Wydawnictwo Amber – zapowiedzi komiksowe na 2020 r.

Sierpień:

Niewidzialna Republika –tom 1

Tajemny pamiętnik. Okryty złą sławą reporter. Upadły reżim. Kobieta wymazana z historii. Przeszłość i teraźniejszość zderzają się ze sobą na dalekim księżycu Avalon, gdzie nic nie jest takie, jakie się wydaje.

NIEWIDZIALNA REPUBLIKA rozpoczyna epicką opowieść o rewolucji i kłamstwie, a także o tym, że nawet pojedyncza jednostka jest wstanie zmienić świat.

Gabriel Hardman: twórca internetowego webkomiksu Kinsky, a także rysownik tak znanych serii, jak Hulk, Star Wars czy Planeta Małp. Współtworzył storyboardy do wielu kultowych filmów, m.in.Incepcjii, Interstellar.

Corinna Bechko: z wykształcenia zoolog, współscenarzystka serii takich, jak Lara Croft, Star Wars i Wonder Woman. Zasłynęła powieścią graficzną w klimatach horroru, Heathentown.

Niewidzialna republika, tom 1 - okładka

Niewidzialna republika, tom 1 – okładka

Kategoria: Komiks dla dorosłych
Oprawa: twarda, pełny kolor
Format: 190 x 287
Ilość stron: 128
Cena detaliczna: 64,80 zł
Data premiery: 20.08.2020 r.

Elf Quest–tom 1

Odkryj legendarny świat Elf Quest! Gdy leśny dom Siekacza i jego Wilczych Jeźdźców czeka nagła zagłada, dzielne elfy wyruszają w niesamowitą podróż, w której poznają tajemnicze ziemie zamieszkane przez ludzi, trolle i inne elfie plemiona, władające tajemnymi mocami, których sekrety zdały się zaginąć w pomroce dziejów. Zaskakujące przymierza zostaną zawarte, wrogowie ujawnią się w najmniej oczekiwanej chwili, a zaciekłe bitwy przyprawią cię o gęsią skórkę! Czy masz dość odwagi, by stawić czoła wielkiej przygodzie?

Elf Quest, tom 1 - okładka

Elf Quest, tom 1 – okładka

Autorzy: Wendy i Richard Pini
Kategoria: Komiks dla dorosłych
Oprawa: twarda
Format: 200×287
Ilość stron: 128
Cena detaliczna: 49,80 zł
Daty premiery: 24.08.2020 r.

Wrzesień:

Wężowy bóg –tom 1: Łzy Odyna

Wiking nie cofa się przed niczym… może z wyjątkiem furii berserka. Islandia, dawno, dawno temu… Ulf Keludar, władca wikingów z południa wyspy, znajduje na brzegu nieprzytomnego mężczyznę, ocalałego z tonącego drakkara. Nieznajomy, pochodzący z Orkadów, nie jest zwykłym rozbitkiem, zwie się Elryk i nosi znak Odyna, znamię wojowników-bestii, trzech legendarnych „berserków” tego świata, wybranych przez samego króla bogów i obdarzonych nadludzką siłą. Wygnany przez króla Norwegii Hakona i trawiony głęboką żądzą zemsty Elryk, wbrew sobie włączy się w konflikt, w którym Ulf stawia czoła Björnowi Poparzonemu, innemu potężnemu władcy wyspy. Ta krwawa waśń może zmienić los Islandii, a być może także całego narodu wikingów…Ta ociekająca krwią i kipiąca furią odyseja wikińskich wojowników, nasycona ich fascynującą mitologią, została ożywiona wyrazistą kreską Benoît Dellaca. Autorem scenariusza jest Jérôme Le Gris.

Wężowy Bóg, tom 1 - okładka

Wężowy Bóg, tom 1 – okładka

Kategoria: Komiks dla dorosłych
Ilość stron: 48
Oprawa: twarda, pełny kolor
Format: 206 x 287
Cena detaliczna: 44,80 zł
Data premiery: 22.09.2020

Legenda Korry. Wojna o wszystko –tom 1

Seria komiksów Legenda Korry jest bezpośrednią kontynuacją amerykańskiego serialu animowanego pod tym samym tytułem i dziełem tych samych twórców. Korra to pozornie młoda dziewczyna jakich wiele, ale do zwyczajności jej daleko. Jest bowiem kolejnym wcieleniem Awatarki Raavy, ducha światła i pokoju. Na jej barkach spoczywa odpowiedzialność za spokój w światach ludzi i duchów. Czasem niełatwo ją dźwigać, zwłaszcza, kiedy ma się też codzienne troski. W tym tomie Korra po krótkich wakacjach wraca do Miasta Republiki, zrujnowanego po jej zwycięskiej walce z Kuvirą. Tysiące mieszkańców pozostają bez dachu nad głową, prezydent martwi się tylko spadającymi słupkami poparcia, Duchy z równoległego świata buntują się przeciwko portalowi umożliwiającemu ludziom wizyty u nich, a na ulicach Miasta toczy się bezduszna wojna gangów. Jak Korra poradzi sobie z tym wszystkim?

Legenda Korry, tom 1 - okładka

Legenda Korry, tom 1 – okładka

Kategoria: Komiks dla młodzieży
Oprawa: twarda, pełny kolor
Format: 200 x 287
Ilość stron: 80
Cena detaliczna: 49,80 zł
Data premiery: 24.09.2020

Październik:

Elfquest, tom 2
Niewidzialna Republika, tom 2

Listopad:

Wężowy bóg, tom 2
Legenda Korry. Wojna o wszystko, tom 2

Grudzień:

Elfquest, tom 3
Niewidzialna Republika, tom 3

Styczeń 2021:

Wężowy bóg, tom 3
Legenda Korry. Wojna o wszystko, tom 3