Egmont – sierpień 2021 – zapowiedzi

Premiera 11 sierpnia 2021 r.

Corto Maltese – Tarowean, tom 15

Scenariusz: Juan Díaz Canales
Rysunki: Rubén Pellejero
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 84 strony
Format: 216×285
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-5854-2
Język oryginału: francuski
Seria: Mistrzowie Komiksu
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: przygodowy

Corto Maltese, tom 15 - okładka

Corto Maltese, tom 15 – okładka

Piętnasty tom niewiarygodnych przygód młodego żeglarza, który zawsze i wszędzie walczy o sprawiedliwość. Rok 1912. Piraci Corto Maltese i Rasputin na rozkaz Szalonego Mnicha przybywają na Tasmanię, aby odnaleźć pewnego człowieka. W drodze powrotnej lądują na Borneo, gdzie maltański kapitan poznaje łowców głów Dajaków, z kolei Rosjanin trafia do sekty miłośników kokosów. Na szlaku obu przyjaciół nie zabraknie przygód ani niezwykłych zdarzeń, a krwawy finał rozegra się na małej wyspie, gdzie toczy się rywalizacja o królewską władzę. Jak zwykle w historiach o młodym marynarzu, do świata realnego wkroczą sny i legendy…

Dwanaście pierwszych tomów cyklu „Corto Maltese” stworzył włoski mistrz komiksu Hugo Pratt (1927–1995). Od albumu trzynastego serię kontynuują dwaj uznani hiszpańscy autorzy: scenarzysta Juan Díaz Canales (bestsellerowy cykl „Blacksad”) i rysownik Rubén Pellejero (one-shot „Le silence de Malka”, wyróżniony w 1997 roku nagrodą dla komiksu zagranicznego na Festiwalu Komiksu w Angoulême).

DMZ – Strefa zdemilitaryzowana, tom 5

Scenariusz: Brian Wood
Rysunki: Riccardo Burchielli
Przekład: Tomasz Kłoszewski
Oprawa: twarda
Objętość: 304 strony
Format: 170×260
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-6005-7
Język oryginału: angielski
Seria: DMZ
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: sensacja

DMZ, tom 5 - okładka

DMZ, tom 5 – okładka

Piąty i ostatni tom przygód młodego korespondenta wojennego w rewelacyjnej serii „DMZ – Strefa Zdemilitaryzowana”.

W szóstym roku wojny Matty Roth dostaje niesłychaną szansę, aby relacjonować sytuację w DMZ. Tym razem nie musi wysługiwać się wielkiej stacji telewizyjnej, ma bowiem pełnić funkcję bezstronnego obserwatora, przedstawiciela światowej opinii publicznej, który dopilnuje, aby obie strony konfliktu grały uczciwie. Ma całkowitą swobodę i dostęp do wszystkich danych i chce jak najlepiej przysłużyć się miastu, które kiedyś tak haniebnie zawiódł.

Autorem scenariusza „DMZ” jest wielokrotnie nominowany do Nagrody Eisnera Brian Wood, znany z takich serii jak „Ludzie Północy”, „The Couriers”, „The Massive”, „Star Wars”, „Conan The Barbarian”, „Lord of the Rings” i „X-Men”. Rysunki wykonał włoski artysta Riccardo Burchielli, znany polskim fanom z serii „Ludzie Północy”.
Tom trzeci zawiera zeszyty 60-72 serii oryginalnej.

Horizon Zero Dawn: Raróg, tom 1

Scenariusz: Anne Toole
Rysunki: Ann Maulina
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 128 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-5009-6
Język oryginału: angielski
Seria: Horizon Zero Dawn
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: fantasy

Horizon Dawn - okładka

Horizon Dawn – okładka

Nowa seria komiksów powiązanych z popularną grą komputerową.
Świat po globalnym kataklizmie opanowały roboty podobne do zwierząt. Ludzie, żyjący w niewielkich gromadach, muszą walczyć o przetrwanie…

Aloy znika, a na barki łowczyni Talanah spada kolejna misja. Na swojej drodze Talanah spotyka nowych sojuszników i nowych wrogów, a niebawem odkryje też, że jej krainę nawiedziła nieznana dotychczas rasa zabójczych maszyn…

Autorką scenariusza jest Anne Toole, a rysunki stworzyła Ann Maulina. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Horizon Zero Dawn” #1–4 i „Free Comic Book Day Issue”.

Księgi Magii

Scenariusz: Neil Gaiman
Rysunki: John Bolton, Scott Hampton, Charles Vess, Paul Johnson
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 208 stron
Format: 170×260
Cena: 79,99
ISBN: 978-83-281-6072-9
Język oryginału: angielski
Seria: Księga Magii
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: fantasy

Księgi Magii - okładka

Księgi Magii – okładka

Timothy Hunter z pozoru jest zwykłym trzynastolatkiem, spędzającym dni na oglądaniu telewizji i jeździe na deskorolce. Jednak w rzeczywistości jest inny niż prawie wszyscy na Ziemi, chociaż jeszcze tego nie wie. Z tego powodu mroczne siły planują zgładzić chłopca, zanim odkryje swoje powołanie. Na szczęście Tim ma także sprzymierzeńców. Czterech najwybitniejszych i najbardziej tajemniczych magów przysięgło chronić i oświecać chłopca, a każdy z nich przygotował podróż, aby pokazać mu blaski i cienie magicznego życia. Pokażą mu również cenę, którą trzeba zapłacić za praktykowanie magii. Opowieść, napisaną przez jednego z najbardziej znanych twórców horroru i fantasy Neila Gaimana („Sandman”), zilustrowało czterech wybitnych rysowników – John Bolton („Batman: The Man-Bat”), Scott Hampton („Lucyfer”), Charles Vess („Sandman”) i Paul Johnson („The Invisibles”).

Conan Barbarzyńca. Exodus i inne opowieści

Scenariusz: Esad Ribić, Frank Tieri, Roy Thomas i in.
Rysunki: Esad Ribić, Andrea di Vito i in.
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 112 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-5236-6
Język oryginału: angielski
Seria: Conan Barbarzyńca
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Conan Barbarzyńca, tom 3 - okładka

Conan Barbarzyńca, tom 3 – okładka

Po latach nieobecności Conan powraca do Cymerii. Będzie musiał przeżyć bez pożywienia, broni i dachu nad głową, a tymczasem wydaje się, że natura w ojczystej krainie wcale nie jest zadowolona z powrotu dawno niewidzianego mieszkańca. Conan uratuje też żebrzącą dziewczynkę, za którą podąża grupa ludzi zamierzających za wszelką cenę ją zabić. Czy mają ku temu powód? Czyżby zło przybrało tym razem aż tak niewinne kształty?

Scenariusze napisali Esad Ribić, Roy Thomas i Frank Tieri, a rysunki stworzyli Esad Ribić i Andrea di Vito. Album zawiera materiały opublikowane w zeszytach „Conan the Barbarian: Exodus”, „Savage Sword of Conan” (2019) #12 i „King-Size Conan” #1.

Deadpool i Cable, tom 1

Scenariusz: Fabian Nicieza
Rysunki: Patrick Zircher
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: twarda
Objętość: 544 strony
Format: 170×260
Cena: 149,99
ISBN: 978-83-281-5202-1
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Deadpool i Cable, tom 1 - okładka

Deadpool i Cable, tom 1 – okładka

Nathan Summers, podróżujący w czasie żołnierz i potężny telepata, znany jako Cable. Wade Wilson, cyngiel do wynajęcia, wygadany degenerat i nagminny burzyciel czwartej ściany, zwany Deadpoolem. Dwaj uzbrojeni po zęby outsiderzy, którzy w niewyjaśniony sposób staną się najlepszymi przyjaciółmi! Najpierw jednak Cable zbuduje na niebie utopijne miasto, co nie spodoba się ani rządom światowych mocarstw, ani drużynie X-Men. A gdy zaginie, Deadpool nie spocznie, póki nie przeszuka wszystkich alternatywnych światów! Problem w tym, że ktoś namieszał mu w głowie i Wade sam już nie wie, czy bardziej chce ocalić przyjaciela, czy go zabić…
Scenariusz tego komiksu napisał Fabian Nicieza – jeden z twórców postaci Deadpoola, znany między innymi z „X-Force” czy „X-Men”. Głównym rysownikiem jest Patrick Zircher („Flash”, „Suicide Squad – Oddział Samobójców”, „Superman Action Comics”). Album zawiera zeszyty #1–23 serii „Cable & Deadpool”.

DC Deluxe. Kosmiczna Odyseja

Scenariusz: Jim Starlin
Rysunki: Mike Mignola
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda z obwolutą
Objętość: 208 stron
Format: 180×275
Cena: 89,99
ISBN: 978-83-281-4934-2
Język oryginału: angielski
Seria: DC Deluxe
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Kosmiczna Odyseja - okładka

Kosmiczna Odyseja – okładka

Kolejny album z uniwersum DC narysowany przez słynnego Mike’a Mignolę, twórcę „Hellboya”! Niemal wszyscy we Wszechświecie zapomnieli o istnieniu Antyżycia – potężnej mocy, która tysiące lat temu zniszczyła setki układów planetarnych i doprowadziła do cofnięcia się w rozwoju cywilizacji Nowej Genezy i Apokolipsu. Teraz sam Darkseid, mroczny władca Apokolipsu, dostrzega, że ponownie nadchodzi kosmiczne niebezpieczeństwo. Potrzebuje pomocy w walce z Antyżyciem, aby więc ocalić swoją rzeczywistość, musi szukać wsparcia w obozie zaciekłych wrogów – superbohaterów. Wkraczają Superman, Batman oraz władający wielkimi mocami bogowie Nowej Genezy. Czy w sojuszu z podstępnym Darkseidem będą w stanie powstrzymać zagrożenie? Scenariusz opowieści napisał Jim Starlin, znany przede wszystkim ze stworzenia postaci Thanosa oraz historii o Kapitanie Marvelu, a ilustracje są dziełem mistrza historii grozy – Mike’a Mignoli, pomysłodawcy, scenarzysty i rysownika serii „Hellboy” i „BBPO”.

Czwórka z Baker Street. Sfora z Limehouse, tom 8

Scenariusz: Jean-Blaise Djian, Olivier Legrand
Rysunki: David Etien
Przekład: Ernest Kacperski
Oprawa: miękka
Objętość: 56 stron
Format: 216×285
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-5917-4
Język oryginału: francuski
Seria: Czwórka z Baker Street
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: kryminał

Czwórka z Baker Street, tom 8 - okładka

Czwórka z Baker Street, tom 8 – okładka

Rok 1894. W londyńskich dokach wrze… Z jednej strony zmowa milczenia Wujka Wanga i jego pachołków, którzy żelazną ręką rządzą dzielnicą chińską. Z drugiej – Wściekłe Psy, zaślepiona przemocą banda bezwględnych opryszków ze wschodniego Londynu, gotowych pomścić swojego przywódcę, który zginął z ręki tajemniczego zabójcy… Billy, Charlie i Czarny Tom (nie zapominajmy o nieodłącznym i wiernym kocie Watsonie!) dostają od Sherlocka Holmesa zadanie przyjrzenia się z bliska tej intrygującej sprawie. Jednak odważni partyzanci szybko zrozumieją, że właśnie znaleźli się między młotem a kowadłem. Kto odważy się przeciwstawić władcom Limehouse? Kim jest tajemniczy szkarłatny skorpion? I kto padnie jego kolejną ofiarą? Najnowsza część przygód nieustraszonej czwórki z Baker Street to historia mrożąca krew w żyłach, pełna zagadek, zaskakujących zwrotów akcji i trzymająca w napięciu do samego końca!

DC Powieść graficzna 13+ Młodzi Tytani: Beast Boy

Scenariusz: Kami Garcia
Rysunki: Gabriel Picolo
Przekład: Alicja Laskowska
Oprawa: miękka
Objętość: 184 strony
Format: 150×230
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-6060-6
Język oryginału: angielski
Seria: DC Powieść graficzna 13+
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Beast Boy - okładka

Beast Boy – okładka

Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody.
Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano.
Garfield Logan przez całe życie niczym się nie wyróżniał. Siedemnastolatek z zielonymi pasmami we włosach nie potrafi zwrócić na siebie uwagi nawet w tak małym mieście jak Edentown w stanie Georgia – a czas ucieka. Trzecia klasa liceum dobiega końca. Jeśli Gar nie znajdzie jakiegoś sposobu na to, żeby zaimponować popularnym dzieciakom w liceum Bull Creek, już nigdy się nie dowie, jak to jest być znanym i lubianym. Przyjaciele Gara, Stella i Tank, nie mogą zrozumieć, dlaczego tak bardzo mu zależy na opinii innych, i tęsknią za swoim zabawnym kumplem od wcinania pizzy i grania w gry komputerowe.
Gdy Gar przez przypadek podejmuje szalone wyzwanie, udaje mu się zaimponować szkolnej elicie, co kompletnie zmienia jego status. Ale to niejedyna rzecz, która się nagle zmienia w jego życiu. W ciągu jednej nocy Gar rośnie o dziesięć centymetrów, przechodzi mutację i robi się silniejszy i szybszy. Wreszcie zdobywa to, czego tak bardzo pragnął, ale popularność ma swoją cenę. Gar musi dwoić się i troić, żeby nie stracić szacunku w oczach nowych znajomych. Wyczyny, których się podejmuje, są coraz bardziej ryzykowne, a stawka wciąż rośnie. Uświadamiając sobie powagę zmian, które zachodzą w jego ciele, Gar postanawia
stawić czoło przeszłości, by dowiedzieć się prawdy o samym sobie – i swoich bliskich – zanim jego życie wymknie się spod kontroli.

Pozytywka. Sekret Cypriana, tom 2

Scenariusz: Carbone
Rysunki: Gijé
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 56 stron
Format: 216×285
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-4965-6
Język oryginału: francuski
Seria: Pozytywka
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Pozytywka, tom 2 - okładka

Pozytywka, tom 2 – okładka

Ośmioletnia Nola niedawno wróciła z niezwykłej krainy, do której można dotrzeć tylko jedną drogą – poprzez mechanizm starej pozytywki. Dziewczynka dowiedziała się, że po zmarłej mamie odziedziczyła nie tylko tę magiczną zabawkę, ale i zadanie strzeżenia Pandorii przed wszelkimi zagrożeniami. Chce lepiej poznać świat rządzony przez króla Hektoriana, dlatego gdy tata wychodzi do pracy, znów się tam przenosi. Razem z wiernymi przyjaciółmi stawi czoło licznym niebezpieczeństwom i ponownie uświadomi sobie, że Pandoria tylko z pozoru jest kolorową krainą jak z baśni… Nawet tam czyhają złe stwory planujące straszne rzeczy! Scenarzystką serii jest Francuzka o pseudonimie Carbone (właśc. Bénédicte Carboneil), która po wielu latach pracy jako nauczycielka postanowiła pisać dla dzieci. Tak powstały liczne książki dla najmłodszych oraz scenariusze do komiksów „Le Pass’Temps”, „Pozytywka”, „Dans les yeux de Lya” czy „Complots à Versailles”. Rysunki są dziełem urodzonego w Demokratycznej Republice Konga grafika Gijé (Jérôme Gillet), który wcześniej pracował w przemyśle reklamowym i przy produkcji filmów animowanych (m.in. „Barababor”). Historia o Noli jest jego pierwszym dużym projektem komiksowym.

Śledztwa Enoli Holmes. Tajemnica zaginionej wiadomości, tom 5

Scenariusz: Serena Blasco
Rysunki: Serena Blasco
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 72 strony
Format: 216×285
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-5950-1
Język oryginału: francuski
Seria: Śledztwa Enoli Holmes
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: kryminał

Śledztwa Enoli Holmes, tom 5 - okładka

Śledztwa Enoli Holmes, tom 5 – okładka

Piąty tom komiksowej adaptacja serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta. Komiks szybko stał się bestsellerem rynku francuskiego. Na podstawie pierwszej części cyklu książkowego nakręcono film.

Pani Tupper, właścicielka kamienicy, w której mieszka Enola, dostaje list z pogróżkami, prosi więc o pomoc swoją ulubioną lokatorkę. Z wiadomości wynika, że chodzi o sprawy z czasów wojny krymskiej, która zakończyła się… kilkadziesiąt lat temu! Gdy młoda detektywka szuka nadawców listu, pani Tupper zostaje porwana. Enola postanawia za wszelką cenę odnaleźć przyjaciółkę, ale szybko okazuje się, że śledztwo jest bardzo niebezpieczne i prowadzi do zajmujących się polityką ludzi z wyższych sfer. Czy samotna nastolatka będzie w stanie przeciwstawić się brutalnym porywaczom, którzy nie cofną się przed niczym, aby tajemnice sprzed wielu lat nie zostały wyjawione?

Twórczynią cyklu jest francuska rysowniczka i scenarzystka Serena Blasco. Zadebiutowała ilustracjami do opowieści „Lili Chantilly”, ale niedługo później skupiła się na serii o Enoli, dzięki której zdobyła popularność i duże uznanie czytelników.

Lucky Luke. Pod niebem Zachodu, tom 4

Scenariusz: Morris
Rysunki: Morris
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-5925-9
Język oryginału: francuski
Seria: Lucky Luke
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Lucky Luke - okładka

Lucky Luke – okładka

Kolejna opowieść o Samotnym Kowboju rozgrywająca się w czasach, kiedy dopiero zdobywał sławę legendy Dzikiego Zachodu. Luke ma puste kieszenie, postanawia więc wystartować w wyścigu, w którym można wygrać aż pięćset dolarów. Liczy na szybkość wiernego konia Jolly Jumpera, nie wie jednak, że pewien bandyta chce pokrzyżować mu plany. Potem zatrudnia się na ranczu, aby pomóc w wiosennym spędzie bydła. Także tym razem musi się zmierzyć ze sprytnymi złoczyńcami. W końcu zostaje menadżerem młodzieńca mającego dynamit w pięściach, ale szybko się przekonuje, że o zwycięstwie na ringu nie zawsze decyduje sprawność bokserska… Nasz bohater nie boi się żadnych niebezpieczeństw, może więc i teraz poradzi sobie z przeciwnościami losu! Serię „Lucky Luke” wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza René Goscinny’ego (1926–1977). Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

Światła Północy. Uczennica Wyroczni, tom 2

Scenariusz: Malin Falch
Rysunki: Malin Falch
Przekład: Mateusz Lis
Oprawa: twarda
Objętość: 148 stron
Format: 148×210
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-4949-6
Język oryginału: norweski
Seria: Światła Północy
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Światła Północy, tom 2 - okładka

Światła Północy, tom 2 – okładka

Drugi tom sagi o mitycznej krainie Jotundale, gdzie trolle mogą się okazać przyjazne, za to ludzie bardzo wrodzy. Gdzie niedźwiedzie mówią, a węże morskie są postrachem wód! „Światła Północy” to piękna i chwytająca za serce podróż do świata skandynawskich mitów, legend i baśni.
Pochodząca z naszego świata dziewczynka Sonja wciąż przebywa w Jotundale. Wraz z dowodzonymi przez odważnego Espena młodymi trollami odkrywa kolejne uroki i niebezpieczeństwa tego niezwykłego miejsca. Wkrótce jednak naszym bohaterom po raz kolejny przyjdzie się zmierzyć z żądnym zemsty wodzem wikingów, któremu tym razem towarzyszyć będzie potężna wiedźma i jej tajemnicza uczennica… Co gorsza, śladem Sonji wciąż podąża straszliwy olbrzym Trym! Czy dziewczynka zdoła się wymknąć wszystkim wrogom?

Autorka komiksu, urodzona w 1993 roku Norweżka Malin Falch, dorastała w Trondheim, a obecnie mieszka w Oslo. „Światła Północy” to jej debiutancka seria. Pierwszy tom cyklu został wyróżniony dwiema ważnymi norweskimi nagrodami: Pondus i ARKs barnebokpris.

Premiera 25 sierpnia 2021 r.

Yans, tom 2, wydanie II

Scenariusz: Andre-Paul Duchâteau
Rysunki: Zbigniew Kasprzak
Przekład: Wojciech Birek
Oprawa: twarda
Objętość: 216 stron
Format: 234×312
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-6002-6
Język oryginału: francuski
Seria: Mistrzowie Komiksu
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: science fiction

Yans, tom 2 - okładka

Yans, tom 2 – okładka

Drugi tom nowego wydania zbiorczego przygód agenta kosmicznego Yansa. Seria zapoczątkowana w 1983 roku przez scenarzystę André-Paula Duchâteau i rysownika Grzegorza Rosińskiego ukazywała się w Europie przez kilkanaście lat, przynosząc autorom uznanie i popularność. Album zawiera cztery epizody: „Prawo Ardelii”, „Planeta czarów”, „Dzieci nieskończoności” i „Oblicze potwora”. Nie zabrakło w nim również interesujących materiałów dodatkowych. Niezwykle bogaty w treści artykuł Paula Gaumera przybliża historię literatury science fiction i związanej z nią prasy w krajach frankofońskich, opowiada o twórczości i aktywności wydawniczej André-Paula Duchâteau oraz o okolicznościach przekazania przez Grzegorza Rosińskiego pracy nad Yansem Zbigniewowi Kasprzakowi.

Hitman, tom 5

Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: John McCrea
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Objętość: 396 stron
Format: 170×260
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-4923-6
Język oryginału: angielski
Seria: Hitman
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Hitman, tom 5 - okładka

Hitman, tom 5 – okładka

Piąty, ostatni tom opowieści o kierującym się własnym kodeksem honorowym płatnym zabójcy Tommym Monaghanie. Tommy przez całe życie cudem unikał śmierci, ale tym razem jego i resztę bywalców baru Noonan’s czeka ostateczna rozprawa. Powrócą stare waśnie, toczone od dawna spory i jątrzące się rany. Czy z nadchodzącej nawałnicy ognia może wyniknąć coś dobrego? Czy Tommy i jego przyjaciele wyjdą z niej cało, czy tez przyjdzie im zapłacić najwyższą cenę? Postać Hitmana stworzyli dwaj irlandzcy twórcy – laureat Nagrody Eisnera, scenarzysta Garth Ennis („Kaznodzieja”, „Hellblazer”) i rysownik John McCrea („Kaznodzieja”, „Spider-Man”). Tom piąty zawiera zeszyty „Hitman” #51–60, dwuczęściową opowieść „Justice League/Hitman”, a także zeszyt „Hitman/Lobo” z rysunkami Douga Mahnkego.

Suicide Squad – Zła krew

Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: Bruno Redondo, Daniel Sampere
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 328 stron
Format: 170×260
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-5238-0
Język oryginału: angielski
Seria: Uniwersum DC
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Suicide Squad - okładka

Suicide Squad – okładka

Niezwodny i niezwykle utalentowany scenarzysta Tom Taylor („DCeased”, „Injustice”) ponownie łączy siły z rysownikami serii „Injustice” – Brunem Redondo i Danielem Sampere. Tym razem zabiera nas w szaloną podróż w towarzystwie najbardziej śmiercionośnej i najbardziej dysfunkcyjnej drużyny uniwersum DC.

Kiedy Oddział Samobójców dostaje zadanie zneutralizowania grupy międzynarodowych superterrorystów znanych jako Rewolucjoniści, nikt się nie spodziewa, że pojmani złoczyńcy dołączą do drużyny! Czy Harley Quinn i Deadshot, weterani Oddziału Samobójców, mogą komukolwiek zaufać w sytuacji, gdy nowi członkowie Oddziału Specjalnego X będą zmuszeni do współpracy z ludźmi, którzy chcieli ich zabić? Nawet jeśli uda im się przetrwać kolejną misję, czy będą w stanie znieść swoje towarzystwo i nie pozabijać się nawzajem? Lepiej nie przywiązujcie się do nikogo!
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Suicide Squad: Bad Blood” #1–11 oraz „Flash Annual” #3 oraz galerię postaci stworzoną przez Bruna Redondo.

Batman Detective Comics – Wojna Jokera, tom 5

Scenariusz: Peter J. Tomasi, James Tyniom IV, Mariko Tamaki
Rysunki: Brad Walker, Kenneth Rocafort, Eduardo Risso i inni
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 236 stron
Format: 167×255
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-5239-7
Język oryginału: angielski
Seria: Uniwersum DC
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Detective Comics, tom 5 - okładka

Detective Comics, tom 5 – okładka

W piątym tomie najnowszej serii „Batman Detective Comics” do uznanego scenarzysty Petera J. Tomasiego („Batman and Robin”, „Super Sons”) dołączają wyróżniona Nagrodą Eisnera Mariko Tamaki („Wonder Woman”, „Harley Quinn: Breaking Glass”) i James Tynion IV („Batman: Detective Comics”). Rysunki zaś są dziełem takich twórców jak Brad Walker („Aquaman”), Kenneth Rocafort („Red Hood and the Outlaws”), Eddy Barrows („Detective Comics”), Eduardo Risso („100 naboi”) i nie tylko!
Joker wypowiedział Batmanowi wojnę i chce wykorzystać postaci z przeszłości Mrocznego Rycerza, aby ją wygrać! Tymczasem rodzina Nietoperza dochodzi do siebie po niedawnej śmierci Alfreda Pennywortha – nikt jednak nie przeżywa odejścia wiernego kamerdynera bardziej niż Bruce Wayne. Alfred był dla niego nie tylko przyjacielem, ale też ojcem i mentorem… Jego strata mocno odbiła się na psychice Mrocznego Detektywa.

Joker wie, że nadeszła odpowiednia chwila, by zaatakować. I to z całych sił. Książę Zbrodni wywołuje falę ataków, które mają osłabić obrońcę Gotham zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Na pierwszy ogień idzie Harvey Dent, znany również jako Two-Face, którego impulsywna natura zostaje wzmocniona przez knowania Jokera. Gotham opanowuje horda wyznawców nowej sekty, na czele której staje charyzmatyczny przywódca – Two-Face. To nie wszystko – Mroczny Rycerz musi stawić czoło ożywionemu Lincolnowi Marchowi, przemienionemu przez toksynę Jokera Luciusowi Foxowi, Killer Crocowi i wielu innym osobom, które są jedynie pionkami na diabolicznej szachownicy Jokera. A wszyscy oni mają jeden cel: raz na zawsze pogrzebać Nietoperza. Czy Mroczny Rycerz powstanie? A może pęknie ze śmiechu?

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Detective Comics” #1020–1024, #1026, „Detective Comics Annual” #3, „Batman: Pennyworth R.I.P.” oraz jeden z epizodów przedstawionych w „Detective Comics” #1027.

Marvel Classic. Ultimate X-Men, tom 3

Scenariusz: Mark Millar
Rysunki: Chris Bachalo, David Finch, Adam Kubert
Przekład: Marcin Roszkowski
Oprawa: twarda
Objętość: 304 strony
Format: 170×260
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-5004-1
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Ultimate X-men, tom 3 - okładka

Ultimate X-men, tom 3 – okładka

Kiedy X-Men dopuścili się najgorszego możliwego występku przeciw ludzkości, rząd wysłał ich tropem Kapitana Amerykę, Iron Mana, Thora i pozostałych Ultimates. Nieliczna, ale potężna grupa superbohaterów powstała właśnie po to, by rozprawiać się z takimi zagrożeniami. Profesor X jednak nie próżnował i dobrze przygotował swoich uczniów na to starcie. Młodzi mutanci nie są bez szans przeciwko Ultimates. Jednak czy ciężko doświadczona walką grupa przetrwa, gdy znów pojawi się jej najpotężniejszy wróg? Magneto ma nowy pomysł, jak pokonać znienawidzonych X-Men!

Scenariusz napisał Mark Millar („Wojna domowa”, „Wolverine: Staruszek Logan”), a rysunki stworzyli Chris Bachalo, David Finch i Adam Kubert. Album zawiera zeszyty „Ultimate War” #1–4 i „Ultimate X-Men” #26–33.

Marvel Now 2.0, Ms Marvel – Raz za razem, tom 10

Scenariusz: G. Willow Wilson
Rysunki: Nico Leon
Przekład: Anna Tatarska
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 184 strony
Format: 167×255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-6014-9
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now 2.0
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Ms Marvel - okładka

Ms Marvel, tom 10 – okładka

Finałowy tom bestsellerowego, nominowanego do Nagrody Eisnera cyklu o Kamali Khan – Ms Marvel!
Odkąd Kamala prowadzi podwójne życie, jej relacje z przyjaciółmi poważnie ucierpiały. Rozwiązanie? Impreza! Oczywiście, impreza przerwana atakiem złoczyńcy i szybką wycieczką w kosmos. Niedługo później Kamala spróbuje odbudować też przyjaźń z Brunonem – a nie będzie ku temu lepszej okazji niż eksperyment naukowy, który ma wyjaśnić jej moce, a zamiast tego… zakłóci ich działanie! Czy mimo to obrończyni Jersey City uda się wreszcie odnaleźć równowagę pomiędzy obowiązkami superbohaterki a zwyczajnym życiem?

Scenariusz tego tomu napisała G. Willow Wilson („Cairo”, „Air”, „A-Force”), a zilustrował go Nico Leon („Hulk”, „Spider-Man”). Album zawiera zeszyty #31–38 serii „Ms. Marvel”.

X-terminacja

Scenariusz: Ed Brisson
Rysunki: Pepe Larraz
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-5203-8
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Fresh
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

X-terminacja - okładka

X-terminacja – okładka

Długo oczekiwany finał historii rozpoczętej w „All-New X-Men”!
Pierwsza grupa X-Men, stworzona przed laty przez Profesora X, została przeniesiona do współczesności. Na jej członków czekał tu świat, który ledwie rozpoznali, ale postanowili pomóc w zmienianiu go na lepsze. Teraz przyszłość wszystkich mutantów spoczywa w rękach bohaterów z przeszłości. Na młodych przedstawicieli ich gatunku poluje Ahab. Wziął ich na cel także ktoś znajomy, kogo zupełnie się nie spodziewali. Czy uda mu się zrealizować tajemniczy plan? Dzisiejsi X-Men muszą stanąć w obronie pierwszej piątki. Jeśli zginie choć jeden z członków drużyny, przyszłość legnie w gruzach. Ale ilu – i kto – odda życie za nich? Żeby ocalić linię czasu, X-Men muszą zaryzykować wszystko i odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: czy można zmienić los drużyny z przeszłości?
Scenariusz napisał Ed Brisson („Ghost Rider”), a rysunki stworzył Pepe Larraz („Avengers”).
Album zawiera materiały opublikowane w zeszytach #1–5 serii „Extermination” ze scenariuszem Eda Brissona i z rysunkami Pepego Larraza.

Marvel Fresh. Doktor Strange, tom 1

Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Javier Piña, Jesús Saiz
Przekład: Weronika Sztorc
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 264 strony
Format: 167×255
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-5228-1
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Fresh
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Doktor Strange - okładka

Doktor Strange – okładka

Pierwszy tom przygód Doktora Strange’a z nowej linii wydawniczej Marvel Fresh!
Doktor Stephen Strange traci moc, a Tony Stark proponuje mu rozwiązanie na miarę XXI wieku – podróż w kosmos! Tam ziemski Mistrz Magii znajdzie dziwnych wrogów i jeszcze dziwniejszych przyjaciół, a także trafi do niewoli obcego ludu kochającego jedynie naukę. I – a jakże – odzyska moc. Jednak każde czary mają swoją cenę, a Strange już zbyt długo zalega z płatnościami. Czy rachunek w końcu okaże się za wysoki? I co zadziwiającego Doktor zastanie w domu po powrocie na Ziemię?
Autorem tej opowieści jest Mark Waid, jeden z najpopularniejszych scenarzystów w świecie komiksu, znany z kultowego „Kingdom Come: Przyjdź Królestwo” oraz takich serii jak „Avengers”, „Daredevil” czy „Fantastyczna Czwórka”. Rysunki stworzyli między innymi Javier Piña i Jesús Saiz – ilustratorzy cyklu „Kapitan Ameryka: Steve Rogers”. Album zawiera zeszyty #1–11 serii „Doctor Strange”.

Kaczogród – Carl Barks
Deszcz pieniędzy i inne historie z lat 1951-1952, tom 27

Scenariusz: Carl Barks
Rysunki: Carl Barks
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 248 stron
Format: 170×260
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-5962-4
Język oryginału: angielski
Seria: Kaczogród
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: humor

Carl Barks, Kaczogród - okładka

Carl Barks, Kaczogród – okładka

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1951–1952. W tytułowej opowieści Donald dostaje od swojego wujka Sknerusa surową lekcję na temat wartości pieniądza oraz prawa popytu i podaży. Czy ją zapamięta? Raczej nie, co pokazuje chociażby komiks „Rzadkie monety”, w którym próbuje wzbogacić się dzięki numizmatyce. W „Zaklinaczu węży” siostrzeńcy usiłują nakłonić Donalda, aby rozwiązał zagadkę zaginionego statku ze złotem, a w „Niebezpiecznej grze” przeżywają wraz z wujkiem niezwykłe przygody w świecie wywiadów, kontrwywiadów, kontrkontrwywiadów, kontrkontrkontr… i tak dalej. Z kolei w historii „W starej Kalifornii” przenoszą się w dawne czasy, gdy najsłynniejszy z zachodnich stanów wyglądał zupełnie inaczej niż dzisiaj. Poza tym Donald, jak zwykle, ma wiele lepszych i gorszych (zazwyczaj gorszych) pomysłów. Buduje basen w swoim ogródku, a także raz po raz podejmuje rywalizację ze swoim kuzynem Gogusiem. Konkuruje z nim o rolę rycerza w spektaklu, próbuje ograć go w golfa, a nawet przechytrzyć podczas losowań!

KACZOGRÓD to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943–1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej. To prawdziwy skarb dla fanów!

Fibi i Jednorożec. Magiczna burza, tom 6

Scenariusz: Dana Simpson
Rysunki: Dana Simpson
Przekład: Mateusz Lis
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 160 stron
Format: 148×210
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-4954-0
Język oryginału: angielski
Seria: Fibi i Jednorożec
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: humor

Fibi i Jednorożec, tom 6 - okładka

Fibi i Jednorożec, tom 6 – okładka

Szósty tom humorystycznej opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold. Bohaterki postanawiają przyjrzeć się bliżej tajemniczej burzy, przez którą w całym miasteczku zabrakło prądu. Dorośli myślą, że to tylko zimowa niepogoda, ale Fibi i Marigold szybko odkrywają, że źródłem problemów mieszkańców miasta Tipton może być działanie sił magicznych! W celu rozwikłania zagadki łączą siły z Maksem, który bez prądu nie może grać w swoje ulubione gry, oraz z Dakotą i jej zastępem goblinów. Tylko działając razem zdołają uratować miasto przed skutkami magicznej burzy, a przede wszystkim dowiedzieć się, co jest jej powodem.

Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: „Ozzy and Millie”, „I Drew This” i „Raine Dog”.