"Fibi i jednorożec 3" - okładka

„Fibi i jednorożec 3” – okładka

Fibi to mała dziewczynka, która, przyjaźni się z Marigold, tytułowym jednorożcem. Losy tej dwójki możemy śledzić dzięki wydawnictwu Egmont. Niedawno ukazał się trzeci tom serii autorstwa Dany Simpson, w którym bohaterki kolejny raz przeżywają dużo ciekawych i zwariowanych przygód.

Wakacje Fibi i jej jednorożca          

W tomie pt. „Fibi kontra gobliny” dzieje się dużo. Najpierw nasza tytułowa bohaterka dowiaduje się przez przypadek, że rodzice chcą ją wyrzucić z domu, ponieważ zjadła za dużo różowych pianek. W rzeczywistości zamierzają ją wysłać na obóz muzyczny. Dziewczynka początkowo jest bardzo zestresowana, jednak dzięki Marigold szybko zaprzyjaźnia się z Sue, z którą dzieli domek letniskowy.

Jednak to co dobre, szybko się kończy i trzeba wrócić do codzienności. Na szczęście po powrocie Fibi i jej jednorożec nie muszą się nudzić. Spotykają Florencję – siostrę Marigold i jej chłopaka – Lorda Wybitną Skromność, a także cukierkowego smoka. W dodatku odkryją, że Dakota – wredna koleżanka Fibi – zniknęła i została zastąpiona przez paskudnego zielonego goblina.

"Fibi i jednorożec 3" - przykładowa strona

„Fibi i jednorożec 3” – przykładowa strona

Magia i urok jednorożca

To oczywiście nie wszystkie przygody, które przeżyją nasze bohaterki. Sporo czasu spędzą też na rozmowach, czasem bardzo pouczających, a czasem zupełnie bezsensownych, ale jednak pozostawiających uśmiech na twarzy. Nie można również zapomnieć o Marigold, która cały czas czaruje czytelnika swoim blaskiem i cudownością.

Rysunki to również dzieło Dany Simpson i chociaż są bardzo proste, niekiedy całkowicie pozbawione tła, drugiego planu i szczegółów, są bardzo przyjemne dla oka. Szczególną uwagę autorka poświęciła samej Fibi i reakcjom Marigold na różne sytuacje, które potrafią rozśmieszyć, pomimo że często nie zawierają tekstu. Komiks został wydany w miękkiej oprawie ze skrzydełkami i w mniejszym niż chociażby komiksy z serii Marvel NOW formacie, który jest bardzo wygodny.

"Fibi i jednorożec 3" - przykładowa strona

„Fibi i jednorożec 3” – przykładowa strona

„Fibi i jednorożec” jest bardzo przyjemną lekturą. Losy dziewięcioletniej dziewczynki i jej jednorożca to jeden z lepszych tytułów dla dzieci, jaki czytałem w ostatnim czasie. Komiks przeznaczony jest może bardziej dla dziewczynek niż chłopców, jednak na pewno sprawi dziecku masę frajdy. Oczywiście dla fanów jednorożców lektura obowiązkowa.

Maciej Skrzypczak

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza komiksu do recenzji.

Scenariusz: Dana Simpson

Rysunki: Dana Simpson

Tłumaczenie: Mateusz Lis

Wydawca: Egmont

Data wydania: maj 2020

Liczba stron: 176

Format: 148 x 210 mm

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Druk: kolor

Cena: 39,99 zł