I KOMIKSIARZ SYTY, I RECENZENT CAŁY

PLUSZOWY CHAMPewna firma zabawkarska wypuściła niedawno na rynek maskotki Jeża Jerzego. Po niedługim czasie ten sam Jeż Jerzy zawitał na ekrany kin, gdzie prowadzi niczym nieskrępowany tryb życia: używa niecenzuralnych słów, pali skręty, pije dużo alkoholu, ma romans z mężatką. Czy o takiej przytulańce marzą maluchy?

Tak się składa, że komiksowy Jeż Jerzy od dłuższego czasu nie jest postacią szukającą kontaktu z najmłodszym czytelnikiem. Czasy „Świerszczyka” dawno minęły. Jeż Jeży jest postacią nadającą na młodzieżowych falach, choć te – jak wiadomo – co jakiś czas ulegają zmianom. Warto więc być czujnym i regularnie dostrajać odbiorniki, by być na bieżąco z trendami. Podobnie kinowy Jerzy nie jest adresowany do dzieci, chociaż tak naprawdę trudno powiedzieć do kogo – niemniej na pewno nie do najmłodszych. Kto ma zatem przytulać się do mięciuchnego Jurka?

Jeż Jerzy to szelma i przechera. Antybohater, który triumfy święcił na łamach „Ślizgu”. Daleko mu do Jeżyka z kreskówki o przygodach przesympatycznego Krecika. Na całe szczęście jako pluszowa zabawka nie kłuje, nie ma też niecnych zamiarów wobec uroczych dziewcząt. Ale ja mu nie ufam…

Jakub Syty