„Mnemosyne” rozpoczyna serię „Opowieści z Zi”

Pod koniec maja nakładem Wydawnictwa Granda ukaże się pierwszy tom komiksowej serii „Opowieści z Zi” pt. „Mnemosyne”. Za komiks odpowiadają Filip Chrzuszcz i Paulina Jaklik.

Mnemosyne

Mnemosyne

Jak to możliwe, że śmierć pewnej rodziny zapoczątkowała niefortunny ciąg zdarzeń, prowadzący do upadku ludzkości? A w dodatku wszystko zaczęło się od niepozornego zwarcia w podmiejskiej fabryce…
Pierwszy tom „Opowieści z Zi” to preludium do serii będącej współczesną reinterpretacją antycznych historii, które dla debiutujących autorów są jedynie punktem wyjścia.

Mnemosyne - rys. Paulina Jaklik

Mnemosyne – rys. Paulina Jaklik

O serii

„Opowieści z Zi” są serią wydawniczą, obejmującą łącznie trzy osobne historie, dziejące się w jednym uniwersum. Każda z nich zamyka się w 2-3 oddzielnych tomach. Elementem wspólnym wspomnianego uniwersum, jest coraz bardziej uwidaczniające się przemijanie greckich bogów, którzy swe poczucie beznadziei i braku sensu mniej lub bardziej przypadkowo przelewają na ludzkość. Każda z historii odnosi się do konkretnej postaci, znanej z fantastycznych opowieści antycznej Grecji.

Mnemosyne - rys. Paulina Jaklik

Mnemosyne – rys. Paulina Jaklik

O autorach

Filip Chrzuszcz – scenarzysta, fan popkultury, szczególnie komiksów. Inspiruje się pracami Alana Moore’a, Jeffa Lemire’a, Toma Gaulda i Neila Gaimana.

Paulina Jaklik – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, malarka, ilustratorka, animatorka. Ulubione komiksy na jej półce to „Saga”, „The Wicked + The Divine”, „Piękna Ciemność”. Fanka komiksów łączących w sobie fantastykę z grozą o wysokim poziomie abstrakcji i zdrową dozą absurdu.