Przygody Jonki, Jonka i Kleksa to legenda polskiego komiksu dziecięcego. Wydawnictwo Egmont w kwietniu proponuje czytelnikom już ósmy tom z wesołymi, pełnymi fantazji i groteski historyjkami – Jonka, Jonek i Kleks. Szalony wynalazca i inne opowieści.

Do sprzedaży trafi również Saga o Potworze z Bagien uznana przez krytyków i czytelników za jedno z najlepszych dzieł komiksowych końca poprzedniego wieku.

Premierę będzie miał również  pierwszy z pięciu tomów cyberpunkowej, transhumanistycznej serii autorstwa Warrena Ellisa z rysunkami Daricka Robertsona, Transmetropolitan,

A fani uniwersum Thorgala mogą liczyć na szóstą część serii fantasy opowiadającej o młodzieńczych przygodach Thorgala, Thorgal. Młodzieńcze Lata, Lodowy drakkar.

Wydawnictwo Egmont kontynuuje również wydawanie albumów komiksowych z cyklu DC Odrodzenie (w oryginale DC Universe Rebirth), w której prezentujemy najważniejszych i najpopularniejszych superbohaterów. 14 marca do sprzedaży trafiły kolejne tomy w seriach: Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni. Światło w butelce, Nightwing. Blüdhaven, Suicide Squad Oddział Samobójców. Przy zdrowych zmysłach

Oprócz tego 6. i 11. kwietnia premierę miały:

Komiksy gwiezdnowojenne Star Wars Komiks 2/2018 i  Star Wars Legendy. Darth Vader i dziewiąty zamachowiec

Szósty tom historii przygodowej o awanturniku Corto Maltese, Corto Maltese. Na Syberii

Trzeci tom słynnego czarnego kryminału Blacksad, za który jej autorzy zostali uhonorowani wieloma wyróżnieniami francuskimi i szwajcarskimi (w tym trzema nagrodami na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême) oraz dwiema amerykańskimi Nagrodami Eisnera.

Komiksy dziecięce – Smerfolimpiada, Lucky Luke. Daltonowie tracą pamięć, Lucky Luke. Szyny na prerii oraz Mój Kucyk Pony. Przyjaźń to magia, tom 11

18. kwietnia do sprzedaży trafią jeszcze:

BBPO – Plaga żab, czyli Biuro Badań Paranormalnych i Obrony, amerykańska agencja rządowa zajmująca się wszelkimi typami zjawisk nadnaturalnych. Album mistrza komiksu amerykańskiego, autora bestsellerowego cyklu Hellboy, Mike’a Mignoli.

Zbiorcze wydanie słynnej trylogii François Bourgeona! Średniowieczna Francja, z trwającą wojną stuletnią w tle, Towarzysze zmierzchu.

Trzeci tom przygód Seliny Kyle, znanej jako Catwoman – pięknej i sprytnej złodziejki, a zarazem superbohaterki walczącej po stronie Batmana, Catwoman. Pod presją.

Punisher Max, czwarty tom kultowej serii o samotnym mścicielu, który brutalnie rozprawia się z przestępcami.

Oraz pozostałe komiksy superbohaterskie: Deadpool. Wszystko, co dobre…; Hawkeye. L.A. Woman i Uncanny X-Men. Mutant omega.