Premiera 3 lipca 2019 r.

Usagi Yojimbo Saga. Księga 3

Usagi Yojimbo Saga. Księga 3 - okładka

Usagi Yojimbo Saga. Księga 3 – okładka

Scenariusz: Stan Sakai

Rysunki: Stan Sakai

Przekład: Jarosław Grzędowicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 616 stron

Format: 145×205

Cena:89,99

ISBN: 978-83-281-4259-6

Język oryginału: angielski

Seria: Usagi Yojimbo

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: fantasy

Nowe wydanie popularnej serii Usagi Yojimbo. Ponad 600 stron przygód niezwykłego królika ronina.

Trzeci tom zbiera historie wydane w tomach: Bezksiężycowa noc, Ostrze bogów II: Wędrówka do świątyni Atsuta, Maska demona.

Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie.

W tym tomie Usagi wyruszy w śmiertelnie niebezpieczną misję, której celem będzie dostarczenie legendarnego miecza – Pożeracza Traw – do świątyni Atsuta. Jednak dzielny ronin będzie czuć na plecach oddech bezlitosnych skrytobójców z dwóch rywalizujących ze sobą klanów ninja. Usagi uratuje także życie pięknej złodziejce Kitsune, trafi na nawiedzony cmentarz i będzie musiał się zmierzyć z kobietą pająkiem.

Seria Usagi Yojimbo Saga to mistrzowska adaptacja komiksowa samurajskich legend, wydawana od ponad 30 lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai, a nowe wydanie zostało wzbogacone o kolorową galerię okładek.

Czarny Młot. Era Zagłady, część 1, tom 3

Czarny Młot. Era Zagłady, część 1, tom 3 - okładka

Czarny Młot. Era Zagłady, część 1, tom 3 – okładka

Scenariusz: Jeff Lemire

Rysunki: Dean Ormston

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 132 strony

Format: 170×260

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-4277-0

Język oryginału: angielski

Seria: Czarny Młot

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Lucy Weber została nowym Czarnym Młotem. Już ma wyjaśnić zaginionym herosom, dlaczego utknęli na farmie i jak mogą z niej uciec, gdy nagle… znika. Młodą bohaterkę czeka podróż po światach wypełnionych podstępnymi bywalcami barów, dziwacznymi bóstwami, istotami tylko przypominającymi ludzi, absurdalnymi herosami i innymi szalonymi stworami. Wydaje się, że z tego ciągu światów nie ma ucieczki. Czy Lucy zdoła wydostać się z pułapki i powrócić na farmę, aby pomóc przyjaciołom ojca?

Autorem scenariusza jest laureat Nagrody Eisnera Jeff Lemire (Łasuch, Czarny Młot, Extraordinary X-Men), a rysunki stworzył Dean Ormston (Sędzia Dredd, Lucyfer).

Star Wars Legendy. Agent Imperium – Żelazne zaćmienie

Star Wars Legendy. Agent Imperium – Żelazne zaćmienie - okładka

Scenariusz: John Ostrander

Rysunki: Stéphane Roux, Stéphane Créty

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 120 stron

Format: 167×255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-2764-7

Język oryginału: angielski

Seria: Star Wars Legendy

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

Klasyczna historia akcji rozgrywająca się w świecie Gwiezdnych Wojen. Jahan Cross jest asem wywiadu imperialnego – świetnie wyszkolonym, przystojnym, inteligentnym, wyposażonym w gadżety niespotykane nawet w odległej galaktyce, a przy tym niezłomnie lojalnym. Kolejna misja wiedzie go do Sektora Korporacyjnego, gdzie nie sięga jurysdykcja Imperium, a później na prywatną stację kosmiczną. Cross nie może liczyć na wsparcie przełożonych, ale za odpowiednią opłatą pomoże mu dawny znajomy – Han Solo. Stawka misji okazuje się wyższa niż ktokolwiek przypuszczał – gra toczy się o przyszłość całej galaktyki.

Czwórka z Baker Street. Sprawa Rabukina, tom 2

Czwórka z Baker Street. Sprawa Rabukina, tom 2 - okładka

Czwórka z Baker Street. Sprawa Rabukina, tom 2 – okładka

Scenariusz: Jean-Blaise Djian, Olivier Legrand

Rysunki: David Etien

Przekład: Ernest Kacperski

Oprawa: miękka

Objętość: 56 stron

Format: 216×285

Cena:34,99

ISBN: 978-83-281-4139-1

Język oryginału: francuski

Seria: Czwórka z Baker Street

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: kryminał

Londyn 1890. Billy − pomocnik detektywa, Charlie − dziewczynka przebrana za chłopca, oraz Czarny Tom − włamywacz to troje dzieci ulicy, które łączy głęboka przyjaźń. W towarzystwie kota o imieniu Watson przemierzają najciemniejsze zaułki londyńskiego East Endu, prowadzą własne śledztwa, obserwują podejrzanych i uczestniczą w licznych misjach na zlecenie niejakiego… Sherlocka Holmesa. W najnowszej części przygód troje naszych małych bohaterów stawi czoło mrocznej sprawie, w której główną rolę grają rosyjscy rewolucjoniści przebywający na emigracji w Anglii, a także… tajna policja carska, z którą lepiej nie zadzierać! Przed nimi nowe śledztwo, pełne zwrotów akcji, nieprzewidzianych zdarzeń, zdrad, intryg i spisków!

Smerfy Komiks. Smerfy i księga odpowiedzi, tom 26

Smerfy Komiks. Smerfy i księga odpowiedzi, tom 26 - okładka

Smerfy Komiks. Smerfy i księga odpowiedzi, tom 26 – okładka

Scenariusz: Alain Jost, Thierry Culliford

Rysunki: Pascal Garray

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216×285

Cena: 19,99

ISBN: 978-83-281-4222-0

Język oryginału: francuski

Seria: Smerfy Komiks

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Następna komiksowa opowieść o słynnych Smerfach! Mieszkańcy wioski w środku wielkiego lasu znów są w opałach! Prawdziwe jest powiedzenie, że kiedy Papy Smerfa nie ma, Smerfy harcują. Podczas kolejnej nieobecności przywódcy wioski Ważniak znajduje w jego biblioteczce niezwykłą księgę, która zna odpowiedzi na wszystkie pytania… Całą wioskę opanowuje gorączka: każdy Smerf chce jak najszybciej poznać sposób na rozwiązanie swoich problemów. A że księgą opiekuje się Ważniak, po raz pierwszy ma szansę stać się kimś naprawdę ważnym wśród Smerfów. Co więcej, zaczyna mu się marzyć zajęcie miejsca Papy… Wkrótce zaczynają się prawdziwe kłopoty! Jak zakończy się szalona przygoda z magiczną – a przez to bardzo niebezpieczną – księgą? Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Premiera 17 lipca 2019 r.

Plansze Europy. Aldebaran (wydanie II)

Plansze Europy. Aldebaran (wydanie II) - okładka

Plansze Europy. Aldebaran (wydanie II) – okładka

Scenariusz: Leo

Rysunki: Leo

Przekład: Maja Kostecka

Oprawa: twarda

Objętość: 256 stron

Format: 216×285

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-281-4271-8

Język oryginału: francuski

Seria: Plansze Europy

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: science fiction

Zbiorcze wydanie wszystkich tomów popularnej serii science fiction pt.: Aldebaran, autorstwa znanego brazylijskiego scenarzysty i rysownika Leo, który od początku lat 80. XX wieku żyje i publikuje we Francji.

11 lutego 2079 roku to pamiętna data w historii ludzkości – właśnie wtedy założono pierwszą kolonię poza Układem Słonecznym: miasto Anatolię na planecie Aldebaran 4 w konstelacji Byka. Niedługo potem Aldebaran stracił kontakt z Ziemią. Minęło ponad sto lat. Brak komunikacji z macierzą sprawił, że rozwój technologiczny Aldebarana został zatrzymany. Osadnicy żyją w strachu i izolacji.

Pewnego dnia w jednej z wiosek pojawia się tajemniczy mężczyzna i przestrzega mieszkańców przed bliskim nadejściem kataklizmu. I rzeczywiście, wioska zostaje zniszczona przez morską bestię. Ratuje się jedynie kilkoro młodych ludzi. Od tej pory wraz ze ściganymi przez rząd naukowcami będą starali się rozwikłać tajemnicę dziwnych i niszczycielskich zjawisk, które zaczęły nawiedzać wyspy Aldebarana. Rozwiązanie skomplikowanej zagadki okaże się kluczowe dla losów całej planety.

Plansze Europy. Odyseja Lanfeusta, tom 2

Plansze Europy. Odyseja Lanfeusta, tom 2 - okładka

Plansze Europy. Odyseja Lanfeusta, tom 2 – okładka

Scenariusz: Christophe Arleston

Rysunki: Didier Tarquin

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 252 strony

Format: 216×285

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-281-3595-6

Język oryginału: francuski

Seria: Plansze Europy

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

Dalsze dzieje Lanfeusta, największego bohatera w dziejach Troy, który powrócił z kosmosu na rodzinną planetę.

Lanfeust wolałby spokojnie żyć na wsi, ale los sprawia, że nieustannie musi brać na siebie odpowiedzialne zadanie ratowania świata. Na szczęście wspierają go cztery nowe żony. Razem docierają do namorzynowych lasów południowego krańca kontynentu, żeby zdobyć pyłek kwiatowy do uzdrowienia Magohamotha, istoty odpowiedzialnej za istnienie magii na Troy. Tymczasem w Eckmulu rządzi okrutna demonica Lilit, która zamierza sprowadzić z kosmosu swoich równie krwiożerczych krewnych. Aby tego dokonać, musi odebrać Magohamothowi jego moc, wyrusza więc na poszukiwania mitycznego zwierzęcia. Kroki demonicy śledzi wesoły troll Hebius, a pomagają mu najważniejsi mędrcy z Eckmulu. Zbliża się czas ostatecznej konfrontacji z Lilit – Pożeraczką Światów!

Wszystkie serie rozgrywające się w świecie Troy (Trolle z Troy czy Zdobywcy Troy) wymyślił słynny francuski scenarzysta Christophe Arleston. Autorem rysunków do Odysei Lanfeusta jest Didier Tarquin, twórca ilustracji także do innych opowieści o tym samym bohaterze: Lanfeust z Troy i Lanfeust w kosmosie.

Mistrzowie Komiksu. Providence, tom 1

Mistrzowie Komiksu. Providence, tom 1 - okładka

Mistrzowie Komiksu. Providence, tom 1 – okładka

Scenariusz: Alan Moore

Rysunki: Jacen Burrows

Przekład: Jacek Żuławnik

Oprawa: twarda

Objętość: 176 stron

Format: 170×260

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-3585-7

Język oryginału: angielski

Seria: Mistrzowie Komiksu

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: horror

Nowy Jork, 1919 rok. Robert Black jest młodym, ambitnym dziennikarzem odnoszącym coraz większe sukcesy. Jednak samobójstwo bliskiej mu osoby sprowadzi go na mroczną drogę wiodącą do tajemniczej księgi i jeszcze bardziej tajemniczej sekty. Życie Blacka całkowicie się zmieni. Czym zakończą się jego poszukiwania?

Alan Moore, genialny twórca Strażników i V jak Vendetta, sięga do uniwersum autora Zewu Cthulhu. Tę mroczną, niepokojącą historię zilustrował Jacen Burrows.

Polskie wydanie zostało wzbogacone o wstęp i leksykon nawiązań do twórczości H.P. Lovecrafta, których autorem jest Mateusz Kopacz.

„Providence ukazywało się w latach 2015–2017 i od początku było wiadomo, że nie jest to przeciętny hołd. Bogactwo detali, elementy dziesiątków opowiadań Lovecrafta i innych autorów wplecione w fabułę, rozbudowanie wielu Lovecraftowskich motywów lub zakamuflowanie ich pod innymi nazwami i formami… Drobiazgowa, zdumiewająca robota”.

Ze wstępu Mateusza Kopacza

Hellblazer, tom 2

Hellblazer, tom 2 - okładka

Hellblazer, tom 2 – okładka

Scenariusz: Brian Azzarello

Rysunki: Guy Davis, Marcelo Frusin, Giuseppe Camuncoli, Rafael Grampa

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: twarda

Objętość: 336 stron

Format: 170×260

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-4143-8

Język oryginału: angielski

Seria: Hellblazer

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: horror

W drugiej części opowieści autorstwa Briana Azzarello jej bohater – John Constantine kontynuuje podróż po Stanach Zjednoczonych, nostalgicznie wspominając lata spędzone w Londynie, gdy z punkowym zespołem „Błona śluzowa” występował w barach i pubach. Kontestując rzeczywistość, nie przypuszczał wówczas, że w przyszłości będzie musiał stawić czoła demonom, zjawom i duchom, ale także ludziom – „patriotom” zdecydowanym wyeliminować każdego, kto nie spełnia kryteriów „prawdziwego Amerykanina”.

Batman Metal. Metal – Mroczny wszechświat, tom 3

Batman Metal. Metal - Mroczny wszechświat, tom 3 - okładka

Batman Metal. Metal – Mroczny wszechświat, tom 3 – okładka

Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion Iv, Jeff Lemire,

Grant Morrison i inni

Rysunki: Greg Capullo, Doug Mahnke, Bryan Hitch i inni

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 264 strony

Format: 170×260

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-4150-6

Język oryginału: angielski

Seria: Batman Metal

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Liga Sprawiedliwości kontra Mroczni Rycerze. Multiwersum kontra mroczne multiwersum. Gdy Batman i Superman zostają schwytani i uwięzieni w jednej z wież Barbatosa, ostatni pozostający na wolności superbohaterowie próbują zebrać metale o potężnych właściwościach. Czy dzięki ich mocy odniosą wreszcie decydujące zwycięstwo i ocalą przed zagładą liczne, równoległe rzeczywistości?

Opowiedziana w trzech tomach Batman Metal historia do głębi wstrząśnie bohaterami uniwersum DC Odrodzenie! Scenariusz napisali Scott Snyder (All-Star Batman) i James Tynion IV (Detective Comics), odpowiedzialni wcześniej za serie Batman i Wieczny Batman. Snują oni szeroko zakrojoną intrygę zakorzenioną w mitologii postaci Batmana. Za rysunki odpowiadają mistrzowie tacy jak: Jim Lee (Liga Sprawiedliwości), Andy Kubert (Batman. Mroczny Rycerz – Rasa Panów), John Romita Jr. (Powrót Mrocznego Rycerza – Ostatnia Krucjata), Doug Mahnke (Superman), Bryan Hitch (The Authority) oraz powracający do tworzenia przygód Mrocznego Rycerza Greg Capullo (Batman).

Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach: Dark Nights: Metal #4–6, The Flash #33, Justice League #32–33, Hal Jordan And The Green Lantern Corps #32, Hawkman: Found #1, Dark Knights Rising: The Wild Hunt #1.

Rick i Morty, tom 5

Rick i Morty, tom 5 - okładka

Rick i Morty, tom 5 – okładka

Scenariusz: Kyle Starks, Marc Ellerby

Rysunki: CJ Cannon, Marc Ellerby, Kyle Starks

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 132 strony

Format: 167×255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-4273-2

Język oryginału: angielski

Seria: Rick i Morty

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

Rick i Morty to humorystyczna seria komiksów science fiction oparta na docenionym przez krytyków serialu telewizyjnym studia Adult Swim. Te świeżutkie jak bułki komiksy zawierają zupełnie nowe, inne od serialowych, przygody Ricka i Morty’ego.

W piątym tomie znalazła się trzyzeszytowa historia o nikczemnym Durnym Jerrym i jego próbie objęcia władzy nad multiwersum będąca efektem współpracy nominowanego do Nagrody Eisnera scenarzysty Kyle’a Starksa (Sexcastle) z rysownikiem serii CJ Cannonem. Album zawiera także pełen akcji powrót Tyciego Ricka w narysowanym przez Kyle’a Starksa komiksie Kochanie, zmniejszyłem Ricków, oraz złowrogą opowieść Morty – decydujące starcie i przezabawne krótkie historyjki Marca Ellerby’ego!

Komiks, podobnie jak serial, pełen jest nawiązań do klasycznych dzieł popkultury ze szczególnym uwzględnieniem fantastyki i horroru – od Doktora Who, Strefy Mroku, Jurassic Park i Star Trek po Incepcję, Koszmar z ulicy Wiązów czy Star Wars.

Rick i Morty, autorstwa Justina Roilanda i Dana Harmona, najpopularniejszy program studia Adult Swim, przedstawia przygody socjopatycznego naukowca-geniusza Ricka Sancheza, który mieszka z rodziną swojej córki Beth i nieustannie zabiera ją, swojego zięcia Jerry’ego, wnuczkę Summer i, z natury nieśmiałego, wnuka Morty’ego na szalenie niebezpieczne międzygalaktyczne eskapady.

Czy rodzina przetrwa obłęd Ricka i cały ten chaos wszechświata, który na nich ściąga?

Obecny, trzeci sezon serialu Rick i Morty stał się wielkim hitem zarówno wśród fanów, jak i wśród krytyków. Twórcy serialu i studio Adult Swim ogłosili niedawno, że produkowane jest kolejne siedemdziesiąt odcinków.

Marvel Classic. Kapitan Ameryka – Zimowy Żołnierz, tom 1

Marvel Classic. Kapitan Ameryka – Zimowy Żołnierz, tom 1 - okładka

Marvel Classic. Kapitan Ameryka – Zimowy Żołnierz, tom 1 – okładka

Scenariusz: Ed Brubaker

Rysunki: Steve Epting, Michael Lark, John Paul Leon, Mike Perkins

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 304 strony

Format: 170×260

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-3485-0

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Przez ponad pół wieku legendarny sowiecki zabójca, znany jedynie jako Zimowy Żołnierz, siał postrach wśród politycznych elit Zachodu. Niedawno powrócił i zaczął pracować dla bezwzględnego generała Łukina, który zdobył Kosmiczną Kostkę – artefakt o nieograniczonej mocy, pozwalający dowolnie kształtować rzeczywistość. Kapitan Ameryka musi ją odzyskać, ale prędzej czy później natknie się na Zimowego Żołnierza – a to, czego się o nim dowie, na zawsze odmieni jego życie.

Oto pierwszy tom mrocznego thrillera szpiegowskiego ze scenariuszem Eda Brubakera – laureata Nagrody Eisnera i twórcy serii Daredevil: Nieustraszony!, Gotham Central czy Nieśmiertelny Iron Fist. Autorami rysunków są: Steve Epting (Avengers, Velvet), Michael Lark (Daredevil: Nieustraszony!, Gotham Central), John Paul Leon (Earth X, Skalp) i Mike Perkins (Avengers).

Marvel Classic. Ultimate Spider-Man, tom 4

Marvel Classic. Ultimate Spider-Man, tom 4 - okładka

Marvel Classic. Ultimate Spider-Man, tom 4 – okładka

Scenariusz: Brian Michael Bendis

Rysunki: Mark Bagley

Przekład: Marek Starosta 

Oprawa: twarda

Objętość: 328 stron

Format: 170×260

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-4182-7

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Co zrobić z mutantem, który jest tak zachwycony swoimi mocami, że popisując się nimi, popada w konflikt z prawem? Peter Parker chciałby go powstrzymać, ale… nie może nawet znaleźć swojego kostiumu. Cóż… Życie superbohatera to nie bułka z masłem. Na szczęście z pomocą Pająkowi przybywa delegacja X-Men!

Spider-Man wpada też w oko Czarnej Kotce. Ponętna złodziejka ostrzy sobie na niego pazurki, ale kiedy udaje jej się przechwycić tajemniczą tabliczkę, której pożąda Kingpin, razem z Pająkiem będą musieli zmierzyć się z samą Elektrą.

Tymczasem Mary Jane chciałaby powiedzieć Peterowi coś bardzo ważnego…

Autorem scenariusza jest Brian Michael Bendis (Daredevil: Nieustraszony!), a rysunki stworzył Mark Bagley (Grzech pierworodny: Hulk kontra Iron Man).

Marvel Now 2.0, II wojna domowa

Marvel Now 2.0, II wojna domowa - okładka

Marvel Now 2.0, II wojna domowa – okładka

Scenariusz: Brian Michael Bendis

Rysunki: David Marquez

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 288 stron

Format: 167×255

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-4209-1

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Czy można aresztować ludzi za zbrodnie, które dopiero popełnią? Przed takim dylematem staną najpotężniejsi ziemscy bohaterowie, gdy spotkają Ulyssesa – przedstawiciela rasy Inhumans, który potrafi przewidywać przyszłość. Iron Man opowie się za wolną wolą, ale Kapitan Marvel spróbuje wykorzystać dar jasnowidza do zapewnienia światu bezpieczeństwa. Wkrótce oboje stracą najbliższych, a konflikt się zaostrzy i zyska wymiar osobisty. Czy społeczność superbohaterów przetrwa kolejną wojnę domową?

Twórcami tej opowieści są scenarzysta Brian Michael Bendis, znany m.in. z serii Daredevil: Nieustraszony! i Ultimate Spider-Man, oraz rysownik David Marquez, autor ilustracji do All-New X-Men i Niezwyciężonego Iron Mana.

Marvel Now 2.0, II wojna domowa – X-Men

Marvel Now 2.0, II wojna domowa – X-Men - okładka

Marvel Now 2.0, II wojna domowa – X-Men – okładka

Scenariusz: Cullen Bunn

Rysunki: Andrea Broccardo

Przekład: Maria Jaszczurowska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 112 stron

Format: 167×255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-4211-4

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Mgła terrigenowa pokrywa coraz większe przestrzenie. Tymczasem rośnie napięcie między mutantami a Inhumans. Gdy pojawia się Ulysses, młody Inhuman obdarzony zdolnością widzenia przyszłości, część mutantów wiąże z nim nadzieje, inni z kolei postrzegają go jako zagrożenie i boją się, że oznacza to ostateczny wyrok na ich rasę. Aby temu zapobiec, Magneto jest gotów wypowiedzieć wojnę Inhumans, a nawet własnemu ludowi. Czy jednak wszyscy mutanci dołączą do niego podczas ataku na Nowy Attilan? Po czyjej stronie staną X-Men?

Autorem scenariusza jest Cullen Bunn (Uncanny X-Men, Hrabstwo Harrow), a rysunki przygotował Andrea Broccardo (Doktor Aphra: Cytadela grozy).

Marvel Now 2.0  All-New Wolverine – II wojna domowa, tom 2

Marvel Now 2.0  All-New Wolverine – II wojna domowa, tom 2 - okładka

Marvel Now 2.0  All-New Wolverine – II wojna domowa, tom 2 – okładka

Scenariusz: Tom Taylor

Rysunki: Ig Guara, Marcio Takara

Przekład: Weronika Sztorc

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167×255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-4187-2

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Po starciu z korporacją Alchemax Genetics Laura i Gabby próbują na nowo poukładać sobie życie. Ich spokój burzą jednak wybuch wojny domowej w społeczności superbohaterów i spotkanie ze Staruszkiem Loganem – Wolverine’em z innego, mroczniejszego świata. Czy Laura zaakceptuje tę wersję swojego przybranego ojca? Czy zdoła ocalić najbliższych, gdy dosięgnie ich konflikt potężniejszych sił?

Scenariusz tego tomu napisał Tom Taylor (Star Wars, Superior Iron Man, Teczka), a rysunki stworzyli Ig Guara (Batman: Arkham Knight) i Marcio Takara (Batman: Detective Comics).

Marvel Now 2.0 II wojna domowa – Amazing Spider-Man

Marvel Now 2.0 II wojna domowa – Amazing Spider-Man - okładka

Marvel Now 2.0 II wojna domowa – Amazing Spider-Man – okładka

Scenariusz: Christos Gage

Rysunki: Travel Foreman

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 96 stron

Format: 167×255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-4210-7

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now 2.0

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Po ujawnieniu się nowego Inhumana, który potrafi przewidywać przyszłość, ziemscy bohaterowie zastanawiają się, co z nim zrobić. Wszyscy zgadzają się co do jednego: Ulysses ma ogromną moc i ciąży na nim gigantyczna odpowiedzialność, dlatego musi ostrożnie korzystać ze swoich zdolności. Wydaje się, że nie ma dla niego lepszego mentora niż Peter Parker. Wkrótce jednak Ulysses przewiduje, że ktoś bliski Spideyowi okaże się zdrajcą. Czy naprawdę powróci jeden z najstarszych wrogów Pająka? Przyjaciele stają przeciwko przyjaciołom w całym uniwersum i Spider-Man nie jest wyjątkiem – lecz z kim przyjdzie mu się zmierzyć?

Autorem scenariusza jest Christos Gage (Amazing Spider-Man, Superior Spider-Man), a rysunki stworzył Travel Foreman (X-Men Unlimited).

DC Odrodzenie. Batman – Narzeczona czy włamywaczka, tom 6

DC Odrodzenie. Batman - Narzeczona czy włamywaczka, tom 6 - okładka

DC Odrodzenie. Batman – Narzeczona czy włamywaczka, tom 6 – okładka

Scenariusz: Tom King

Rysunki: Mikel Janín, Joëlle Jones

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 156 stron

Format: 167×255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-4159-9

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Szósty tom przygód Batmana z linii wydawniczej DC Odrodzenie. Tuż po ogłoszeniu zaręczyn z Catwoman Batman zostaje wezwany do spełnienia dawno złożonej obietnicy – musi wyruszyć wraz z Wonder Woman do odległej magicznej krainy i walczyć o utrzymanie bezpieczeństwa Ziemi. Para superbohaterów nie spodziewa się jednak, że czas w nowym świecie płynie inaczej niż w tym, który opuścili. Gdy w naszym świecie mija godzina, tam mijają całe lata. Pomiędzy bohaterami nawiązuje się nić prawdziwej przyjaźni. W kolejnej opowieści dowiadujemy się, że Poison Ivy przejęła władzę nad wszystkimi ludźmi na Ziemi, łącznie z członkami Ligi Sprawiedliwości! Czy Mroczny Rycerz pokrzyżuje plany Pameli Isley związane z przejęciem świata? W końcu musi jeszcze zaplanować wesele… Dzień ślubu zbliża się coraz bardziej. Oczekiwanie umilą nam historie napisane przez Toma Kinga (Mister Miracle), a narysowane przez Mikela Janína (Grayson) i Joëlle Jones (Supergirl: Being Super).

DC Odrodzenie. Liga Sprawiedliwości – Piach w trybach, tom 6

DC Odrodzenie. Liga Sprawiedliwości – Piach w trybach, tom 6 - okładka

DC Odrodzenie. Liga Sprawiedliwości – Piach w trybach, tom 6 – okładka

Scenariusz: Christopher Priest

Rysunki: Pete Woods, Philippe Briones, Ian Churchill, Marco Santucci

Przekład: Maciej Nowak-Kreyer

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 216 stron

Format: 167×255

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-4165-0

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Ostatni tom przygód Ligi Sprawiedliwości z linii wydawniczej DC Odrodzenie. Kiedy wskutek nieuwagi Batmana ginie niewinny człowiek, to członkom Ligi Sprawiedliwości zostanie wymierzona sprawiedliwość. Trafiają przed sąd, aby odpowiedzieć za swoje czyny w trakcie procesu stawiającego pod znakiem zapytania sens istnienia Ligi. Co więcej, w tym chyba najgorszym możliwym momencie pojawia się nowe zagrożenie. Ktoś stara się obronić Ligę, mordując jej przeciwników. Ktoś, kto najwyraźniej wie o niej wszystko, począwszy od najgłębiej skrywanych sekretów, a skończywszy na tym, jak unieszkodliwić Green Lanterna. Czy członkowie Ligi przezwyciężą trudności, nawet jeśli tracą wiarę w swojego przywódcę? Największy fan Ligi okazuje się także jej największym zagrożeniem. Wykorzystuje przeciwko jej członkom ich sekrety. Chcąc osiągnąć swój obłąkańczy cel, uszkadza Obserwatorium i dosłownie sprowadza Ligę na Ziemię! Nominowany do Nagrody Eisnera scenarzysta Christopher Priest (Deathstroke) oraz rysownik Pete Woods (Superman) prowadzą największych bohaterów w stronę kryzysu, z jakim jeszcze nigdy nie mieli do czynienia! Album zawiera tom 6 (Justice League vol. 6: The People Vs. The Justice League) i tom 7 (Justice Lost) wydania oryginalnego.

Premiera 18 lipca 2019 r.

Marvel Komiks 2/2019

 

Scenariusz: Jeff Parker, Paul Tobin

Rysunki: Manuel Garcia, Scott Koblish, Alvin Lee,

Matteo Lolli, Roberto di Salvo

Przekład: Grzegorz Gołębski

Oprawa: miękka

Objętość: 112 stron

Format: 170×260

Cena: 14,99

EAN: 9788328197237

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Komiks

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Seria dla młodszych wielbicieli superbohaterów, w której co miesiąc ukazują się nowe przygody Spider-Mana, Hulka, Avengers oraz innych znanych i lubianych herosów Marvela. Na 112 stronach znajduje się aż pięć zamkniętych historii, które pierwotnie ukazały się nakładem wydawnictwa Marvel Comics w serii Marvel Adventures, tworzonej specjalnie z myślą o młodszym odbiorcy. W tym tomie Hulk, Iron Man i Spider-Man muszą pokrzyżować plany równie genialnemu, co złemu podróżnikowi w czasie, Peter Parker śledzi Wolverine’a na zlecenie agencji detektywistycznej, a Avengers stają do walki z pewnym wielkogłowym naukowcem, który ma bardzo niedobre zamiary wobec Hulka…