W spotkaniu, które poprowadzi Marta Perchuć-Burzyńska, udział wezmą m.in. autorzy komiksu: Tobiasz Piątkowski i Marek Oleksicki.

Gościem specjalnym będzie Zbigniew Kruszewski, wieloletni znajomy Kazimierza Leskiego.

3 października (środa) 2018

Godz. 18.30

Muzeum Powstania Warszawskiego

Sala pod Liberatorem

Grzybowska 79, Warszawa

————————————–

O trzecim tomie Bradl

Po rozprawie z krwiożerczym Helmutem Radkem Kazimierz Leski pragnie znowu być szpiegiem Muszkieterów. Nad organizacją zbierają się jednak czarne chmury – znikają fundusze i meldunki wysyłane na zachód. Prywatne śledztwo narazi Bradla nie tylko na zagrożenie ze strony Gestapo, ale także na gniew samego Inżyniera. Co ukrywa tajemniczy wynalazca? Klucz do zagadki znajduje się w archiwach japońskiego wywiadu.

Trzeci tom rozpoczyna nowy rozdział w przygodach Bradla. Okupowana Warszawa zmienia się w szachownicę, na której figury ustawiają wywiady wielu państw. Na światło dzienne wychodzą sekrety z przeszłości szefa Muszkieterów Stefana Witkowskiego. Niemcy również nie próżnują, w tajemnicy opracowując zbrodniczy plan, zagrażający całemu miastu.

Album został wzbogacony o wstęp historyczny dr. Władysława Bułhaka, szkice poszczególnych kadrów i postaci oraz fotografie archiwalne.

 

Bradl, tom 3

Scenariusz: Tobiasz Piątkowski

Rysunki: Marek Oleksicki

Oprawa: miękka

Objętość: 72 strony

Format: 167×255

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-3522-2

Język oryginału: polski

Seria: Bradl

Kategoria: komiks polski

Tematyka: historyczny