Już 16 października do sieci sklepów Biedronka trafi premierowa kolekcja audiokomiksów – dźwiękowych adaptacji niezwykle popularnych komiksów, takich jak „The Walking Dead”, „Thorgal”, czy premierowe wydanie audiokomiksu „Funky Koval”. W ofercie znajdzie się także słuchowisko „Wiedźmin” według prozy Andrzeja Sapkowskiego. Wszystkie tytuły dostępne będą w promocyjnej cenie 19,99 zł.

Fani przygód Wiedźmina w oczekiwaniu na premierę gry będą mogli już teraz posłuchać audiobooka „Wiedźmin. Coś się kończy, coś się zaczyna” wg prozy Andrzeja Sapkowkiego. W obsadzie słuchowiska usłyszeć można będzie najlepszych polskich aktorów. W świat Wiedźmina wprowadzi słuchaczy Krzysztof Gosztyła, czarodziejka Yennefer przemówi głosem Anny Dereszowskiej, a Małgorzata Kożuchowska wcieli się w postać Triss Merigold.

Kolekcję audiokomiksów otwiera „Funky Koval”, jeden z najlepszych polskich komiksów autorstwa Macieja Parowskiego i Jacka Rodka oraz rysownika Bogusława Polcha. Adaptacja obejmuje pierwszy album serii z lat 80-tych pt. „Bez oddechu”. W rolę weterana wojennego, który z pomocą przyjaciół z prywatnej agencji detektywistycznej Universs walczy z siłami zła, wcielił się Eryk Lubos. W pozostałych rolach usłyszymy Annę Dereszowską, Marię Seweryn, Zbigniewa Konopkę i Mariusza Bonaszewskiego.

Piotr Fronczewski wprowadzi słuchaczy w barwny świat kultowego komiksu autorstwa Janusza Christy p.t. „Kajko i Kokosz. Szkoła Latania”, którego początki sięgają legendarnego już  magazynu dla młodzieży „Świat Młodych”. W sentymentalną podróż do lat dzieciństwa zabiorą słuchaczy Abelard Giza, Wojciech Tremiszewski, Piotr Pręgowski, Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak, Miłogost Reczek oraz  Agnieszka Matysiak.

Słuchacze o mocnych nerwach będą mogli posłuchać pierwszej na świecie dźwiękowej adaptacji komiksu „The Walking Dead” autorstwa Roberta Kirkmana. W ofercie znajdą się aż 3 części tej kultowej produkcji. W głównych rolach występują: Jacek Rozenek, Anna Dereszowska, Maria Seweryn, Sonia Bohosiewicz i Janusz Chabior.

Thorgal, największy bohater uniwersum fantasy  przemówi  głosem Jacka Rozenka w audiokomiksach „Thorgal – Prawie Raj.Trzech Starców z Krainy Aran” oraz „Thorgal – Zdradzona Czarodziejka.Wyspa Wśród Lodów”. W tej adaptacji udział wzięli m.in. Jarosław Boberek, Sonia Bohosiewicz, Arkadiusz Jakubik, Julia Kamińska, Maria Niklińska, Natalia Rybicka, Agnieszka Więdłocha, Mirosław Zbrojewicz i Marieta Żukowska. Nie zabraknie także głosu samego Grzegorza Rosińskiego, polskiego rysownika i twórcy komiksowej serii o Thorgalu, który pojawi się osobiście w drugiej części dźwiękowej adaptacji.

Jeden z największych herosów świata fantasy – Conan Barbarzyńca powróci w dźwiękowej adaptacji komiksu Briana Wooda. „Conan Barbarzyńca i Królowa Czarnego Wybrzeża” to audiokomiks opisujący historię pełnego namiętności i pasji spotkania Conana (Szymon Bobrowski) i królowej piratów Belit (Magdalena Boczarska) oraz ich wyprawy do krainy Argos.

Wszystkie audiokomiksy oraz audiobook „Wiedźmin” dostępne będą na płytach CD MP3 w cenie 19,99 zł od 16 października w sieci sklepów Biedronka. Produkty zawierać będą również kod do pobrania dodatkowej, cyfrowej kopii słuchowiska z serwisu cdp.pl.

Audiokomiksy „Funky Koval”, Conan Barbarzyńca”, „The Walking Dead”, „Thorgal” oraz „Kajko i Kokosz” zostały nagrane i wyprodukowane przez studio Sound Tropez, natomiast audiobook „Wiedźmin” przygotowało studio Fonopolis i superNOWA.

Więcej informacji o ofercie oraz fragmenty audiokomiksów na stronie:

http://www.biedronka.pl/pl/audiokomiksy-od-16-10

O Grupie CD PROJEKT:

CDP.pl (wcześniej CD Projekt) to firma działająca na krajowym rynku, zajmująca się od 20 lat wydawaniem i dystrybucją gier komputerowych. W styczniu 2012 Spółka uruchomiła dział Gier Bez Prądu, a w październiku 2012 r. serwis cyfrowej dystrybucji gier, filmów i ebooków CDP.pl.

Sound Tropez to kompleks nowoczesnych studiów produkcji i postprodukcji dźwięku, a także wydawca i producent słuchowisk oraz audiobooków. Studio specjalizuje się w tworzeniu słuchowisk na podstawie komiksów, do tej pory wydano dwie części „The Walking Dead”, „Conana Barbarzyńcę” oraz „Thorgala”. www.soundtropez.pl