"Isola 1" - okładka

„Isola 1” – okładka

„Isola” to nowa propozycja wydawnicza od Non Stop Comics. Autorami komiksu są scenarzysta Brendan Fletcher i rysownik Karl Kerschl. Historia opowiada o strażniczce imieniem Rook i jej królowej, która za sprawą magii zostaje przemieniona w tygrysicę. Bohaterki udają się w podróż do tytułowej Isoli  krainy zmarłych znajdującej się na krańcu świata. Czy uda im się osiągnąć cel?

Królowa zaklęta w tygrysicę

Bohaterką komiksu jest kobieta imieniem Rook, nowo mianowana kapitan straży królowej Olwyn. Kiedy za sprawą magii jej władczyni zostaje przemieniona w tygrysicę, chcąc odwrócić klątwę, wyruszają w podróż do tajemniczej Isoli ‒ wyspy na krańcu świata, będącej według wierzeń krainą umarłych. Wyprawa nie będzie łatwa, ponieważ na drodze staną im klany łowców. Podróży nie ułatwia również komunikacja pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem i utracone zaufanie królowej do swojej kapitan.

"Isola 1" - przykładowa strona

„Isola 1” – przykładowa strona

Niezwykła opowieść fantasy

Isola” to opowieść o rodzącej się przyjaźni. Brendan Fletcher w ciekawy i umiejętny sposób przedstawił relacje pomiędzy bohaterkami, sprawiając, że jest ona wyjątkowa. To historia o zdradzie, szacunku i miłości. Relacje pomiędzy Rook a jej królową są stonowane, nie tylko przez to, że władczyni jest zwierzęciem, lecz także przez fakt, że Rook czuje respekt przed swoją władczynią. Historia jest mroczna, momentami przygnębiająca, ale równocześnie pokazuje, jak rodzi się prawdziwa przyjaźń. Prowadzona jest w sposób fragmentaryczny, co może powodować lekką dezorientację, jednak nie na tyle, żeby się pogubić.

"Isola 1" - przykładowa strona

„Isola 1” – przykładowa strona

„Isola” prawie jak animacje studia Ghibli

Warstwa graficzna to przepiękne prace rysownika Karla Kerschla i kolorysty posługującego się pseudonimem M.SASSY.K. Kolory są chłodne i stonowane, co idealnie współgra z mroczną i ponurą atmosferą komiksu w pewnym sensie przywodzącą na myśl wspaniałe animacje japońskiego studia Ghibli. Na końcu albumu znajdują się również materiały dodatkowe, które „Isola” to niesamowity komiks fantasy, który zachwyca nie tylko warstwą graficzną, lecz także historią. To prawdziwa perełka dla miłośników fantasy i dobrych historii, przypominająca o wartościach, które warto pielęgnować.

Maciej Skrzypczak

Scenariusz: Brendan Fletcher

Rysunki: Karl Kerschl

Tłumaczenie: Paulina Braiter

Wydawca: Non Stop Comics

Data wydania: styczeń 2021

Liczba stron: 168

Format: 170 x 260 mm

Oprawa: miękka

Druk: kolor

Cena: 47,00 zł