Przeklęta - Wheeler, Miller

Przeklęta – Wheeler, Miller

Już pierwszego lipca 2020 roku nakłądem wydawnictwa Znak zostanie wydana „Przeklęta” Thomasa Wheelera z ilustracjami Franka Millera. To współczesna wersja legendy arturiańskiej opowiedziana z perspektywy Nimue, młodej szesnastoletniej kobiety z tajemniczymi zdolnościami, której przeznaczeniem jest zostać potężną Panią Jeziora. „Przeklęta”, to również opowieść o dojrzewaniu osadzona w magicznych realiach, która porusza zagadnienia bliskie współczesnemu widzowi: niszczenie środowiska naturalnego, terror religijny, bezsens wojny i znajdywanie odwagi, by pociągnąć innych do walki z niemożliwym do pokonania wrogiem.

Szczegóły wydania:
Twarda oprawa, 448 stron, 30 ilustracji, w tym 8 kolorowych, format: 155 x 235mm.
Cena okładkowa: 59,99 złotych.

CZAS KRÓLÓW MINĄŁ.
MIECZ WYBRAŁ SWOJĄ KRÓLOWĄ.

Pradawną krainę druidów pustoszą Czerwoni Paladyni, orędownicy nowej wiary. Palą wioski i wyrzynają w pień ich mieszkańców. Nie znają litości. Krzyżują starców, kobiety i dzieci. O Nimue mówi się, że jest PRZEKLĘTA. Jako dziecko zaatakowana przed demona, nosi na plecach ślady tej potyczki – dziwne, od lat niezabliźnione rany. Niektórzy szydzą z dziewczyny, a inni się jej boją. Nimue desperacko pragnie wyjechać gdzieś daleko, najlepiej za morze. Nie zdąży – jej wioskę także zaatakują Czerwoni Paladyni. Matka tuż przed śmiercią powierza jej tajemniczy pakunek, który dziewczyna ma dostarczyć Merlinowi. Tylko jak znaleźć legendarnego czarodzieja w kraju ogarniętym wojną? Z pomocą przychodzi jej najemnik Artur. Razem wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż, u kresu której Nimue
odkryje swoje prawdziwe przeznaczenie.

Thomas Wheeler w porywający sposób opowiada na nowo legendy arturiańskie, czyniąc ich główną bohaterką wszechpotężną Panią Jeziora. Książkę zilustrował sam FRANK MILLER – legendarny twórca takich komiksów jak Batman. Powrót Mrocznego Rycerza, 300 i Sin City. Już wkrótce oryginalny serial NETFLIXA na podstawie książki.