WSTĘPNIAK


Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań…

Wszystkim powoli zaczyna się udzielać świąteczna atmosfera, niebawem powitamy Nowy Rok. Wraz z nim nadchodzi mroczne widmo podatku VAT na książki i komiksy. Tymczasem redakcja KZ przygotowała dla Was lekturę na mroźne grudniowe wieczory.

Bohaterem ostatniego w tym roku numeru naszego periodyku jest Hawkman. To postać drugoplanowa, lecz obecna na amerykańskiej scenie komiksowej od siedemdziesięciu lat! Jej przedstawieniem zajął się Przemek, przygotowując wyczerpujący artykuł i listę siedmiu najlepszych – jego zdaniem – publikacji z jego przygodami.

Dział MAGAZYN wypełnia przede wszystkim podzielony na pięć części artykuł z cyklu „Z kadru filmowego do komiksowego”. Robert podjął się opracowania uniwersum powstałego na kanwie filmu „Nieśmiertelny” („Highlander”). W jego skład wchodzą filmy, a także seriale, gry i oczywiście komiksy.

To oczywiście nie wszystko, ale po szczegóły odsyłam już do spisu treści, życząc przyjemnej lektury.

Korzystając z okazji – w imieniu całej redakcji i swoim – życzę komiksowej braci Wesołych Świąt oraz pomyślności w Nowym Roku! Oby na księgarskich półkach nie zabrakło w nim wyjątkowych fabuł ozdobionych przepięknymi rysunkami.

Jakub Syty