WSTĘPNIAK


Witajcie!

W grudniu minionego roku, po dwunastu latach współpracy, wydawnictwo DC Comics zamknęło imprint WildStorm. Pod jego szyldem ukazało się wiele znanych i docenianych komiksów. Niektóre z nich to prawdziwe perełki. W związku z tym wydarzeniem niniejszą odsłonę „KaZetu”  postanowiliśmy poświęcić tej – założonej w 1992 roku przez Jima Lee – linii wydawniczej, przybliżając jej historię oraz wybrane tytuły.

W numerze czeka na Was prawdziwa niespodzianka. Jest nią pierwsza część wywiadu z Arkiem Wróblewskim, człowiekiem owianym legendą. Był znany między innymi jako Bat-Arek, Marvel-Arek i Super-Arek. Na redagowanych przez niego stronach klubowych komiksów wydawanych przez TM-Semic wychowało się pokolenie czytelników. Przeczytajcie, co ciekawego miał do powiedzenia naszemu redakcyjnemu koledze Przemkowi.

Zwróćcie również uwagę na pierwszą część cyklu „Komiks religijny”. W każdym kolejnym numerze będziemy starali się opisać jakąś pozycję kwalifikującą się do tego tematu – ciekawego i właściwie nie eksplorowanego przez publicystów.

Polecamy oczywiście wszystkie przygotowane przez nas teksty – artykuły, recenzje i felietony. Rzućcie okiem na spis treści i klikajcie w interesujące Was tytuły.

Przyjemnej lektury!

Jakub Syty