

Nareszcie wakacje! Wreszcie urlop, ale w tym roku, na balkonie! Kto miał plany na dalekie wyjazdy, zamiast stresującej wycieczki krajoznawczej, może wybrać wygodny wypoczynek w domu. Bo gdzie można się poczuć lepiej? Balkonowe leniuchowanie to same zalety: brak irytującego pakowania walizek, brak korków, brak stresu w walce o najlepszą miejscówkę na plaży … Do wakacji w domu i słodkiego nieróbstwa też należy się jednak dobrze przygotować, począwszy od olejków przeciwsłonecznych, poprzez orzeźwiające napoje, aż po przekąski przy domowym brodziku. Oczywiście potrzebna jest też dobra zabawa, a tej nie zabraknie w wydaniu wakacyjnym Gigant Poleca.